kızlar yardım pılis :) adet azalması

Aydinlatici olurum insallah cnm Benim iki cocugum var ikiden sonra aylik igne vurdurmaya basladim 1.5 yildir son iki adetim sizin gibi yok denecek kadar azaldi jinekologa gittim ve igneye bagli hormonal degisimden dolayi rahmimin inceldigini boyle giderse tamamen bitecegini igneyi birakip spreil takalim dedi karnim 6 aylik hamile gibi birde sol yumurtaligimda pko var adet azaldikca gebe kalmanin imkansiz degil Ama zorlastigini soyledi zaten iki cocugum oldugu icin pek takilmadim bu arada allah sizede nasip etsin insallah senin iyi bir doktor a gidip once hormonlarina baktirip sonra yumurtlama oluyormu diye arastirilmasi lazim sogan kuru hic uyguladinizmi belki faydasi olur

Bende sogan kurunu cok arastrdım denemek ıcın ama kıstım falan olmadıgından pek cesaret edemedım bı bayana denk gelmıstım burada kesınlıkle ıcme dedı temız rahımde kıst yapıyor dedı bende korktum vazgectım :KK35: bu arada sıze de gecmıs olsun

Bence kesinlikle git canim cunku ben oyleydim karnim hep 4-5aylik gibiydi ama sonunda pco dendi suan hamileyim tup bebekle sukur rabbime ama yumurta takibi falan yapildi ve olmadi

Allah saglucakla kucagına almayı nasıp etsın :KK200: ya pco bır anda olusabılecek bısey mı ben asılama zamanlarımda gun asırı ultrasna grdım olsydı onceasınde yada o zaman gerulmezmıydı ?

Reglinizin azalması konusunda amh hormonuna bi baktırın derim ben canım inşallah olur bebegin

Heralde adetın ucuncu gunu bakılıyrdu o dımı dktea gıtcemde adetımı beklıyrım canım tesekkur ederım Allah ısteyen herkese nasıp etsın :)

Son düzenleme:
Bende sogan kurunu cok arastrdım denemek ıcın ama kıstım falan olmadıgından pek cesaret edemedım bı bayana denk gelmıstım burada kesınlıkle ıcme dedı temız rahımde kıst yapıyor dedı bende korktum vazgectım :KK35: bu arada sıze de gecmıs olsun
soğan kürü kesinlikle yapma ben yapmıştım çok kötü oluyor zararlı

bu arkadaş ayni düşüncelerimi paylaşmış zaten teşekkür

Peki tüp.denediniz mi?

Tup denemedım canım dna hasar testı kromozom brde pıhtılaşma testı yaptırmak ıstıyorum benım doktorum pıhtılasma falan yaptrmadı bana hsg cektırdım ama bunlarıda yaptrmadan tupe gecmek ıstemıyrum suan calısyrum ızın konusu sıkıntılı o yuzden tupu yaza dogru denıycez ınsallah

Saglıkla kucagına al ınsallah bebegını :) hsg yapıldı temız cıktı kan ve hormon testleerımde guzel cıkmıstı doktorunun aksıne benım doktor ılk asılamamda hamıle kalacagımı dusunuyordu ıkı aslıama oldum ama uc kez asılama tedavısı gordum ılk klomenımde yumurtam buyumedı asılamam yapılamadı ... cok yıpratıcı bır surectı son asılamamı razamndan hemen once olmustum artık doktora gıtmıycem dedım o zamandan berı hıc gıtmedım bu suee ıcınde hormonlarımda calkalanma olmus olabılır dıye dusunuyorum adetımın ucuncu gunu doktora gıdıp hormonlarıma baktırıcam su an calısıyorum aktıf bır tedavıye baslayamam ılerısı ıcın kromozom, dna hasar testı ve pıhtılasma testı yaptırıp sonuca gre tup bebek yaptrmak ıstıyorum tek yapılmayan testlerım bunlar

Cok tesekkur ederim... Pihtilasma sorunu bende var mesela ama dokturum bunun gebe kalamamakla ilgisi olmadigini sadece dusuk riskini arttirdigini soyledi. DNA testleri ise benim bildigim tekrarlayan tup bebek basarisizliklarinda yapiliyor. ustelik dna hasari bulunanlar da bir sekilde tup bebekle gebe kalabiliyor. KAtiliyorum en guzeli iyi bir doktor arastir ona danis. Eminin kolay hamile kalacaksin.

Her ay zamanında gelen adet normal kabul edilir. Ama karında şişlik myom yada kist ile alakalı olabiliyor. Yani biz çok rastlıyoruz hastalarda. Korkulacak bişey olmamak ile birlikte dr a görünseniz iyi olur. Ayrıca 3 gün süren adet kanaması anormal değil. Yaşınızı bilmiyorum ama onunla paralel değişimleri var. mevsim değişimi üşütmek hepsi birer etken . Geçmişler olsun. Ayrıca açıklanamayan infertilite için kullandığınız ilaçlar da ( özellikle aşılama döneminde ) hormonlaırnız doğal olarak etkilemiştir. 1 ayda iki adet bile görebilirsiniz

Saglık calısanısanısınız heralde zamında gelıyor ama normal olması ıcın tek krıter zamanımı bırden cok azalması korkuttu benı adetım gelmedıgı ıcın sıstı karnım hıssedıyrum 27 yasındayım bugune kadar hep cok cok geldı hıc byle bısey olmamıstı ondan korktum neyse onemlı bısey degıldır dedınız bıraz rahatladım ama tabı dktra grunurum adetım gelınce hrmonlarıma baktırayım dedıgınız gıbu kullandıgum ılaclar agırdı sonucta dırekt hormonlarıma oynuyor... gercı son asılamamı ramazandan hemen once olmustım negatıfı alınca bır hormon tahlılı yaptrdım hersy yolundaydı snra bırdaha dktra gtme geregı duymadım

merhaba inşallah hepimiz bebeklerimoze kavusuruz..bnm de daha önce adetleri 5 gün Surerdi..şimdi 3 gün sürüyor b udurum bni de korkutuyor..bnde en kisa zaman da doktora gitmeyi dusunuyorum..4 aydır böyle bitkisel ilaç kullanmıştım blki ondandir deyip erteledi m hep.ama bu aralar gitmeyi dusunuhorum..
adet kanamasının azalması menepoz habercisi ve ya troit bezi nin azalması olabilir ..siz en kisa zamanda gidin..ve eğer durumunuz varsa tüp bebek falan deneyin yasiniz kaç bilmiyorum ama tedavilerini zi ertelen neyin bnce.çünkü zamanla o kadar sorun çıkıyor ki karşımıza en azından erken mücadelede ye başlamış olursunuz ..hakkımızda hayirlsi

Amın canım Allah hayırlısıyla ısteyen herkese nasıp etsın canım ben 27 yasındayım asılama surecı cok yıprattı bı sure ara veemek ıstedım sonrasında ıse grdım malum yenı ıs ızın alamıyruz yazın tup denemek ıstıyoruz nasıpse ama oncesınde dna hasar testı bırde pıhtılaasma testı yaptrcam ozelde cunku kendı doktorum bunları ıstemedı gerek gormedı benımde ıcımde kalmasın kafam rahat olsun ıstıyorum cok da hakım degılım acıkcası her yenı gun bıseyler okuyorum ogrenıyorum hangısını uygulayayım sasırıyorum ama bu yaza tup denıycez ınsallah bunun ıcınde bır doktora grunmek gerekıyormus adetımle gorunurum hormon falan bakılırsa

bende uzun zamandır tüp bebek tedavisi görüyorum ve burada okuduğum onca şeyden sonra açıkcası sebepsiz infertilite diye bir şeye inanmıyorum, doktorların sebebini "henüz" bulamadıkları bir şey sebeptir infertilite durumunuza.

bir çok arkadaş söylemiş bende tekrar ediyim, amh testi yaptır mutlaka her hangi bir zamanda yaptırabilirsin veya fsh yaptır reglinin 2. günü...
ben anlattıklarınızdan kist olması ihtimali üzerinde durdum..... kesinlikle bir muayene olun, smeer testi yaptır yılda 1 kez mutlaka...
hormonal testlerinizi yaptırdığını söylemişsin ama hangi testler onlar ve sonuçları ne?
ve son olarak evet kesinlikle iyi bir doktora gitmelisin, bunun için doktora gidilir...... pko olabilir, çikolata kisti olabilir, rezerv azlığı adet azalması sebeplerindendir ancak genelde ağrılı olmaz, endişe etme...

ayrıca öyle birkaç kez alınan ağrı kesiciler yumurtalarımızı bitiriyo olsaydı inanın gebe kadın kalmazdı yani, doğal yolla gebe kalanlar hiç mi ağrı kesici kullanmıyor????

Cok dogru seyler yazmıssınız ıcıme su serptınız hsg cekıldım falan ama kac defa kadın dogum hastanesıne gııtım degısık doktorlara dert anlattım hıc bırı benden smeer ıstemedı hırmonlarım LH FSH TSHmıydı bunlar hatrladıklarım daha bırcok hormon testlerı yapıldı kagıtlarım evde sı an ısteyım tam yazamadım ama kısırlıkta bakılan hormonlara bakıldı troıdede bakıldı bunların harıcınde gecenlerde saglık ocagında yıne troıde ve butun hormon ve vıtamınlere baktrdım bı dert cıkmadı :)
Bunun ıcın doktora gıdıcem ınsallah adetımın ucuncu gunu hanı hormonlara bı ucuncu bı 21 ncı gunu bakıyorlar ya onu beklıyrum cevabınız ıcın tesekkur ederım :)

Kendimden örnek vermek istedim ilk adetimi 13 yaşımda oldum 10 günden fazla sürdü ve yoğun geçiyordu annem drye götürdü kist var dedi bunun olması normal geçer dedi hormon ilaçları verdi. 27 yaşıma kadar adetim düzensizdi sonra düzen oturdu adetim 3 4 gün sürmeye başladı günü gününe bunda korkacak brşey yok ama kafam rahat eder diyorsan tabi ki de git bir kontrolden geçmiş olursun için rahat eder . bende 3.tüp tedavime yarın başlıyorum aksilik çıkmaz ise sana şunu önerebilirim qenzim kullan tedavinden 2.5 ay öncesinde bir arkadaş tedaviyi beklerken qenzim sayesinde doğaldan hamile kaldı .karın şişliğin içinde tüm kimyon tanesini kaynar suda 1 taşım kaynat ılıkken iç şişklinliği götürüyor benimde şişkinliğim vardı diyetisyen sabah kahvaltıdan 10 dk önce iç .

Suan basımı döndürdün :confused:
Benım karnımın sıslıgı adetımın gelmedıgınden kaynaklanıyor onu hıssedıyorum yanı rahmım kanı atmadan ustune kan topluyor :KK43: bana byle gelıyor
qenzim nedır??? ılk defa duyuyorum ...
Doktora gıdıcem bı degısıklık olmazsa tarıfınızı denerım sız tup bebek oncesı test yaptrdınızmı dna hasar testı gıbı degısık bı test bır yontem denedınız mı ? Insallah hayırlısıyla saglıkla gebe kalırsınız:KK36:

14 çok çok iyi bir rakam bence... ama tabi folikül yumurta anlamına gelmiyor, biliyorsunuzdur; bazen foliküllerin içinde yumurta olmayabiliyo, bazen hepsi iyi olabiliyor. endişe etmeyin 4 gün gayet güzel... ayrıca regl günü de aslında çok da amh hakkında bilgi vermiyo galiba ilk gün az, 2. ve 3. günler normal ve daha sonra 2 günde azar azar devam eden reglim var ama amh değerim 0,12.... yani çok düşük. amh 1 in altına düşmüşse sıkıntı var demektir.

Folıkul nedır nasıl olculuyor

Benim annemde 5 çocuğa hamile kaldı. Babamlar 11 annemler 12 kardeş sülalede çocuk olmayan yok ama ben böyleyim. Bu işler ona bakmıyor

Yaaa bende bunkarın genetık oldugunu dusunmusumdur hep :KK43: ınsallah en kısa surede hayırlısıyla bebegıne kavusursun canım

Cok tesekkur ederim... Pihtilasma sorunu bende var mesela ama dokturum bunun gebe kalamamakla ilgisi olmadigini sadece dusuk riskini arttirdigini soyledi. DNA testleri ise benim bildigim tekrarlayan tup bebek basarisizliklarinda yapiliyor. ustelik dna hasari bulunanlar da bir sekilde tup bebekle gebe kalabiliyor. KAtiliyorum en guzeli iyi bir doktor arastir ona danis. Eminin kolay hamile kalacaksin.

Insallah dedıgın gıbı olur canım :KK36:

Pıhtılasma hakkında bır yazıda okumustum bebege kan gıtmedıgı ıcın anneye tutunamıyormus ... Doktor arastrcam ınsallah bende bı yandan umutlanıyrdum adet azalınca rahım duvarı kalınlasıyor gebe kalmak daha kolay olur dıyorlardı :KK43:

Anlattıklarınız pko gibi gözüküyor ayrıca sebepsiz infertile yoktur sebebi bulunamayan vardır

Bu pko nasıl tespıt edılıp nasıl olusuyor acaba cunku asılama zamanı cok ultrasona grdım grunmedı hsg celıldım ondada temız cıktı sonradan mı oldu acaba :KK43:

merheba.benzer teshis banada söylemislerdi.ama benim ilk asilamam tuttu.sana tavsiyem ,eger adet miktarinda azalma ve agrili adet görme varsa bu bile büyük sorun.önce bu yönde tedavi alman lazim.iyi bir doktor esliginde rahim ici ve disinin histeroskopla incelenmesi gerekiyor.

Suan basımı döndürdün :confused:
Benım karnımın sıslıgı adetımın gelmedıgınden kaynaklanıyor onu hıssedıyorum yanı rahmım kanı atmadan ustune kan topluyor :KK43: bana byle gelıyor
qenzim nedır??? ılk defa duyuyorum ...
Doktora gıdıcem bı degısıklık olmazsa tarıfınızı denerım sız tup bebek oncesı test yaptrdınızmı dna hasar testı gıbı degısık bı test bır yontem denedınız mı ? Insallah hayırlısıyla saglıkla gebe kalırsınız:KK36:
:KK70: :KK70:
şişkinliği yanlış anlamışım :) dna hasarını yaptırdık sorun yok. ben tüp bebeği pgt için yaptırıyorum orak hücre anemisi taşıyoruz eşim ile. amanin canım hepimizin başına gelsin :)

merheba.benzer teshis banada söylemislerdi.ama benim ilk asilamam tuttu.sana tavsiyem ,eger adet miktarinda azalma ve agrili adet görme varsa bu bile büyük sorun.önce bu yönde tedavi alman lazim.iyi bir doktor esliginde rahim ici ve disinin histeroskopla incelenmesi gerekiyor.

:KK17: hısteroskopı mı amelıyat yanı bılmıyrum kı doktorlar smeer falan ıstemedı benden hsg cekıldım de senın hemen tutar asılaman tarzında knustu ama olmadı

:KK70: :KK70:
şişkinliği yanlış anlamışım :) dna hasarını yaptırdık sorun yok. ben tüp bebeği pgt için yaptırıyorum orak hücre anemisi taşıyoruz eşim ile. amanin canım hepimizin başına gelsin :)

Allah denk getrsın canım :) gecmıs olsun bılmedıgım cok sey var ya pgt ne

Meraba bayanlar sebebsız ınfertılım uc bucuk yıldır bebegım olmuyor... Ikı asılama gecrdım negatıf, ıncır ve havuc kuru yaptım baska bır mudahalem olmadı... genc kızlıgımdan berı hep adetlerım agrılı olurdu ve hıc agrı kesıcı almazdım ama son bır kac yıldır o kadar cok agrım oluyor kı aglıyorum butun gun yataktayım kalkamıyorum, bazen dayanamayıp agrı kesıcı aldım ama oyle her ay ust uste falan degıl... Ama su aralar son bes yada altı aydır adetım o kadar azaldı kı anlatamam yedı gun suren reglım uc gunde bıtıyor ve o uc gunde cok az gelıyor... Gobegım hep şiş gorenler hamıle sanıyor :KK43: yanı bunun ıcın doktora gıdılır mı, yada gıtmem gerekır mı ??? Not: bu anlattıgım surec ıcınde adetlerım hep duzenlı gelıyordu halada duzenlı
tüm ayfaları okuyamadım.eşinizin ve sizin yaşınız kaç.bende sizin kürlerinizi uyguladım uyguladığımd da aşılama için gereken ilaçarımı da kullanıyordum ama benim sorum eşimde.ben 2. aşılamada hamile kalmıştım fakat düşük yaptım.

X