Kızlar serklaj olup çalışmaya devam eden var mı?

Emasilo

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2020
144
166
Kızlar ben 10 gün önce önlem amaçlı serklaj oldum. 10 gündür raporluydum. Öğretmenim. Doktorum çalışmaya başlayabileceğimi söyledi. Serklaj sonrası çalışanların tecrübelerine ihtiyacım var😊

Merhaba bende gebelik düşünüyorum 22 haftalıkken rahim ağzı açılması sonrası doğum yaptım. Sizin hiç kaybınız oldu mu serklaj zor Bi işlem mi?

Merhaba bende gebelik düşünüyorum 22 haftalıkken rahim ağzı açılması sonrası doğum yaptım. Sizin hiç kaybınız oldu mu serklaj zor Bi işlem mi?
Merhaba geçmiş olsun🌸 Ben de ilk bebeğimi erken doğumla kaybettim, 27. Haftada😔 bu hamileliğimde önlem amaçlı attı doktorum. Hiç korkulacak bir işlem değil. 10 dakika anestezi aldım hemen çıktım işlemden, hatta doktorum 3 dakika sürdü dedi. Sonrasında da ağrı yaşamadım çok şükür, çok az bir kanama oldu sadece.

Merhaba geçmiş olsun🌸 Ben de ilk bebeğimi erken doğumla kaybettim, 27. Haftada😔 bu hamileliğimde önlem amaçlı attı doktorum. Hiç korkulacak bir işlem değil. 10 dakika anestezi aldım hemen çıktım işlemden, hatta doktorum 3 dakika sürdü dedi. Sonrasında da ağrı yaşamadım çok şükür, çok az bir kanama oldu sadece.
Geçmiş olsun kaçıncı haftada serklaj oldunuz? Rahim ağzı kaç mm iken yaptılar?

Geçmiş olsun kaçıncı haftada serklaj oldunuz? Rahim ağzı kaç mm iken yaptılar?
16. Haftada serklaj oldum. Kaç mm olduğunu doktor söylemedi ben de sormadım, kafama takmamak için😊 Bir sıkıntı olsa söylerdi diye düşündüm. Kısalık yok dedi sadece.

Allah sağlıkla kolaylıkla hayırlısıyla kucagınıza almayı nasip etsin inşallah. Banada dua edin olur mu 😊

Aynı şeyi ben de merak ediyorum. Öğretmenim. İlk gebeliğimde 19. Haftamda rahim ağzı yetmezliği olduğunu öğrendim. 28. Haftada doğum oldu. Bebeğimi kaybettim. Şimdi 12. Haftamda önlem amaçlı serklaj yapıldı. Başka yazılara bakınca serklaj çok sancılı kanamalı vs yazmışlardı. Korkmuştum. Şükürler olsun ki hissetmedim yani. Sadece fitil atarken elinize gelir demişti doktorum. Fitili eşim atıyor. Eline geliyormuş yani. Ama korkmayın. Doktorum kalın bir ip zarar görmez dedi. Tek endişem enfeksiyon. Onun içinde haftada iki kez kullanmalık krem verdi. Enfeksiyon kapmayayım diye. Ama insan korkuyor. Ya kaparsam diye. Allah hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin. Haftalar ilerledikçe ne yapacağız bilemiyorum. Çalışmak ya zamanla zarar verirse diye çok korkuyorum. Öğretmeniz. Hadi derste otursak nöbette ayaktayız. Çok zor. Ev hanımlarına özeniyorum bu konuda. Ağrım olursa nasıl yatarım onu falan düşünüyorum. Hep serklajlıları okudum. Erken serklaj olanlar bile doğuma kadar yatmış. Sadece tuvalete gitmiş. Ona rağmen sıkıntı yaşayanlar olmuş. Allah yardımcımız olsun.

X