Kızlar atandım ama fikirlerinize ihtiyacım var.

Merhaba oncelıkle hayırlı olsun atamanız. Sorgun' a atanmıssanız hıc beklemeyın koşa koşa gelın derım. Yozgat ın en büyük ılcesı. Yozgat merkez de küçük bır il olduğu ıcın çoğu imkanıyla yozgat lâ yarısır. Kafanızda sorularınız var ise seve seve yardımcı olurum.

Kızlar merhaba herkese. Yozgatın bir ilçesine huzurevine atandım. Yedeklere tercih hakkı vermişlerdi. Bugün öğrendim sonucunu. Ben yakından uzağa doğru sıralamıştım. Hatta burası da gelmez diyordum bana. Ailem o zaman hiç yol göstermedi. Ben kafama göre yazdım. Kimse şöyle şöyle yap demedi. Şimdi de diyorlar ki illeri başa yazıp ilçeleri aşağı yazsaydın. Yok şöyle, yok uzak, yok kenar semtte huzurevi. Kafam allak bullak. Biliyorsunuz 2020 mezunuyum. Üniversite hastanelerine tayin hakkı olmadığı için gitmedim. Burada tayin hakkı var diye duydum. Hastaneden rahatmış. 8 5 mesai imiş. Aradım 3 hemşire var sen gelince 4 olacaksınız dedi müdüre hanım. Hastaneye göre ama döner +nöbet ücreti yokmuş. Kızlar lütfen akıl verin. Akrabalar kesinlikle git bir yerden başla diyorlar. Evde çok bunaldım 3 yılda. Sağlık bakanlığını beklesem orada da İstanbul, Erzincan, Erzurum falan gelecekti çok da bir şansım yoktu. Burada annem de benimle gelecek. Ev bakacağız. Evrakları ayın 20 sine kadar götürmem gerekiyormuş. Fikirlerinize ihtiyacım var. İlçe olması çok mu dezavantaj yani? Hasta sayısı 65 miş. Gitsem sağlık bakanlığına tercih veremem bir daha ve istifa edince bile 1 yıl cezası var gitmesem atanacağım da meçhul sağlık bakanlığına.
Yaa ne güzel atanmışsın darısı diğer arkadaşların başına inşallah 🤲🏻
ilçe de yaşam rahattır aslında hayırlısı olsun

Canım çok iyi özetlemişsin. Yani sağlık bakanlığında gelecek yerler belli. İl geleceği garanti değil. Bakan sayı alındı falan diyor ama süreç yavaş ilerliyor. Belki de sınavdan sonraya bırakacak bilmiyoruz ki. Puanıma gelse İstanbul, Erzincan, Erzurum gelir e buralar da pahalı. Maaşı döner ve nöbet ücreti yok aşağı yukarı 24 25 bin. Ocakta zamlanacakmış ama. Aynen bir gideyim ortamı göreyim zaten ayın 20 sine kadar evrak götürmek gerekiyor şahsen. O arada görürüm ortamı, ekiptekileri. Oturduğum yerden iş ayağıma gelmiyor kızlar. Hangi iş dört dörtlük ki yani ASSOSyal ASSOSyal Sürekli burada kalmam diyorum 4 yıl dolunca tayin istenir ya da bakılır tekrar sınava hazırlanılır o 1 yıl cezayı göze alıp. Şimdi gidip bir düzen kurmalıyım. Valla aile evinde kendimi hiçbir işe yaramaz hissediyorum. Olmuyor yani. Herkes bir laf söylüyor. Hala atanamadın şöyle, böyle. Neler duydum neler. Puanım parlak değildi evet o dönemlerde biliyorsunuz yeğenime baktık annemle. Kimse de çıkıp bu kızın sınavı 2 senede bir demedi. Herkes kendi çıkarının peşindeymiş bunu anladım geç de olsa. Çocuk uyuduğunda ders çalışabiliyordum sadece. Başkaları gibi imkanım olmadı bu beni yaralasa da önüme bakmam lazım geçmişe gidip üzülünce değişmiyor hiçbir şey. Ders çalışma ortamını sağlayamadılar sonra da çıkıp neden atanamadın neden şöyle böyle dediler. Kapasiten yok diyen bile oldu ya. Akrabalarım kimseyi dinleme git diyorlar. Bu bir fırsat diyorlar. Zaten 1 kişi açmıştı yedek onu da kimse yazmamış bana geldi.
Belkide senin için hayırlısı olan budur kuzum. Yaşamadan bilemezsin. İş ortamını gör, çalışmak nasıl bir duygu,maaş almayı bir tat. Belki çok mutlu bir ortamın olacak. Bak safran ne emeklerle atandi. Biz hâlâ civcivle uğraşıyoruz. Psikolojimiz bozuldu, motivemiz düştü. Civcivde gitsin diyor. Biz çok sevindik senin için. Tekrar ders çalışmaya başlamak hiç kolay değil. Birde annen zaten sana psikolojik şiddet uyguluyor. Ortamının değişmesi çok şey değiştirebilir. Bir adım at bakalım, rabbim hakkında hayırlısını nasip etsin inşallah. İnş çok mutlu güzel bir ortamın olur. Gerekirse tekrar hazirlanirsin. 🫶🥰🍒

Dönerin maksimum katkısı 5000 tl,o da en yoğun birimlerin acil ve yoğun bakımların bu şekilde,servislerde çeyreği bile alınmıyor.Çok fazla nöbet tutanlar ek mesailer le iyi para kazanabiliyorlar ama ona değer mi zannetmiyorum
Bende sağlık bakanlığında çalışıyorum millet 100 TL için birbirinin kuyusunu kazıyor 5 bin az bir rakam değil memur maaşı ne kadar sanki.

Döneriniz yoksa maaşınız düşük olur. Sağlık personellerin maaşı dönerle artar bu kısmı bir araştırın diyeceğim de atanmışsınız zaten hayırlı olsun.
bence bu sadece hekimler için gecerli bir şey ,
hekimlerde 20/30 bine yakın farklar olabiliyor çalışılan kuruma göre ama diğer sağlık emekçilerinin farkı bu oranda değil Max 2/3 bin fark eder diye düşünüyorum.
nöbet parası fark yaratabilir

Millet işsizlikten kırılıyor ve 3 sene beklemissiniz ve yorumlarda gördüğüm kadarıyla ailenizde sıkıntılı ben olsam giderdim ilçe masrafsız olur para biriktirir kredi çeker seneye araba alırdım arabanız varsa da arsa alın ilcedeyken
Yani neyi begenmediniz anlamadım ben 8 yıldır Tekirdağın ilçesinde öğretmenlik yapıyorum ucuz falanda değil İstanbul'la yarışıyor keşke ilk atamada daha ucuz bir yere gidip şimdi buralara gelseymisim diyorum
Mızmız insanlardan da nefret ediyorum oturun evinizde o zaman 3 yıl daha bekleyin ilçede yaşamaktan iyidir herhalde Paris'e falan mı atanacaginizi düşünüyordunuz ki ben anlamadım ilk atamada nasıl bir konfor beklentisi!
Paris'te epey pahalı yalnız ahahaha gecinemezdi :KK53:

bence bu sadece hekimler için gecerli bir şey ,
hekimlerde 20/30 bine yakın farklar olabiliyor çalışılan kuruma göre ama diğer sağlık emekçilerinin farkı bu oranda değil Max 2/3 bin fark eder diye düşünüyorum.
nöbet parası fark yaratabilir
Ben sağlık bakanlığında bir hastanede çalışıyorum. Dediğiniz gibi görülmüyor bizde millet 100 TL için birbirinin kuyusunu kazıyor. Bahsettiğiniz rakamlar için bin tane ayak oyunu dönüyor ben o gözle bakmıyorum o yüzden zaten memurlar 3 kuruş maaş alıyor 3 bin TL yi beğenmeyecek memur olduğunu zannetmiyorum.

Ben sağlık bakanlığında bir hastanede çalışıyorum. Dediğiniz gibi görülmüyor bizde millet 100 TL için birbirinin kuyusunu kazıyor. Bahsettiğiniz rakamlar için bin tane ayak oyunu dönüyor ben o gözle bakmıyorum o yüzden zaten memurlar 3 kuruş maaş alıyor 3 bin TL yi beğenmeyecek memur olduğunu zannetmiyorum.
katılmıyorum açıkçası 3 bin lira konfordan feragat etmek için yeterli bir miktar değil,
acilde çalışıp mutlu olan kimse görmedim hemşire olarak.
İmkan verilse çoğu maaşım azalsın rahat olayım der gibi geliyor bana

katılmıyorum açıkçası 3 bin lira konfordan feragat etmek için yeterli bir miktar değil,
acilde çalışıp mutlu olan kimse görmedim hemşire olarak.
İmkan verilse çoğu maaşım azalsın rahat olayım der gibi geliyor bana
İnanın hiçbiri öyle demiyor para nerde çoksa herkes orda çalışmak istiyor öyle bir dünya yok yani.

Kızlar merhaba herkese. Yozgatın bir ilçesine huzurevine atandım. Yedeklere tercih hakkı vermişlerdi. Bugün öğrendim sonucunu. Ben yakından uzağa doğru sıralamıştım. Hatta burası da gelmez diyordum bana. Ailem o zaman hiç yol göstermedi. Ben kafama göre yazdım. Kimse şöyle şöyle yap demedi. Şimdi de diyorlar ki illeri başa yazıp ilçeleri aşağı yazsaydın. Yok şöyle, yok uzak, yok kenar semtte huzurevi. Kafam allak bullak. Biliyorsunuz 2020 mezunuyum. Üniversite hastanelerine tayin hakkı olmadığı için gitmedim. Burada tayin hakkı var diye duydum. Hastaneden rahatmış. 8 5 mesai imiş. Aradım 3 hemşire var sen gelince 4 olacaksınız dedi müdüre hanım. Hastaneye göre ama döner +nöbet ücreti yokmuş. Kızlar lütfen akıl verin. Akrabalar kesinlikle git bir yerden başla diyorlar. Evde çok bunaldım 3 yılda. Sağlık bakanlığını beklesem orada da İstanbul, Erzincan, Erzurum falan gelecekti çok da bir şansım yoktu. Burada annem de benimle gelecek. Ev bakacağız. Evrakları ayın 20 sine kadar götürmem gerekiyormuş. Fikirlerinize ihtiyacım var. İlçe olması çok mu dezavantaj yani? Hasta sayısı 65 miş. Gitsem sağlık bakanlığına tercih veremem bir daha ve istifa edince bile 1 yıl cezası var gitmesem atanacağım da meçhul sağlık bakanlığına.
Ben öğretmenliğe ilk 3 bin nüfuslu bir ilçede başladım, kiralık ev bile yoktu, ilden tutmak zorunda kaldık. Sinif öğretmenleri köylere atanıyor, hic de zorumuza gitmiyor. Vatanın her köşesi bizim. Tercih yapmış ve atanmissiniz. İlçeler maddi olarak size çok harcatmaz, rahat edersiniz. Buyuksehirdeki bir hastane hengamesinden daha iyidir huzurevi bence...

Bende sağlık bakanlığında çalışıyorum millet 100 TL için birbirinin kuyusunu kazıyor 5 bin az bir rakam değil memur maaşı ne kadar sanki.
Sizin belli ki çalıştığınız yer rahat o nedenle paranın daha mühim olduğunu düşünüyorsunuz,günde 3000 hasta girişinin olduğu tuvalete ve yemeğe bile çok zor gidebildiğiniz bir acilde çalışsaydınız emin olun ki o parayı asla düşünmezdiniz.ve sürekli gün aşırı nöbetler,hastalanan rapor alanların yerine sürekli çağırılmalar ve daha bi sürü şey.ben öyle bir yerde iyi bir döner alarak çalıştım ve çalıştığım bir yıl 10 yıla bedeldi.Şimdi Allaha şükür daha rahat bir yere geçtim döner almıyorum ama o kadar mutluyum ki.Tekrar o yoğunluğa döneceğim diye de ödüm kopuyor..

Calisma hayatima ulkedeki en prestijli universitede basladim fatmagulun sucu ne dizisinin ilk 5 bolumunu cektirdiler bana her gun. Sonra Anadoluda bir okulda basladim pasalar gibiydim. Kucuk yerler o kadar kotu degil buyuk yerlerde esek gibi calistiriyorlar. Ben olsam atanirim emeklilikte 2 yil gecikme yasamazdim. Doner sermaye icin kac saat calistiriyorlar o da kiraya gider zaten. Az olsun elinize kalan paraya bakin.

Sena cok sevindim senın adına. Sakın bırakma mutLaka git. Yakın zaten şehrine ıstedıgın zaman gidip gelirsin. Üstelik burdan iyi olur eminim. İlçeler daha güzel çalışma ortamı oluyor. Başla calısmaya kacırma bu fırsatı.

Metropoldemi yasıyorsunuz bilmiyorum ama ben bekarken digorda , idilde calısmıs biriyim ki en tehlikeli dönemlerde ama özlüyorum kucuktu gecekerş korkardım ama arkadaslarım olurdu yanımda bi şekilde vakit geciriyorduk. Sizin atandıgınz yer yozgat kucuk ama sevimli biryer sakinde oyle cok olaylı bir sehir degil ilçelerşde kucuk sevimli hem kucuk oldugundan dolayı daha kolay arkadaslık kurarsınız hastanelerdeki hemsirelerle fslan tanısıp kaynasın kucuk ilçede memur memuru daha kolay buluyor aile gibi oluyolar bence cok rahst edersiniz. Huzurevinde calısmak ise umarım bğyüklerimize sevgiyle yaklasır severek işinizi yaparsınız o insanların gercekten merhametli kişilere ihtiyacı var bir arayan soranları olmuyor bari calısandan sevgi görsünler. Birde nasıl bir huzur evi? Mesela suan benim bulundugum yerde karsımda huzur evi ve rehabilitaston merkezi var içinde zihinsel engelli insanlarda var öyle bir yermi. Gideceginiz ilçenin hastane sayfasına falan bakın oranın takipçilerinde takşp ettiklerşnde illa bir hastane calısanı vs vardır ekleyin yardım isteyin ev konusunda mahalleler konusunda. Ya da memurlarforumdan saglık bakanlıgı kategorisine girip yozgat hakkında bilgi isteyin konu acın yardımcı oluyolar zaten hemen ayrıca emniyet kategorisine girin oraya da yazın orda gorev yapan polisler de bilgi veryor bulundukları yerlerle ilgili. Ben ozaman kars hakkında oyle bilgi almıstım sag olsun gidince bile benle babama yardımcı olan polis hensire falan olmustu ev konusunda ben o foruma sormustum ozaman.he ayrıca millet doguya veya kucuk ilçelere tayin olunca metropollere büyüksehirlere tövbe ediyor biz bile yıllardır dogudayız batıya gitmek istemiyoruz surekli erteliyoruz bizim gibi cok var cunku o sakinligi rahatlıgı anlayısı dostlugu batıda bulamayacagız ankaradan doguy geldik ankara sürgün yeri mubarek diyoruz hiç boslugun olmuyor surekli calısıyorsun ömrünü tüketiyolar o yuzden buralar rahatlıkmıs diyoruz ama artık memlekete dönüş vakti seneye insallah.

anneni götürme git kendine oda tut gelmesin ilk başta yoksa ben buralarda sıkıldım deyip istifa ettirmeye kalkar sorgun da hatırladığım kadar çok da küçük değildi her işini rahatlıkla halledebilirsin

Sizin belli ki çalıştığınız yer rahat o nedenle paranın daha mühim olduğunu düşünüyorsunuz,günde 3000 hasta girişinin olduğu tuvalete ve yemeğe bile çok zor gidebildiğiniz bir acilde çalışsaydınız emin olun ki o parayı asla düşünmezdiniz.ve sürekli gün aşırı nöbetler,hastalanan rapor alanların yerine sürekli çağırılmalar ve daha bi sürü şey.ben öyle bir yerde iyi bir döner alarak çalıştım ve çalıştığım bir yıl 10 yıla bedeldi.Şimdi Allaha şükür daha rahat bir yere geçtim döner almıyorum ama o kadar mutluyum ki.Tekrar o yoğunluğa döneceğim diye de ödüm kopuyor..
Ben sağlık personeli değilim teknik personelim çalıştığım yere göre rahatım ya da zorluğum değişmiyor biraz sakin olun bence siz kendi yorumunuzu söylüyorsunuz ben kendi yorumumu söylüyorum hemen saldırıya geçince birşey olmuyor ve evet dediğimin arkasındayım hemşirelerde 3 kuruş için bir ton ayak oyunu çeviren insan var siz öyle değilsiniz diye öyle olmuyor.

Ben sağlık personeli değilim teknik personelim çalıştığım yere göre rahatım ya da zorluğum değişmiyor biraz sakin olun bence siz kendi yorumunuzu söylüyorsunuz ben kendi yorumumu söylüyorum hemen saldırıya geçince birşey olmuyor ve evet dediğimin arkasındayım hemşirelerde 3 kuruş için bir ton ayak oyunu çeviren insan var siz öyle değilsiniz diye öyle olmuyor.
Sağlıkçı olmadığınız belli aslında çünkü ben sürünüp daha iyi para almak isteyen sağlıkçı görmedim...ama sağlık bakanlığında çalışan ve sağlıkçı olmayan diğer personeller daha rahatlar ve daha çok parayı düşünebiliyorlar..tekrar ediyorum 17 yıllık hemşireyim sürünüp daha çok para isteyen sağlıkçı görmedim...

Sehir hastanesinde çalışan bir sağlık personeli olarak yazmak istedim. Suanki atamaların çoğu sehir hastanelerine oluyor tatlim .ama çalışanların çoğu memnun değil. Çok fazla iş yükü, mobbing de cabası
Çünkü bir gecelik hasta yatağı yatış parasi 400tl. Sürekli daha çok hasta alın
Hasta yatırın. Mantığı var. Ölü alan çok fazla ve eczaneye bile sen gidiyorsun ulac almaya
Attığın adım sayısını tahmin bile edemezsin bildiğin hastaneyi tavaf ediyorum ben. Her blokta hastam var.
Qksama canım çıkmış şekilde evde oluyorum. Benim hayalim huzurevinde çalışmaktır. İnan ki adina çok sevindim. Ama gelecek açısından da dusun; yarın birgun bebeğin olacak. Haftasonu evde olmak isteyeceksin. Esinle vakit geçirmek isteyeceksin. Hastanede olsan sürekli nöbet yazacaklar. Ha şu da var , çok kişiyle çalışınca derdi de çok oluyor. Sürekli bana nobet yazma muhabbetleri dönecek. Bayramda bile nöbet tutacaksın. Hastanenin tek artısı maas( ocakta maaşınız 39 bin olacak)
Ama huzura değişmezdim o parayı ben. Yerinde olmayı çok isterdim . Şahsi fikrim huzurevine gitmen yönünde. İlçede olduğun için çok guEl birikim de yaparsin

X