Kızlar en yakın arkadaşımla kavga ettim yardiminiza ihtiyacım var

eelliff

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2024
50
13
18
Merhaba kızlar 2 gün önce en yakın 8 senelik arkadasımla kavga ettim bu kişiye x kişisi diyelim, kavga sebebi ise onun pekte hoşlanmadığı bir arkadaşımla buluşmamdı o arkadasima da y kişisi diyelim. Normalde o gün x arkadaşımla buluşucaktım hatta x e dedim kesin değil ama buluşabiliriz ama buluşmayabilirizde o da tamam dedi neyse sonra y arkadaşımdan mesaj geldi buluşalım diye bende cevap vermedim x arkadaşıma sordum buluşursam eğer kızar mısın diye x direkt beni engelledi her yerden, ondan sonra ben y arkadaşımın bulusma isteğini kabul ettim eğer etmezsem tatilde şehir dışında olacaktı ve bir daha buluşamicaktik neyse ben x arkadaşıma yalan söyledim buluşmuyorum zaten gel kanka uzatmayalım diye yok bana kelimelerine dikkat vb dedi uzatma diyemezsin dedi. bi anda böyle tepki vermesine asiri sasirdim bende dedimki senin yerin tabiki ayri ama onunla bulusmam lazım vs dedim ve benim de ailem sıkıdır 2 haftada bir arkadaşımla buluşabiliyorum ve bulustuğumdada hep x ile buluşuyoruz zaten neyse asıl şeye geliyim ben y arkadaşım ile buluşup story attım ve x e her yerden gizledim neden diye sorarsanız daha bulusabilir miyim y ile dedikten sonra direkt engellemesi, eğer bulustugumuda görürse küser diye düşünmüştüm. Ve x storyi gormus ss atti degdi mi dedi, bende bi seyler yazdim sen bilirsin dedi gg atti ben ondan sonraki gün upuzun bir özür mesaji yazdim her yerden attım mesaji ve görüp engelledi bilmiyorum böyle bi davranışı hak ettim mi ama ben onun yerinde olsam bana böyle davranmazdim. Kaybetmek istemiyorum çünkü her şeyimi anlattığım bir insan o da aynı şekilde birbirimizden başka yakin arkadaşımız yok diyebilirim evine gitmeyi düşünüyorum sizce ben ne yapmalıyım onu geri kazanmak için çok uzun yazmışım kusura bakmayın GÜNCELLEME; x arkasından konuştuğumuz eski ortaokul arkadaşımızla buluşmuş ben bunu o kızın storysnden gördüm. sizce sessiz mi kalayım.

Son düzenleme:
Merhaba kızlar 2 gün önce en yakın 8 senelik arkadasımla kavga ettim bu kişiye x kişisi diyelim, kavga sebebi ise onun pekte hoşlanmadığı bir arkadaşımla buluşmamdı o arkadasima da y kişisi diyelim. Normalde o gün x arkadaşımla buluşucaktım hatta x e dedim kesin değil ama buluşabiliriz ama buluşmayabilirizde o da tamam dedi neyse sonra y arkadaşımdan mesaj geldi buluşalım diye bende cevap vermedim x arkadaşıma sordum buluşursam eğer kızar mısın diye x direkt beni engelledi her yerden, ondan sonra ben y arkadaşımın bulusma isteğini kabul ettim eğer etmezsem tatilde şehir dışında olacaktı ve bir daha buluşamicaktik neyse ben x arkadaşıma yalan söyledim buluşmuyorum zaten gel kanka uzatmayalım diye yok bana kelimelerine dikkat vb dedi uzatma diyemezsin dedi. bi anda böyle tepki vermesine asiri sasirdim bende dedimki senin yerin tabiki ayri ama onunla bulusmam lazım vs dedim ve benim de ailem sıkıdır 2 haftada bir arkadaşımla buluşabiliyorum ve bulustuğumdada hep x ile buluşuyoruz zaten neyse asıl şeye geliyim ben y arkadaşım ile buluşup story attım ve x e her yerden gizledim neden diye sorarsanız daha bulusabilir miyim y ile dedikten sonra direkt engellemesi, eğer bulustugumuda görürse küser diye düşünmüştüm. Ve x storyi gormus ss atti degdi mi dedi, bende bi seyler yazdim sen bilirsin dedi gg atti ben ondan sonraki gün upuzun bir özür mesaji yazdim her yerden attım mesaji ve görüp engelledi bilmiyorum böyle bi davranışı hak ettim mi ama ben onun yerinde olsam bana böyle davranmazdim. Kaybetmek istemiyorum çünkü her şeyimi anlattığım bir insan o da aynı şekilde birbirimizden başka yakin arkadaşımız yok diyebilirim sizce ben ne yapmalıyım onu geri kazanmak için çok uzun yazmışım kusura bakmayın
Neden özür diliyorsun ki ? Onun sevmediği herkesi sen de mi sevmeyeceksin ilkokul çocuğu yapar bu davranışı. Kendinden neden odun veriyorsun. Seni her yerden engelleyen insan için fazla çaba harciyorsun.

Neden özür diliyorsun ki ? Onun sevmediği herkesi sen de mi sevmeyeceksin ilkokul çocuğu yapar bu davranışı. Kendinden neden odun veriyorsun. Seni her yerden engelleyen insan için fazla çaba harciyorsun.
İnan bilmiyorum. Sanırım çok değer veriyorum hatta evine gitmeyi düşünüyordum sonra vazgeçtim, evine çiçek falan göndermeyi düşündüm ama fazlamı ince düşünüyorum bilmiyorum nasıl davranacağımı:KK43:

İnan bilmiyorum. Sanırım çok değer veriyorum hatta evine gitmeyi düşünüyordum sonra vazgeçtim, evine çiçek falan göndermeyi düşündüm ama fazlamı ince düşünüyorum bilmiyorum nasıl davranacağımı:KK43:
Ne çiçeği ya,en yakın arkadaşın olması seni bu kadar yönlendirebileceği ve böyle ergence tavırlar sergileleyebilceği anlamına gelmiyor.Bir de ayağına gidip özür mü dileyeceksin?

Çok sert olacam ama kendine vermedigin değeri neden başkasına veriyorsun ki ? Dünyanın sonu mu bu arkadaş o gider başkası gelir. Senin hayatına bu kadar müdahale etmek senin kendine yaptığın saygısızlık. Senin kiminle nerde konusacagin bulusacagin senin sorunun. Ona saygı duymak düşer. Ben küstüm sen de küs saçmalık. Kendine gel.

Ne çiçeği ya çiçek falan alma direkt kokulu silgi al sizin aranızdaki tartışma tam ilkokul,ortaokul muhabbeti çiçek fazla kalıyor. Seni engellediyse sen de onu engelle hiç umursama bile. Birkaç haftaya bu kadar aklında kalmaz bile. Bu kadar hassas olursan seni çok üzerler.

Normalde o gün x arkadaşımla buluşucaktım hatta x e dedim kesin değil ama buluşabiliriz ama buluşmayabilirizde o da tamam dedi neyse sonra y arkadaşımdan mesaj geldi buluşalım diye bende cevap vermedim x arkadaşıma sordum buluşursam eğer kızar mısın diye
Şunu bana en yakın arkadaşım yapsa bende kızardım vala.
İkiniz de suçlusunuz bence

En yakın arkadaşım, lisedeyken çok tasvip etmediğim hatta ailesinin de görüşmesini istemediği bir kızla arkadaş olmuştu, bir kez uyardım sana uygun değil diye. Başkaları da uyarmış ama o devam etti ve zarar gördü o kızdan. Şimdi y kişisi öyle biriyse görüşmenizi istememesi normal ama kısıtlamak engel olmak anne babalar bile yeri geliyor yapamıyor.

Diğer konu siz önce x’e söz vermeseniz bile belli olmaz diye belirsiz bırakmışsınız sonra gidip y ile görüşmüşsünüz, o konuda haklı y’yi x’e tercih etmişsiniz. Ben en yakın arkadaşıma görüşelim dicem bakalım belli olmaz diyecek sonra başkasıyla görüşecek, ben de bir daha görüşmezdim.

Yalnız arkadaşınız da o kadar haksız değil. Bi nevi onunla buluşmayı ekip diğeriyle buluşmuşsunuz. Ben onun yerinde olsam bu kadar olay yapmam ama uzunca bi zaman sizi eker başkalarıyla takılırdım
Ben zaten onada belirttim hatam var ama uzatmayalım dedim yinede bu kadar tribe girmesi şaşırttı ilk kavgamızda bu tavırları, beni tek bir hatamda silecekse bilemiyorum

Arkadaş adı üstüne.
Beni mutlu ediyorsa vardır.
Mutsuz ediyorsa , stres yaratıyorsa , hayatımı ona göre çizmemi istiyorsa artık olmamalıdır.
Evine çiçek yollayayım falan nedir. Yok artık.
Salıverin yakasını. Büyüyünce karşı taraf tekrar arkadaş olursunuz belki...

En yakın arkadaşım, lisedeyken çok tasvip etmediğim hatta ailesinin de görüşmesini istemediği bir kızla arkadaş olmuştu, bir kez uyardım sana uygun değil diye. Başkaları da uyarmış ama o devam etti ve zarar gördü o kızdan. Şimdi y kişisi öyle biriyse görüşmenizi istememesi normal ama kısıtlamak engel olmak anne babalar bile yeri geliyor yapamıyor.

Diğer konu siz önce x’e söz vermeseniz bile belli olmaz diye belirsiz bırakmışsınız sonra gidip y ile görüşmüşsünüz, o konuda haklı y’yi x’e tercih etmişsiniz. Ben en yakın arkadaşıma görüşelim dicem bakalım belli olmaz diyecek sonra başkasıyla görüşecek, ben de bir daha görüşmezdim.
Biz üçümüzde ortaokul arkadaşıydık, ve y ile senede bir kere görüşüyorum hiç bağımız kopmayan bir insan kendisi. Ben x e ekilme konusunda hak veriyorum onada dedim zaten. Ve eğer y ile buluşmasaydım tekrar buluşamaycaktım bu tatilde.

Merhaba kızlar 2 gün önce en yakın 8 senelik arkadasımla kavga ettim bu kişiye x kişisi diyelim, kavga sebebi ise onun pekte hoşlanmadığı bir arkadaşımla buluşmamdı o arkadasima da y kişisi diyelim. Normalde o gün x arkadaşımla buluşucaktım hatta x e dedim kesin değil ama buluşabiliriz ama buluşmayabilirizde o da tamam dedi neyse sonra y arkadaşımdan mesaj geldi buluşalım diye bende cevap vermedim x arkadaşıma sordum buluşursam eğer kızar mısın diye x direkt beni engelledi her yerden, ondan sonra ben y arkadaşımın bulusma isteğini kabul ettim eğer etmezsem tatilde şehir dışında olacaktı ve bir daha buluşamicaktik neyse ben x arkadaşıma yalan söyledim buluşmuyorum zaten gel kanka uzatmayalım diye yok bana kelimelerine dikkat vb dedi uzatma diyemezsin dedi. bi anda böyle tepki vermesine asiri sasirdim bende dedimki senin yerin tabiki ayri ama onunla bulusmam lazım vs dedim ve benim de ailem sıkıdır 2 haftada bir arkadaşımla buluşabiliyorum ve bulustuğumdada hep x ile buluşuyoruz zaten neyse asıl şeye geliyim ben y arkadaşım ile buluşup story attım ve x e her yerden gizledim neden diye sorarsanız daha bulusabilir miyim y ile dedikten sonra direkt engellemesi, eğer bulustugumuda görürse küser diye düşünmüştüm. Ve x storyi gormus ss atti degdi mi dedi, bende bi seyler yazdim sen bilirsin dedi gg atti ben ondan sonraki gün upuzun bir özür mesaji yazdim her yerden attım mesaji ve görüp engelledi bilmiyorum böyle bi davranışı hak ettim mi ama ben onun yerinde olsam bana böyle davranmazdim. Kaybetmek istemiyorum çünkü her şeyimi anlattığım bir insan o da aynı şekilde birbirimizden başka yakin arkadaşımız yok diyebilirim sizce ben ne yapmalıyım onu geri kazanmak için çok uzun yazmışım kusura bakmayın
Arkadaşın ergen gibi tavırlar sergiliyor.Görüşe bilirsiniz bence abartilacak bir şey değil.Sanki ihanet etmişsin gibi.Zaten söyluyorsun görüşecegini saygı duymalısınız bir birinize.

Ne çiçeği ya çiçek falan alma direkt kokulu silgi al sizin aranızdaki tartışma tam ilkokul,ortaokul muhabbeti çiçek fazla kalıyor. Seni engellediyse sen de onu engelle hiç umursama bile. Birkaç haftaya bu kadar aklında kalmaz bile. Bu kadar hassas olursan seni çok üzerler.
Evet haklısınız fazla hassasım bu arkadaşlık konusunda ve aşırı kafaya taktım malesefki barışmaya istiyorum öte yandan ama bilemiyorum..

Arkadaşın ergen gibi tavırlar sergiliyor.Görüşe bilirsiniz bence abartilacak bir şey değil.Sanki ihanet etmişsin gibi.Zaten söyluyorsun görüşecegini saygı duymalısınız bir birinize.
Evet olması gereken o, buluştum diye vatan haini oldum ama yinede gönlünü yapmak istiyorum :KK43:((

X'i Y'yi boşverin önce noktalama işaretlerini öğrenin. Okuyamıyorum ya bu ne.
Tekrar deneyeyim belki işe yarar.

X