Gebeliğe Hazırlık Klomen ile çoğul gebelik riski

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhabalar, bugün başka bir doktora gittim, karın içinde baya fazla sıvı birikmesi oluşmuş, bana koyduğu tanı OHSS..Bu polikistik overli hastalarda olan bişeymiş, yumurtalarım da 9-10 taneden fazla yani çoğalmış ve büyümüş
İlaç, serum ve diyet verdi , kontrol altında tutulması gerekiyormuş
Belki benim yaşadıklarımı yaşayan olur da okursa diye söylüyorum çatlatma iğnesi bu tür durumlarda sıvının daha çok artmasına sebep olurmuş, doktorun iyiki iğne vermemiş çok doğru yapmış dedi, ben çatlatma iğnesinin daha iyi olacağını düşünmüştüm ancak durum öyle değilmiş, bir de gebelik bu durumu daha da kötü hale getirirmiş, dinlenmen lazım dedi, doktorlara güveniyorum açıkçası , her ikisi de aynı şeyi söyledi
Bu süreçlerden artık cidden çok yoruldum , benim ve isteyen herkesin Allah yardımcısı olsun, üzgünüm😔😔
Aaa çok şaşırdım, ohss için çok aşırı dozda ilaç (alınması gerekiyor. Tüp bebekte kullanılan yüksek doz iğneleri ohss riski var ama, klomenden sonra bunu yaşayan çok nadirdir yani. Doktorun emin mi acabaa.. E2 değerine baktı mı kaç çıktı? Bir de karın ve kasık ağrıların ne durumda

Merhaba takviye ilaçlar ile ilgili bir bilgim yok ama benim yumurtam kendiliğinden olmadı gerekenden çok ve düzensi büyüyor. Bu teşhisi 3 ay aynı gün doktora gidip farklı yumurta boyutları ile karşılaşınca kendim koydum:)
Ekim ayında doktora gittiğimde 11. Gün 32 mm yumurtam vardı, doktor çok büyümüş dedi hatta hormon testi yaptı vs çatlamadığında görüldü.
Ama dün gecikme yaşayınca gebelik testi yaptım pozitif olduğunu gördüm, tabi
Daha kan bile vermedim her şey nasip kısmet be olacağı belli değil.
Tekrar yumurtlama olmuş olabilir yumurta çatlamış olabilir Allah’ın nasibi her şey olabilir. Siz içinizden geleni yapın, ilişkiye devam edin bence.
Tıbbın yetersiz kaldığı bazı alanlar oluyor bu bebeğin tutma olayında, umarım güzel haber alırsınız🙏

Düzeltme: son yorumunuzu az önce okudum, Allah tez vakitte evlat kokusu duymayı nasip etsin her birimize ama önce sağlıkla, bunu kalp atışı duyulan bebeğini 9. Haftada kaybetmiş bir olarak söylüyorum.
Çok teşekkür ederim, amin inşallah hepimize sağlıkla nasip olur, sizin de başınız sağolsun🤲

Aaa çok şaşırdım, ohss için çok aşırı dozda ilaç (alınması gerekiyor. Tüp bebekte kullanılan yüksek doz iğneleri ohss riski var ama, klomenden sonra bunu yaşayan çok nadirdir yani. Doktorun emin mi acabaa.. E2 değerine baktı mı kaç çıktı? Bir de karın ve kasık ağrıların ne durumda
Yaa sormayın , 2.gittiğim dr bu ilaç ve iğneleri yazınca asıl doktoruma da sordum, bence kullanma sadece dostinex kullan diğerleri senin için çok ağır bünyen çok hassas dedi..
Hatta sabah akşam 1 er doz klomen alıp bu kadar yumurtası büyüyen bir stajda gördüm bir de seni gördüm diyor, istisnayım sanırım
Kasık ağrım oluyor arada bir de hafif mide bulantısı , şimdilik sadece yarım dostinex kullandım, eğer farklı şeyler olursa serum iğne falan yaptırıcam

Benim femarayla 7ci ay tedavimde toplam 15 yumurtam vardi. Hepsinin boyutu 15mm uzeriydi. O ay ikiz hamile kaldim. Saglikli gebelikdi. Kaybetme nedenjm rahim agzi yetmezliyiydi. Son ana kadar yavrularim yaşadi ve sağlikliydi
Çatlatma iğnesi oldunuzmu peki

Merhabalar merve merve yazmış anca gordum uzun zamandır aktıf degıldım.. ben 3 klomen denemesı yasadım ve ılk basladıgımda gunde 3 doz aldım ve 8 yum gelıstı bunun 4 tanesı catlamak uzereydı ve doktorum sansa brakmayalım dedı ıgne de vurdu ama sonuc negatftı ıkıncı denemedede aynısı oldu son denemede ıgne dozunu 2 ye cıkardı ilk denemede ıgneden snra 14 gun sonunda regl olmam grekıordu ama olmadım doktor bır hafta bekleyelım dedı daha sonrasında 58 gun snra oldum hap şarşa fitillerle rahimde kan toplanmıs megersem regl engel olmus daha sonrasında tıp fakultesıne gittim orada durumları yasadıgım hersyı doktoruma anlattıgım zaman üfürükçüye gitsen daha iyiymiş kzıım dedı inşallah sen benm cektıgım zorlukları cekmeden tez zamanda yavruna kavusursun

Merhabalar merve merve yazmış anca gordum uzun zamandır aktıf degıldım.. ben 3 klomen denemesı yasadım ve ılk basladıgımda gunde 3 doz aldım ve 8 yum gelıstı bunun 4 tanesı catlamak uzereydı ve doktorum sansa brakmayalım dedı ıgne de vurdu ama sonuc negatftı ıkıncı denemedede aynısı oldu son denemede ıgne dozunu 2 ye cıkardı ilk denemede ıgneden snra 14 gun sonunda regl olmam grekıordu ama olmadım doktor bır hafta bekleyelım dedı daha sonrasında 58 gun snra oldum hap şarşa fitillerle rahimde kan toplanmıs megersem regl engel olmus daha sonrasında tıp fakultesıne gittim orada durumları yasadıgım hersyı doktoruma anlattıgım zaman üfürükçüye gitsen daha iyiymiş kzıım dedı inşallah sen benm cektıgım zorlukları cekmeden tez zamanda yavruna kavusursun
Çok geçmiş olsun, doktor gerçekten çok önemli, benim doktorum iyi mi kötü mü daha anlayamadım, şu ana kadar bir başarı elde emedik😞 amin hepimiz tez vakitte sağlıkla kavuşuruz inşallah

Çok geçmiş olsun, doktor gerçekten çok önemli, benim doktorum iyi mi kötü mü daha anlayamadım, şu ana kadar bir başarı elde emedik😞 amin hepimiz tez vakitte sağlıkla kavuşuruz inşallah

Uc özel hastane gittim gerçektn doktor cok öenmlı ılk ıkısı hıc test fılm cekmeden tedavı uyguladı ucuncu oo iyi doktor bak merve hemen sana fılm ıstedı dedım ama oda oyle be knustu kı dünya basıma yıkılmıstı yok tüp kapalı almazsak bebegn olmaz yok pcos var zten alalım tüp denemek zorundayız falan tamam dedm maddı yonu ne 15 bn istediler hemen bu sfer esımın arkdsı tıp fakltesnde doktor onla ıletısıme geçtik sagolsun mete çağları önerdi doktor o kadr iyi knustu kı bızımle gerçekten ilk defa doktor bu dedm tüpü almadı tüpü temızledı tıkanklı açtı cıft tüp de yapısıktı onları temızledı 6 ay deneyn dedı bır kımyasl yasadm yılbası sonu tüp bebek deneyegız

Uc özel hastane gittim gerçektn doktor cok öenmlı ılk ıkısı hıc test fılm cekmeden tedavı uyguladı ucuncu oo iyi doktor bak merve hemen sana fılm ıstedı dedım ama oda oyle be knustu kı dünya basıma yıkılmıstı yok tüp kapalı almazsak bebegn olmaz yok pcos var zten alalım tüp denemek zorundayız falan tamam dedm maddı yonu ne 15 bn istediler hemen bu sfer esımın arkdsı tıp fakltesnde doktor onla ıletısıme geçtik sagolsun mete çağları önerdi doktor o kadr iyi knustu kı bızımle gerçekten ilk defa doktor bu dedm tüpü almadı tüpü temızledı tıkanklı açtı cıft tüp de yapısıktı onları temızledı 6 ay deneyn dedı bır kımyasl yasadm yılbası sonu tüp bebek deneyegız
İnşallah her şey yolunda gider ve istediğiniz gibi olur, biz tayin sebebiyle g.doğudayız maalesef burda da çok dr seçeneğim yok, bu duruma üzülüyorum ama bir taraftan da artık Allah’a emanet diyorum, Allah istedikten sonra her türlü olur🤲

Tesadüfen 1 yıl sonra gelen güncelleme 📌 Eski yazdıklarıma bakarken gördüm ve yazmak , içimi dökmek istedim

Evet tam 1 yıl 1 ay olmuş ve ben yine aynı yerdeyim, klomen ile 10-15 yumurtam gelişmişti, iptal olmuştu, gebelik hala olmadı …
Şimdi de aşılama uygulayacak başka doktorun verdiği düşük dozda gonal-f ile 5 yumurtam gelişti:)) bu doktor da çoğul gebelik riskine karşı iptal etti….
Toplam 2 yıl oldu hala elimde var sıfır , kocaman bir sıfır…
Bu kadar yumurtası gelişipte hiç hamile kalamayan var mıdır acaba? Numunelik miyim nedir , günlerce ağlasam içimdekiler geçmez….
Benden daha uzun süre bekleyenler elbette vardır hep düşünüyorum isteyen herkes için dua ediyorum ama bu da çok ağır bir imtihan Allah’ım, bazen dayanamıyorum, neden ben biz …….

X