Kızlar dolabımı güve bastı.ne yapacağım şimdi? imdaaat!

ozlemkurul

sevgi pıtırcığı:))
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2007
199
0
48
Kızlar selam,bir iki aydır kıyafetlerimde ufak delikler görüyodum ara ara ama yıkarken makinada olmuştur ya da giyerken fermuara sıkışmıştır gibi tezlerde bulunuyodum fakat son günlerde sık sık olmaya başlayınca şüphelenmeye başladımCADIARZUkime sorduysam güvedir dediler,çok panik oldum,daha önce hiç böyle bişiy gelmemişti başıma,öncelikle dolabımı araştırdım ama onlardan bi ize rastlamadım,netten araştırdım ama beni tatmin edicek bilgilendirecek bişiye ratlamadım sadece naftalin olayını biliyorum,çevremden duyardım hep,ertesi günü paket paket naftalin aldım ve dolabımın dört bi köşesine yerleştirdim,lanet şeyler biz bayanların en değer verdikleri şeylerine kasdediyolar,bi de küfür eder gibi yeni aldığım bluzlarımda delikler var,bi bluzumda tam 3 delik var yan yana ,hemde simetrik bi şekilde yemiş,sadece 2 kere giymiştim,görünce sinirimden kudurdum:1shok:üstelik yünlüleri dahada çok severlermiş,korkudan kazaklarıma bakamıyorum bile:çok üzgünüm:napıcamı bilemiyorum yaa,kızlar lütfen bu konu hakkında bi bilgiye sahipsinizdir,annelerinizden büyüklerinizden duyduğunuz bi formül vardır elbet,benimle nolur paylaşın,çünkü gerçekten çok illet bi durum,bu güve belasının kesin bi çözümü varmı:uhm:dolabımı ara ara açık bırakıp havalandırıyorum acaba doğrumu yapıyorum:uhm:çok çaresiz kaldım lütfen yardııımm:

Son düzenleme:
ayy canım ya gecmıs olsun oyle dolabını acmakla olmaz kıyafetlerının hepsini havalandırcaksın yıkacaksın ütüleyeceksin ve dolabın içini güzelce temziliyceksin sonra içine bol naftalin koyup kapagını kapatıcaksın baska türlü kurtulamazsın bence Allah kolaylık versin

ayy çok iğrenç bişeyyy bu Allah yardımcın olsun canım..mutlaka bi ilacı fln vardır sen havalandırmak temizlemek yerine bi ilacını araştır bence kurtul onlardann

ayyy canım benimde en büyük korkum bu valla
özellikle çetik yelek tarzı çok şey var çeyizimde
dünde dolabımdan bi kelebek çıktı ödüm patlıyoo ya bişey varsa diyeee
sen en iyisi dolabındaki herşeyi güneşe çıkarıp bi havalandırrrr
özellikle kapalı balkonun varsaa çok iyi olucaktır senin için
birde raid güve savar diye bişi var hemen bi tane edinnn
eminim etkisini görürsün..

ben hayatımda o şeylerden hiç görmedim nasıl bişey bilmem ama böcek türünün hepsinden nefret ediyorumm :)
güve kov diye ilaçlar olduğunu hatırlıyorum eczanelerde sanırım bi araştır dilersen
elbiselerini başka yere koyda aç kalsın böcüklerrr :))

eczaneye sorsana belki ilacı vardır.naftalinde işe yarar ama kokar şimdi bütün kıyafetlerin

Arkadaşlarım çok teşekkür ederim hepinize,ilginize,bunları değerlendiricem,hemen gidip bi ilaç alıcam,şart oldu..

ayyy canım benimde en büyük korkum bu valla
özellikle çetik yelek tarzı çok şey var çeyizimde
dünde dolabımdan bi kelebek çıktı ödüm patlıyoo ya bişey varsa diyeee
sen en iyisi dolabındaki herşeyi güneşe çıkarıp bi havalandırrrr
özellikle kapalı balkonun varsaa çok iyi olucaktır senin için
birde raid güve savar diye bişi var hemen bi tane edinnn
eminim etkisini görürsün..

canım kelebek çıktıysa dolabından bi de küçük bi kelebekse bu bence konunun üzerine git,çünkü ben netten araştırdım bu güve denilen şeylerin kelebek benzeri bişiy olduğunu gördüm resimlerden,eskiden kelebek öldürmezdim şimdi korkudan ayy bu güvedirkafamçokkarıştıdiye pat küt saldırıyorumkaydirigubbakcemile3napıyım..

canım öncelikle kıyafetlerini havalandır güzelce. dolabını boşalt ve temizle. naftalin koy. ben mutlaka her çekmeye ve bölüme sabun koyarım.

canım kelebek çıktıysa dolabından bi de küçük bi kelebekse bu bence konunun üzerine git,çünkü ben netten araştırdım bu güve denilen şeylerin kelebek benzeri bişiy olduğunu gördüm resimlerden,eskiden kelebek öldürmezdim şimdi korkudan ayy bu güvedirkafamçokkarıştıdiye pat küt saldırıyorumkaydirigubbakcemile3napıyım..

yakında kuşlara da saldırma güve olabilir diye. her uçan şeye saldırıyomuş uçağa filan hehehekaydirigubbakcemile3:roflol:

naftalin ve sabun arkadaslarında dedıgı gıbı yunlulerının ıcıne yun yorgan yastık varsa ıclerıne bol mıktarda koy gunese cıkart ılk once sonra koy gecmıs olsun kolay gelsın....

geçen sene gümüşhanedeyik ve fazla eşyamız yoktu.ev sahibimiz yün yatak vermişti bize..bende altın rengi parıltılı minik bir kelebek gördüm..bir yeri yememişti yani..uyuz oldum..kardeşimin yattıgı yatagın lastikli çarşafını bir kaldırdım ve güve belasının tüm formlarını gördüm(kurt;böcek;kelebek)ve inanın kaynıyordu..hemen zehir aldık hemde tütün zehiri..her yer ilaçlandı;yine tek tük çıktı;böyle böyle 3 kere ilaçladık..eşyalarımın hepsi yıkandı ütülendi.neyse yeni tayin yerimize geldik;battaniyemi kaç kere yıkamama ragmen koliden çıkardıgımızda yine minicik kurtu üzerinde yakaladım(eşim projektör gibi gözlerim oldugunu düşünüyor)ve süveterlerde gördüm..bir daha yıkadım..şimdi ne durumda bilmiyorum..uzun zamandır ses soluk yok..
yani arkadasım en iyi şekildde ilaçla;her şeyini bol bol havalandır..kıyafetlerini katlarken iyice yakından bak kurt olabiliyor üzerinde..geçmiş olsunnn

bende kiyafetlermizin, nevresim,carsaf, yatak yorgan ve bazalarin altina kalip kalip sabun koyarim.hem misler gibi kokuyor hemde koruyor camasirlarimizi..

Arkadaşlar bundan bir kaç ay evvel bu pis hayvan benim mutfağımda belirdi. En az 4-5 defa mutfak dolabını indirip her yeri temizledik. Raid güve kovar olsun detan güve kovar olsun hepsini yerleştirdim. Bir kaç yuvasını bulup temizledim. Ama tüm bunlara rağmen bu hayvandan tamamen kurtulmayı başaramadım. Lütfen yardım edin mutfağa yerleşen güve oldu mu hiç sizlerde ve nasıl kurtuldunuz?
Şimdiden teşekkür ederim herkese

X