Klomen ve menopur

Rumeysa27

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2020
32
16
29
Merhaba arkadaşlar ben geçen ay klomen kullandım yumurtan büyümüş ama uyarılmamış demişti doktor bu ay adetin 2. Günü lh 10.8 e2 25.8 fsh 4.62 3. Gün klomen başladım bittiğinde lh ve e 2 değerime baktı lh 22.1 e2 119 ve menopur iğneye başladım 3 gün sonra e 2 400 küsürlere çıkmıştı yumrtaların gelişmiş demişti daha sonra 2 gün sonra çağırdı lh 22.6 e 2 689 yarın ilişki olsun sonraki gün gel dedi 6 tane yumurta gelişmişti 21 19 18 mm boyutları
En son 2 gün sonra 5 kasımda gittim biraz geç saate gittim o yüzden tahlil veremedim ama yumurtlama olmuş gibi tahlil ver yarın bana whatsapptan at ona göre sana bir ilaç vericem dedi bu arada iğneyi 5 kasıma kadar kullandım toplam 8 tane koldan vuruldum ama doktor hala bişey demedi bekliyorum bana duphaston yazmıştı onu kullanıyorum şu an sizce bu değerler nasıl bundan sonra ne olucak biliyo musunuz yaşayan var mı?

Valla her şey olabilir ikiz üçüz... 😂

Şaka şaka bizim direkt tüpte oldu o yüzden bu konuda ne olacak bilmiyorum. Up olsun
Kız ben seni gördükçe umut dolduruyorum içime 🤗
Kahrolasıca amh 0.01 kaderdaşım🥴
Tüp tedavinde Dr ne kullandırdı sana kaç yumurtan gelişti kaç ml de toplandı adetin kaçıncı günüydü bana biraz bilgi verebilir misin🤤

Kız ben seni gördükçe umut dolduruyorum içime 🤗
Kahrolasıca amh 0.01 kaderdaşım🥴
Tüp tedavinde Dr ne kullandırdı sana kaç yumurtan gelişti kaç ml de toplandı adetin kaçıncı günüydü bana biraz bilgi verebilir misin🤤
Ben menapur ve gonalf kullandım. Gonalf 225 mg, manapur 150 mg idi sanırım. Ayrıca q-folin kullandım folik asit olarak. İlaçlardan önce 1 folikul görmüştü doktor, biz üzüldük filan ama doktor buna şükür filan demişti. İlaçları kullanınca 2 yumurtam gelişti ve 18, 19 mm civarındayken toplandı. Adetin 4.günü başladım tedaviye, ilaç 8 veya 9 gün kullandım sanırım. 3.gün de transfer edildi.

Ben menapur ve gonalf kullandım. Gonalf 225 mg, manapur 150 mg idi sanırım. Ayrıca q-folin kullandım folik asit olarak. İlaçlardan önce 1 folikul görmüştü doktor, biz üzüldük filan ama doktor buna şükür filan demişti. İlaçları kullanınca 2 yumurtam gelişti ve 18, 19 mm civarındayken toplandı. Adetin 4.günü başladım tedaviye, ilaç 8 veya 9 gün kullandım sanırım. 3.gün de transfer edildi.
teşekkür ederim :)
ben geçen ay klomen kullandım.adetin 4.günü 18 ml yumurtam vardı.e2 ile progestan değerine baktı yumurta zamansız olduğu için kaliteli olduğunu düşünmedi sanırım almadı.adetliyken ya hiç gözükmemesi gerekirmiş ya da çok küçük folikul olması gerekirmiş.sonra klomen kullandım.1 yumurta daha oldu.yine e2 progestan değerleriyle takip ettiler.18 ml oldu haftasonu araya girince pazartesi de detin 24.günü çoktan çatlamış yine yok oldu gitti.şimdi yine klomen verdi adetin 5.günü hiç yumurta yoktu.ne yapmaya çalışıyorlar anlamadm.

teşekkür ederim :)
ben geçen ay klomen kullandım.adetin 4.günü 18 ml yumurtam vardı.e2 ile progestan değerine baktı yumurta zamansız olduğu için kaliteli olduğunu düşünmedi sanırım almadı.adetliyken ya hiç gözükmemesi gerekirmiş ya da çok küçük folikul olması gerekirmiş.sonra klomen kullandım.1 yumurta daha oldu.yine e2 progestan değerleriyle takip ettiler.18 ml oldu haftasonu araya girince pazartesi de detin 24.günü çoktan çatlamış yine yok oldu gitti.şimdi yine klomen verdi adetin 5.günü hiç yumurta yoktu.ne yapmaya çalışıyorlar anlamadm.
Sizinki de tüp bebek tedavisi mi? Ben de ilk kez sadece Klomen ile yumurta büyütme deniyorum büyüyecek mi merak içindeyim. Daha önceki denemelerde hep hormon iğneleri kullanmıştım bu doktor değişik biraz :/

Sizinki de tüp bebek tedavisi mi? Ben de ilk kez sadece Klomen ile yumurta büyütme deniyorum büyüyecek mi merak içindeyim. Daha önceki denemelerde hep hormon iğneleri kullanmıştım bu doktor değişik biraz :/
Evet canım da...sadcee klomen kullandık
Senin yumurtaların iyiyse birden fazla büyür

Olsun 1 olsun bizim olsun :) Peki size doktorunuz hangi sebeple iğne yerine klomen vermişti? Benim daha önce iğnelerden dolayı yumurta kalitem bozulduğu için böyle tercih ettiğini söyledi mesela
Zaten 1 yumurta oluyo o yüzden yumurtalıkların vücudu yormamak için sanırım. Sen nerde tedavi görüyorsun kaç yumurtan oluyo

X