kızımın doğum günü için babasının yaptığı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Jameya

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2015
11.313
9.752
kızımın doğum günü geldi çattı. 6 yaşına girecek ve çok heyecanlı.
doğum günü için hazırlık yaptım herşeyi hazırladım elbisesi ayakkabısı, parti hazırlıkları filan.
babası daha önce hiçbir doğum gününde hediye almadı nafakasını gönderdiği dönemlerde, nafaka ödüyrum zaten diye birşey almadı.gönderdiği para o dönem 2900tl o da okuluna gidiyordu zaten.
neyse geçen hafta durup dururken benim hesabıma 3000 tl göndermiş.
bu ne diye sorduğumda kızımın doğum günü için birşey almam için atmış.
gerçekten babalık bu mu ya?
çocuğun doğum günü için yanında olayım gidip kendim bir hediye alıp gelip mutlu edeyim yok. hiçbir doğum gününde de gelmedi ayrıldığımızdan beri. geçen sene ben herşeyi yok sayarak davet ettim, gelicem diyip gelmedi. 3000 tl göndermekle baba mı olunuyor? o kadar sinirim bozuluyor ki bu adamın bu şekilde çocuğu yokmuşçasına hayatına devam etmesi.
yani vicdanını 3000 tl ile temizlemiş mı oldu bu adam şimdi?
daha önce 500tl bot için bana etmediği hakaret kalmadı şimdi de sırf vicdanı rahat etsin diye bu parayı gönderdiğine o kadar eminim ki, sinirim inanılmaz derecede alt üst oldu kızım için inanılmaz üzülüyorum:KK43: ben ne kadar büyük bir hata yapıp bu adamla çocuk yaptım inanamıyorum kendime.içim inanılmaz derecede huzursuz, yaptığı haksızlıklar bitmiyor. bana yaptıklarını hiç saymıyorum ama kızıma bunu yapması çok zoruma gidiyor :KK43:

Sanki sızı cezalandırıyor gıbı geldı bana burda neler okuyoruz velayeti zorla almaya Kalkan çocuk kaçıran en azında basınıza bela olmuyor.
neyi cezalandıracak 4 sene olucak ayrıldığımızdan beri. hala beni cezalandırmasının ne anlamı var? onu yaptığının farkındayım da hayatında biri var beni aldattığı kadınla birlikte. hala benle uğraşmasının ne anlamı var?

Allah'a filan havale etmeyin, kızınızı eğer aynı şehirde ise her haftasonu, başka şehirde ise ayda bir hafta filan gönderin yanına.
Her şeyi siz üstlenmeyin, o da biraz baba olsun.
Ama parayla degil, kızıyla zaman geçirip emek harcayarak.
Ama çocuğu görme bahanesi ile eaki eşinize yeniden bağlanmayın, bazen yazılarınızdan hâlâ onu istediğinizi hissediyorum umarım ben yaniliyorumdur.

Allah'a filan havale etmeyin, kızınızı eğer aynı şehirde ise her haftasonu, başka şehirde ise ayda bir hafta filan gönderin yanına.
Ama çocuğu görme bahanesi ile eaki eşinize yeniden bağlanmayın, bazen yazılarınızdan hâlâ onu istediğinizi hissediyorum umarım ben yaniliyorumdur.
yanılıyorsunuz. hala onu istediğim filan yok adamdan tiksiniyorum. neyini isticem bu vicdansız insanın?
benim tek derdim kızım. benimle uğraştığından dolayı sinirleniyorum sadece hala benimle ne alıp veremediği var diye. aradan 4 sene geçmiş hayatında bir insan var, bu durumda bile ben sürüneyim ben zor durumda kalayım diye uğraşıyor.

Neyse en azından size musallat olmuyor,sen elinden geleni yapmışsın gelmemek yanında olamamak onun tercihi,yanında olmuyorsa da en azından masraflarını karşılıyor
hayatında biri varken bana musallat olmuyor çok şükür. allah ayırmasın ayrılırsa yine bana sarar. çünkü her ayrıldığında bana sardı.

kızım da gitmek istemiyor hiç babasına. ayrı şehirlerde yaşıyoruz malesef gelip almıyor da zaten. 5 ay da bir çocuk görmeye gelip 1 gün geçirip geri gidiyor bidaha da ne arıyor ne soruyor. kızım da zaten bunların farkında oluyor ki hiç görüşmek dahi istemiyor

neyi cezalandıracak 4 sene olucak ayrıldığımızdan beri. hala beni cezalandırmasının ne anlamı var? onu yaptığının farkındayım da hayatında biri var beni aldattığı kadınla birlikte. hala benle uğraşmasının ne anlamı var?
Allah yardımcınız olsun

Daha önceki konularınızı da biliyorum. Bot ihtiyacı varken bile para gondermemişti. Şimdi doğum gününe en azindan para yollamış, ilerleme var.
Hiç kimseye zorla babalık yaptiramayiz. Yapacak hiç bir şey yok diye daha önceden de yazmıştım. Kizinizla yolunuza bakacaksınız.
Doğum gününe gelmeme sebebi de belki sizi, çevrenizi gormek istemiyordur

Daha önceki konularınızı da biliyorum. Bot ihtiyacı varken bile para gondermemişti. Şimdi doğum gününe en azindan para yollamış, ilerleme var.
Hiç kimseye zorla babalık yaptiramayiz. Yapacak hiç bir şey yok diye daha önceden de yazmıştım. Kizinizla yolunuza bakacaksınız.
Doğum gününe gelmeme sebebi de belki sizi, çevrenizi gormek istemiyordur
ben onu çk görmek istiyorum sanki :KK70:
aradığında sırf sesini duymamak için asla açmıyorum bugün 2 defa aradı ısrarla beni arama sesini duymak istemiyorum dedim.

kızımın doğum günü geldi çattı. 6 yaşına girecek ve çok heyecanlı.
doğum günü için hazırlık yaptım herşeyi hazırladım elbisesi ayakkabısı, parti hazırlıkları filan.
babası daha önce hiçbir doğum gününde hediye almadı nafakasını gönderdiği dönemlerde, nafaka ödüyrum zaten diye birşey almadı.gönderdiği para o dönem 2900tl o da okuluna gidiyordu zaten.
neyse geçen hafta durup dururken benim hesabıma 3000 tl göndermiş.
bu ne diye sorduğumda kızımın doğum günü için birşey almam için atmış.
gerçekten babalık bu mu ya?
çocuğun doğum günü için yanında olayım gidip kendim bir hediye alıp gelip mutlu edeyim yok. hiçbir doğum gününde de gelmedi ayrıldığımızdan beri. geçen sene ben herşeyi yok sayarak davet ettim, gelicem diyip gelmedi. 3000 tl göndermekle baba mı olunuyor? o kadar sinirim bozuluyor ki bu adamın bu şekilde çocuğu yokmuşçasına hayatına devam etmesi.
yani vicdanını 3000 tl ile temizlemiş mı oldu bu adam şimdi?
daha önce 500tl bot için bana etmediği hakaret kalmadı şimdi de sırf vicdanı rahat etsin diye bu parayı gönderdiğine o kadar eminim ki, sinirim inanılmaz derecede alt üst oldu kızım için inanılmaz üzülüyorum:KK43: ben ne kadar büyük bir hata yapıp bu adamla çocuk yaptım inanamıyorum kendime.içim inanılmaz derecede huzursuz, yaptığı haksızlıklar bitmiyor. bana yaptıklarını hiç saymıyorum ama kızıma bunu yapması çok zoruma gidiyor :KK43:
Çok haklısınız. Ama ne yazık ki çoğu evli erkek bile çocuğuna para vermeyi , ona bir şey satın almayı "babalık yapmak" olarak görüyor. O yüzden siz de canınızı sıkmayın, çünkü sizin bu konuda yapabileceğiniz bir şey yok. " Erkek kafası işte " deyip geçin.

Çok haklısınız. Ama ne yazık ki çoğu evli erkek bile çocuğuna para vermeyi , ona bir şey satın almayı "babalık yapmak" olarak görüyor. O yüzden siz de canınızı sıkmayın, çünkü sizin bu konuda yapabileceğiniz bir şey yok. " Erkek kafası işte " deyip geçin.
ya evet de ben kızım için muhattap olmaktan da yoruldum artık. onun için bile muhattap olmak istemiyorum. bu adamla ben ömür boyu iletişimde kalmak zorunda mıyım :KK43: 2 kelime bile etsem içim şişiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X