Kızımın saçlarıni tras etmeli miyim?

Strongerwoman

💜
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2016
908
1.006
Merhaba anneler. Küçük kızım 2,5 yaşında. Saçları çok seyrek, başında bol bol boşluklar var. Sizce tras etsem gurlesir mi? İnternette gurlesmeye etki etmediği yazıyor. Fakat eskiden çocukları küçükken tras ederlermiş bilirsiniz. Yaşı da büyüyor, psikolojisini etkiler diye çekiniyorum bir yandan ama benim de saçlarım ince telli, çocukken düşünmüştüm keşke beni küçükken tras etselerdi bisey anlamazdim ama artık utanırım diye.
Bu konuda tecrübesi olan var mı?
Büyük kızımın saçları da bir o kadar gür..

hiç etkisi yok. Üstelik yaşı da küçük değil kötü etkilenebilir

O yaşta öyle bişey yapmayın bence yazık. Etkisi olduğuna da inanmıyorum ben
Değil mi ya, yaşı büyüdü artık.. aslında olumsuz bakıyorum biraz önce bir yazı okudum düzenli olarak 2 veya 3numara kestirilirse gurlesir diye, dedim belki bir kere yapsak.. kızlara sorayım dedim 🥺
Aşırı seyrek ya çok üzülüyorum inşallah ileride gurlesir :KK43:

Benim kızımında o yaşlarda boşluklar vardı saçı seyrekti büyüdükçe saçı gürleşti ve boşluklar tamamen kapandı şimdi gayet gür ve uzun saçları

Sizin saçınız seyrek diye kızınızın saçı seyrek
Bunun trasla hiç alakası yok.
Ablamın da saçı seyrekmis, traslamislar hala seyrek.
Benim saçım bebekken bile balta girmemiş orman gibiymis, hiç bir şey yapmamışlar, hala öyle.
Mümkün mü traslanip gür çıkan bir saç? Olsa olsa tras yapınca ilk çıkan saçlar sert oluyordur, onun gibi bir şey yuzunden insanlar buna inaniyordur, agdadan sonra yumuşak çıkan kılın trastan sonra kirpi gibi çıkması gibi

Sakın sakın.

Komşumun kızı benimkilerden 6 ay falan büyük. Çocuğun saçlarını birkaç kere kazımışlar gürleşsin diye. Benimkilerin yarısı kadar saç yok çocukta, ne kalınlaşmış ne de gürleşmiş. Oğlan çocuğu gibi gördükçe üzülüyorum vallahi

Sakın sakın.

Komşumun kızı benimkilerden 6 ay falan büyük. Çocuğun saçlarını birkaç kere kazımışlar gürleşsin diye. Benimkilerin yarısı kadar saç yok çocukta, ne kalınlaşmış ne de gürleşmiş. Oğlan çocuğu gibi gördükçe üzülüyorum vallahi
Ayyy tamam tamam zaten vazgeçtim yazık yavrumaaa 🫣

Sizin saçınız seyrek diye kızınızın saçı seyrek
Bunun trasla hiç alakası yok.
Ablamın da saçı seyrekmis, traslamislar hala seyrek.
Benim saçım bebekken bile balta girmemiş orman gibiymis, hiç bir şey yapmamışlar, hala öyle.
Mümkün mü traslanip gür çıkan bir saç? Olsa olsa tras yapınca ilk çıkan saçlar sert oluyordur, onun gibi bir şey yuzunden insanlar buna inaniyordur, agdadan sonra yumuşak çıkan kılın trastan sonra kirpi gibi çıkması gibi
Benimki küçükken gürmüş ya resimlerimde pırasa gibi. Kızımın bol bol açıklık var. Gerçi büyüyünce açıklık kapanıyor diyenler de var..
Şöyle de bı durum var, biz 6 kardeşiz, son ikimizi küçükken tras yapmamışlar 4unu yapmışlar, ikimizin çok seyrek diğerleri güpgür. Tesadüfün de bu kadarı 😒
Büyüyünce pişman olur muyum diye (kızım adına) danışmak istedim

Merhaba anneler. Küçük kızım 2,5 yaşında. Saçları çok seyrek, başında bol bol boşluklar var. Sizce tras etsem gurlesir mi? İnternette gurlesmeye etki etmediği yazıyor. Fakat eskiden çocukları küçükken tras ederlermiş bilirsiniz. Yaşı da büyüyor, psikolojisini etkiler diye çekiniyorum bir yandan ama benim de saçlarım ince telli, çocukken düşünmüştüm keşke beni küçükken tras etselerdi bisey anlamazdim ama artık utanırım diye.
Hiçbir etkisi yok. Resmen uğraşmamak için yapıyolarmış. Annem bana yapardı en son 6 yaş civarı yapmıştı şu an hala travmam var biliyor musunuz…

Bizzat küçükken traş ettirilen biri olarak yazıyorum, hiç etkisi yok, incecik güçsüz saçlarım var. Ayrıca şu yaşımda hala o traş günlerini hatırlıyorum. Hoş değil yani böyle anılara sahip olmak.

Tamamiyle genetik olduğunu düşünüyorum, 7 aylık kızım var bana çekmiş saçları yeni yeni uzuyor benimde geç uzamış ama gür saçlarım olmuş, bence saç besleyici şampuan kullanın, badem, argan yağı felan sürün onlar iyi gelebilir.

Hiçbir etkisi yok. Resmen uğraşmamak için yapıyolarmış. Annem bana yapardı en son 6 yaş civarı yapmıştı şu an hala travmam var biliyor musunuz…
Adiniza çok üzüldüm :KK43: 6 yaş da çok büyük ama :KK43: ben de şu anda çok etkileneceğini düşünüyorum. Eğer gerçekten işe yarıyorsa kar zarar olarak karar verecektim.. çünkü kendimin öyle düşündüğümü hatırlıyorum, annemler küçükken keşke beni tras etselerdi diye düşündüğümü.
Zaten pek cok kişi işe yaramıyor demiş tamamen vazgeçtim bu düşüncemden
Size bir kaç kez yapmışlar sanırım, ince mi hala hiç ise yaramıs mi?

Değil mi ya, yaşı büyüdü artık.. aslında olumsuz bakıyorum biraz önce bir yazı okudum düzenli olarak 2 veya 3numara kestirilirse gurlesir diye, dedim belki bir kere yapsak.. kızlara sorayım dedim 🥺
Aşırı seyrek ya çok üzülüyorum inşallah ileride gurlesir :KK43:
Balık yağı vb vitaminler kullanıyor musunuz peki?

Uzadıkça uçlarından azıcık azıcık alın. 2 3 ayda bir falan. Benim kızımınki o şekilde gürleşti. Çok seyrekti 2 yaşındayken. Birde ben azıcık azıcık argan yağı ve tatlı badem yağı kullanmıştım uçlarına banyo sonrası. Eğer düşünürseniz alerji durumuna dikkat ederek kullanabilirsiniz. Kazıtmayın bence. Kötü etkilenir.

X