Kızlar ben hiç mutlu değilim

Eşimle kötü oluyoruz o zaman en ufacık böyle bir şeyden bahsetsem iki üç gün aramız kötü
Eşinizin evi mi tek orası? okul tatili dediğiniz 5 günlük bir tatil var, 15 günlük bir tatil var ve 3 ay süren bir koca tatil var. Eşiniz buna ses çıkarmanıza küsüyor diye bunu kabul mu edeceksiniz? eşinizden çekiniyor musunuz

Eşimle kötü oluyoruz o zaman en ufacık böyle bir şeyden bahsetsem iki üç gün aramız kötü
Olun o zaman? Hep beyefendinin gönlünü mü hoş etmeye çalışacaksın? Hep mutlu olsun diye mi uğraşacaksın? Adamın umrunda değilsin resmen. Kendi değerini bil azıcık.

Önümüzdeki ay 15 tatile giriyoruz ya hani tam 15 gün geleceklermiş
Hesapta olmayan hangi nedenle evlerini kapatıp uzağa taşınıp sonra size gelmek zorunda kaldılar?
Neden de önemli burda büyük bir zorunluluk mu vardı?
Onun dışında tatilde çocuklar gelip kalacak gibi emrivakiler kabul edilemez zaten.

Önümüzdeki ay 15 tatile giriyoruz ya hani tam 15 gün geleceklermiş
Ben anlamadım şimdi bunu insanlar hangi şehirde yaşıyor siz nerede yaşıyorsunuz ?
Tamam gelsinler tatil tabi de mesela 1 hafta kalsınlar yeter.
Hiç mi baska işleri gucleri yok ben başkasının evinde uyuyamam bile rahat edemem yani.
Yani niye tüm tatil boyunca kalıyorlar onu anlamadım ?

Eşinin ailesinin çok gelmesini istemiyorsan onu rahat ettirmeyeceksin evde demişti bi tanıdık

Gelince asla onlar için iş hizmet yapmayın.

Bi an önce iş edinmeye çalışın.

Çocuk aslaaaa yapmayın.

5 aylık evlilik böyle olmaz aileci eşli evlilik böyle olur.

Ben anlamadım şimdi bunu insanlar hangi şehirde yaşıyor siz nerede yaşıyorsunuz ?
Tamam gelsinler tatil tabi de mesela 1 hafta kalsınlar yeter.
Hiç mi baska işleri gucleri yok ben başkasının evinde uyuyamam bile rahat edemem yani.
Yani niye tüm tatil boyunca kalıyorlar onu anlamadım ?
İşte onu bi anlasam ben başka yere gidince sanki hayatım kararıyo millette öyle bişey yok

yine linç edilcem ama
yani ne yalan söyleyim ben de olsam evde çalışıp para kazanan ben olsam eşim de kusura bakmasın ama bi zahmet benim dediğimi yapmalı kafasına gelirim :KK70:

yalan değil yani. sene olmak üzere 2024. toprakla hayvancılıkla filan geçinmiyorsanız, 1 düzine çocuk yapıp, o adamın(yani ailenizin) işini devam ettirecek kas gücünü üretmeyecekseniz... evde kadın olarak yaptığınız işin çok bir ekonomik değeri yok. hep derim, ben erkek olsam kimseye bakmam.
bunu burada her konuda da bunu yazıp linci yiyorum zaten. şimdiden afiyet olsun bana.

kısacası, bu topraklarda evlendiniz
işiniz yok
bu ülkede de erkek aileleri genel anlamda böyle
yani ne hayal ediyordunuz?

çok büyük bir ihtmalle
özellikle de çalışmayan bir kadın olarak sizden beklenti eşinizi ve eş ailesini idare etmeniz olacaktı...
e öyle olmuş...aksi olsa şaşardım...hani belki şöyle olur bunu tertemiz en baştan konusursunuz bak ben aile misafir filan istemiyorum baştan diyim diye...belki o zaman olabilir...

--tamam bazı kadınlar çalışmadıkları halde böyle bir düzen içine düşmüyorlar. ama herkese hayat böyle tatlı böyle pembe değil. istisnalar kaideyi bozmaz.---

hem genç yaşta koşa koşa evleneyim
hem özgürce seks edeyim
hem kocam para kazansın getirsin ben yiyeyim
hem de ailesi karışmasın, hizmet beklemesin, gelinlik filan edemem...

olsa da yesek. vardır tabii de onun için çok iyi koca seçecek yetenek ve şans lazım!

Daha 5 aylık evliyken bana bu saatte bunları yazdırıyor bana bu hayat. En güzel zamanlarımızda mutlu olmam gerekirken beni hayattan ve yaşamaktan soğuttu bu evlilik. Çok severek evlendim ama evlendikten sonra hesapta olmayan şeyler oldu görümcemle kayınvalidem çoluğu çocuğu toplayıp başka şehire gitmek zorunda kaldı daha iki aylık evliyken yatılı misafir ettim onları çocukları da bir yaramaz ki kınamak istemiyorum asla. Bir de çocukların her okul tatilinde gelip kalacaklarmış acaba ben istiyor muyum böyle bir şey kimse sormuyor bile. Allah affetsin de hiç faydaları da yok. Tek maaşla geçiniyoruz çok şükür idare ediyoruz ama kimse de bizi sormuyor. Cinsellik desen zaten berbat içimde ne istek var ne başka bişey. Romantik tek bir akşamımız olmadı doğru düzgün. Kızlar evlilik bu mu şimdi ne yapacağım ben
Esimin ailesi şu an ev bulmamak için bende kaliyorlar. Yemek yapmıyorum bulaşık yikamiyorum çok pis oldukları için ev ve tuvalet banyo temizliğini yapmadıkları için ben yapıyorum ve resmen 6 ayda hizmetcileri oldum. Yemeğimi evde yemiyorum çünkü o kadar pisler ki midem almiyor ev bulacağız deyip oyaliyorlar sürekli eşim normalde çok çok iyi biri bugüne kadar da herhangi bir sorunumuz olmamıştı ama ailesini istemediğim için sorun yaşıyorum ama umrumda degil yanlarinda takılmıyorum yüz vermiyorum muhatap olmuyorum. Sakın cocul düşünme esinle de konuş ben bunu kabul etmiyorum eğer baktın caz yapıyor tamam de biz yol ayrımına geldik sanırım de ve onsuz başladığın yere geri dön eşimin ailesinin 2 haftası var buldular buldular bulamadılar hiç kimse kusura bakmasın ben buraya hizmetçi olmaya evlenmedim.

yine linç edilcem ama
yani ne yalan söyleyim ben de olsam evde çalışıp para kazanan ben olsam eşim de kusura bakmasın ama bi zahmet benim dediğimi yapmalı kafasına gelirim :KK70:

yalan değil yani. sene olmak üzere 2024. toprakla hayvancılıkla filan geçinmiyorsanız, 1 düzine çocuk yapıp, o adamın(yani ailenizin) işini devam ettirecek kas gücünü üretmeyecekseniz... evde kadın olarak yaptığınız işin çok bir ekonomik değeri yok. hep derim, ben erkek olsam kimseye bakmam.
bunu burada her konuda da bunu yazıp linci yiyorum zaten. şimdiden afiyet olsun bana.

kısacası, bu topraklarda evlendiniz
işiniz yok
bu ülkede de erkek aileleri genel anlamda böyle
yani ne hayal ediyordunuz?

çok büyük bir ihtmalle
özellikle de çalışmayan bir kadın olarak sizden beklenti eşinizi ve eş ailesini idare etmeniz olacaktı...
e öyle olmuş...aksi olsa şaşardım...hani belki şöyle olur bunu tertemiz en baştan konusursunuz bak ben aile misafir filan istemiyorum baştan diyim diye...belki o zaman olabilir...

--tamam bazı kadınlar çalışmadıkları halde böyle bir düzen içine düşmüyorlar. ama herkese hayat böyle tatlı böyle pembe değil. istisnalar kaideyi bozmaz.---

hem genç yaşta koşa koşa evleneyim
hem özgürce seks edeyim
hem kocam para kazansın getirsin ben yiyeyim
hem de ailesi karışmasın, hizmet beklemesin, gelinlik filan edemem...

olsa da yesek. vardır tabii de onun için çok iyi koca seçecek yetenek ve şans lazım!
Öncelikle bir yere kadar haklı olabilirsin evet bir kadının ekonomik özgürlüğü çok başka bir olay ama durum şu ki ben gelinlik etmekten şikayetçi değilim ben yatılı misafir ve annesiz gelen çoluk çocuktan şikayetçiyim buna kimse mecbur değil

Esimin ailesi şu an ev bulmamak için bende kaliyorlar. Yemek yapmıyorum bulaşık yikamiyorum çok pis oldukları için ev ve tuvalet banyo temizliğini yapmadıkları için ben yapıyorum ve resmen 6 ayda hizmetcileri oldum. Yemeğimi evde yemiyorum çünkü o kadar pisler ki midem almiyor ev bulacağız deyip oyaliyorlar sürekli eşim normalde çok çok iyi biri bugüne kadar da herhangi bir sorunumuz olmamıştı ama ailesini istemediğim için sorun yaşıyorum ama umrumda degil yanlarinda takılmıyorum yüz vermiyorum muhatap olmuyorum. Sakın cocul düşünme esinle de konuş ben bunu kabul etmiyorum eğer baktın caz yapıyor tamam de biz yol ayrımına geldik sanırım de ve onsuz başladığın yere geri dön eşimin ailesinin 2 haftası var buldular buldular bulamadılar hiç kimse kusura bakmasın ben buraya hizmetçi olmaya evlenmedim.
Çok bile dayanmışsın ben sanırım onu bile yapamazdım 😞

X