Erkek İnfertilitesi Kizlar yardim edin lutfen spermle ilgili bilgisi olanlar

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

Blackeyess

Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2019
135
80
24
Arkadaşlarbir bakar misiniz ?? Bilgisi olanlar yorumlasin

Miktar (ml) : 1.9 ml
pH : 7.5
Likefiaksiyon süresi 37° : 15 dk
Viskosite : Normal
Görünüm: gri opak
1. Saatte toplam hareketli sperm yuzdesi : %50
1. Saatte ileri hareketli sperm yuzdesi :
%45
Toplam sperm sayısı : 45.6
Sperm yogunlugu (ml) : 24
Morfoloji : %2
Yuvarlak hucre : 1.0
Lokoist : 1.0

Arkadaşlarbir bakar misiniz ?? Bilgisi olanlar yorumlasin

Miktar (ml) : 1.9 ml
pH : 7.5
Likefiaksiyon süresi 37° : 15 dk
Viskosite : Normal
Görünüm: gri opak
1. Saatte toplam hareketli sperm yuzdesi : %50
1. Saatte ileri hareketli sperm yuzdesi :
%45
Toplam sperm sayısı : 45.6
Sperm yogunlugu (ml) : 24
Morfoloji : %2
Yuvarlak hucre : 1.0
Lokoist : 1.0
Doktora gostermediniz mi ?
Morfolojisi %2 ymis bu buraz sıkıntı yaratabilir . Çünkü morfolojinin %5 ve uzeri olmasi gerekiyor Demisti doktor bize

Doktora gostermediniz mi ?
Morfolojisi %2 ymis bu buraz sıkıntı yaratabilir . Çünkü morfolojinin %5 ve uzeri olmasi gerekiyor Demisti doktor bize
Hayir hala gidemedik doktorumuz tatile cikmis 15 ağustosda göstereceğizde insam sabredemiyor . Bende arastirdim morfolijiyi dusuk gordum arasrirdigim kadar bazi doktorlar onemsemiyormus sadece sayilarina dikkat ediyorlarmis ama bence onemli bu kalite demek sonuçta

Hayir hala gidemedik doktorumuz tatile cikmis 15 ağustosda göstereceğizde insam sabredemiyor . Bende arastirdim morfolijiyi dusuk gordum arasrirdigim kadar bazi doktorlar onemsemiyormus sadece sayilarina dikkat ediyorlarmis ama bence onemli bu kalite demek sonuçta
Evet onemli bi sey o morfoloji . Bence baska doktora gidin illa doktorunuzu beklemeyin . Zaman kaybi bence beklemek

Bilsek bile her labaratuarın aynı değil değer aralıkları
Doktorunuza danışın
Böyle konular garip geliyor bana ya
Bana garip artı itici geliyor.
Birbirimizi tanımıyor olsak da insanların özelini bu kadar ortaya dökmelerini anlamakta zorlanıyorum.
Böyle şeyler takibinizi yapan doktor kimse ona sorulur.
Doktorunuz izindeyse başka doktora gösterilir.
Bilmiyorum belki de ben yanlış düşünüyorum ama meraktan çatlasam da kocamın sperm hızını,sayısını,kalitesini böyle anonim bir ortama yazmam.
Hangi engin tıp bilgimizle yorumlayacağız ayrıca?

Bana garip artı itici geliyor.
Birbirimizi tanımıyor olsak da insanların özelini bu kadar ortaya dökmelerini anlamakta zorlanıyorum.
Böyle şeyler takibinizi yapan doktor kimse ona sorulur.
Doktorunuz izindeyse başka doktora gösterilir.
Bilmiyorum belki de ben yanlış düşünüyorum ama meraktan çatlasam da kocamın sperm hızını,sayısını,kalitesini böyle anonim bir ortama yazmam.
Hangi engin tıp bilgimizle yorumlayacağız ayrıca?
Bunun gibi binlercesi var birbirine danisip fikir yuruten yasamayan bilmez ki ayrica ben yeni oldugumdsn konuyu yanlis bolumde acmisim herhalde bu uroliji ve infertilite ile ilgili . Millet keyfine degerleri paylasmiyor bazi sorunlar varmi yokmu birbirilerinden fikir alıyorlar

sperm ileri hizi gayet guzel
45 milyon spermin sadece yuzde 50 si hareketli geri kalan kismi yerinde sayiyor ileri hareket yok yani 22 milyona yakin hareketli sperm var ama bunlar kaci ileri hizli hareketli kaci yavas orasi belli degil yazdiklarinizda
bu ornek yikama yapilmamis sperm ornegimi

X