klomen ile hamile kalanlar

qerzmcler

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2021
28
24
kızlar merhaba aranıza yeni katıldım.geçen ay adetimin 4. günü klomen kullandım ve çatlatma iğnesi vuruldu sonuç başarısız :KK43: bu ay tekrar aynı tedavi uygulandı şuan çatlatma iğnemi vurulalı 3 gün oldu inşallah başarılı sonuç olur 39 yaşındayım bu yasta klomenle hamile kalan var mı ?

Merhaba kızlar ben klomenle hamile kaldım başlığı görünce yazmak istedim sormak istediğiniz bir şey vardır belki yardımcı olurum içinizi rahatlatırım diye düşündüm 🥰
Benim 2. Denemem yarın test yapıcam inşallah olur senin ilk seferde mi oldu
Kaçıncı gününüz yarın benim yarın 15. Günüm ve bu 3. Denemem
10 GÜNÜM ŞİMDİ İDRAR TESTİ YAPTIM TEST İPTAL HİÇ ÇİZGİ ÇIKMADI :KK43: BİRAZDAN TEKRAR ALICAM

Evet ilk seferde oldu benim zaten rahatsızlığım belliydi ama doktor gereksiz hormon yüklemeyelim eşin de görünsün dedi bir sıkıntı çıkmayınca başladık tedaviye inşallah sizin de olmuştur. Ben çatlamanın üstünden geçen 11.gün pozitif gördüm idrarda ama iğne vurulmamıştım iğne olanın 14 gün falan beklemesi gerekiyor
İnşallah canım çok isteyince de olmuyor sanırım kafama çok takıyorum :KK43:

Merhaba kızlar ben klomenle hamile kaldım başlığı görünce yazmak istedim sormak istediğiniz bir şey vardır belki yardımcı olurum içinizi rahatlatırım diye düşündüm 🥰
Ben de klomene başladm tekrar bu 2.ayım geçen ay başarısız.. perşembe gdecem doktora bakalım 😚

kızlar merhaba aranıza yeni katıldım.geçen ay adetimin 4. günü klomen kullandım ve çatlatma iğnesi vuruldu sonuç başarısız :KK43: bu ay tekrar aynı tedavi uygulandı şuan çatlatma iğnemi vurulalı 3 gün oldu inşallah başarılı sonuç olur 39 yaşındayım bu yasta klomenle hamile kalan var mı ?
Dr hangi günler ilişki önerdi acaba? iğneden 36 saat sonra mi

Benim olmasaydı hsg çekilecektim ve doktorum hsgden sonra hamile kalma olasılığı çok yüksek demişti umarım sizin de olmuştur
Merhaba ben de pko yum ilaçsız pek regl olmuyorum insülin direnci de var bu ay ilk kez klomene başladım inşallah vesile olur size iki şey sormak istiyorum 1. Dr klomen yanında estrofem progestan gibi şeyler verdi mi ? 2. Kac gun ara ile yani hangi günleri değerlendirdiniz? Cevaplarsanız çok sevinirim:)

Merhaba ben de pko yum ilaçsız pek regl olmuyorum insülin direnci de var bu ay ilk kez klomene başladım inşallah vesile olur size iki şey sormak istiyorum 1. Dr klomen yanında estrofem progestan gibi şeyler verdi mi ? 2. Kac gun ara ile yani hangi günleri değerlendirdiniz? Cevaplarsanız çok sevinirim:)
Merhaba ben de öyleyim ilaçsız adet olamıyordum üç dört ay bekliyordum artık, insülin direnci de vardı onun için şeker çikolata ve beyaz ekmekten uzak durdum.

Sorularınıza gelecek olursam klomen bitti yumurtlama görüldü ve progestana başladım olası bir döllenme olursa tutunmayı kolaylaştırması için. İlişki içinde sperm kalitesi düşmesin diye bir gün arayla değerlendirdik her günü değerlendiren de var ama doktorum bunu uygun gördü ona uyduk.

Merhaba ben de öyleyim ilaçsız adet olamıyordum üç dört ay bekliyordum artık, insülin direnci de vardı onun için şeker çikolata ve beyaz ekmekten uzak durdum.

Sorularınıza gelecek olursam klomen bitti yumurtlama görüldü ve progestana başladım olası bir döllenme olursa tutunmayı kolaylaştırması için. İlişki içinde sperm kalitesi düşmesin diye bir gün arayla değerlendirdik her günü değerlendiren de var ama doktorum bunu uygun gördü ona uyduk.
Dr um bana progestan falan vermedi ben özellikle sordum ama gerek yok öyle şeylere dedi ama bu klomen rahim inceltir diye duymuştum reçetesiz satılırsa almalı mıyım acaba bunun tutunmaya ve gebe kalmanıza etkisi olmus olwbilir mi bu arada cevaplarınız için çok teşekkür ederim hastalık tiplerimiz cok benziyor inşallah bana da nasip olur senin gibi güzel haber:)

Dr um bana progestan falan vermedi ben özellikle sordum ama gerek yok öyle şeylere dedi ama bu klomen rahim inceltir diye duymuştum reçetesiz satılırsa almalı mıyım acaba bunun tutunmaya ve gebe kalmanıza etkisi olmus olwbilir mi bu arada cevaplarınız için çok teşekkür ederim hastalık tiplerimiz cok benziyor inşallah bana da nasip olur senin gibi güzel haber:)
Progestan un gebe kalmaya alakası olduğunu sanmıyorum ama tutunmaya etkisi var diye düşünüyorum. Benim gibi olan bir arkadaşım progestan kullanmadı o da hamile kaldı klomen sayesinde. Yani her doktorun yöntemi farklı, rahminizi de tutunmaya uygun görmüştür ondan vermemiştir. Sonuçta bir ilaç değil sadece hormon bence hiç onu sıkıntı etme doktorunu dinle derim ben çünkü onlar muayene edip karar veriyor. Ay inşallah güzel haberler verirsin. Beslenmene dikkat et beyaz ekmeği makarnayı bir süre bırak fındık ceviz yiyin bol bol. Yumurtlama görülürse sonra döllenme ihtimali çok yükseliyor 🤲

36 saat sonra 2 gun ust uste iliski ve sonrasında gun aşırı iliski verdi benim ilk denemede olmadı sanırım buda olmadı bugun test yaptım negatif cikti
Benim de 2.ayım klomende. Geçen ay 36 saat sonra demişti sonuc negatif.. acaba daha erken mi olsaydı ilişki diye aklımı kurcalıyor hep :) sizin kaçıncı gün iğnenin?

X