Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

Herkese merhaba,
Klomenle hamile kalan biri olarak ben de başımdan geçenleri yazmak istedim. Klomen ve ovitrelle kullandığım ikinci ayda hamile kaldım. Doktor söylemese de iğneden önceki akşam ilişki oldu. Doktor iğneden 36 saat sonra ve ondan 24 saat sonra ilişki önerdi. Bu son ilişkiden 2 gün sonra tekrar ilişki oldu ancak ondan sonra eşim grip olduğu için hiç ilişki olmadı. İğneden sonra 13. gün (BAT'tan 3 gün önce) idrar testi negatif çıktı. İğneden sonra 17. gün yani adetin ilk geciktiği gün ikinci çizgi silik çıktı. Sonra da kan testinde pozitif çıktı zaten. Umarım hepiniz en kısa zamanda sağlıkla hamile kalıp sağlıkla bebişlerinize kavuşursunuz.

ya canım benim ne güzel anlatmışsın peki sende sorun varmıydı yada eşinde ben pkoluyum eşimde şu an sorun yok şimdi klomenin 2.günündeyim ilk kullanışım çarşamba çağırdı doktor yumurtalara bakıcakmış sonra ne yapacak peki aşılama yapıcam demiş eşime iğne filan vurmuycakmı yada hemen öyle aşılama mı yapıcak yaaaaaaaaaaa nasıl olucak ölüyorum meraktan :26:

kıyamam ya bende pkoluyum bide kiloluyum sorma ben de 168 boy 98kilo şekerim doktor bana çok acil 10 kilo ver belki bana bile ihtiyacın kalmaz dedi bide dioformin diye şeker ilacı vardı halbuki şekerim filan yok ama kilo vermeme yardım edicekmiş bugün benim klomenimin 2.günü çarşamba gidicem doktora diaformini de 2 gündür kullanıyorum bir ishal afedersin bide iştah kaybı 2 gündür yemek bile düşününce miğdem bulanıyo ya ilaclar yan etki yaptı ya da işe yarıyo çözemedim valla inşallah hayırlı sonuçlar alırız bana yaz ben cevap veririm moral de veririm canım ya

Canım açıkçası bende de eşimde de sorun yoktu. Ancak ben 37 yaşındayım. Bir de 2-3 sene öncesine kadar 90 küsür kilolardaydım ve pko vardı. Bu seneye kadar bebek henüz düşünmediğimiz için dert etmemiştim. Ancak kilo verdiğimde (75 civarına indim) pko kendiliğinden düzeldi. Geçen sene iş için 1 yıl yurtdışında yaşadım. Gitmeden doktorumla görüşmüştük ve dönünce bebek istediğimi bildiği için dönünce çok beklemez gebeliği kolaylaştırıcı birşeyler yaparız demişti. 1 ay normal denedik. İkinci ay doktorumun deyimiyle "bir omuz attık" . Klomen ve ovitrelle'in ikinci ayında da bebeğimiz geldi şükür.

Biraz uzun anlattım kusura bakma ama ben de hamilelik öncesi bu başlıkları didik okur, bana benzer birşey var mı diye bakardım. Umarım bilgilendirici olmuşumdur.

İşlemin nasıl yapıldığını yazmayı unutmuşum. Reglimin 5. günü klomene başladım ve 5 gün günde 3 adet kullandım. (İlk ay günde 2 tane kullanmıştım.) Reglimin 13. günü doktorum ultrasonla yumurtaları kontrol etti. 2 tane 25 mm'lik yumurtam vardı ve aynı gün ovitrelle iğne oldum. 36 saat sonra ve ondan 24 saat sonra ilişki oldu ve iğneden sonraki 17. gün idrar testi pozitif çıktı.

canım banada glukofen verdi 2 aydır ıcıyorum tık yok ılk hafta hafıf mıde bulantısı vardı o da bıttı kılolar gıtmıyor yaaa yapıstıııııı napcaz bılmıyorummmmm tek sorun kılon dedı dr. elınızde degerleırn kıymetını bılın dedı. bu degerlere sahıp olmak ıcın herseyını verecek ınsanlar var dedi ama ben hala veremıyorummmmmm yaaa bu sekılde kalabılcekmıyız acaba. ALLAH ım kısmet etsınnnnn ınsallah

bak napalım senle gel bir iddia ya tutuşalım tanımıyoruz birbirimizi ama ben sana doktorumun verdiği daha önce yani bir diyet vereyim aynı gün başlayalım hergün yazalım kilolarımızı tam 15 gün yapıcaz bu diyeti çok uzun değil eğer bu diyet işe yararsa ve istediğimiz kilolara ulaşırsak adreslerimizi alalım birbirimize hediye ve resim gönderelim öncesi ve sonrası gibi tabi diyeti şekerin ve tansiyonun yoksa vericem bir de kalp rahatsızlığın yoksa benim de böyle bir yeniliğe ihtiyacım var ne dersin şekerim örnek oluruz hem bu topiği okuyanlara

aslında olabılır belkı gaza gelırız nasıl bır dıyet olumcul olmasın da:):):) 14 gunluk bır dıyet bılıyorum ısvec o cok fena daha once yaptım 6 gun dayanabıldım.belkı basaramadıgımız seyı basarırızzz destekleee

senin adına çokk sevindim.. ben de 5 gün klomen kullandım 6 yumurta oluştu boyutları da gayet iyi.. bende prolaktn sorunu olduğu için doktr garantiye almak istedi koldan iğne yi vuruldum. bugün 15. günü test yaptım negatif adetim de yok şaşırdım.. bende adet olackmış gibi ara ara kasıklarım agriyr 5 gündr falan..

Merhaba ben bugun doktora gittiğimde yumurtalıklarımda polikistik teşhisi koydu doktor adetim düzenli boyum 170 kilom 62 şimdi dpktor bana nasıl bir tedavi uygulayacak bu ay yumurta takibi yapıyor yardımcı olurmusunuz

bende bu ay klomene basladım pkoluyum 5 gun ıctım 3 gun ara ve sonra 7 gun ılişki dedi ıns olur bu ay:):26:

Umarım en kısa zamanda hayırlısıyla çift çizgiyi görürsün. :)

Merhaba ben bugun doktora gittiğimde yumurtalıklarımda polikistik teşhisi koydu doktor adetim düzenli boyum 170 kilom 62 şimdi dpktor bana nasıl bir tedavi uygulayacak bu ay yumurta takibi yapıyor yardımcı olurmusunuz

Önce doktorun yumurta takibi yapacak. Eğer uygun büyüklükte bir veya daha fazla yumurtan varsa size gün aşırı ilişki önerecek. Belki adetinin 21. günü progesteron testi yapıp yumurtanın çatlayıp çatlamadığını da kontrol edebilir. Çünkü gebeliğin oluşması için hem yumurtanın oluşması, hem de belli bir olgunluğa geldikten sonra çatlaması gerekir. Eğer bu aşamalarda herhangi bir sıkıntı görürse sonraki aylarda yumurta gelişimini kolaylaştırıcı ilaç verir. Her aşamada ultrasonla kontrollerini yapıp sizi yönlendirir. Umarım en kısa zamanda güzel haberler alırsın. :)

İnşallah canım çok saol

bak şekerim doktorumun bana verdiği diet şu

her sabah kahvaltıda bi dilim ekmek bir dilim peynir 2 zeytin bide kuru incir yanına şekersiz kahve

öğlen 2 yumurta yanına yeşil salata yahut 2 adet meyve

akşam sınırsız salata ve ızgara yada haşlanmış et tavuk hindi et yahut balık olabilir bu arada sınırsız çay ve kahve ama şekersiz tabi günde 3 litre su ise mecburi ben perşembe başlıyorum diyete çünkü diyet için en uygun günün perşembe olduğunu söylemişti doktor bana diyet 14 günlük 14 günde 7 kilo vermiştim ben 3 yıl önce ama sonra 1 hafta bırakıcaksın diyeti sonra tekrar bir 14 gün yapacaksın senin anlıycağın dayanıcağımız 1 ay eğer diyet başarılı olursa 1 ayda en az 10 kilo atmış olucaz ki bu süper bişey zaten mide küçülür sonra devam edebiliriz bir kaç ay ne dersin?

aaaaaaaaaaaaa cok ıyı kı bu dıyettttttt 14 gunde 7 kilo muuuuuuu cıddımısınnnnnnnnnnnn:):):):) bende baslıyorum canım yarınnnnnnn.

Klomen kullanfığım ay hamile kaldım ve bebeğimin kalbi durduğu için kürtaj oldum.ve bidaha bebeğim olsun istiyrum....hikayesi benm gibi olup kürtajdan sonra doğal yolla hamile kalan var mıııı

aaaaaaaaaaaaa cok ıyı kı bu dıyettttttt 14 gunde 7 kilo muuuuuuu cıddımısınnnnnnnnnnnn:):):):) bende baslıyorum canım yarınnnnnnn.

valla tatlım ben 80 kiloyken yapmıştım bu diyeti 14 günde 7 kilo vermiştim yeminlen şimdi 98 kiloyum bilmem şu an ne olur ama denemk lazım 14 gün hem kim ölmüş ki açlıktan perşembe başlayalım oky mi perembe sabahı aç karnına tartıl su bile içmeden çıplakken tartıl gerçek kilonu öğren önce sonra ki hergün kilolarımız yazalım bakalım ne olacak hadi kolay gelsin canım

kızlar 1 yıldır doğal yollarla bebek sahibi olmaya çalışıyorum bu ay 3 gün sonra adet görmem gerekiyor ve doktorun bana 4 ay önce verdiği süre bitti ocak ayında da hamile kalamazsan klomene başlayacağız dedi 4 ay kadar da bu tedavin sürer hala olmazsa rahim filmi çekeceğini söyledi perşembe günü doktora gideceğim şuan adet belirtilerim var göğüslerim şiş kasıklarım batıyor ama aynı belirtilerin hamilelikte de olabileceğini söylüyorlar klomen nasıl kullanılıyor adetin 2.günü mü başlıyoruz ? öyle ise perşembe günü gideceğim ama değilse adet olmayı bekleyip temizlenip öyle gideceğim bilgisi olanlar beni biraz rahatlatabilir mi ?

tamam ozamn yarınnn baslıyoruzzzzz:):):) sabah kılomuzu olcupppppp yazıyoruzzzzz:) ınsallah bozmayızzz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…