Kızımın saçlarıni tras etmeli miyim?

Adiniza çok üzüldüm :KK43: 6 yaş da çok büyük ama :KK43: ben de şu anda çok etkileneceğini düşünüyorum. Eğer gerçekten işe yarıyorsa kar zarar olarak karar verecektim.. çünkü kendimin öyle düşündüğümü hatırlıyorum, annemler küçükken keşke beni tras etselerdi diye düşündüğümü.
Zaten pek cok kişi işe yaramıyor demiş tamamen vazgeçtim bu düşüncemden
Size bir kaç kez yapmışlar sanırım, ince mi hala hiç ise yaramıs mi?
Hiçbir farkı artması gürleşmesi yok. Çocukkenki yapısı neyse hala aynı. Bir de bunu ailede kız erkek kaç çocuğa yaptılar bizimkiler, hiçbir işe yaramadı kimsede zaten kökten gelen bir şey dıştan kazıtsan bile ne fayda.

Merhaba anneler. Küçük kızım 2,5 yaşında. Saçları çok seyrek, başında bol bol boşluklar var. Sizce tras etsem gurlesir mi? İnternette gurlesmeye etki etmediği yazıyor. Fakat eskiden çocukları küçükken tras ederlermiş bilirsiniz. Yaşı da büyüyor, psikolojisini etkiler diye çekiniyorum bir yandan ama benim de saçlarım ince telli, çocukken düşünmüştüm keşke beni küçükken tras etselerdi bisey anlamazdim ama artık utanırım diye.
Bu konuda tecrübesi olan var mı?
Büyük kızımın saçları da bir o kadar gür..
20 yil once komsunun kizini tras etmislerdi. Sarisin zaten yavru, hala da sarisin. Sizinki kadardi sanirim da yasi. Cocuk net konusuyordu, herseyi biliyordu. O donemde hep sapka falan takti, saklandi. Nitekim saclarinin uzamasi cok uzun surdu, ince telli ve sari oldugu icin gorunmedi uzayanlar. Cok guzel bir cocuk oldugu halde garip gorundu uzunca bir sure. Saclari da hala ince telli ve zayif.

Balık yağı vb vitaminler kullanıyor musunuz peki?
Evet, balık yağı ve multivitamin. Çok hızlı üzüyor belki bu yüzdendir. Ama seyrek ☺️
20 yil once komsunun kizini tras etmislerdi. Sarisin zaten yavru, hala da sarisin. Sizinki kadardi sanirim da yasi. Cocuk net konusuyordu, herseyi biliyordu. O donemde hep sapka falan takti, saklandi. Nitekim saclarinin uzamasi cok uzun surdu, ince telli ve sari oldugu icin gorunmedi uzayanlar. Cok guzel bir cocuk oldugu halde garip gorundu uzunca bir sure. Saclari da hala ince telli ve zayif.
O durumu ben de düşündüm, eğer ise yarayacaksa, yaz gelmişken her gün havuz deniz çabuk uzar diye düşündüm, ve şapka takmayı çok seviyor. Gel hitler yaşıyodum yorumlardan sonra vazgeçtim çok teşekkür ederim yorumlarınız için ☺️
Tabii ki hayır demode isleri bıraksak mı acaba ben kızımın hiç yapmadım öyle gayet de saçları var yani
Modadan ziyade, ise yarar mı diye düşündüm, saç araları cidden açık olmasa ben de tabii ki dusunmezdim
benim bebeğim daha ufak, ama evet tepeler daha gürken arka taraflar seyrek. zamanla düzelir gibime geliyor.
Arkası başı üzerine yattığı için seyrek olabilir🥰

Merhaba anneler. Küçük kızım 2,5 yaşında. Saçları çok seyrek, başında bol bol boşluklar var. Sizce tras etsem gurlesir mi? İnternette gurlesmeye etki etmediği yazıyor. Fakat eskiden çocukları küçükken tras ederlermiş bilirsiniz. Yaşı da büyüyor, psikolojisini etkiler diye çekiniyorum bir yandan ama benim de saçlarım ince telli, çocukken düşünmüştüm keşke beni küçükken tras etselerdi bisey anlamazdim ama artık utanırım diye.
Sac uzatan bir sampun var ecowell di galiba arkadasimin kizi 1.5 yasinsa saclari azdi sonradan memnun kalmisti

Yumrta yiyor mu? Bence beslenmesi ile guclendirmeye calisin. Doktora sorun cinko takviyesi kullanmasi uygun mu? Bence balik ve avokado esimin saclarini bile guclendirdi.

Yumrta yiyor mu? Bence beslenmesi ile guclendirmeye calisin. Doktora sorun cinko takviyesi kullanmasi uygun mu? Bence balik ve avokado esimin saclarini bile guclendirdi.
Yumurta yiyor. Takviyeler geçici olur öyle değil mi? Şimdiden bir faydası olur mu?
Balikyagi ve multivitamin alıyor..

Kazitmanin işe yaramadığını okumuştum ben de, benim çocuklarım erkek olduğu halde, kazittirmak istemedim hiç.
Kozmikbakim diye bir blog var. Ay takvimine göre saç kesim tarihleri veriyor. Kesme işlemi ucundan azıcık da olabilir. Çocukların ilk kesim tarihlerinin ay aslan burcundayken olması kalmış aklımda ama inceleyin bir sayfayı çünkü bazı aylarda bu ay zarar getirir gibi açıklamalar oluyor.
Bu normal burç değil. Eskilerin ayın durumuna göre Ekim,dikim yapması gibi, kapsamlı çalışmasi

Yumurta yiyor. Takviyeler geçici olur öyle değil mi? Şimdiden bir faydası olur mu?
Balikyagi ve multivitamin alıyor..
Gecici oldugunu dusunmuyorum ben. Su an yasi da kucuk oldugu icin sac kokleri zayif, buyurukce guclenecekler zaten simdiye nazaran. Omega kullaniyorrmus zaten bence cinko icin de danisin doktoruna.

Tamamen yapısal bence benim ablamin kızları resmen kel doğardi saçları gur olsun diye defalarca kazıttı ama etki etmedi benim oğlum saçlı dogdu ama aralarda boşluklar vardı herkes kazıt dedi kazitmadim şuan 1 buçuk yaşında uçlarından tras ettirdikce gurlesti daha da çoğaldı saçları.

Kazitmanin işe yaramadığını okumuştum ben de, benim çocuklarım erkek olduğu halde, kazittirmak istemedim hiç.
Kozmikbakim diye bir blog var. Ay takvimine göre saç kesim tarihleri veriyor. Kesme işlemi ucundan azıcık da olabilir. Çocukların ilk kesim tarihlerinin ay aslan burcundayken olması kalmış aklımda ama inceleyin bir sayfayı çünkü bazı aylarda bu ay zarar getirir gibi açıklamalar oluyor.
Bu normal burç değil. Eskilerin ayın durumuna göre Ekim,dikim yapması gibi, kapsamlı çalışmasi
Teşekkürler, kendim için de uygularım hem ☺️

Teşekkürler, kendim için de uygularım hem ☺️
rica ederim. gerçekten güzel bir blog. sadece saç kesimi değil birçok şey ile ilgili tarihler var. ben de aklıma gelirse bakıyorum. mesela bugünler epiasyon günleri , kökünden almak azalmayı sağlıyor. kaş aldırmak için pazartesiyi bekliyorum :)

rica ederim. gerçekten güzel bir blog. sadece saç kesimi değil birçok şey ile ilgili tarihler var. ben de aklıma gelirse bakıyorum. mesela bugünler epiasyon günleri , kökünden almak azalmayı sağlıyor. kaş aldırmak için pazartesiyi bekliyorum :)
AA saçı duymuştum ama epilasyonu duymamıştım 🫢

Etki etmez. Papatya suyu sıkanlar gürleşti yazmışlar alıp ikiniz de kullanın.

Sac kesim günleri var. Instagramdan kozmik bakimi takip edin. Saci en azından daha çabuk uzar. Yanlış zamanda kesilen sac, veya yaptigimize epilasyonlar kaslarımızın küsmesine sebep oluyor mesela. Biraz arastirin en azından doğrular zamanda saclarını ucundan ucundan kesersiniz.

Sac kesim günleri var. Instagramdan kozmik bakimi takip edin. Saci en azından daha çabuk uzar. Yanlış zamanda kesilen sac, veya yaptigimize epilasyonlar kaslarımızın küsmesine sebep oluyor mesela. Biraz arastirin en azından doğrular zamanda saclarını ucundan ucundan kesersini
Bir kaç kişi daha önerdi bunları takip edeceğim, teşekkür ederim 🥰

X