Kızımın 6 yasinda geçirdiği kaza

Yaşadığınız olay öncelikle çocuklar için ardindan sizin için travmatik bir olay. İki çocuğunuzun da mutlaka bir uzmandan psikolojik ve gelişimsel destek almasi gerekiyor. Bir psikolog a veya Çocuk Gelişimi uzmanina danışın bu konuyu
Canim zaten destek aldik o dönem cok sagol 🌸 suan sknti yaşamıyoruz o anlar hatta cogu seyi bile unutmus durumda sadece uzerinde durup olayi konusmuyoruz farkli seylere yönelim yaptik

Kız öncelikle çok büyük geçmiş olsun inanın görmedim ama gözümde canlandı ao an ve çok üzüldüm plastik cerrahisi konusunda bilgim yok ama çevrede duyarsam dizede bildiricem inanın doktor vs bu alan bildiğim duyduğum kims eyok yardımcı olmayı çok isterdim ama fırsat bulurs duyarsam size paylasicam Allah'ım beterinden korusun evlatlarımızla sinamasin bizi🤲🥺
Amin arkadasim cok sagol öpüyorum cok🥰

Öncelikle cok geçmiş olsun, küçük yaştakilere esteteik yapmıyorlar gelişme çağını bitirmesi lazım çünkü. Mutlaka geçecek izi merak etme teknoloji çok gelişti,
- yara izi beyaz, kırmızı, vs renkte ise üzerine kamuflaj ten rengi dövme ile boyuyorlar, bunu cildiye doktorları yapıyor, araştırın medikal kamuflaj diye geçiyor.Ama yaşı büyüdükçe deri de büyücek ozaman tekrar yaptırmak gerekebilir.
- diğer yöntem bir de fondoten ile her sokağa çıktığınızda kapatacaksınız,

bence 2. yöntem daha iyi, ergenliği bitene kadar medikal bişey yaptırmadan fondotenle kapatın.

malesef insanlar çok meraklı, herseyi sorup rahatsız ederler insanı.
Sagolun. Kendi beyaz tenli tatilde biraz esmerlesince izi cok belli olmaya basladi derin dikisler kolunu buktugunde sanki boğumlanmis gibi oluyor sanki dolgu ile dolmasi gerekli gibi ben gunes kremi kullaniyorum ona ama fikriniz cok iyi.🥰
Dün sadece 3 kişi sordu o kadar diyim size

merhaba kesinlikle plastik cerrahi çözüm olacaktır. youtube'da ece diye bir kız var, bayılmış kafası aynanın içine girmiş kaştan alnına kadar yarılmış. plastik cerrahi sayesinde çok daha iyi duruyor şu an, dikiş izleri de yok dokuyla birleşmiş.

Yaz sezonu oldugu icin sadece aksamlari kullansam nasil olur cok sagolun bu arada
Kuşburnu yağı fotosensitif değildir güneşe çıkabilirsiniz sorun yapmaz. Sadece akşamları da kullanabilirsiniz ince yapılı bir yağ zaten ama çocuk kokusunu sevmezse 50 ml. Kuşburnu yağına 30 damla Lavanta damlatabilirsiniz. Gül kokusu seviyorsa Palmarosa da olur, zevkinize kalmış.

bir arkadasimin kizinda boyle kotu bir yaralanma sonucu iz kalmisti, doktor yasi kucuk oldugu icin ameliyat edemeyeceklerini soyledi. hala yasini bekliyorlar operasyon icin. beklerken baska doktorlara da sormaya devam ettiler ayni cevabi aldilar.

mankenlerin kullandigi vucut fondoteni diyeyim ama adi tam bu degil muhtemelen onlardan kullanabilirsiniz. baska birisinde gormustum bacagindaki izi kapatiyordu etek elbise giydiginde.

arkadasimin kizi buyudukce takmamaya hatta sevmeye baslamisti. soranlara heyecanli heyecanli kazayi anlatiyordu. bununla ilgi cekmek hosuna bile gitmeye baslamisti.

deniz havuz gibi yerlerde rush guard dedikleri uzun kollu cocuk ust mayolari var. uzun kollu tisort gibi ama mayo kumasindan bunlardan giydirebilirsiniz. ben kendim giyiyorum gunesten korunmak icin gayet kullanisli, ogluma da kisa kollusunu giydiriyorum.

İyi günler Hanimlar konuya hemen giriyorum. Kızım 6 yasindayken bi kaza gecirdi, eskiden cevirmeli atli karincalar salincaklar vardir ya gittigimiz bir mekanda bunlardan vardi arkadasimin 2 cocugu ve benim ozamanlar 9 ve 6 yasindaki cocuklarimda bunlara bindiler bi yandan ceviriyolar yani gorunuste bakılırsa cok saglam ve gittigimiz yerde yaşam alani at binme yerleri oyun alanlari kahvalti mekanları var ama maalesef bu atli karinca yere cok saglam montali değilmiş ve cok gürültülü bir sekilde gozumuzun önünde devrildi 😔 inanin o anı hatirladikca bile cok kötü oluyorum savaş alani gibi oldu biran orasi koşuşturan koşuşturana. Oglum en alttan çıktı cok şükür biseyi yoktu kizim zincirlere dolanmis ayirdik ordan cikardik diger cocuklar (2) salincak birini firlatmis disari biride boşluğa gelmiş. Ama kızımın kolunda kırık ve derin bir yarık açılma yani dilim varmiyor kolu sallanir sekildeydi bilegin yan tarafi ve biraz üstü kopma derecesinde. Neyse direk simdiye geciyim. Olayin üzerinden 2 sene gecti ve cok şükür kolunu elini bilegini kullanabiliyor ama derin bir iz kaldi şuan 8 yasinda ve dokuda azalmalar var derin yarık oldugu icin birlesme yerleri yoğun dikiş yerleri cok belli. Surekli goren insanlar soruyor ve ister istemez kızım cok üzülüyor ve hep hatirliyor ayni durumu. Bilgisi olan lutfen yazarmi bu yaş gurubuna yapilabilecek bi tedavi varmı estetik olarak goruntuyu biraz daha duzeltecek en azindan dikkat cekecek gibi bi goruntuyu azaltmakta olur. Bu arada ameliyat sonrasi kremleri denedim maalesef faydali olmadi. Doktor vs onerisini açığım 🌸
Merhabalar canım başından geçen olay için çok üzüldüm inşallah en kısa zamanda dermanını bulursun. Benim de elimde dikiş izi var ben izini kantaron yağı almıştım ama doğal olması çok önemli arkadaşımın annesi hazırlamıştı bana bide farmasiden aynı Sefa yağının balsamını almıştım kıvamı vazelin gibi kremin ikisini karıştırıp ben dikiş izlerime sürdüm ve bana çok iyi geldi artık kimse fark etmiyor bile umarım senin kızına da şifa olur ☺️

İyi günler Hanimlar konuya hemen giriyorum. Kızım 6 yasindayken bi kaza gecirdi, eskiden cevirmeli atli karincalar salincaklar vardir ya gittigimiz bir mekanda bunlardan vardi arkadasimin 2 cocugu ve benim ozamanlar 9 ve 6 yasindaki cocuklarimda bunlara bindiler bi yandan ceviriyolar yani gorunuste bakılırsa cok saglam ve gittigimiz yerde yaşam alani at binme yerleri oyun alanlari kahvalti mekanları var ama maalesef bu atli karinca yere cok saglam montali değilmiş ve cok gürültülü bir sekilde gozumuzun önünde devrildi 😔 inanin o anı hatirladikca bile cok kötü oluyorum savaş alani gibi oldu biran orasi koşuşturan koşuşturana. Oglum en alttan çıktı cok şükür biseyi yoktu kizim zincirlere dolanmis ayirdik ordan cikardik diger cocuklar (2) salincak birini firlatmis disari biride boşluğa gelmiş. Ama kızımın kolunda kırık ve derin bir yarık açılma yani dilim varmiyor kolu sallanir sekildeydi bilegin yan tarafi ve biraz üstü kopma derecesinde. Neyse direk simdiye geciyim. Olayin üzerinden 2 sene gecti ve cok şükür kolunu elini bilegini kullanabiliyor ama derin bir iz kaldi şuan 8 yasinda ve dokuda azalmalar var derin yarık oldugu icin birlesme yerleri yoğun dikiş yerleri cok belli. Surekli goren insanlar soruyor ve ister istemez kızım cok üzülüyor ve hep hatirliyor ayni durumu. Bilgisi olan lutfen yazarmi bu yaş gurubuna yapilabilecek bi tedavi varmı estetik olarak goruntuyu biraz daha duzeltecek en azindan dikkat cekecek gibi bi goruntuyu azaltmakta olur. Bu arada ameliyat sonrasi kremleri denedim maalesef faydali olmadi. Doktor vs onerisini açığım 🌸
Gorüntüyü iyileştirme hakkında bilgim ve fikrim yok ancak algıyı değiştirmeyi önereceğim. Kızınızın yaşadığı hem çok korkunç hem de özel/farklı/kişisel bir durum. İnsanlar yaşadığında olanları kötü bir kaza gibi değil büyük bir kahramanlık/güç/kurtulma hikayesi gibi anlatıp olaydan negatif duygularla değil pozitif duygularla bahsetmeyi deneyebilirsiniz. Bir psikolog ile görüşüp bu yaşadığını kızınızın güç kaynağı olarak görmesini sağlayabilirsiniz diye düşünüyorum. Çok geçmiş olsun. Allah başka sıkıntı yaşatmasın.

cok gecmis olsun.. daha birkac ay evvel amerikada buyuk bir amusment parkta koltuklara oturanlari aniden yukariya firlatan oyuncakta 1 cocugun kemeri koptu ve dusup oldu.. ki orada guvenlik ve kontroller cok cok sIkI olan parklar bunlar..
aile icin ne kadar uzucu , cocugunu eglendirmek icin goturdugun yerden boyle bir olayla ayrilmak.. Allah hicbir anne babaya yasatmasin..
evladiniza cok gecmis olsun..umarim tamamiyle iyilesir hicbir hasar , aksaklik kalmadan..

Gorüntüyü iyileştirme hakkında bilgim ve fikrim yok ancak algıyı değiştirmeyi önereceğim. Kızınızın yaşadığı hem çok korkunç hem de özel/farklı/kişisel bir durum. İnsanlar yaşadığında olanları kötü bir kaza gibi değil büyük bir kahramanlık/güç/kurtulma hikayesi gibi anlatıp olaydan negatif duygularla değil pozitif duygularla bahsetmeyi deneyebilirsiniz. Bir psikolog ile görüşüp bu yaşadığını kızınızın güç kaynağı olarak görmesini sağlayabilirsiniz diye düşünüyorum. Çok geçmiş olsun. Allah başka sıkıntı yaşatmasın.
Cok teşekkür ederim fikriniz için. Biz zaten pedagog dan destek aldik bi dönem. Amin cumlemizin miniklerini korusun Rabbim🥰

bir arkadasimin kizinda boyle kotu bir yaralanma sonucu iz kalmisti, doktor yasi kucuk oldugu icin ameliyat edemeyeceklerini soyledi. hala yasini bekliyorlar operasyon icin. beklerken baska doktorlara da sormaya devam ettiler ayni cevabi aldilar.

mankenlerin kullandigi vucut fondoteni diyeyim ama adi tam bu degil muhtemelen onlardan kullanabilirsiniz. baska birisinde gormustum bacagindaki izi kapatiyordu etek elbise giydiginde.

arkadasimin kizi buyudukce takmamaya hatta sevmeye baslamisti. soranlara heyecanli heyecanli kazayi anlatiyordu. bununla ilgi cekmek hosuna bile gitmeye baslamisti.

deniz havuz gibi yerlerde rush guard dedikleri uzun kollu cocuk ust mayolari var. uzun kollu tisort gibi ama mayo kumasindan bunlardan giydirebilirsiniz. ben kendim giyiyorum gunesten korunmak icin gayet kullanisli, ogluma da kisa kollusunu giydiriyorum.
Teşekkür ederiz. Bizimde travmamiz gecti ama kozmetik amacli üzülüyor farkediyoruz. Arkadaslar bir kac doktor önerdi en kisa zamanda fikir almayi düşünüyorum

size bir estetik cerrah önereceğim ismi mutaf kendisi aslında antepli uzun süreler antepde büyük başarılara imza attı dünya çapında bilinen doktor hakkında biraz araştırma yaparsanız görürsünüz, herkes onu zamanında söylediği ayşa isimli şarkıdan hatırlar ama :KK70: aslında hastanın kendi derisinden yüz nakli yapan kazada komple özel bölgesini kaybeden hastaya birebir aynısını hücrelerden ve deri parçalarından yeniden yapan doğuştan hiç sinir dokusu olmadan kolsuz doğan çocuğa kol yapan adam

şuan muğlada olduğunu biliyorum sizin yerinizde olsam onun bulunduğu şehire gidip muayene olur yardımcı olmasını isterdim özellikle bu tarz durumlara özel hassasiyeti var kendisinin elinden gelen tüm yardımı yapacağına eminim en kötü ihtimal kendisi bir isim verir şu kişiyle görüşün diye

şimdi araştırdım mesajımı göndermeden mutaf diye diye adamın adını unutmuşuz :KK70: mehmet mutaf ve net bilgi şuan muğladaymış türkiyede herkese yardım edebilmek için belirli aralıklarla şehir değiştiriyor .
Bende Dr Mehmet MUTAF yazacaktım.Müdahale ettiği birkaç vakayı okumuştum.Kesinlilkle araştırmaya değer.Çok çok geçmiş olsun

6 yaşında kız çocuğu ve kaza kelimeleri biraraya gelince yüreğim eriyor, okumadan geçemiyorum, sonucunun iyi olduğunu öğrenmek için okuyorum belki de çünkü aynı yaşta kızımı kötü bir kaza sonucu cennete uğurladım. Rabbim çok şükür ki onu size bağışlamış. Kızınızın iyi olmasına, elini ve kolunu kullanabilmesine çok sevindim. Kullanabilmesi size çok büyük bir armağan, tabi ki psikolojisi de önemli, belli ki bu konuyu önemsiyorsunuz ve birlikte aşacaksınız umarım. Tıp çok ilerledi, çok iyi doktorlarımız var, umarım bunlardan biriyle karşılaşır ve mutlu olacağınız bir sonuca ulaşabilirsiniz. Mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömrü olsun yavrunuzun🤲🏻
Suan yazinizi gorunce tüylerim diken diken oldu gerckten kendi acimi unutup minicik kiziniza dua ettim sizin icinde sabir diledim. Benim acım sizinkinin yaninda vızıltı kalır. Rabbim sizinle bulustursun cennet kuşunuzu. Eğer özel degilse sebebi nedir nasil bi kazaydi bu yaranizi deşmek istemem ama inanin basimiza geldigi icin herseyden korkar olduk. Bugun evin önünde cocuklarin boyama kagitlari ucmus ellerinden bi ciglik attilar anlamadim ilk ama bir koşuşturmamiz vardi yuregimiz agzimizda inanin beynimde hissettim carpintiyi.

Çok geçmiş olsun.Ne yapılır bilmem ama eminim kızınız o izlerler bile güzeldir❤️ En sinir olduğum şey niye soruyorlar ki? Belli ki bir şey olmuş işte.Ben öyle birini gördüğüm zaman asla sormam. Çünkü bilirim ki kalbi daha çok yaralıdır ve asla hatirlatmam

Asli
Çok geçmiş olsun.Plastik cerrahisi hergun gelişiyor.Lazer tedavisiyle de bir çok izi iyilestiriyorlar.Bence Düzce üniversite hastanesinde bir hekimle görüşüp fikir alin.Yonlendirmesiyle gerekirse Istanbul da şansınızi deneyin.Ben olsam öyle yapardım.
Bahçelievler Memorial , medipol Bağcılar, vb özel hastanelerde iyi plastik cerrahlar var.Tabii fiyatlar yüksek bh hastanelerde.Arastirin isterseniz.
Allah evladiniza şifa versin
universite hastanesinde zaten bebek tedavisi görüyorum. Akil akildan ustunmus hic aklima gelmemisti ortapedi bakmisti hep kizima orda kırıkta oldugu icin sagolun degerlendircm☺️

Çok geçmiş olsun.Ne yapılır bilmem ama eminim kızınız o izlerler bile güzeldir❤️ En sinir olduğum şey niye soruyorlar ki? Belli ki bir şey olmuş işte.Ben öyle birini gördüğüm zaman asla sormam. Çünkü bilirim ki kalbi daha çok yaralıdır ve asla hatirlatmam
Ahh ahh biz zaten kolunu elini bilegini kullandigi icin beklemek istemistik olayi hatirlatmayalim tekrar tekrar doktora gidip diye biraz daha gelisince daha iyi sonuclar aliriz diye düşünmüştük çünkü baya belirgin iyilesme var cok şükür özellikle de bu ara boy atti gelisti falan. Ama soran olunca ben bile rahatsiz olmaya başladım. Evet teyzesi koreli kızlara benziyor minnakım 🥰🥰

Geçmiş olsun Baltalimanı kemik hastanesi tavsıye ederim iz bence ikinci planda olmalı büyüme çağında kızınız çünkü kolunda başka bir problem kalmaz inşallah bence muhakkak gidin
Ortapedik olarak hic bir sorunumuz yok kırık iyilesti uzunca bi donem tedavi gördük

X