Erkek İnfertilitesi kızlar sonuçlarımız güzel ama bebişimiz hala yok :(

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

gelbebegim2

BağrımaTaşBastırmaAllahım
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2011
524
2
1 yıl önce
sayı 11 milyon
hareket %10 civarı
morf %1 di..
9 ay önce varikosel ameliyatı olduk
ve 4 gün önceki sonuçlarımız.... :)

SPERM ANALİZ RAPORU
Abstinans süresi(gün) :4 gün
Lökosit :0.1 milyon/mL.
Volüm :2.4 mL.
Aglütinasyon :Görülmedi
Görünüş :Opalesan
Diğer Hücreler :0.6 Milyon/mL.
Kıvam :Viskozite Artmış
Likefaksiyon Süresi :>60 Dakika
pH :Alkali
SPERMATOZOA ANALİZİ
KONSANTRASYON : 67.000.000/mL.
TOTAL KONSANTRASYON :160.800.000/2.4 mL.

MOTİLİTE(%)1.SAAT REFERANS DEĞERLER
Toplam motil oranı(a+b+c) :%29.4 İyi: > 50 Orta: 30-50 düşük: <30)
Hızlı Progresif Motil(a) :% 5.8
Yavaş Progresif Motil(b) :%15.4
Yerinde Motil c) :% 8.2
İmmotil(d) :%70.6
Motil sperm sayısı :47.3 M
Fonksiyonel sperm :14.4 M

NORMAL MORFOLOJİLİ HÜCRE ORANI
KRUGER KRİTERLERİNE GÖRE:%3 (iyi: >5 Orta: 3 - 5 düşük: <2)
WHO KRİTERLERİNE GÖRE :%22.0 (iyi: >30 Orta: 20-30 düşük: <20)
*Çalışma Otomatize Sperm Analizörü sistemi kullanılarak yapılmış ve elde edilen neticeler manuel değerlendirme ile teyid
edilmiştir.

merhabalar...bizim de spermlerde sıkıntı var.ne yapacağımızı şaşırdık...keçiboynuzu kürü uyguluyoruz, keçiboynuzu pekmezi aldım saraçoğlundan ,bal polen propolis karışımı , sabahları zeytinyağında bekletilmiş incir ,ace plus selenyum ,çinko hapı veriyorum eşime.ben de lh yüksekliği için soğan kürüne başladım.1 ayda ne değişiklik olacak merak ediyorum.10 gün sonra kontrole gidiyoruz.

merhabalar...bizim de spermlerde sıkıntı var.ne yapacağımızı şaşırdık...keçiboynuzu kürü uyguluyoruz, keçiboynuzu pekmezi aldım saraçoğlundan ,bal polen propolis karışımı , sabahları zeytinyağında bekletilmiş incir ,ace plus selenyum ,çinko hapı veriyorum eşime.ben de lh yüksekliği için soğan kürüne başladım.1 ayda ne değişiklik olacak merak ediyorum.10 gün sonra kontrole gidiyoruz.

varikosel var mı?sorun tam olarak nedir?

varikosel neye göre deniyor acaba?yaklaşık 7 sene önce doktora gittiğinde hafif var demiş doktor.şimdi öyle söylemiyor doktorlar.en son gittiğimiz dr bu sonuçlarla aşılama olmaz boşuna uğraşmayın demişti.sayı 27 milyon ileri hızlı yüzde 6 ,hızlı yüzde 24.tüp bebek yaptırmamızı önerdi.bu yaptıklarımız ne kadar işe yarıyor onu görmek istedik.2 ay bunları denicez.sonra tüp bebek yaptırıcaz sanırım.beklemek çok zor.

varikosel neye göre deniyor acaba?yaklaşık 7 sene önce doktora gittiğinde hafif var demiş doktor.şimdi öyle söylemiyor doktorlar.en son gittiğimiz dr bu sonuçlarla aşılama olmaz boşuna uğraşmayın demişti.sayı 27 milyon ileri hızlı yüzde 6 ,hızlı yüzde 24.tüp bebek yaptırmamızı önerdi.bu yaptıklarımız ne kadar işe yarıyor onu görmek istedik.2 ay bunları denicez.sonra tüp bebek yaptırıcaz sanırım.beklemek çok zor.

canım doktorun elle muayenesi ve renkli doppler ile teşhis konuluyo varikosele..
mutlaka iyi bi üroloğa muayene olsun bence eşin..

renkli doppler i ilk defa duydum.üroloğa tekrar gittiğinde sorun olmadığını söylemişti.denemeye devam demişti.hep kadın doğumculara gittik.eşimin sperm sonucunu beğenmiyorlar.2 aşılama yapar ardından tüp bebek tedavisine başlarız dedi bi doktorum.başka yerde gittim boşuna yaptırma dedi.gidin tüp bebek yaptırın dedi.işim yüzünden doğudayız.tüp bebek için yazı beklemek zorundayız.ankarada olsam bu aydan tezi yok başlardım tedaviye.

siz ne kadar zamandır bebek istiyorsunuz?

renkli doppler i ilk defa duydum.üroloğa tekrar gittiğinde sorun olmadığını söylemişti.denemeye devam demişti.hep kadın doğumculara gittik.eşimin sperm sonucunu beğenmiyorlar.2 aşılama yapar ardından tüp bebek tedavisine başlarız dedi bi doktorum.başka yerde gittim boşuna yaptırma dedi.gidin tüp bebek yaptırın dedi.işim yüzünden doğudayız.tüp bebek için yazı beklemek zorundayız.ankarada olsam bu aydan tezi yok başlardım tedaviye.

siz ne kadar zamandır bebek istiyorsunuz?

bizde kadındoğuma gidiyorduk ..
en son yine gittik ve aşılama için düşük tüpbebek için yüksek bir değeriniz var demişti drmuz.
sonra eşim zerinde yoğunlaşmaya karar verdik..
şuan ben gitmiyorum dr a eşim gidiyor..
bende bir sorun yoktu şimdilik ço k şükür

bizim 2 yıl oldu

Son düzenleme:
doktorlar erkek üzerine yoğunlaşmayı pek seçmiyor genelde hemen tüp bebek yaptırın diyorlar.bu uyguladığımız kürlerin ve ilaçların çok faydalı olacağını düşünüyorum.10 gün sonra sonuçları elimize aldığımızda eşimin değerleri yükselecek benim de lh değerim düşmüş olacak ve önümüzdeki ayda hamile kalacağıma inanıyorum.keşke bu kadar kolay olsa değil mi?
bizim de 19 ay oldu.etrafımda o kadar hamile var ki , bu konuyu unutmama müsade yok zaten.
umarım en yakın zamanda hamile kalırız.

doktorlar erkek üzerine yoğunlaşmayı pek seçmiyor genelde hemen tüp bebek yaptırın diyorlar.bu uyguladığımız kürlerin ve ilaçların çok faydalı olacağını düşünüyorum.10 gün sonra sonuçları elimize aldığımızda eşimin değerleri yükselecek benim de lh değerim düşmüş olacak ve önümüzdeki ayda hamile kalacağıma inanıyorum.keşke bu kadar kolay olsa değil mi?
bizim de 19 ay oldu.etrafımda o kadar hamile var ki , bu konuyu unutmama müsade yok zaten.
umarım en yakın zamanda hamile kalırız.

evet geçen ay bizede tüp önermişti dr muz..
ama biz sorunu çözüp doğal olması için uğraşıyoruz..
umutsuz yaşanmaz cnm..hepimiz aynıyız her ay yeni ümitler...

X