Kızlar en yakın arkadaşımla kavga ettim yardiminiza ihtiyacım var

Sizden kurtulmak icin bahane arıyormuş bulmuş kendince..
Bu tarz biri arkadaşıniz olmasın zaten gerekte yok
Yanlız kalın daha iyi boyleleriyle ugrasmaktansa
bilmiyorum benden kurtulmak icin mi yoksa baska bi sebep mi yatıyor altında, yaşadığı sorunları biliyorum tüm çevresini kaybetti o yüzden alttan almaya çalışıyorum. ve 8 senelik oluncada çokta kolay olmuyor

Merhaba kızlar 2 gün önce en yakın 8 senelik arkadasımla kavga ettim bu kişiye x kişisi diyelim, kavga sebebi ise onun pekte hoşlanmadığı bir arkadaşımla buluşmamdı o arkadasima da y kişisi diyelim. Normalde o gün x arkadaşımla buluşucaktım hatta x e dedim kesin değil ama buluşabiliriz ama buluşmayabilirizde o da tamam dedi neyse sonra y arkadaşımdan mesaj geldi buluşalım diye bende cevap vermedim x arkadaşıma sordum buluşursam eğer kızar mısın diye x direkt beni engelledi her yerden, ondan sonra ben y arkadaşımın bulusma isteğini kabul ettim eğer etmezsem tatilde şehir dışında olacaktı ve bir daha buluşamicaktik neyse ben x arkadaşıma yalan söyledim buluşmuyorum zaten gel kanka uzatmayalım diye yok bana kelimelerine dikkat vb dedi uzatma diyemezsin dedi. bi anda böyle tepki vermesine asiri sasirdim bende dedimki senin yerin tabiki ayri ama onunla bulusmam lazım vs dedim ve benim de ailem sıkıdır 2 haftada bir arkadaşımla buluşabiliyorum ve bulustuğumdada hep x ile buluşuyoruz zaten neyse asıl şeye geliyim ben y arkadaşım ile buluşup story attım ve x e her yerden gizledim neden diye sorarsanız daha bulusabilir miyim y ile dedikten sonra direkt engellemesi, eğer bulustugumuda görürse küser diye düşünmüştüm. Ve x storyi gormus ss atti degdi mi dedi, bende bi seyler yazdim sen bilirsin dedi gg atti ben ondan sonraki gün upuzun bir özür mesaji yazdim her yerden attım mesaji ve görüp engelledi bilmiyorum böyle bi davranışı hak ettim mi ama ben onun yerinde olsam bana böyle davranmazdim. Kaybetmek istemiyorum çünkü her şeyimi anlattığım bir insan o da aynı şekilde birbirimizden başka yakin arkadaşımız yok diyebilirim sizce ben ne yapmalıyım onu geri kazanmak için çok uzun yazmışım kusura bakmayın
Birincisi o senin sevgilin değil ki sonuçta l*zbiyen değilsin ondan niye izin almaya alttan almaya çalışıyorsun? Erkek vizyonu siz de gördüm.. yapmayın Allah aşkına. O Senin normal arkadaşın ister alınsın ister alınmasın bazı şeylerin sınırı olmalı

Birincisi o senin sevgilin değil ki sonuçta l*zbiyen değilsin ondan niye izin almaya alttan almaya çalışıyorsun? Erkek vizyonu siz de gördüm.. yapmayın Allah aşkına. O Senin normal arkadaşın ister alınsın ister alınmasın bazı şeylerin sınırı olmalı
evet evet, bu şekilde triplere gelemiyorum ama yaşadığı şeyleri ve tek dostu olduğumu biliyorum aklında bu şekilde kalmak istemiyorum ondan dolayı alttan almaya çalışıyorum. annesi beni şimdiaradı, çok tripli bu aralar tek arkadaşı sensin dedi o yüzden daha da vicdan yaptım ay napsam bbilmiyorum gerçekten

Arkadaşınızın başkalarıyla görüşme konusunda yaşamınıza bu kadar müdahil olması çok yanlış. Demek ki arkadaşlığınızda sınırlar doğru çizilememiş. Fakat bence x sizi y ile görüştüğünüz için değil, kendisine yalan söylediğiniz ve kendisini her yerden engelleyip y ile story atarak onu salak yerine koyduğunuz için hayatından çıkarmış. Bu noktadan bakılınca pek de haksız görünmüyor.

Kaç yaşındasınız bilmiyorum ama yıllar sonrasında olacağı söylüyorum bu tarz bir arkadaşlık eninde sonunda bitmeye mahkum, çok da şey yapma yani 🤷‍♀️

Arkadaşınızın başkalarıyla görüşme konusunda yaşamınıza bu kadar müdahil olması çok yanlış. Demek ki arkadaşlığınızda sınırlar doğru çizilememiş. Fakat bence x sizi y ile görüştüğünüz için değil, kendisine yalan söylediğiniz ve kendisini her yerden engelleyip y ile story atarak onu salak yerine koyduğunuz için hayatından çıkarmış. Bu noktadan bakılınca pek de haksız görünmüyor.
Ben onu engellemedim her yerden. Beni engelleyen o. Ben sadece storymi gizledim, eğer buluştum dersem işler daha kötü gider diye düşündüm çünkü buluşabilir miyim y arkadaşımla dediğimde bile beni engelledi.

Kaç yaşındasınız bilmiyorum ama yıllar sonrasında olacağı söylüyorum bu tarz bir arkadaşlık eninde sonunda bitmeye mahkum, çok da şey yapma yani 🤷‍♀️
17 yaşındayız ikimizde, yapıcak bir şey yok ben yazdım özür diledim ona bırakıyorum artık durumu

Ben zaten onada belirttim hatam var ama uzatmayalım dedim yinede bu kadar tribe girmesi şaşırttı ilk kavgamızda bu tavırları, beni tek bir hatamda silecekse bilemiyorum
Ama bu silinecek bir hata. X haklı

Ben olsam şununla bulusabilir miyim demezdim,o kim oluyo ki ondan izin alıyorum.siz ona o yüzü vermişsiniz.

Kiminle goruseceginize arkadasiniz karisamaz sizde ona sorarak cocukluk etmissini

X kişisi sorunlu o sevmiyor diye diger arkadaslarinizla görüsmeyecek misiniz? Engellemesi falan cocukca
Ben trip atan arkadasi da sevmem vardi oyle bir arkadas neye trip atacak diye dusunmekten yorulurdum sonra yollar ayrıldı bir ara gordum hala arkadasi yok sadece kocasiyla zaman geçiriyor bu arada bana trip atıp küsmüştü o donem esiyle flortlesiyordu ne zaman canı sıkılsa bana yazardi ama sevgiliyle arasi iyiyse mutluysa beni unuturdu yani bazi insanlar sadece kendini düşünür birakin kendi kendine takılsın

X kişisi sorunlu o sevmiyor diye diger arkadaslarinizla görüsmeyecek misiniz? Engellemesi falan cocukca
Ben trip atan arkadasi da sevmem vardi oyle bir arkadas neye trip atacak diye dusunmekten yorulurdum sonra yollar ayrıldı bir ara gordum hala arkadasi yok sadece kocasiyla zaman geçiriyor bu arada bana trip atıp küsmüştü o donem esiyle flortlesiyordu ne zaman canı sıkılsa bana yazardi ama sevgiliyle arasi iyiyse mutluysa beni unuturdu yani bazi insanlar sadece kendini düşünür birakin kendi kendine takılsın
gercekten bende yoruldum ona da hak veriyorum zor dönemlerden geçiyor yanında olmaya barışmaya çalışıyorum çünkü tek arkadaşıda benim ama bilemiyorum...

X