Kızlar of! Benim yine :(

kızlar daha önceki yazımda erkek arkadaşımla ewlilik yüzünden olan tartıştığımı yazmıştımm

erkek arkadşım geçen yıl ewliliği erteledi yazın erteledii bizde bu yüzden bitirme noktaına geldik daha doğrusu ben geldim :çok üzgünüm: erkek arkadaşıma ben ya düzgün kara alalım yoksa bu iş biter dedim oda tamam martta nişan yaparız haziran dada ewleniriz dedi. annemde bildiği için sorup duruyodu annemede söledim a.s arkadaşlarımda biliyordu ama geçen gün erkek arkadaşımm bana ben onu sana çok sıkıştırdığın için öle dedim aslında haziranda yapıcaz dedii :çok üzgünüm: inanırmısınız şok oldumm. sabahlara kadar beni kandırıyormu diye düşündüm annemede söledim bitir dedii. şimdi arkadaşlar soruyorm size ne yapmam lazım aslında yapılacak şeyi az çok biliyorm ama soruyorm yinedee. fikirleriniz önemli benm için kıslarrrr lütfen söleyin karar aşamasındayım :1no2:

erkek arkadaşını karşına al adam akıllı konuş onunla...
bunun çocuk oyuncagı olmadığını söyle...
evliliğe hazır olup olmadığını sor...
ya bide seninle gerçektende evlenmek istiyormu önemli olan bu...
hakkınızda hayırlısı olsun...:teselli:

Petek, neden açmış olduğunuz önceki konularınızdan devam etmeyip, yeni konuymuş
gibi konu açıyorsunuz

hazirana dünya kadar zaman var.haziranda evlenmeye niyeti olan bi insan şimdiden nişanlansa daha mantıklı değil mi?hem bi alyans almak atla deve değil petek,bunu sende biliyosundur.bu durumun altında başka bi sebep olmasın?onun ailesiyle ilgili ya da hakikaten kendisi seninle ciddi düşünmüyor mu?:bbo:

yeni açtım konuyu ama baya olmuştu diğer konularr aynı yere açılıp açılmayacağını bilmiyordum a.s..canım ailesinn istemediğini sanmam ailesi karışmıyor hatta annesi yanımızda söyledi evlenn artık diye baya öncü oldu ama arkadaşıma göre benm hareketlerim miş bi insan ya seviyodur ewlenmek istiyordur yada sewmiyordur istemez.korktuğunu düşünüyorm ama korkuyosada kimseyle çıkmasın.önceden kalbimi bozmuyordum ama bu aralar kalbimi çok bozdum artık inanın bi tane bile sivilce çıkmayan yüzüm bu hafta mafoldu üzüntüden :çok üzgünüm:

bence bu çocuk seni oyalıyor ne demek sen sıkıştırdığın içn öyle dedim aslında haziranda olacak. bence gururunu ayaklar altına alma mecbur değilsin onunla evlenmek için.bırak o koşsun peşinden....

saol canmm zaten herhalde yapıcam o. aslında bu konudan ayrılmak pek hoşuma gitmiyo ewlenme meraklısı gibi ama iştee aslında bu yaptığı beni çok korkutuyor karekter olarak hani ayrılsan meraklı gibi olurum ayrılmasam her dediğimi yapar havasına girecek. restimi çekmem lazımm

Yaşınızı bilmiyorum ama evlilik için çok acele etmeyin derim ben..
Hakkınızda hayırlı olsun inşallah

yaşım 20 canım biliyorum çooook erken ama kendisi beni etkiledi yoksa bende erken diye düşünüyorm. zaten ayrılıncada evlilik düşünmüyorum ama çook sewiyorum şimdilik sadece onla düşünmüştüm olmadı olmuycak sanırım senağlama

canim bence o yasa gelmis ve evlenmek istemeyen birisi halen macera pesinde kosmak istiyordur. gercekten seven erkek sevdigine bir an once kavusmak ister. karisi olsun yuvasi olsun ister. oyalayaninsa kafasinda vardr bir dusuncesi. ya is kafasina yatmiyordur ya cok gencim evlenmek icin diykarsisindakine guvenmiyordur.

yasin gencmis. bak evlenme bu yasta. zor olur. pisman olursun. bir kadin en erken 25 inde evlenmeli bence. universite okuduysa daha da gec.

ciddi dusundugum ilk insanla evlenseydim 22 yasinda evli barkli su anda da en az 2 cocuk sahibi bir kadin olurdum.

ez sozlumle evlenseydim de 4-5 senelik evli olurdum. 2 senelik evliyim.taze anne adayiyim.gencligimi doya doya yasadim. istedigim gibi gezdim, tatile gittim. parami harcadim. iyi ki yapmisim.

Son düzenleme:
kızlar daha önceki yazımda erkek arkadaşımla ewlilik yüzünden olan tartıştığımı yazmıştımm

erkek arkadşım geçen yıl ewliliği erteledi yazın erteledii bizde bu yüzden bitirme noktaına geldik daha doğrusu ben geldim :çok üzgünüm: erkek arkadaşıma ben ya düzgün kara alalım yoksa bu iş biter dedim oda tamam martta nişan yaparız haziran dada ewleniriz dedi. annemde bildiği için sorup duruyodu annemede söledim a.s arkadaşlarımda biliyordu ama geçen gün erkek arkadaşımm bana ben onu sana çok sıkıştırdığın için öle dedim aslında haziranda yapıcaz dedii :çok üzgünüm: inanırmısınız şok oldumm. sabahlara kadar beni kandırıyormu diye düşündüm annemede söledim bitir dedii. şimdi arkadaşlar soruyorm size ne yapmam lazım aslında yapılacak şeyi az çok biliyorm ama soruyorm yinedee. fikirleriniz önemli benm için kıslarrrr lütfen söleyin karar aşamasındayım :1no2:

Offf canım ya ondan kocamı olur yakma kendini yol ver gitsin -tatlicadiarzu-

canim bence o yasa gelmis ve evlenmek istemeyen birisi halen macera pesinde kosmak istiyordur. gercekten seven erkek sevdigine bir an once kavusmak ister. karisi olsun yuvasi olsun ister. oyalayaninsa kafasinda vardr bir dusuncesi. ya is kafasina yatmiyordur ya cok gencim evlenmek icin diykarsisindakine guvenmiyordur.

yasin gencmis. bak evlenme bu yasta. zor olur. pisman olursun. bir kadin en erken 25 inde evlenmeli bence. universite okuduysa daha da gec.

ciddi dusundugum ilk insanla evlenseydim 22 yasinda evli barkli su anda da en az 2 cocuk sahibi bir kadin olurdum.

ez sozlumle evlenseydim de 4-5 senelik evli olurdum. 2 senelik evliyim.taze anne adayiyim.gencligimi doya doya yasadim. istedigim gibi gezdim, tatile gittim. parami harcadim. iyi ki yapmisim.

teşk ederm canım düşüncelerin içinna.s. macera peşinde koşucağını düşünmüyormm çünkü işinden çıkınca ewe giden gece hayatı iş haricinde olmayan bi insan yane en azından ben öle biliyorumm.ama benmm kendimi geri çekmem gerekiyordu çektimde ikna etti beni ama 2 yıl olucak hala neden böle davrandığını bilmiyorum. şimdi ayrıyım arıyo soruyo arama diyorum sana saygısızlık yapıp suratına kapatmak istemiyorum diyorumm anlamıyo açmayınca gizli numaradan ewi arıyor.kursum var benm seni alıcam diyo ya gelmee seninle ayrıldım diyorum geliyo eğer binmezsen otobüsten zorla indiririm diyor hani bu kadar sewiyo ayrılmak istemiyor da neden üzüyorr. dedim ki ewlenmiyelim ama yüzük takalım en azından babamda bilsin bu seferde yüzük taktıktan sonra nikah masasına otururum diyo. yane hem ayrılmıyo hem böle yapıyoo bitirsem 1 gün 3 gün üzülürüm böle daha kötü oluyoosenağlama

Bence önce karşına alıp adam akıllı konuşmalısın sen bizlerden daha iyi bilirsin onun içinde bulunduğu durumu acaba ailesi ile ilgiili bi problemmi varda sen üzülme diye senden saklıo ? yada maddi açıdan kendini bi türlü toparlayamamış işler yolunda gitmemiş oda sürekli ertelemek zorunda kalmış olabilir yok bunların ikiside değil diosan o zaman yol vermelisin yol vermesende yol vermiş gibi gözükmelisin kaydirigubbakcemile5

önceden erkek tarafı kız tarafının nazını kaprisini çekerdi şimdi erkek tarafı ağırdan alıo biz kız tarafları onların nazlarını çekiyoruz acaba diyorum biz kızlar evliliği çok istediğimizden değerlerimizi mi düşürüyoruz ? diye düşünmüyo değilim bazen kafamçokkarıştı var bu işte bi terslik ama acaba ne ki ?
m03pa6.gif

yanlis görmediysem sen 20, o ise 33 yasinda. ve evlenip ayrilmis....

aranizdaki yas farki hayat görüslerinizin de farkli olmasina sebep oluyor. basindan basarisiz bir evlilik gectigi icin de evliligi mümkün oldugunca geriye atmaya calisiyor... sana karsi olan duygularini degerlendirebilecek olgunlukta oldugunu düsünüyorum... seviyor, kaybetmek istemiyor ama sanssiz gecmisi yüzünden de hemen evlenmek istemiyor...

evlilik lafinin üzerine cok gitmeseniz ondan bekleseniz daha iyi. siz de bu arada iyice tartarsiniz durumu ... hayatinizi onunla paylasip paylasamayacaginiza emin olursunuzsengözlerimebaksanab

benzerini yakın çevremde yaşadım hatta daha beterini ve sonu hiç iyi olmadı yani üzülen yine kadın oldu o yüzden istemesende çok sevsende mantığınla haraket et ve bence ilişkiye noktanı koy. çok istese hemen nişan yapalım derdi maddi açıdan sıkıntısı olabilir ama birbirini seven iki insan için aşılmayacak bi durum değil bu yani en azından nişan yapmak kimseyi maddi sıkıntıya sokmaz. benden tavsiye herkesin kendi yoluna gitmesi

Evlilik için acele etmeyin bence...
Yoksa hayal ettiğiniz mutluluğu yakalayamayabilirsiniz.
Ama bu konuya da bir an önce açıklık getirin...
Zaman istiyorsa sevgiliniz açıkça söylesin söz verip yapmamak çok adice bir şey...
Ama bu artık söz verip yapmamayı aşmış kandırmaya başlamış..
Öncelikle bu sorunu ortadan kaldırın ve herşeyi açıkça konuşmanın zamanı geldiğini söyleyin ve konuşun...
Bi insanı kandırmak çok acizce bir şey.

X