Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Kızlar kovit sonrası saç dökülmesi yasayanlar

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Merhaba kizlar yaklasik 3 4 hafta once benim de guzel saclarim dokulmeye basladi hem de avuc avuc cildiyeye gittim bana kan tahlilinyapti iyi dedi bi sprey vereyim kullan omur boyu dedi erkeklerin kellik spreyiymis yani salla basi al.maasi bidoktor ne bi sacina tahlil yapalim ne analiz yok. Neyse ben b12 ve demir baslad kendime cinko da alacagim emziriyorum bi yandan da bir de hindistan cevizi yagiyla maske yapip yikuyorum dusa giresim yok en vok o zaman dokuluo hala bi care bulamadim

Ah canım, ağlayarak okudum inan kuzum. Aynı durumdayım :KK43: her duş sonrası zulüm gibi, Nisan sonu, mayıs başı Covit oldum, 1,5 ay sonra iyileştim. Temmuz'un ilk haftasıydı dökülmeler başladı, kucaklar dolusu :KK43:( Geçer diye bekledim. Daha evvel deneyip başarı sağladığım hiçbir çözüm işe yaramadı. Çok gür ve dalgalı saçlara sahiptim. Kolum gibi örgülerim olurdu. Küçük parmağım kadar yok şimdi. Çok ağlıyorum bende. Bu ay'ın 20 si için Cildiye randevusu aldım , bir gün bile beklemeye tahammülüm yok, dua ediyorum artık düzelsin. Sokağa çıkmak istemiyorum, bandana bağlıyorum :KK43: ( 42 yaşındayım, 9 yaşında kızım var, o etkilenmesin diye uğraşıyorum. Çok şükür hayattayız ama saçlar gıtti. İnşallah eski halimize döneriz 🙏
merhaba çok geçmiş olsun tamamen beni anlatmışsınız şu an yaşadığım durum tamamen bu, şimdi nasılsınız son durum hakkında bilgi ve tavsiyelerinizi alabilir miyim 🙏

Hanımlar günde kaç tel dökülüyor saçlarınız?
günlük dökülen saçım en az 400 tel, saçlarım uzun onları topladığımda koca bir yumak oluyor 😔Buyrun bir görsel de ekledim hatta bakabilirsiniz. 😰

Eklentiler

• IMG_20220310_223625.jpg
    IMG_20220310_223625.jpg
    136,5 KB · Görüntüleme: 165
Benimde duşta nerdeyse hiç dökülmüyor ama gün içinde saçımı açıp tekrar topladığımda dökülüyor.

İlik yapıyorum her hafta ivim bu şekilde sizce nasıl

Eklentiler

• E1ECFC9F-1EE5-4ABC-BB9C-911337394CC2.jpeg
    E1ECFC9F-1EE5-4ABC-BB9C-911337394CC2.jpeg
    64,5 KB · Görüntüleme: 163
Değerlerinize baktırdınızmı?
her şeye bakıldı ferritin değerim yerlerdeydi onun için de damaryolu ile demir takviyesi aldım demir ilaçlarını kullanmaya devam ediyorum birçok insan gibi benim de d vitamini çok düşük takviye alıyorum herşey yapıyorum. Kendime multivitamin destekli serum da taktırdım yok bana mısın demedi son bir haftadır ne olursa olsun deyip kafaya yakmayı bıraktım kısmen azaldı dökülme bıttım sabunu kullanıyorum onun da etkisi var mı bilmiyorum tabi 🤷‍♀️

Evet Şubatta başlayan ve önü asla alınmayacak durumda olan dökülmem normale döndü, kel kalacağım diye üzülürken upuzun saçlarımdan dökülenlerin yerine yenileri çıktı şu an her yerden bebek saç fışkırmış durumda. 15 marttan beri düzenli doğal bıttım sabunu ile yıkamak ve karanfil kürü dışında hiçbir şey yapmadım ve çok faydasını gördüm bundan sonra eve şampuan sokmam o derece memnun kaldım 🙏sizlere de geri dönüş yazarak aynı durumda olanların içlerine bir nebze de olsa ferahlık serpmektir niyetim hiç üzülmeyin gerçekten geçmeyecek gibiydi ama çok şükür geçti

Bıttımı nerden aldınız
Bıttımsabunustore isimli instagram kullanıcısından aldım, hala devam ediyorum yeni saçlarım çıktı ve dökülme eski haline döndü üstelik denemek için eskisi gibi hızlı sert ve çekiştirerek taradım defalarca evet tamamen eskisi gibi oldu saçlarım şükürler olsun 🙏

Merhaba bıttım sabunu ne zaman etki etmeye başladı acaba sizde? Ben de aldım kullanıyorum ama sanki biraZ daha fazla dökülme oldu

Bıttımsabunustore isimli instagram kullanıcısından aldım, hala devam ediyorum yeni saçlarım çıktı ve dökülme eski haline döndü üstelik denemek için eskisi gibi hızlı sert ve çekiştirerek taradım defalarca evet tamamen eskisi gibi oldu saçlarım şükürler olsun 🙏
Merhaba siz de ne zaman etki etmeye başladı acaba? Ben de aldım kullanıyorum ama sanki dökülmem çoğaldı

Merhaba tam 2 ay içinde etkisini gördüm ama kesintisiz ve düzenli kullandım. Aralıkta covid olmuştum ve bu dökülmenin 6-8 ay süreceğini kabul ederek başladım önce psikolojik olarak kendimi hazırladım yani ama şu an çok iyi eskisi kadar dökülüyor yani. Hiç unutmuyorum ağlaya ağlaya saymıştım 900 ve daha fazlası idi dökülenler 😔

X