Kızlar tekrardan yardım istiyorum

gokyuzununsiyahtonu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2019
36
10
23
Kızlar daha öncede gelmiştim bununla alakalı konulardan. 17 yaşındayım,yani ergenim. Şimdiki konumuz ise ben reglim bittikten sonra 4 5 gün doğum kontrol hapına başladım tatile çıkıp evde unutunca bi sonraki ay başlarım dedim bıraktım. Bırakmamın 5. günü bugün. Normalde bugün veya yarın yumurtlamam gerekiyodu. Dün sol yumurtalığımda ve vajinamda bir ağrı, garip tanecikli kahverengi bir lekelenmeyle başladı. Şuan biraz kanamam var. Acaba ara kanaması mı, regl mi oldum, yumurtluyor muyum, yoksa gebeydimde düşük falan mı yapıyorum? 3 aydır cinsel hayatım başlamış durumda ilk ay ertesi gün hapı aldığım için 1 ay regl olmadım. Reglim 1 aylık aradan sonra tam olması gereken tarihlerinde başladı ve bitti. Geçen ay 1 2 kere korunmasız ilişki yaşadık ama ovulasyon dönemime denk gelmemişti. Orda burda araştırmak yerine direk burdaki bol bol tecrübeli ablalarımdan annelerden bilgi almayı tercih ettim umarım gebelik ihtimali için beni küçük düşürmezsiniz, sizi seviyorum.
ek olarak bende polikistik overlıyım, doğum kontrol hapı olan dianeye doktorum başlatmıştı ama işler yolunda gitmedi biraz
edit - kanamam 4 5 damla ve baya kahverengi

Son düzenleme:
evden uzak olunca eczanede bulamayınca işte naparsın unutkanlık başa bela. Peki şimdi tekrar devam etsem kanamam kesilir mi yoksa bırakayım kendi kendine devam mı etsin döngü
Bırak kendi kendine dönsün yoksa düzenini bozabilirsin hormonal sorun da yaşayabilirsin daha yaşın küçük çünkü çok fazla oynama döngünle

Fake fake geziyor gibisin....Madem yaşının küçüklüğünden dem vuruyorsun o zaman niye yaziyorsun?? Sen sosyal deneymisin? Ulke ne durumlarda diye????
ablacım sen bu sitede bilgi arayan tecrübeli insanlardan yardım isteyen her küçük kıza saldırıyor musun böyle? Tecrübemiz olmadığı için bilgi ve yardım arıyoruz zaten. Bana sökmez cidden umursamam çünkü hayat bana ait ama bu yaptığını başkalarınada yapmamalısın. Yardım etmek varken yargılaman yanlış birşey.

Rica ederim bu arada bi abla tavsiyesi ; sevgilin de korunsun hem hastalıklar için hem de gebe kalmamak adına hiçbir doğum kontrol yöntemi %100 değildir o yüzden hem sen korun hem de o korunsun
aynen çoğunlukla korunuyoruz zaten ben hapa sağlama almak için 2. yöntem olarak başlamıştım ama bir tatil herşeyi bozdu

-edit çekilme kanaması yaşıyormuşum düşükten korkmuştum ama test negatif. İçim ferahladı ama ne kadar sürcek bu sancı ve kanama hiçbir fikrim yok aman aman hapı bırakmayın sakın yarıda

Çekilme kanaması derken nasıl yani

Progesteron çekilme kanaması: Östrojenle uyarılmış ve kalınlaşmış endometrium yumurtlamadan sonra progesteronun etkisi altına girer ve artık kalınlaşmaz. Progesteron ortamdan çekildiğinde ise endometrium üzerindeki destek ortadan kalkar ve tüm fonksiyonel endometrium dökülerek kanamayaneden olur.

açıklaması olarak bu ama basitçe doğum kontrol hapını yarım bıraktığında bu oluyomuş

X