Premature Bebekler kızlar bebeğimin makatında çatlak varmış tuvaletini yapamıyo acil yardım

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

beybi34

Guru
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2009
157
0
bebğim düzeltilmiiş 20 günlük ama şimdi yaklaşık 15 gündür tuvaletini yapamıyo hergün ağlayıp durmayınca be kulak çöpüne pamuk sürüp makatını uyarıyom girişini uyarıyom yani ilk zaman yapamayınca korkup doktora götürdüm bağırsakta bişey yok ama büyük ihtimal maktta çatlak vardır dedi gliserinli fitil kullanın dedi ama fitil erimiyo içine yarısını sokuyom hemen uyarılmış oluyo fitil erimeden tuvaletiyle birlikte aynen çıkıyo o yüzden bende 1 haftdır fitil yerine kulak çöpüyle yapıyom aynı sorunu yaşıyanlar yardım etsin lütfen ilacı milacı yokmudur olmazsa pazartesi yine doktora götürecem çok moralim bzuluyo yanlız bebğim kabız değil pisliği gayet yumuaşak yardımınızı bekliyorum

öyle bir sorun yaşamadım ama fitil taraftarı değilim hiç bir zaman fitil kullanmadım hiç bir konuda ama bende bebe yağları varya ben genelde ondan sürerdim gerçi her yerine sürüyorum ama makatınada sür ki orda bir yumuşama yapıyor çocukta rahatlar tuvalete de çıkar eğer gerçek zeytin yağ varça çay kaşığıyla z.yağ ver biraz ama ç. kaşıgına koy..

cnm ben o çatlağı 3 aydır çekiyorum malesef sürekli sıcak su banyosuna otutuyorum birde kremi var 2 tane onu karıştırıp sür çok işe yarıyor fitili sokunca 1 dk elinle tut dışarı çıkmasın bizim bebiş 3 aydır kabız malesef duphalacla yeni yeni yapıyor dediğin gibide cıvık hemde

canim sen bebegini önce ne ile besliyorsun??
anne sütü emiyorsa sadece 10 gün bile yapmasa normal canim.benim oglumda sadece anne sütü ile besleniyordu.tam 10 birsey yapmadi.doktora gittim.anne sütü ile beslenen bebeklerde normal dedi.
poposuna hortumla soktu ve dedigin gibi sivi sekilde kakasi dedi bak normal.
sende sadece anne sütü ile besliyorsan düsündügün gibi bir kabizligi yok hem sende sivi diyorsun.
gaz sancisi oluyordur.fitil yada kulak cöpü ile uyarincada kaka yapiyor dogol olarak.bende hep gazini cikarmakda zorlandigi icin.popo derecesini koyuyordum.öyle rahatlayip cikariyordu.ama baktim bir gün bezi kanla beraber kaka.acile gittik.dedi.derece ile yapinca yirtilmis dedi.sende sürekli kulak cöpü yada fitil koyarsan yirtiga sebep oluyor canim.sen kendi haline birak.

kulak çöpü derece filan sakıncalı..gliserinli fitil bir nebze..ama çatlak varsa, oturma banyosu tavsiye edilir..sıcak suyun içine 1-2 yemek kaşığı miktarında baticon veya biokadin koyup 5-10 dk kadar tutarsan günde birkez..birde makata hematen veya bepanten merhem uygularsan günde 1-2 defa faydası olur..yine de bir dr.görünseniz iyi olur.geçmiş olsun..

cnm ben o çatlağı 3 aydır çekiyorum malesef sürekli sıcak su banyosuna otutuyorum birde kremi var 2 tane onu karıştırıp sür çok işe yarıyor fitili sokunca 1 dk elinle tut dışarı çıkmasın bizim bebiş 3 aydır kabız malesef duphalacla yeni yeni yapıyor dediğin gibide cıvık hemde

Eski tarihli ama belkı bırıne faydam olur diye yazıyorum. Benım cocugum 2.5 yıl Bu sıkıntıyı yasadı. Yasadıklarımızı anlatmaya sayfalar yetmez sonunda psıkolojısı de bozulmaya basladı. Ilac merhem neler neler hıcbır faydası olmadı. Tesaduf İbrahim saraçoğlu un ısırgan otu kürü nu okuduk. Ve yaptık. Suan cocugum catlak sorunu bıttı. Yılların olusmus korkusunu unutturmaya calısıyoruz. Ben cok sey Yasadım. Allah kimseye yasatmasın. Bunu yapın deneyin en azından. Bebekse daha kolay olur. Nacızane Bı onerımdır

Eski tarihli ama belkı bırıne faydam olur diye yazıyorum. Benım cocugum 2.5 yıl Bu sıkıntıyı yasadı. Yasadıklarımızı anlatmaya sayfalar yetmez sonunda psıkolojısı de bozulmaya basladı. Ilac merhem neler neler hıcbır faydası olmadı. Tesaduf İbrahim saraçoğlu un ısırgan otu kürü nu okuduk. Ve yaptık. Suan cocugum catlak sorunu bıttı. Yılların olusmus korkusunu unutturmaya calısıyoruz. Ben cok sey Yasadım. Allah kimseye yasatmasın. Bunu yapın deneyin en azından. Bebekse daha kolay olur. Nacızane Bı onerımdır

Bizim. Bebekte de çatlak oluştu antibiyotik kullandık 2 aylıktı
Acaip ıkınıyordu kakası suluydu
Prebiyotik damla verdi dr bide krem
Şımdı 1 haftadır ikinmiyor ama 2 saatde kaka az da olsa yapiyor bugün kontrolü var

Merhaba bizde ayni sorunu yaşıyoruz nasil ne araliklarla kullandınız, kac gunde sonuc almaya başladınız ,benimde bebegimde bu sorun var 😔

Ne kadar sure uyguladiniz,nasil uyguladiniz ,detay verebilirmisiniz,cok kötü durumdayiz😔

ah ah neçektim be aylarca tuvalette aglama kirizlerine giriyordum ,cok şükür ameliyat oldum kurtuldum acı cektirme cocuguna ameliyat ettir kurtulsun:KK43:

Merhaba bizde ayni sorunu yaşıyoruz nasil ne araliklarla kullandınız, kac gunde sonuc almaya başladınız ,benimde bebegimde bu sorun var 😔
Sizinki neden yapamıyor kaç günde bir yapıyor prematüre mi aynı sorun bizdede var

Nasil uyguladiniz ,tam olarak anlatabilir misiniz ,kac gun kullandiniz,düzelmene kadar zamanda oldu

Nasıl ve ne kadar sure uyguladiniz.sonuc almaya kac gunde başladınız. Lutfen detayli yardimci olun😔

Merhaba nasil ve ne yaptiniz her gün agliyorum bebegimle birlikte lutfen yardmci oluusunuz

benim kızımda da makat çatlağı var geçmiyor 1 ayda tekrar ediyor o yırtık gözüküyor ne yaptınız tam anlatirmisiniz

X