Gebeliğe Hazırlık Kızlar acil yardım edin lütfen, femaradan sonra yumurta çatlamayabilir mi?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kuzum bende femera kullandım 1 ay doktor muayene etti yumurtan gelişmiş güzel dedi ama o ay hamile kalamadım bende çatlatma iğnesi yapalım hocam biran önce olsun istiyorum dedim oda gerek yok dedi zaten femeranın etkisi 2.ay da sürüyor dedi bende tamam deyip kabuğuma çekildim ve 2.ay hiç yumurtlama günüm hangi günmüş demeden 2 günde bir denedik kafamdan attım sanki olmuyor nasılsa diye folik asiti bile kullanmayı bıraktım o derece kafamdan atmıştım ama hamd olsun geçen hafta aldım mucizemin haberini şükürler olsun Rabbim isteyen herkese versin ben hepinize dua ediyorum .sende ümidini kesme ama kafanı rahatlat başka işlerle meşgul ol çalışıyorsan kendini işine ver .bende belirtiler de olmuştu sonradan düşününce aklıma geliyor .ama kendimden hiç şüphelenmedim bile acaba hamilr miyim diye .
Kaç gün kullandınız bu ilaci nasil basliyor ve nasil bitiyor

20 gün baya icmissin normal de ben sabah akşam adetin 2. Günü başladım 5 gün içtim

Hayirli olsun 😍💕peki , yumurtlama gunu yada bir sonra ki gun kasiklarda adet olacakmis gibi agri oldumu ? Yada Bunun gibi belirti?
Canm bende femara kullandım 4 gün önce yumurtam çatladı ama şiddetli kasik agrisi yaşıyorum hala oturup kalkarken özellikle femara etkisi böyle sürüyor mu ki

Canm bende femara kullandım 4 gün önce yumurtam çatladı ama şiddetli kasik agrisi yaşıyorum hala oturup kalkarken özellikle femara etkisi böyle sürüyor mu ki
Kuzum, femerayi hic bilmiyorum ya.adete 5-6gun varken cok silik cizgiyi gormustum. 4Ocakta 1gun kala adet oldum. Hattada adet oldugum gun bile silik cizgi vardi.Artik neye ,hangi belirtiye , inanacagimi sasirdim. 🤷🏻‍♀️

Evet kızlar ben yumurtlama gununde ondan 3 gün sonra kasık ağrıları çektim göğüs hassasiyeti çektim cok

Gelişen sağlıklı her yumurta çatlar bu iğneyi yapmalarının sebebi tam olarak çatlama zamanını ayarlamakmış. Yani ne zaman çatlayacak diye sürekli ilişki halinde olup gerilmeyelim ya da kaçırmayalım diye. Çatlatma iğnesi olduktan 36 saat sonra yumurta çatlıyor yani nokta atış. O zaman ilişki diyorlar eğer buna rağmen hamilelik olmadıysa 2 sebebi varmış. Ya sperm kalitesi sayısı hızı o an uygun değil ya da o yumurta döllenecek kalitede değil

Kızlar normalde yumurtlama günüm adetin 19.günü genelde. Test yapıyorum 18 19.günde yumurtluyordum. Bu ay ilk defa femara kullandım, 13.gün kontrole gittim bir yumurtam 21mm olmuş dedi doktor. Çatlatma iğnesi vermedi, 21.gün kontrole çağırdı. Bugün 15.gün yumurtam hala çatlamadı, internette yumurta günde 2mm büyüyebilir diye okudum ama şimdi anlayamıyorum bu yumurta ya çok büyürse ne oluyor? Yani 19.günde çatlama olursa yumurta o zaman çok büyümüş olmuyor mu? Bu iyi bişey mi kötü bişey mi sizce? Yumurta kalitesi için bir kür kullanıyordum. Bu kürü bıraksam mı sizce? Kafam çok karıştı yumurta çok büyür de çatlamazsa kist mi oluyor? Ay allah rızası için bilgili biri yardım etsin bana lütfen
Benim bildiğim 18 mm le 30 mm arası çatlatma iğnesi yaptırıyorlar doktorum öyle söylemişti

Merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım. 5 gün femara kullandım, bugün kontrole gittim yumurtalarımın geliştiğini söyledi doktor. pazar çatlatma iğnesi yapmamı salı da aşılama yapacağını söyledi ama benim eşim deprem bölgesinde şu an. Doktor iğneyi yapmamı söyledi eşin yoksa bile dedi.Çatlatma iğnesi yapmasam herhangi bir sorun yaşar mıyım. Çünkü eşim yok boşuna vurmak istemiyorum.

X