Erkek İnfertilitesi Kızlar bilginize ihtiyacım var sperm morfolojisi hakkında

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

sevalaksu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2021
29
5
24
2-3 yıldır çocuk sahibi olamadık . Daha önceden kürtaj olmuştum şuan çocuk düşünüyoruz olmuyor . Eşimin sperm morfolojisi %2 . Bu konu Hakkında ne düşünüyorsunuz benimle düşüncelerinizi paylaşır mısınız aşılama için doktorumla konuştum aşılama önermedi sebebi cinsel ilişkiye girmekten farksız dedi . Uygun görmüyorum kimseye aşılamayı dedi . Moralim bozuldu . Sizce ne yapabilirim

Eklentiler

• EC7D9190-B859-4A6A-A9B4-49E75D8290B0.jpeg
    EC7D9190-B859-4A6A-A9B4-49E75D8290B0.jpeg
    102,7 KB · Görüntüleme: 78
2-3 yıldır çocuk sahibi olamadık . Daha önceden kürtaj olmuştum şuan çocuk düşünüyoruz olmuyor . Eşimin sperm morfolojisi %2 . Bu konu Hakkında ne düşünüyorsunuz benimle düşüncelerinizi paylaşır mısınız aşılama için doktorumla konuştum aşılama önermedi sebebi cinsel ilişkiye girmekten farksız dedi . Uygun görmüyorum kimseye aşılamayı dedi . Moralim bozuldu . Sizce ne yapabilirim
Ne zamandandır deniyorsunuz canım bence bir sıkıntı yok bazı doktorlar morfolojiye bakmaz bile değerler normalse.. hem bak doğal yoldan olmuş zaten bebiş

Bende 3 ay once bazi sikintilardan dolayi, esime bu testi yaptirmistim. Onunkiside 2 cikti. Doktor bize 0 olup hamile olan bile var bu sorun degil demisti ve biz 3 ay denememize ragmen 4. Ayda hamile kaldim. Kurtaj oldugunuza gore tuplerinizde bir sikinti yok. Kafaniza takmayin 2-3 yil kisa bir sure degil fakat tibbi olarak ikinizde de sikinti yoksa kafaniza taktiginizdan dolayi olmuyor olabilir. Biz bir ay corek otu ve keci boynuzu ozu icmistik. Bir faydasi oldu mu bilmiyorum. Insallah allah isteyen herkese nasip eder

Bizim değerlerimiz sizinkilerle benzermiş ve ben 2. Aşılamada hamile kaldım. Bence aşılama yaptır bizim morfolojimiz 1 di ve doktor aşılama önerdi zaten denemişsiniz 1,5 yıl dedi. Ve Allah’a şükür tuttu, bence aşılamaya şans verin ben hiç pişman olmadım

Bende 3 ay once bazi sikintilardan dolayi, esime bu testi yaptirmistim. Onunkiside 2 cikti. Doktor bize 0 olup hamile olan bile var bu sorun degil demisti ve biz 3 ay denememize ragmen 4. Ayda hamile kaldim. Kurtaj oldugunuza gore tuplerinizde bir sikinti yok. Kafaniza takmayin 2-3 yil kisa bir sure degil fakat tibbi olarak ikinizde de sikinti yoksa kafaniza taktiginizdan dolayi olmuyor olabilir. Biz bir ay corek otu ve keci boynuzu ozu icmistik. Bir faydasi oldu mu bilmiyorum. Insallah allah isteyen herkese nasip eder
merhaba eşinizin diğer değerler nasıldı acaba.

Merhaba, bizim de morfoloji %2 veya %1 çıkıyor testlerde. Sizinkinin tam aksi doktor tüp bebeğe gerek yok, önce doğal yoldan olmasını bekleyelim olmazsa birkaç kez aşılama deneriz demişti. Farklı görüşler olabiliyor böyle demek ki. Ben 2-3 kez aşılama deneyip olmazsa tüp bebeğe geçmeyi düşünüyorum.

Morfoloji düşük olabilir ama DNA hasarı varsa morfoloji yüksek de olsa gebelik oluşmayabilir. DNA hasar testi yaptırıp hasar yüksekse düşürün. Nasipse olur inşallah.

Merhaba sağ tüpümde iltihap var . O yüzden bebiş tutunmayabilir diye düşünüyorum

X