Saç Uzatma Yöntemleri Kızımın saçları uzamıyor 😔

kıvırcık ise uzayan da kıvrılıyodur zaten.
Üstte fotoğrafını paylaştım evet kıvırcık olması da etkiliyor haklısınız bir kere evde düzleştiriciyle düzleştirdim ensesini kapattı saçları o zaman hoşuna gitmişti ama sürekli de kullanmak istemiyorum çocuk sonuçta saçını iyice yıpratmak istemem

İştahlı bir çocuk değil bebekliğinden beri meyve az yer her meyveyi sevmez yemek seçer. Daha küçükken balık yağı, vitamin takviyesi kullanmıştık doktorun önerisiyle. Kan değerleri iyi çıktı.
Teşekkür ederim yorumunuz için 😊
Rica ederim 😊

Aaa aynısı işte bizde ki sorun bu.
Doktoruna sordunuz mu hiç 🥺
Sordum uzar diyor sorun yok diyor. 🤷🏻‍♀️ Heves edip milyon tane toka almıştım bir de 🤣 bir tanecik fıskiyesi olsaydı yeterdi upuzun saçlara gerek yok 🥲
Kuzenim benden 1,5 ay sonra doğum yaptı, kızının saçları sırtına kadar şu an 🫢

Kızınızın saçları çok güzel, cılız sağlıksız da değil, saç derisi de sağlıklı duruyor. Doktor da bir problem olmadığını söylemiş. Niye uzamasın ki?? Takıntı yaptığınız için size uzamıyor gibi gelmiştir. Sadece kıvırcık olduğu için düz saça göre daha fazla uzaması gerek uzun durması için. Sürekli kestirmeyin, biraz kendi haline bırakın, ekstra yağ vs sürmeyin derim, beslenmeye dikkat edin yeter.

Çocuk sadece 6 yaşıbda bu kadar kurcalamayıp doğal haline bırakırsanız bence uzar🙄
Bunu yazmaya gelmiştim:super:
Kızım doğduğunda değil 1 tel saçı,gözünün üstünde kaşı bile yoktu.
Şu an 10 yaşında 3 ayda bir ucundan 3-4 parmak kestirdiğimiz gür upuzun saçları var. 6 yaşına kadar hiç ellemedim,ince ve cansızdı ama hep uzattım,6 yaşında poposundan aşağıdaydı 1 kez kestirdim uçlarından sonra uzaması da saç kalitesi de yavaş yavaş düzeldi.
Annemin,ablamın saçı epey gür.
Ben de kızım gibi saçsız doğmuşum,annem kestirmiş hep kısa kullandım maalesef çocukken, hatta bebekken kazıtmış gür çıkar diye ve şu yaşımda hala saçım omuzlarımdan aşağı inmez. Kırılır incelir,kestirmek zorunda kalırım.
Ellemeyin,kendi haline bırakın,kestirmeyin belli bir seviyeye gelene kadar,sonra azar azar ucundan keserek düzeltirsiniz ama inanın kazıtmak,sürekli kısa kestirmek işe yaramıyor ben canlı örneğiyim.

Kan tahlili yaptırdık çinko ve demir biraz eksik çıkmıştı takviye aldık ondan olduğunu da pek sanmıyorum genetik belki de ama bu kadar da uzamaması şaşırtıcı yani ne bileyim
Çinko eksikliği saç ve tırnakta çok önemli diye biliyorum. Bakım yağı vs gibi dışarıdan müdahale ile saç hızlı uzamaz.

ayyy benim de saçlarım kıvırcık valla boyu yarı yarıya daha uzun aslında.

düzleştirici yapmayın ama böyle saç kurutma makinesiyle kuruturken tarayarak kurutun. daha dalgalı düzümsü bir hale gelir.

Bence kızıniza moral verin . Ve benim kizimjnda saci uzamiyordu her gun duzenli tarayacam dedigim gunden beri uzadigini fazlasiyla hissettim . Hergun sabah ve aksam tarayin guzelce . 😊 ben diger yontemleri denedim bir kismini ama hic bir etki goremedim .

Bence kızıniza moral verin . Ve benim kizimjnda saci uzamiyordu her gun duzenli tarayacam dedigim gunden beri uzadigini fazlasiyla hissettim . Hergun sabah ve aksam tarayin guzelce . 😊 ben diger yontemleri denedim bir kismini ama hic bir etki goremedim .
Bu arada kisa sacla saca daha fazla sekil verebilirisniz hem pratik hem guzell . Bir suru model begenip yapmayi deneyin 🤗

Ay annesi maşallah kuzuya.
Benim de kızım bonus kafalıdır.
Saçları çoktu hep ama senin kızının saçı ince telli oldugu için bu şekilde duruyor kaldı ki bir sorun da göremedim.
Baba tarafımın saçları da böyle.
Hatta bir halam ve kızları incecik telli ve az saça sahipler ama bu bir sorun olmadı hiç :)
Gayette uzadılar zamanla

Ay ben de bebeklik saçı gibi sandım. Ya hu kıvırcık olduğu için zaten ne kadar uzarsa uzasın kısa duracak. Maşallah çok hoş saçları var. Nazar değmesin.

Ya saçları çok güzel çok tatlı 🥰
Ben çok iyi anlıyorum daha üç yaşındayken agliyormusum başkasının saçlarıni gösterip benim niye yok diye o yüzden anlamaz çocuklar demek yanlış hele kız çocukları fark ediyor . Ama sizin kizin saçları çok tatlı ve gür birde kıvır kıvır maşallah uzar gider bence küçük tatlı tokalar alın .

Ya saçları çok güzel çok tatlı 🥰
Ben çok iyi anlıyorum daha üç yaşındayken agliyormusum başkasının saçlarıni gösterip benim niye yok diye o yüzden anlamaz çocuklar demek yanlış hele kız çocukları fark ediyor . Ama sizin kizin saçları çok tatlı ve gür birde kıvır kıvır maşallah uzar gider bence küçük tatlı tokalar alın .
Bu arada yazmayı unuttum şimdi de o kadar çok saçım var ki gittiğim her kuaför istisnasız senden iki kişilik para almak lazım bu ne saç böyle diyorlar o yüzden dert edinmeyin çoğalır . Badem yağı kullanmaya devam edin

Sizin ve babanın saçları nasıl? Saç direkt genetik maalesef ailede gür saç yoksa çocukta da olmuyor istediğin ürünü kullan.
Benim tarafımda genelde gür saçlı yok eşimin tarafı baya gür. Benim de saçım çok hızlı uzamaz kimi insana göre ama kızımınki gerçekten çok çok yavaş uzuyor. 2 yaş civarında kazıdım arada 1-2 kere uçlarından aldım 4 senede bu kadar uzadı

Bu arada yazmayı unuttum şimdi de o kadar çok saçım var ki gittiğim her kuaför istisnasız senden iki kişilik para almak lazım bu ne saç böyle diyorlar o yüzden dert edinmeyin çoğalır . Badem yağı kullanmaya devam edin
Maşallah 😊 badem yağını bırakmıştım uzamaya bir faydası olmadı ama daha parlak hoş yapmıştı saçlarını, devam edeyim yeniden

X