Kızımın hassaslığı..

Çocuğun özgüvenini kazanabileceği aktiviteler şart.
Spora başlatın. İlgisi varsa bir müzik aleti öğrensin.
Ayrıca da bir pedagog yardımı alın.
Sakın karşısında ona acıyan gözlerle bakmayın. Neşeli ve pozitif olun.
'Offf niye böye böyle oldun yavrum sen, niye yapamadın vs. ' demeyin.
'Aaaa olur mu kızım, sende herşeyi yapabilecek güç var. Kimsenin senden üstünlüğü yok. Bunlar olağan şeyler. Sen çok başarılı bir çocuksun. Hepimizin başına gelebilir. Önemli olan tekrar denemek ve denemekten korkmamak. Her insan farklıdır. Olaylara tepkisi farklıdır. Bu senin kötü olduğun anlamına gelmez. Birlikte bu sorunu yeneceğiz. Senden birazcık gayret bekliyorum. Beraber yapacağız sana söz. Sen de deneyeceğine dair bana söz vermelisin...' şeklinde konuşun gayet neşeli ve pozitif şekilde. Dizlerinizin üstüne çöküp ellerini avucuna alın göz kontağı kurun.

Sakın atlamayın bunları.
Çocuğun hayatı kararır.

bensanademistim bensanademistim , inanın bunların hepsini deniyorum. Bir yaz tatili spora götürdüm ilgilenmedi, okulda müzik dersi için melodika aldık hatta ben de beraber nota aradım parça çalmak için, olmadı, müzik kanalı açıyorum, tiyatroya, kütüphaneye sinemaya götürdüm o an için hoslandı ama aktif olarak ilgilenmedi.. Ona soruyorum ne yapmak istersin diye hobi olarak, belirgin bir şey yok.
Aynı şey benim de başına geldi okulda ama ben de çok üzüldüm ama gene de okula gittim dedim.. yok kesmedi.. okula gitti geri geldi.. Çok çaresiz kaldım.. Sadece ceza verdim manevi olarak. O da ne kadar etkili olur bilmiyorum..
Not: genelde göz.kontağı kuramıyorum çünkü konuşmak istemediği konularda gözlerini kaçırıyor..

bensanademistim bensanademistim , inanın bunların hepsini deniyorum. Bir yaz tatili spora götürdüm ilgilenmedi, okulda müzik dersi için melodika aldık hatta ben de beraber nota aradım parça çalmak için, olmadı, müzik kanalı açıyorum, tiyatroya, kütüphaneye sinemaya götürdüm o an için hoslandı ama aktif olarak ilgilenmedi.. Ona soruyorum ne yapmak istersin diye hobi olarak, belirgin bir şey yok.
Aynı şey benim de başına geldi okulda ama ben de çok üzüldüm ama gene de okula gittim dedim.. yok kesmedi.. okula gitti geri geldi.. Çok çaresiz kaldım.. Sadece ceza verdim manevi olarak. O da ne kadar etkili olur bilmiyorum..
Not: genelde göz.kontağı kuramıyorum çünkü konuşmak istemediği konularda gözlerini kaçırıyor..

Başka bir sorunu olabilir mi?
Çocuğunuzu bir pedagoga götürün.
Okulda başına gelen başka bişey de olabilir.
Pedagog tek çare.

Kirmiziatkilikiz Kirmiziatkilikiz Baba?? Babanın disiplin anlayışı bağırmak, yapmayacağı şeylerle gözünü korkutmaktan ibaret.. Hatta dayak tehdidine veya teşebbüsünde bile gidebiliyor onu ayrı kontrol etmem gerektiği için ben ilgileniyorum bu sorunlarla daha çok..

Biz okuldan kaçsak annemiz kemiklerimizi kırardı, kapıda falan beklemezdi ve biz de o korkuyla kaçmazdık, çünkü anne babadan korku vardı, annemiz babamız bizimle arkadaş değil ebeveyn okurlardı.

Oldu o zaman herkes çocuklarının kemiklerini kırsın da mikemmel bir nesil daha yetişsin. Bizim nesil mikemmel ya ondan.......

X