Mutfak Püf Noktaları kızlarr yumurta aklarını nasıl değerlendiriyorsunuz??

royall

yaşamak herşeye rağmen
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
2.209
18
bölee bir başlık açıldımı bilmiyorum ama sormak istediğim hamur işlerinden veya keşkül türü sütlü tatlılardan arta kalan yumurta aklarıyla neler yapıyorsunu??

yüz maskesiiiiiiisositososito

sırnaşık şeysırnaşık şeybenim aklım hep pasta-kurabiye vs...şeylerde olduğundan bu hiç gelmemişti aklıma saoalsın canım..............
başka önerileri olan yokmu kızlar........

kurabiyelere şekil verdikten sonra önce yumurta akına sonrada şekere,fındığa, susama bulayabilirsin canım

Sadece yumurta akıyla yapılan kurabiyeler var cnm biri kokos kurabiye tarif bulup eklemeye çalışayım

MALZEMELER

1 yumurta akı
2 çay bardağı pudra şekeri
2,5 çay bardağı hindistan cevizi
YAPILIŞI

Yayvan bir tencereye su koyup ocağa koyun.Isıya dayanıklı ayrı bir kabı üzerine oturtup yumurta akı ve şekeri koyulaşana kadar çırpın.
Hindistan cevizlerini ekleyip bir müddet daha çırpmaya devam edin.
Karışımdan yağlı kağıt serilmiş tepsiye, tatlı kaşığı ile 1 er kaşık aralıklı olarak dizin.
100 C de ısıtılmış fırında içleri tamamen kuruyana kadar pişirin.

tşklr kızlar keşkül yapmıştım 4 yumurta akı kalınca geriye nası kullanabilirim diye düşünmüştüm....

Sadece yumurta akıyla yapılan kurabiyeler var cnm biri kokos kurabiye tarif bulup eklemeye çalışayım

MALZEMELER

1 yumurta akı
2 çay bardağı pudra şekeri
2,5 çay bardağı hindistan cevizi
YAPILIŞI

Yayvan bir tencereye su koyup ocağa koyun.Isıya dayanıklı ayrı bir kabı üzerine oturtup yumurta akı ve şekeri koyulaşana kadar çırpın.
Hindistan cevizlerini ekleyip bir müddet daha çırpmaya devam edin.
Karışımdan yağlı kağıt serilmiş tepsiye, tatlı kaşığı ile 1 er kaşık aralıklı olarak dizin.
100 C de ısıtılmış fırında içleri tamamen kuruyana kadar pişirin.

ben bunu bi deniyim yaaa,kocam bayilir hindistan cevizine,,
sagol canimyerimseniben

X