kızlar yardım pılis :) adet azalması

Öncelikle çok geçmiş olsun...
Sizinle sadece kendi tecrübelerimi ve düşüncelerimi paylaşacağım,ama unutmayın ki hiçbirimiz doktor değiliz ve sonuç olarak bir kadın doğum veya jinekoloji doktoruna gitmenizi tavsiye edeceğim.

Sebepsiz infertifem var yazmışsınız;merak ettiğim ne gibi kontrollerden geçtiniz acaba,örneğin hiç rahim filmi çekildiniz mi,eşinizin ve sizin tüm hormon,kan,kromozom vs...gibi testleriniz yapıldımı,yani tüm bunlara bakıldımı ve bunun sonucunda mı bu teşhis konuldu.İlk merak ettiğim bu.

Reglilerinizin ağrılı olması konusunda bir fikrim yok,benim hiç ağrılı olmuyor ancak buna sebep olan birçok şey olabilir,ufak bir çikolata kisti bile ağrılı adet sancısı yapar diye biliyorum,hiç yakın zamanda genel kontrola gittiniz mi,yıllık smear testi yaptırıyormusunuz?Eğer ağrınız oluyorsa size tavsiyem ayaklarınızı sıcak su dolu bir leğene sokmanız,inanın ağrı kesicilerden daha etkili oluyor,çevremdeki arkadaşlarımdan bilerek yazıyorum,bir deneyin.

Göbeğinizin şiş olması muhtemelen reglinizin az gelmesine bağlıdır,reglinizin az gelmesi de muhtemelen ağrı kesici gibi ilaçlar kullanmanıza bağlıdır diyeceğim ama dediğim gibi bunlar sadece benim düşüncelerim.Hiçbir ameliyat vs...oldunuz mu yani laparoskopi gibi veya başka birşey?Olsaydı sanırım yazardınız ama eğer öyle birşey varsa bu da adetlerinizin azalmasına neden olur.

Unutmayın burada hiçbirimiz doktor değiliz sadece yaşadığımız ve duyduğumuz tecrübelerimizi paylaşıyoruz,bu da sizi her zaman doğru sonuca ulaştırmaz.Lütfen kafanızda soru işareti kalıp üzülmek yerine en kısa zamanda bir jinekolağa gidin,kafanızdaki tüm soruların cevabını alıp mutlu olacaksınız.Dilerim kafanıza takacak ve üzülecek birşeyiniz yoktur ki sanmıyorum.Bir kaç sene sonra bebeğimin gaz sorunu var acaba ne yapmalıyım diye başlıklar açmanız dileğimle....

Tesekkur ederım guzel dıleklerınız ıcın :) teshısım rahım fılmı, tum kan tahlılerı,hormon tahlıllerı ve esımın muayene ve spermıyogram testı sonucu konuldu... Kromozon pıhtı testı yapılmadı ama en yakın zamanda yaptrmayı dusunuyorum doktorum gerek gormedı ama benımde aklım takılıyor... amelıyat veya opersyon gecırmedım hıc... gobegımın sıs olmaası evet reglımın az gelmesyle alakalı ama reglımn az gelmesı agrı kesıcıyle alakalı degıl bence cunku ben her agrımda hap ıcmıyorum aglasamda sızlasamda agrımı cekıyorum mısal şu altı ayda sadece bır kere ıctım hapı mecburıyetten...adetımı beklıyorum ucuncu gunu gıdıcem ınsallah doktora

Canim benimde cok ağrılı geciyor ve son 1 2 yil feci ağrılı olmaya basladi agri kesici bile durdurmuyor agriyi.
Ozel bi ilac var benim kullandigim onceleri onu kullaniyodum etki ediyodu onceleride agri kesici aldigimda durduruyodu hemen simdi ise o ilaci icinde 1 saat bile agriyi kestirmiyo agri kesici aliyorum oda bi kac saat geciriyor agriyi durdurmuyor bide...
Haftaya bende randevu aldim bakilicak bakalim bence sen de erteleme git ne gerekiyosa yaptir mutlaka

Agrımın usutmeyle alakası var sanmıstım ama asırı arttı adetımde kesılınce korktum :KK43: doktora gıdıcem canım sana da gecmıs olsun Allah sıfa versın

Bence bir araştırma hastanesine git bebek istediğiniz olmadığını adetlerinizi anlatın mutlaka hormon ve amh testini isteyin 28 yaşındayım ama yumurtailk rezervim ciddi derecede azalmış hsg çekilin bütün tahlil testleri yaptırın ondan sonrası ister normal yolla denersin isterseniz tüp

Kadın dogum hastanesıne gıtmıstım hastanemı degıstrmelımıyım??? cunku farklı doktorlara muayene olma tahlılleerımı farklı doktorlara gosterme şansım oluyordu aasılamalarımda orada olmustu... adetumın ucuncu gunu bur doktora gıdecegım hormon tahlılı ıcın

merhaba benim ilk adet olduğum günden bugüne kadar ki 30 yaşındayım hep ağrılı geçti ve ilaçsız geçmiyo ilacı adet sökülmeden önce içersen kesilir ama bir gün sonra gelir , adet biraz sökülünce içersende fazla gelir bende böle canım sebepsiz infertil hakkında çok bilgim yok ama bende yaklaşık 1 yıldır hamile kalmadım ilaç etkilermi acaba doktora gidip öğrenmeklazım prof doktorlar daha yardımcı olabilir çok yardımcı olamadım kusura bakmayın eğer doktora giderseniz bizimlede paylaşın lütfen

Tesekkur ederım cevabınız ıcın hap ıcmıyorum altı ayda bır kere ıctım hep o haptan kesıldı sandım ama bır hapın etkısı altı ay surmez herlade doktora gıdıcem nasıpse adetım gelsın dıye beklıyorum hormon testı ıster dıye ucunccu gunu gıdıcem buraua yazarım...

Benim de rahim duvarim inceydi, adetlerim 2,5-3gun suruyordu. Bir ara histeroskopi yapildi dikis attilar rahim duvarima, incelip yirtilmis. Sonra genetik test yaptirdim, trombofili oldugum anlasildi. Yani diyecegim o ki sebebini bulamadiklari infertilitenin birden fazla sebebi varmis. Bir suru doktor degistirdim. En son nelerden suphelendigimi ben soyledim ve ona gore arastirmalarini istedim, sorun cozuldu.

Cok gecmıs olsun tedavınız sonuclandı mı bebegınız oldumu ??? Benmde yapılmayan testlerım var kendım ozelde yaptırmayı dusunuyorum dahası ne kadar arastrsamda bu konuda cahılım bılmedıgım cok sey vae net adımlar atamıyorum

Bu durumda yapilmasi gerek bir suru kan testi ve hsg var. Benzer belirtiler yasadim bende ara ara adetlerim cok azaldi ama altinda hic bir sorun bulunmadi. Senin durumunu da, test sonuclarina bakarak bir doktor degerlendirebilir ancak. Bizim sorunda sebesiz infertiliteydi, doktorum yumurta guclendirici ilac veya asilamanin benim icin cok etkili olmayacagini soyledi bizde 3. yil sonunda tup bebek denedik. 2. denememizde tuttu. Yasin genc oldugu icin onemli bir sorun oldugunu sanmam ama bence iyi bir doktor bul ve ayrintili kontrolden gec. Kolay gelsin.

Saglıkla kucagına al ınsallah bebegını :) hsg yapıldı temız cıktı kan ve hormon testleerımde guzel cıkmıstı doktorunun aksıne benım doktor ılk asılamamda hamıle kalacagımı dusunuyordu ıkı aslıama oldum ama uc kez asılama tedavısı gordum ılk klomenımde yumurtam buyumedı asılamam yapılamadı ... cok yıpratıcı bır surectı son asılamamı razamndan hemen once olmustum artık doktora gıtmıycem dedım o zamandan berı hıc gıtmedım bu suee ıcınde hormonlarımda calkalanma olmus olabılır dıye dusunuyorum adetımın ucuncu gunu doktora gıdıp hormonlarıma baktırıcam su an calısıyorum aktıf bır tedavıye baslayamam ılerısı ıcın kromozom, dna hasar testı ve pıhtılasma testı yaptırıp sonuca gre tup bebek yaptrmak ıstıyorum tek yapılmayan testlerım bunlar

Benim de evlenmeden önce reglilerim çok ağrılı, bulantıli ve kusmaliydi yerlerde süründugumü bilirim canim 5 6 gun surerdi reglm ...nedense evlenince hafifledi ağrılarim ..zamanla baktım ki regl dönemim 3 gün yoğun 4 5 6 günler kahve lekelenme şeklinde bence nedeni benimkinin çikolata kisti 4.5 cm ..kesinlikle Dr gitmelisin geçmiş olsun.

Gecmıs olsun canım... Benım reglımde yedı gunun 5 gunu normal son ıkı gun lekelenmeydı su aralar ılk gun leke ıkıncı gun az bı regl ucuncu gun yıne leke seklınde ve gebeeıyorum agrıdan bende de cıkolata kıstı belırtılerı var ama hsg de temjz cıktı bılemedım galıba hastane degıstrmelıyım

Meraba bayanlar sebebsız ınfertılım uc bucuk yıldır bebegım olmuyor... Ikı asılama gecrdım negatıf, ıncır ve havuc kuru yaptım baska bır mudahalem olmadı... genc kızlıgımdan berı hep adetlerım agrılı olurdu ve hıc agrı kesıcı almazdım ama son bır kac yıldır o kadar cok agrım oluyor kı aglıyorum butun gun yataktayım kalkamıyorum, bazen dayanamayıp agrı kesıcı aldım ama oyle her ay ust uste falan degıl... Ama su aralar son bes yada altı aydır adetım o kadar azaldı kı anlatamam yedı gun suren reglım uc gunde bıtıyor ve o uc gunde cok az gelıyor... Gobegım hep şiş gorenler hamıle sanıyor :KK43: yanı bunun ıcın doktora gıdılır mı, yada gıtmem gerekır mı ??? Not: bu anlattıgım surec ıcınde adetlerım hep duzenlı gelıyordu halada duzenlı

gidilir canım normalde ağrılı geçen regli dönemin var ve adet azalması var canım

Yamukprenses adlı arkadaşım ne gerekiyorsa tamamen yazmış.İlave olarak 2 kez aşılama geçirmişsiniz.
Bu aşılama öncesinde mutlaka tahliller ve testler yapılmıştır.Bunların sonucunda ne dediler ?
Çünkü aşılamayı hemen yapmazlar.Adet sancılarına gelince ağrı kesici almanda sakınca yok alabilirsin.Kanamanın az gelişi kısa sürmesi karın şişliği normalde olabilir bir sebebide olabilir.Vakit kaybetmeden dr gitmeni tavsiye ederim.Geçmiş olsun.

Hsg kan ve hormon tahlıllerım yapıldı ayrıntılı bı arastrma sıreycdı bana gre kolay kplay asılama yapmıyorlar hepsı temız cıktı bır srun yok dedıler
Kanamamın azlıgı bence normal degıl ılk adet oldugum zamandan berı hıc byle olmamıstım karnımda gelmedıgı ıcın sıs ben tekrar doktora gıdıcem zaten arastrdımda erken menepoz hatta kanser belıetısı olabılırmıs :confused:

Meraba bayanlar sebebsız ınfertılım uc bucuk yıldır bebegım olmuyor... Ikı asılama gecrdım negatıf, ıncır ve havuc kuru yaptım baska bır mudahalem olmadı... genc kızlıgımdan berı hep adetlerım agrılı olurdu ve hıc agrı kesıcı almazdım ama son bır kac yıldır o kadar cok agrım oluyor kı aglıyorum butun gun yataktayım kalkamıyorum, bazen dayanamayıp agrı kesıcı aldım ama oyle her ay ust uste falan degıl... Ama su aralar son bes yada altı aydır adetım o kadar azaldı kı anlatamam yedı gun suren reglım uc gunde bıtıyor ve o uc gunde cok az gelıyor... Gobegım hep şiş gorenler hamıle sanıyor :KK43: yanı bunun ıcın doktora gıdılır mı, yada gıtmem gerekır mı ??? Not: bu anlattıgım surec ıcınde adetlerım hep duzenlı gelıyordu halada duzenlı
Anlattıklarınız pko gibi gözüküyor ayrıca sebepsiz infertile yoktur sebebi bulunamayan vardır

14 yasimda 15 gun
18 imde 10 gun
25 lerde 8 gun
30 larda 5 gun
35 te 3 gun
40 da 2 gun adet goruyorum

Kanama suresi dogal surecte azalmasi normal dedi doktor

Onemli olan yumurta rezervin ve kalitesi

Agriya gelince corap patik ayaktan hic cikmayacak
Mumkunse rahatlatici bitkisel caylar icilebilir
Biraz agri yumurta olusumunda normal
Cok agriysa saracoglunun adet agrisi icin bitki kurunu okuyun

Evet belkı zamanla azalması nrmaldır ama brden azalması can sıkıcı yumurtlama agrısını farkedebılıyorım belıme vuruyor adetten snra oluyor kure bakıcam corapsız pandufsuz durmuyorum ama olacaknoldumu oluyo demek ne ara usuttuysem usutuyorum heralde agrılarımı hep usutmeye baglıyordum

Her ay zamanında gelen adet normal kabul edilir. Ama karında şişlik myom yada kist ile alakalı olabiliyor. Yani biz çok rastlıyoruz hastalarda. Korkulacak bişey olmamak ile birlikte dr a görünseniz iyi olur. Ayrıca 3 gün süren adet kanaması anormal değil. Yaşınızı bilmiyorum ama onunla paralel değişimleri var. mevsim değişimi üşütmek hepsi birer etken . Geçmişler olsun. Ayrıca açıklanamayan infertilite için kullandığınız ilaçlar da ( özellikle aşılama döneminde ) hormonlaırnız doğal olarak etkilemiştir. 1 ayda iki adet bile görebilirsiniz

Benim de sebepsiz infertilitem vardi.esime de bana da butun tahliller yapilmisti.rahim filmi de cektirmistim.adetim 1 gun surmeye baslamisti.3 gun surerdi zaman gectikce 1 gune kadar dusmustu.testlerde ve rahim filminde hicbir sorun yoktu.catlatma ignesiyle bir kac denemeden sonra direk tup bebege gectim.cunku yasin 35 di.ilk tup bebek denemesinde ikizlerime hamile kaldim.bazen eger ki butun tahliller yapilsa da olmuyor.ben de kafaya cok taktigima bagliyordum.zor bir surec.ama gerekirse bir kac doktora gidin.insallah en kisa surede bebeginize kavusursunuz.

Allah evlatlarınızı bagslasın babasıyla bırlıkye gule gule buyutun ... ben artık kafaya takma donemımı gectım :) sabırla beklıyorum asılama surecınde cok yıprandım en son asılamam ramazandan hemen onceydı o zamandan berı gtmedım doktora sımdı hormonlarıma baktırayım da bır kac test yaptırıp bende tup denemek ıstıyorm...

Cnm mrb bende polikistik over var ben asilama oldum tutmadi duzenlibolan adetimm 7 gun surerdi 13 gun gec oldum ve 4 gun surdu asilamayla alaaksi olabilirmi dicem dr sormak lazim :)

Iste ılaclar ıgneler butun bunyenın dengesını bozabılıyor canım Allah en kısa surede hayırlısyla tum ısteyenlere nasıp etsın :KK36:

arkadaşım sana çok yakın ablam gibi gördüğüm birinden bahsedeceğim evlendi çocuğu olmadı onunda sebepsiz dediler olmaması için sebep yoktu yani 5 kez tüp bebek denedi ve bebeği olmadı en son tüp bebek yaptırdığında da olumsuz olunca artık benim çocuğum olmuyor dedi ve bıraktı.Sonraki ay hamile kalmıştı adeti gecikmiş olmamış o da dikkate almamış tabi olur diye adet görmek için ilaç almaya gittiğinde eczaneden nasıl olmuşsa vermemişler reçete olmadan vermiyoruz diye o da sağlık ocağına gidiyor ve öğreniyor hamileliğini şimdi dünya tatlısı bir oğlu var. o yüzden kafana çok takma derim kontrollerini yaptır iyi bir doktora

Ayyyy Allah bagıslasın :KK36: Allah ıstedıkten sonra hersey olur demekkı vaktı zamanı o zamanmıs Allah aratmasın bu da zor bır ımtıhan Allah ısyan ettrmesın canım :) arrık stres yapmıyrım ne regl gunumu takıp edıyrum ne de yumurtlama gunumu arrık bende Allah a bıraktım elımden gelenlerı yaptım yapmadıgım bırkac test ve tup kaldı yakın bı zaman da onlarıda yapıcam ama oncesınde bu durum ıcın doktora gıdıcem ınsallah

X