Kızlar akıl verin

Kızlar son gelişme eşimi aradım naptınız diye gelince konuşuruz dedi annen geliyor mu diye sordum yok dedi yani şuanlık benlik bir şey kalmadı ilginize alakanıza çok çok teşekkür ederim
Tahmin ettiğim gibi kayinvalide kendi evinde bakacak herhalde.

Hemşire birde cahil değil diyeceğim, annesine mi güvenip yapmış 5 yılda 3 çocuğu?
O kadar çocuğa hasta bir kadın nasıl bakabilir zaten normalde de.
Çok merhametsiz, bencil biri belli ki görümceniz. Çok sinir en oldum kendisine.

Siz sebep sunmaksızın kabul etmeyin çocukları.
Hiçbir mecburiyetiniz yok.
Tereddütte falan kalmayın.

Hemşire birde cahil değil diyeceğim, annesine mi güvenip yapmış 5 yılda 3 çocuğu?
O kadar çocuğa hasta bir kadın nasıl bakabilir zaten normalde de.
Çok merhametsiz, bencil biri belli ki görümceniz. Çok sinir en oldum kendisine.

Siz sebep sunmaksızın kabul etmeyin çocukları.
Hiçbir mecburiyetiniz yok.
Tereddütte falan kalmayın.
Gerçekten merhametsiz ve ciddi anlamda bencil. Zaten kabul etmeyecektim. Eşimle konuştum kv gelmeyecekmiş kendi aralarında çözerler sanırım

Ne oldu 3sin ne dedi nasil cozmusler
Kayınvalidem gelmedi bugün doppler ultrason çektirecekler görümcem bugün ne yapacak bilmiyorum eşime sordum beni ilgilendirmez dedi doktor da artık yürüme, yorulma yasak demiş kaynanam görümceme söylemiş hani kızım ben artık bakamıyorum sen anla beni demeye getirmiş ama görümcemin umrunda bile olmamış. Normal de eşim konuşacaktı görümcemle, kaynım sen konuşma bu sefer ben konuşucam demiş bakalım bugün konuşacaklar ne olacak bilmiyorum eşim bana iyi sana bırakmıyorlar çocukları dedi kabul etmeyeceğimi biliyordur bir kaç gün bırakayım o bu şu derse de kabul etmem yaparken bana sormadı sonuçta dedim

Kayınvalidem gelmedi bugün doppler ultrason çektirecekler görümcem bugün ne yapacak bilmiyorum eşime sordum beni ilgilendirmez dedi doktor da artık yürüme, yorulma yasak demiş kaynanam görümceme söylemiş hani kızım ben artık bakamıyorum sen anla beni demeye getirmiş ama görümcemin umrunda bile olmamış. Normal de eşim konuşacaktı görümcemle, kaynım sen konuşma bu sefer ben konuşucam demiş bakalım bugün konuşacaklar ne olacak bilmiyorum eşim bana iyi sana bırakmıyorlar çocukları dedi kabul etmeyeceğimi biliyordur bir kaç gün bırakayım o bu şu derse de kabul etmem yaparken bana sormadı sonuçta dedim
Kadını şu durumda bile umursamıyor yaa..iyi ki oğulları hayırlı evlat çıkmış yoksa yazık olurdu kadına.

Kadını şu durumda bile umursamıyor yaa..iyi ki oğulları hayırlı evlat çıkmış yoksa yazık olurdu kadına.
Valla canım eşim kaynım kayınpederim kaç kez söyledi hastane işi olduğu zaman ne görümcem ortada ne de eşi kaynımla eşim koşturuyor. O kadar üzülüyorum ki kayınvalideme, meyveyi meyve sıkacağın da sıkarsın da posasını atarsın ya bunlar hala posadan su çıkartmanın peşinde. Eşim diyor bu sondu artık patlayacak. Allah vermesin annen elden ayaktan kesilse ablan bakacak mı diyorum bakar mı ya işini görsün yeter ona diyor. Görümcem hem okumuş hem namaz falan da kılıyor. Ben anlamıyorum insanın içinde Allah korkusu yok mu Allah bunun hesabını soracak sanmasın ki kayınvalidem razı geliyor diye Allah ta razı olacak tabi herşeyi yine Allah bilir ama kayınvalidemin hali de hal değil dün eşim bir video attı oturdum ağladım kadının haline.

Konuyu tam bilmiyorum ama risk misk karıştırmak geçici çözüm olur, hamileyken ev işi yapamıyoruz, ne 3 çocuk bakması,hem de emanet

Eviniz kreş mi bakım evi mi 3 çocuk ne demek. Yaşları da küçük ve birbirine yakın. Evde sürekli koşturma her yeri dağıtma s her şey olur. 1 gün bile kabul etmeyin. Sizin de bebeğiniz olacak. Önceliğiniz kendiniz olsun her zaman. Ki görümceniz kendi annesine bile bakmıyormuş. Sizi ve karnınızdaki bebeği hiç düşünmez, umrunda bile olmaz anladığım kadarıyla

Belki Kv o halde bakmaya devam etmek isteyecek ona bunun karar vermesi gerekir. Ya çocukları bırakıp size gelicek ya da o haliyle çocuklara bakıcak

Ben eşime söyledim kötüyse getir diye anjiyo zamanında görümcem arayıp söylemişti kalsa sorun olur mu diye ama o zaman enişte çalışmıyordu çocuklara bakıyordu
Ay bu nasıl evlat ya suyunu sıkıp posasını bırakıuyor resmn kadının😣
Kvdeniz muhtemelen gelmez gelirse de zaten netsiniz o belli.
Cocuklar?dersiniz görümceye.
Biz kdeme bakalım diye aldık,cocuklara kim bakacak dersiniz.

Kızlar sorun kalmadı herkese teşekkür ederim sonradan görenler için söylüyorum.

Herkese selam öncelikle 8+5 hamileyim kayınvalidem daha öncesinde kalp ameliyatı, anjiyo oldu kısacası rahatsız bugün de bacağı tutmuyormuş haftalardır zaten söylüyordu ağrıyor diye eşim ve kaynım hastaneye götürdüler. Ben kv anjiyo olduğunda hastane de kaldım hastane çıkışı evime aldım 2 kez bu arada daha yeni 1 senelik evliyim. Şimdi kv normalde görümcemin çocuklarına bakıyor 3 tane çocukları var 1-3-5 yaşlarında daha küçükler yani. Ben değil ama eşim defalarca bakma artık yeter sen hastasın yazlığa taşının (yazlık bizim) bende eşime söyledim gitsinler orda yaşasınlar falan diye konuyu anlayın diye detay veriyorum. Benim annem 1,5 sene önce vefat etti bu arada. Ben kendi anneme nasıl yapılmasını istiyorsam kv hep öyle davrandım herşeyde koştum. Görümcemle kapı komşusuyuz. Şimdi gelelim asıl soruma ben eşime dedim ki annen kötüyse bize getir bizde kalsın kendini iyi hissedene kadar ama ablan 3 çocuğu bize bırakmasın çaresine baksın 3 çocukla saatlerce uğraşamam ben dedim eşim de bakarız dedi. Görümcem sağlık çalışanı daha yeni tatilden çıktı izin alabileceğini zannetmiyorum eşi de pandemiden dolayı yeni işe başladı o da izin alamaz şimdi bu durumda kv bende kalırsa ben 3 çocuğu kesinlikle istemiyorum zaten sürekli uyku halindeyim eşimin beni anlayacağını biliyorum o da istemez zaten ama görümcem eşime değil yüksek ihtimal bana söyler veya çat kapı getirir diye çekiniyorum böyle bir durum olursa kalp kırmadan istemediğimi nasıl söylerim bi akıl verin bana.
Kv ye bakıyorsunuz zaten üstelik halimesiniz yani eşiniz en basta karşı cikmali kimse kimseye güvenerek çocuk yapmamalı.Bakamam diyin bu kadar basit kendinizi bu k6 ezdirrmeyin

Telefon açın.ağzını arayın..annemde rahatsız ,senin çocuklar ne olacak?hemen birisini bulman lazım diyin. ...sana getiririm derse ,hamile olduğunuzu belirtirsiniz. ..10-12 yaşında olsalar belki bir nevi olabilir ama yaşları küçük.peşlerine kosmaniz gerekir...dusuk tehlikesi gecirirseniz kendinizi suclarsiniz.

Konuyu tam bilmiyorum ama risk misk karıştırmak geçici çözüm olur, hamileyken ev işi yapamıyoruz, ne 3 çocuk bakması,hem de emanet
Eviniz kreş mi bakım evi mi 3 çocuk ne demek. Yaşları da küçük ve birbirine yakın. Evde sürekli koşturma her yeri dağıtma s her şey olur. 1 gün bile kabul etmeyin. Sizin de bebeğiniz olacak. Önceliğiniz kendiniz olsun her zaman. Ki görümceniz kendi annesine bile bakmıyormuş. Sizi ve karnınızdaki bebeği hiç düşünmez, umrunda bile olmaz anladığım kadarıyla
Belki Kv o halde bakmaya devam etmek isteyecek ona bunun karar vermesi gerekir. Ya çocukları bırakıp size gelicek ya da o haliyle çocuklara bakıcak
Ay bu nasıl evlat ya suyunu sıkıp posasını bırakıuyor resmn kadının😣
Kvdeniz muhtemelen gelmez gelirse de zaten netsiniz o belli.
Cocuklar?dersiniz görümceye.
Biz kdeme bakalım diye aldık,cocuklara kim bakacak dersiniz.
Kv ye bakıyorsunuz zaten üstelik halimesiniz yani eşiniz en basta karşı cikmali kimse kimseye güvenerek çocuk yapmamalı.Bakamam diyin bu kadar basit kendinizi bu k6 ezdirrmeyin
Telefon açın.ağzını arayın..annemde rahatsız ,senin çocuklar ne olacak?hemen birisini bulman lazım diyin. ...sana getiririm derse ,hamile olduğunuzu belirtirsiniz. ..10-12 yaşında olsalar belki bir nevi olabilir ama yaşları küçük.peşlerine kosmaniz gerekir...dusuk tehlikesi gecirirseniz kendinizi suclarsiniz.
Arkadaşlar hepinize merhaba, ben kv bana gelse çocuklara bakmayacaktım zaten eşime de bunu söyledim. Kv artık çocuklara bakmıyor, görümcem çocuklara bakacak birini arıyor. Normal de eşim kv bize alacaktı ama çocukları göndermeye çalışır, kavga çıkar diye onlar bakıcı bulana kadar kv bize almayacak. Kv durumu iyi şuan fakat ama düzgün beslenmesi, şekerinin düşmesi gerekiyor.

Siz niye bu işlere bu kadar müdahil oldunuz ki..3 çocuğu size bırakmak istiyorlarmış gibi konuşmuşsunuz..kadının kızı aralarına girmenize bakma artık demenize gerek yok eşiniz söylesin..kayınvalideyi çağırıyorsunuz çocukları naparsa yapsın diyorsunuz bu kararı siz veremezsiniz ki.. kaynana bakacaksa size gelemez, siz de çocuklara bakamam diyorsanız kaynanayı çağırmayın.. bırakın kaynananız kendisi bakamıyorum desin aralarındaki mevzu siz karışıp baskı yapmayın zaten çocukların bakımında sorun olursa görümce bakıcı tutar ne bu bakıcı tutsun da tutsun oğlu var o söylesin

Siz niye bu işlere bu kadar müdahil oldunuz ki..3 çocuğu size bırakmak istiyorlarmış gibi konuşmuşsunuz..kadının kızı aralarına girmenize bakma artık demenize gerek yok eşiniz söylesin..kayınvalideyi çağırıyorsunuz çocukları naparsa yapsın diyorsunuz bu kararı siz veremezsiniz ki.. kaynana bakacaksa size gelemez, siz de çocuklara bakamam diyorsanız kaynanayı çağırmayın.. bırakın kaynananız kendisi bakamıyorum desin aralarındaki mevzu siz karışıp baskı yapmayın zaten çocukların bakımında sorun olursa görümce bakıcı tutar ne bu bakıcı tutsun da tutsun oğlu var o söylesin
Hanımefendi konuyu tam olarak nasıl okudunuz da nasıl yorumladınız anlayamadım. Sizi ilgilendirmez müdahil olup olmamam hasta olunca o kadına ben bakıyorum sonuçta. Bugüne kadar hasta kadına çocuk baktırıyorlar diye ağzımı açıp kimseye bir şey demedim beni alakadar etmez. Çocukları ne yaparsa yapsın diyeceğim tabiki ben mi doğurdum ? Benim çocuğum mu ? Ben neden bakayım ? Eşim bana artık annem çocuklara bakmayacak dedi hastane de doktor yürümek yok çok fazla demiş. Bende eşime annen kötüyse bize getir bizde kalsın dedim. Bunda ne gibi bir art niyet olabilir ? Kaynanam çocuklara bakacam deseydi hayıır olamaz bakamazsın diyeceğimi falan mı düşündünüz ? Ben şimdiye kadar kimseye bir şey demedim. Hastalık konusu olduğu zaman eşim, kaynım ve ben koşturduk. Şuan hamile olduğum için hastane işlerine ben koşturamıyorum, dolayısıyla bize gelsin perhiz yaptırırım, şekerini tansiyonunu düzenli ölçerim dedim. Ayrıca ben kayınvalidemi evime alacağım diye çocukları bana gönderme gibi bir lüksü yok. Öyle bir şey olsaydı kabul etmezdim. Ev bizim evimiz buna da hakkım var 3 çocuk olacak ve küçükler, kayınvalidem bakamayacak durumda ben bakacam, kayınvalideme de bakacam, ev işi yemek yapacam üstüne bir de hamileyim pardon yetmez bütün sülaleyi toplayayım ben o zaman madem. Kaç kez yazdım yine yazıyorum kayınvalidem şuanlık bizde kalmıyor, çocuklara da bakmıyor, görümcem de bakıcı arıyor.

X