Kızının arkasında olan babanın önemi

gokkusaginadusenbukalemun

Yanlış yaptıysam doğrusu hoşuma gitmemiştir. 😌
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2021
3.980
5.863
Bugün çok yakın arkadaşımın babası kızının arkasında olmadığı için o çaresi kız intihar etti. Umarım cennettedir.
Aldatılmış, şiddet görmüş bir kadın düşünün. Üç tane çocuğu var. Kadın hem çalışıp, hem eve bakıyor. Kocası ise yan gelip yatıyor, üstüne o fedakar kadını aldatıyor. Babası arkasında durmuyor. Kocası tehdit ediyor. Üstüne babası boşanırsan ben de sana sahip çıkmam, millet karısının üstüne kuma getiriyor diyor, kır dizini otur evinde diyor. Sonunda kadın dayanamayıp intihar ediyor. İçim yanıyor. Geride üç tane sabi, vicdan azabı çeken kız kardeşler ve anne kalıyor. Anlamıyorum, anlamlandıramıyorum. Nasıl evlenmek haksa, boşanmak da hak. Ama bazı sözde aile babaları kendi canından, kanından olan kızlarının arkasında durmayıp, o cibilliyetsiz koca gibi kendi kızlarının yok oluşunu izliyor. Aciz ve çaresiz bırakıyor. Çok üzgünüm, içim acıyor. Ne olur o kızcağızın arkasından dua edin. Bu gece kabirdeki ilk gecesi.

Offfff keske okumasaydım konuyu. Çok üzüldüm ve moralim ciddi anlamda yerle bir oldu.

Nurlar içinde yatsın, Rabbim affetsin.
O babayı da Allah bildiği gibi yapsın .

Çocukları kadın kızkardeşleri alacakmış. 4 kızkardeşlerdi. Adamı cenazeye bile almamışlar. Ama tabi ne fayda. her biri birer tane yeğenini alacak. Hepsi evli. En küçüğü 3, en büyüğü 9 yaşında.

yavrucaklarin bir analari vardi oda gitmis, simdi kardesler ayrilacaklar.
kendi kiz kardeslerine cocuklarina sahip cikmayan ana baba kardesler o cocuklara ne kadar sahip cikar bilmiyorum.
isterse başlarında tasiyip altin kafese koysunlar kanatları kirildi cocuklarin.
uff psikolojim bozuldu ya gece gece çok üzuldum

Offfff keske okumasaydım konuyu. Çok üzüldüm ve moralim ciddi anlamda yerle bir oldu.

Nurlar içinde yatsın, Rabbim affetsin.
O babayı da Allah bildiği gibi yapsın .
Baba ve aile ne kadar önemli. Bugün bir kez da öğrendim. İnsanın arkasında ailesi olsun yeter. Annemin bir lafı vardır. “ İnsan kapısının önündeki köpeğe taş atarsa herkes o köpeğe taş atar” diye. Çok doğruymuş.

Cok üzüldüm. Çocuklar icin haddinden fazla üzüldüm. Anne ne haldeydi bilemiyoruz keske birileriyle konuşabilseydi, çocukları yalniz kalmasaydı. Keske okumasaydım. Kadin nasil bir ruh haline girmişki 3 çocuğunu gözü görmemiş cok üzüldüm

Saatlerdir üzüntüden başımı kaldıramıyorum. Kardeşler de çalışmıyor. Kocalarının elime bakıyor. Durumdan haberdar değillermiş. Baba tehdit etmiş kızcağızı.

Çaresizlik insana her şeyi yaptırıyor demek ki.

Çok teşekkür ederim

ayy dun yuruyuse ciktigimda durakta bir kadin aglayarak biriyle konusuyordu. kacmak istedigimi bilmiyor musun. ben de intihar mi edeyim diye bagiriyordu. aklima o geldi. allah darda olanlarin kalbine ferahlik versin.
Şimdi ailesi arkasindan timsah gozyaslarini siler. baslarina bela olmadan, cocuklarini bile terkedip gitmis zavalli kizlari.

Psikiyatriste gitmeden önce bu fikir defalarca aklımdan geçti. Çaresizliğin nasıl bir ruh hali olduğunu bilirim. Allah rahmet eylesin. Keşke elinden tutan birileri olsaydı.
Babasına anlatmış sadece. O da sırt çevirmiş. Yaşadığı durumu Allah kimseye yaşatmasın.

Derler ya ... beyaz gelinlikle gittin beyaz kefenle cik.
Böyle bir sözümüz var o baba şimdi dizini kirsin ben ne yaptım diye düşünsun eğer düşünme yetisi varsa

Kızının katili olmuş eşinden daha acımasız
Yazıklar olsun

Baba faktörü ne kadar önemliymiş. Bunu bu gece çok iyi anladım. Allah kimseyi böyle eve doğutmasın. Böyle adamları baba yapmasın.

Anlamaya çalışıyorum

Rabbim kimseye yaşatmasın

O kadincagiza merhamet etsin

Gelgelelim bende üç evlat annesiyim
Deli sözüme bin kere tövbe tırnağım çekilse ciğerim sokulse evladimdan ayrılmam

yani bilmiyorum akşama ne yiyecekler diye düşünen anne bensiz kalan hayatlarinda ne yaşayacaklar diye nasıl düşünmez

bu adam bana dünyayı dar etti yavrularimi perişan eder diye nasıl düşünmez

Kinamiyorum ayiplamiyorum yargilamiyorum asla bana düşmez

ama hani ola ki bu denli çaresiz hisseden varsa düşünen varsa yapmayın o zavallı suçsuz yavruları kolu kanadı kırık birakmayin

Kurban olduğum rabbim o üç yavruyu ömür boyu esirgesin ve iyilerle karşılaştırsın mutlu sağlıklı ömürleri olsun inşallah amin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…