Kızlar uyku saatlerm

Zaten ayı itibariyle 3 uyku maks 4 saat ve 1 saat 45 dk dan fazla olmayacak şekilde öneriliyor. Atak bitince de uyuyomuş bazı bebekler güneşli günleri geldiği için. Bizde oğlum hayırlısıyla 167. günlük olmasına rağmen fırtınalı günler devam sanırım böyle de devam edicek 😅 o yüzden sordum varsa bir öneri dinlerim. Şuan gözümde hiiiç çalışmadım deyipte 100 alan arkadaşlarım gibisin 😋
Gece ye çare bulamadım ama

Canım maşallah çok güzel uyuyormuş bebişin🧿 benimki de aşağı yukarı bu saatlerde uyuyor 3 ay 5 günlük benim kızım da. Ama 2 tane uykusunu yarım saat 40 dk arası yapıyor. Bir tane de 2-2.5 saatlik uzun uyku yapıyor öğlen 1 gibi. Sen de rutinler yaparak mı alıştırdın yoksa huyu böyle miydi? Ben çok uğraştım güzel uyuması için ama bazen diyorum ki belki de çocuğum uykuyu zaten seviyordu da o yüzden kolay alıştı.
Tek sıkıntım gece

Gece nasıl?
8 de kalkan çocuk 21.30 dan önce uyumaz verimli. 4.5 saat fazla geliyor olabilir birde ilk yarıda çok uyanıyorsa. Yine de siz çol dillendirmeyin gerçekten maşallah🧿
Muhtemelen fazla geliyor 4 saat uyku 😴.. gecesine yansıyor

Bacim dillendirme nazar değer

Imza :13 aylik bebesiyle gece en fazla 2 saat uyuyup her gece 10 defa bebesi uyanan anne
Bnmde böyle sık sık uyanıyor 😏 çok zorlanıyorum .. gündüz uyursa alarm kurup onunla uyanıyorum

4aylık oğlum .
Akşam 8-8:30 uyku (uyku gerilemesi var uyursa tabi ama ben genelde bozmuyorum )
Sabah 8 kalkış 10:00 ilk uyku dayanmazsa 09:30 kendi gidiyo .. 1,5 saat uyuyo . İkinci uykusu 13:00 yada 14:00 doğru 1 saat yada 1,5 saat uyuyo .. sonra 16:30 -17:00 3. Uyku 1saat yada 1,5 saat akşam döngü devam .. sizce nasıl ? Eğer gündüz uykusunu yarım saatten az yapmışsa tekrar uyutuyorum …
Bence harika. Gece 8-8:30 da yatması sizin için iyiyse böyle devam edebilirsiniz gibi geldi. Eğer daha erken uyusun isterseniz son uykusunu 45 dk gibi sonlandırabilirsiniz. Ama çalışıyorsa bozmayın derim. 😃

Ekleme yapayım, yorumları okumamıştım. Eğer geceleri çok rahatsız oluyor hep uyanırsa falan belki gündüz uykusu fazla geliyordur. Onu azaltıp azıcık daha erken yatırabilirsiniz. zaman geçince de az az araları açarsınız on dk falan

Bence harika. Gece 8-8:30 da yatması sizin için iyiyse böyle devam edebilirsiniz gibi geldi. Eğer daha erken uyusun isterseniz son uykusunu 45 dk gibi sonlandırabilirsiniz. Ama çalışıyorsa bozmayın derim. 😃

Ekleme yapayım, yorumları okumamıştım. Eğer geceleri çok rahatsız oluyor hep uyanırsa falan belki gündüz uykusu fazla geliyordur. Onu azaltıp azıcık daha erken yatırabilirsiniz. zaman geçince de az az araları açarsınız on dk falan
Gündüz iyiyiz ama geceleri bir şeyler oluyo oğluma 😏 yahu gündüz uyuma gece uyu diyorum çoğu zaman ..
normalde 4 saat işte 1,5-1,5-1 saat gündüz fazla mı acaba ..
10:00 da uyur 11:30 kalkar .. 2 ye doğru uyur 15:30 da kalkar 17:00 uyur 18:00 de kalkar .. son uykusunu 17:45 te kaldırayım o zaman 😏

Canım maşallah çok güzel uyuyormuş bebişin🧿 benimki de aşağı yukarı bu saatlerde uyuyor 3 ay 5 günlük benim kızım da. Ama 2 tane uykusunu yarım saat 40 dk arası yapıyor. Bir tane de 2-2.5 saatlik uzun uyku yapıyor öğlen 1 gibi. Sen de rutinler yaparak mı alıştırdın yoksa huyu böyle miydi? Ben çok uğraştım güzel uyuması için ama bazen diyorum ki belki de çocuğum uykuyu zaten seviyordu da o yüzden kolay alıştı.
Geceleri nasıl canım

Geceleri nasıl canım
Akşam 7.30-8.00 arası esnediği anda banyosunu hazırlıyorum sonra kendi yatağıma götürüp karanlıkta emzirerek uyutuyorum. 11-12 gibi kıpırdanınca uykusunda emzirip kendi yatağına koyuyorum. Orda devam ediyor sonra 3 gibi uyanıp bir daha emiyor sabah 6.30-7.00 gibi de kalkıyor.

gece uykusu bölünüyor demişsiniz o yüzden fazla geliyor öğlen uykusu diye düşünüyorum bende bu hataya düştüm çünkü

Gündüz iyiyiz ama geceleri bir şeyler oluyo oğluma 😏 yahu gündüz uyuma gece uyu diyorum çoğu zaman ..
normalde 4 saat işte 1,5-1,5-1 saat gündüz fazla mı acaba ..
10:00 da uyur 11:30 kalkar .. 2 ye doğru uyur 15:30 da kalkar 17:00 uyur 18:00 de kalkar .. son uykusunu 17:45 te kaldırayım o zaman 😏
4 max diye söylüyorlar o aylarda. Bence sorun sadece gündüz uykusu olmayabilir. Güzel uyuyormuş. 👍🏻

4aylık oğlum .
Sabah 8 kalkış 10:00 ilk uyku dayanmazsa 09:30 kendi gidiyo .. 1,5 saat uyuyo . İkinci uykusu 13:00 yada 14:00 doğru 1 saat yada 1,5 saat uyuyo .. sonra 16:30 -17:00 3. Uyku 1saat yada 1,5 saat akşam döngü devam .. sizce nasıl ? Eğer gündüz uykusunu yarım saatten az yapmışsa tekrar uyutuyorum …
Ay bu çocuk makine değil ya bu ne böyle ne ara çocukla vakit geçiriyosun etkinlik yapıyorsun ne bilim hiç kasmam ben uyumak istediğinde uyur istemezse uyumaz yani bence bu kadar kasma rahat bırak kendinide bebeğimde

Akşam 7.30-8.00 arası esnediği anda banyosunu hazırlıyorum sonra kendi yatağıma götürüp karanlıkta emzirerek uyutuyorum. 11-12 gibi kıpırdanınca uykusunda emzirip kendi yatağına koyuyorum. Orda devam ediyor sonra 3 gibi uyanıp bir daha emiyor sabah 6.30-7.00 gibi de kalkıyor.
Seninki Baya baya uyuyor masallah canim ben saat basi kalkiyor..
Ve ben care bulamadim.

Seninki Baya baya uyuyor masallah canim ben saat basi kalkiyor..
Ve ben care bulamadim.
Geceleri saat başı uyanıp emmek mi istiyor canım? Gündüz uyuduğu yerle gece uyuduğu yer farklı mı? Gece uykusundan önce bir ritüeliniz var mı? Tam karanlıkta mı uyuyor yoksa ışık açık kalıyor mu?

gece uykusu bölünüyor demişsiniz o yüzden fazla geliyor öğlen uykusu diye düşünüyorum bende bu hataya düştüm çünkü
ya aslinda bilemedim.gunduz 4 saat diyorlar oyle.uyuyor . Sizin gunduz uykulari nasil ? 1,5 saat fazla mi.geliyor . Toplam 3saat yaptırayim o zaman

4aylık oğlum .
Bana 4 aylık bir bebek için normal geldi uyku saatleri, benim oğlumda 2 saatte bi uyurdu gündüzleri. Zamanla birazda otururuyor şuan küçük.
7 aydan sonraydı sanırım gündüz uykuları 2 ye düşücek
11:00-13:00 2. Uykusu 16:00-18:00 arası yapıyordu

Şuan 1,5 yaşında olduğu için teke düştü

Ama şu gecelere bi çağre bulamadım çok mama içip çok altına yapıyor oyızden küçüklüğünden beri çok uyanıyorum

Geceleri saat başı uyanıp emmek mi istiyor canım? Gündüz uyuduğu yerle gece uyuduğu yer farklı mı? Gece uykusundan önce bir ritüeliniz var mı? Tam karanlıkta mı uyuyor yoksa ışık açık kalıyor mu?
Yani o emmek istiyords ben vermiyorum . 3te emzirdim diyelim uyutuyorum uyuyo bende uyuyorum yine mızırdanıyor aaa diyorum saat geçti herhlde uyandı bi bakıyorum 4.. bende yan çevirip totosuna pış pış yapıp geri uyutuyorum yarım saat daha geçiyor yada emzik veriyorum .
Bi ritüel derken yok aslında ama doğduğundan beri yok klasik loş ışıkta geceliklerimizi giyeriz tulumumuzu giyeriz ben karanlık (loş ışıkta emziririm) uyku faslımı bu . Hazırlanma sürecimiz ışıkta değil loş ışıkta . Gece de yan odanın ışığı açık olur geceliğin göreyim diye . Hiç tam karanlıkta uyutmadım korkar diye .

Bana 4 aylık bir bebek için normal geldi uyku saatleri, benim oğlumda 2 saatte bi uyurdu gündüzleri. Zamanla birazda otururuyor şuan küçük.
7 aydan sonraydı sanırım gündüz uykuları 2 ye düşücek
11:00-13:00 2. Uykusu 16:00-18:00 arası yapıyordu

Şuan 1,5 yaşında olduğu için teke düştü

Ama şu gecelere bi çağre bulamadım çok mama içip çok altına yapıyor oyızden küçüklüğünden beri çok uyanıyorum
Gündüzleri fazla uyuyormuş 2saat çok değil mi ? 11-13 e kadar

Ay bu çocuk makine değil ya bu ne böyle ne ara çocukla vakit geçiriyosun etkinlik yapıyorsun ne bilim hiç kasmam ben uyumak istediğinde uyur istemezse uyumaz yani bence bu kadar kasma rahat bırak kendinide bebeğimde
Ya makine değil de düzeni olsa iyi olur bence . Eskiler boşuna dememiş uyku ve mama ile büyüyecek diye .

Bebeğimin uykusunun böyle olması için her şeyimi verirdim 😂 gündüz uykuları 40 dk yı geçmez hatta atladığı uyku bile olur gece saat başı kalkar sabah 6 da güne başlar. Böyle uyuyan bebekler gördükçe özeniyorum

X