Koca belası!

İnsanın çocuğu olmadan böyle tozpembe bakabiliyor işte hayata. Ya siyah ya beyaz diye keskin çizgilerini olabiliyor. Ben bırakın çocuğum olmasını evlenmeden önce neler neler derdim kendimce. Bırak bana el kaldırmayı kötü bir söz söylese bile hemen terkederim evlendiğim adamı derdim. Ama işin rengi öyle siyah ya da beyaz olmuyormuş evlenince ve çocuğun olunca.
Bu adam çocuktan sonra mı boyle oldu?

İnsanın çocuğu olmadan böyle tozpembe bakabiliyor işte hayata. Ya siyah ya beyaz diye keskin çizgilerini olabiliyor. Ben bırakın çocuğum olmasını evlenmeden önce neler neler derdim kendimce. Bırak bana el kaldırmayı kötü bir söz söylese bile hemen terkederim evlendiğim adamı derdim. Ama işin rengi öyle siyah ya da beyaz olmuyormuş evlenince ve çocuğun olunca.
Peki şimdi ne yapmayı planlıyorsun? Bana göre küçük bir mevzudan dolayı, giderek büyüyen olaylar olmuş. Polisi aradın, sesinizi herkes duydu,evden çıktın gittin. Boşanacak mısın? Yoksa eşinin gözü korksun diye mi evi terkettin?

Nereye kadar gidecek böyle...

Ne demeliydim ? Offf tamam abla sensin yaw. Kavga edemiycem şu saate . Ufak kesitten yola çıkarak yazıyorum zaten. Siz ne yazdıysanız o kadar bilebilirim değil mi ?
Cidden dediklerim doğruymuş. Çok çekilmesi güç bir kadınsınız.
Herkes burada hayatımdan sadece ufak bir kesiti okuyor ve bilebiliyor evet. Ona göre de kendilerince yorum yapıyorlar. Kimseye de ben haklıyım diye diretmiyorum. Buraya hak versin insanlar bana diye de gelmedim. Ama burada yazan hiç kimse sizin gibi hitap etmiyor böyle bir kadın çekilmez kadın falan diye.şurda haksızsın dersin olur biter. Kişiliğime ilgili yorum yapmak size düşmez. Ben de tartışamayacağım sizinle!

Ay o ne...Bu ne huysuzluk ? Basta adamda hiçbi suc göremedim...20 kilo ile gezmekle adamın sana ettiği lafın alakası da yok...Bence adam haklı

Bu adam çocuktan sonra mı boyle oldu?
Çocuktan sonra hayatımız altüst oldu evet. Tahammülsüz, sabırsız, gelgitli olmaya başladı günden güne. Öncesinde yapışık ikiz gibiydik aynı koltukta yanyana 4 sene oturarak geçirdik evliliğimizi.çok sevdik ilk gün nasılsa öyle sevdik hiç heyecanımız bitmeden. Ne olduysa çocuktan sonra değişti herşey maalesef :KK43:

Peki şimdi ne yapmayı planlıyorsun? Bana göre küçük bir mevzudan dolayı, giderek büyüyen olaylar olmuş. Polisi aradın, sesinizi herkes duydu,evden çıktın gittin. Boşanacak mısın? Yoksa eşinin gözü korksun diye mi evi terkettin?

Nereye kadar gidecek böyle...
Evden gitmedim evdeyim şu anda. Ben toparlanırken annesi geldi pat diye. Gitmeyin sakinleşin ayrı odalarda oturun konuşmayın annen de öğrenmesin dedi. O yüzden kaldım. Ama nereye kadar gider böyle bilmem

Yine cevap vereyim
Evliyim ve hamileyim
İçinde gerçek anlamda şiddet geçen kavgam olsa eşimle 10 çocuğum da olsa boşanırım
Tereddüt dahi etmem
Ha bana vurmaz da eşyaya vursa yine aynı hesap
Demek ki bu adam sinirini vurarak boşaltmayı biliyor
Bu da benim can güvenliğim için yine sıkıntı
Siz de pire için yorgan yakarsınız herhalde. O ne demek eşyaya vursa da ayrılırım. Robot değiliz hiçbirimiz. İnsanlar sinirlenir ve içindeki öfkeyi istemsizce birşeylerden çıkarmak ister. Bu gayet normal yeri gelir ben de yastığı yorganı atarım bişeylere vururum. Başka türlü ya insan kendisine ya da karşısındakine zarar verir.

Eşiniz çocuklar için sizinle evli kalacağını ama yüzünüze dahi bakmayacağıni söylüyor. Siz o evden gidemeyeceksiniz belki şuan ama hala ona yemek yapıp yardım ederseniz eşinizle en büyük iyiliği yapmış olacaksınız. Bunu sakın unutmayın

Ay o ne...Bu ne huysuzluk ? Basta adamda hiçbi suc göremedim...20 kilo ile gezmekle adamın sana ettiği lafın alakası da yok...Bence adam haklı
Kendine güvenin yok demekten kastı fiziksel güzellikle alakalı değilmi? Şu anda doğumdan önceki halimle yakından uzaktan alakam olmadığı için neyi kastettiğini anlayabiliyorum ben aptal değilim.

Siz de pire için yorgan yakarsınız herhalde. O ne demek eşyaya vursa da ayrılırım. Robot değiliz hiçbirimiz. İnsanlar sinirlenir ve içindeki öfkeyi istemsizce birşeylerden çıkarmak ister. Bu gayet normal yeri gelir ben de yastığı yorganı atarım bişeylere vururum. Başka türlü ya insan kendisine ya da karşısındakine zarar verir.
Pire için yorgan yakmak mı?
Eşyaya vurmanın bir ileriki evresi zaten size vurması
Ki siz onu da yaşamışsınız o evde
Ayrıca madem pire sizin için
Niye sayfalarca beni ölümle tehdit ettiler diye yazdınız ki?
Zaten ne olsa o evden gitmeyeceksiniz
Niye bu tantana o zaman?

Ha çocuklarım için deyip duruyorsunuz ya
İyilik yaptığınızı sandığınız çocuklarınız ne yazık ki sizin vbirer kopyanız olacak
Erkekse o beğenmediğiniz kocanız gibi vurarak sinirini çıkaracak kızsa sizin gibi sevgilisi, kocası itip kaksa da ayrılamayacak
Onlara daha uygun gördüğünüz hayatın sonucu böyle olacak yani

Eşiniz çocuklar için sizinle evli kalacağını ama yüzünüze dahi bakmayacağıni söylüyor. Siz o evden gidemeyeceksiniz belki şuan ama hala ona yemek yapıp yardım ederseniz eşinizle en büyük iyiliği yapmış olacaksınız. Bunu sakın unutmayın
Ona oturup hususi yemek yapmıyorum. Evde zaten yemek yapılıyor. Kendisine söyledim bundan sonra benden hiçbişey bekleme ne halin varsa gör diye. Oturup onun önüne sofra kuracak değilim bu saatten sonra.

Kör topal 7 senedir devam eden bir evliliğim var. Ufak 2 çocuğum var. Bir kaç yılda bir şiddetli kavgalarımız olur. Dün de onlardan birini yaşadık. Eşimin kardeşi konser ekipmanların nakliyesiyle ilgili çalışıyor. Cumartesi gecesi de bir konser için eşimden yardım istedi. Kendisi şehir dışında olduğu için gece başka bir yerdeki konser ekipmanlarını almaya gidecek birisi gerekiyordu. Bunun için de eşim gidecekti gece malzemeleri almaya. O gece gitmeden önce herşeyimiz normaldi. Oturduk birlikte film izledik. Film bitti saat gece 12 ye geliyordu benim artık çıkmam lazım dedi. Bu arada daha önce bir iki kez gene gitmişti yardıma eşim. Ben de şakayla karışık "sen yoksa kardeşime yardım ediyorum diye gece gece eğlenmeye mi gidiyorsun bak seni gebertirim beni gidince görüntülü ara" dedim. O da aynı şekilde esprili karşılık verdi "tüh ya nasıl anladın bak yakalandım ya" falan dedi. Öyle gülmüştük ve çıktı gitti. Çıktıktan sonra yolda beni aradı başka bişey söylemek için. O esnada ben yine dedim beni gidince görüntülü ara diye. Sonra bu birden bire sinirli sinirli konuşmaya başladı. Sen ne saçmalıyorsun, ben ne yapmaya gidiyorum, yalanmı söylüyorum, aramayacağım görüntülü falan dedi. Bu sefer şaka kakaya dönüşmeye başladı ve ben işkillendim. Şaka olarak söylemiştim ama bu sefer gerçekten aramanı istiyorum dedim. Sonra bana "sen kendine güveni olmayan ve benim gözümde küçük düşen bir kadınsın" dedi. Bu lafları duyunca dünyam başıma yıkıldı ve zoruma gitti. Üstelik 2 sene içinde 2 çocuk doğurmuş bir kadın olarak şu anda üstümde fazladan 20 kiloyla yaşıyorum ve zaten biliyorki bu durum beni çok üzüyor. Buna rağmen yarama tuz basıyor.
Ben de telefonu kapattım yüzüne. Baktım biraz sonra görüntülü arıyor açmadım ve yattım uyudum. Gece geldiğinde 3 e geliyordu saat.
Sabah kalktığımızda benim suratım düşük moralim bozuk yanıma gelip noldu noldu deyip duruyor pişkin pişkin. Ben de ne olduğunu biliyorsun. Söylediklerin çok zoruma gitti dedim. Hala daha aynı cümleleri tekrar etmeye başladı. Bu sefer kavga etmeye başladık. Senden bıktım, yeter seni çektiğim, paranoyaksın hakaretler havada uçuşuyor. Ben bağırıyorum o bağırıyor. Sonra bana bitti boşanoyoruz dedi. Bunu duyunca aldım çocukları çantamı hazırlayıp gideceğim evden. Beni bırakmıyor. Sen git evden diyorum kendisi de gitmiyor. Sonra üstüme yürüyüp şu anda burda çocuklar olmasaydı SENİ ÖLDÜRMÜŞTÜM dedi. Elim ayağım boşandı. Telefonu aldım hemen bizi bırakıyorsan polisi arıyorum dedim. Bırakmayacağım dedi. Ben de aradım polisi eşim bizi evde rehin tutuyor çocuklarımla çıkamıyoruz derken adresi veriyordum elimden kapıp telefonu kapattı. Üstüne hemen beni aradılar geri. Polislere söyle gelmesinler tamam ben sizi bırakıcam annenlere dedi. Bende açtım tamam hallettim çıkacağım dedim polislere ve kapattık. Sonra kendi annesini çağırdı eve. İkisi birden bana yüklenmeye başladılar. Asla toz kondurmuyor oğluna. Adam bana hakaretler ediyor sen boksun bok gibi bişey sin terbiyesizsin ahlaksızdır diyor. Ben karşılık veriyorum diye anası bana çemkiriyor sen cevap verme o erkektir diye. Yok yaaa. Bunu diyeceğine kendi oğlunun ağzına iki tane yapıştıramıyor. Uzun uzun kavga ettik tartıştık ayrılmaya karar verdik. Bu sefer çocuklarla tehdit ediyorlar beni. Anası sen boşanacaksın çocukları alacaksın bizde öyle diyorduk. Seni yaşatırlar mı bakalım dedi. Ben şokum. İkisinden de iğrendim. Sonra lafı çeviriyor kadın. Ben öyle demek istemedim. Yalnız kalırsan yaşayamazsın zorlanırsın iki çocukla demek istedim dedi. He he dedim bende. Aptalım çünkü ben anlamıyorum. En son koca kişisi senden boşanmıyorum sırf çocuklar için ama yüzüne de bakmayacağım bitti bundan sonra bu evlilik dedi. Benim için de çoktan bitti zaten. Çocuklarım olmasaydı bir dakika durmazdım bu insanla zaten. İki düşman gibiyiz evde. Huzur yok, tat yok. İğrenç bir hayatın içine düştüm. İçimi dökmek istedim sadece sizlere...
Öncelikle inşallah sorun neyse hallolur ama şunu söyliyim siz bu adama güvenmiyosanız neden evlendiniz bide böyle gittiğin yerde ara demeler bana çok saçma geliyor sanki aldatsa yanındakiylemi arayacak ama nolursa olsun size yaptığı hakaretler hoş değil umarım sakin kafayla konuşup halledersiniz

Pire için yorgan yakmak mı?
Eşyaya vurmanın bir ileriki evresi zaten size vurması
Ki siz onu da yaşamışsınız o evde
Ayrıca madem pire sizin için
Niye sayfalarca beni ölümle tehdit ettiler diye yazdınız ki?
Zaten ne olsa o evden gitmeyeceksiniz
Niye bu tantana o zaman?

Ha çocuklarım için deyip duruyorsunuz ya
İyilik yaptığınızı sandığınız çocuklarınız ne yazık ki sizin vbirer kopyanız olacak
Erkekse o beğenmediğiniz kocanız gibi vurarak sinirini çıkaracak kızsa sizin gibi sevgilisi, kocası itip kaksa da ayrılamayacak
Onlara daha uygun gördüğünüz hayatın sonucu böyle olacak yani
Pireden kastım ölümle tehdit edilmek değil. Sizin eşyayı tekmelesede de benim için aynı demeniz. Eşya tekmeliyor adam diye boşarım demek pire için yorgan yakmak. Tehdit konusu elbette hafife aldığım birşey değil.

Kendine güvenin yok demekten kastı fiziksel güzellikle alakalı değilmi? Şu anda doğumdan önceki halimle yakından uzaktan alakam olmadığı için neyi kastettiğini anlayabiliyorum ben aptal değilim.

Adam sen görüntülü ara diye direttiğin için o lafı soylemiş...kilo ile alakası yok...Sen bu kafa yapısı ile geçinemezsin, siz boşanırsınız mutlaka çünkü erkekler bu kadar sıkboğaz edilip tartısmaktan hiç hoslanmıyor

Pireden kastım ölümle tehdit edilmek değil. Sizin eşyayı tekmelesede de benim için aynı demeniz. Eşya tekmeliyor adam diye boşarım demek pire için yorgan yakmak. Tehdit konusu elbette hafife aldığım birşey değil.
E adam hep eşya tekmeliyormuş
Bir keresinde de size vurmuş
Bu benim dediğim şeye gelmiyor mu zaten?

Tehdidi ciddiye almadınız da ne yaptınız ?

Ya ısrarla ara demeniz rahatsız edici cidden
Eşinizle aranızda saygı vs hiç bir şey yok
Siz çocuklar için devam ediyorsunuz e tamam öyle olsun da bunun yararı nedir?

Çocuklar için devam ettiğiniz evlilikte adamdan beklentiniz olmayacak takmayacaksınız basit hani

Ayrıca plansız oldu durumu beni benden alıyor adam size tokat atmış barışmışsınız böyle bir evliliğe plansız durumlarla devam etmişsiniz

Çevremde evliliği cidden çok iyi olup 10 15 yıl korunanlar var yani şaşırıyorum bu duruma

Bir de şu 20 kilo mevzusu var tamam verememiş olabilirsiniz bunu takıntı haline getirmişsiniz doktora gittiniz mi mesela
Bir diyet listesi aldınız mı?

Spor evet çok önemli ama sağlıklı beslenmeyle 2 yılda 20 kilo verilir

Bu kiloyu verecek sizsiniz sürekli 2 yıl peşpeşe çocuk yaptım 20 kilo aldım demeyin ya vallahi daraltıcı bir şey

Bu anne arama mevzusunu hiç anlamıyorum evlenen insanlar reşittir yani

Ya tokattan sonra barışılmamalıydı iyice yüz göz olunmuş cidden.

+kocam bela bir adam, dövüyor sövüyor
-o zaman ayrıl
+ayrılamam çocuklarım var
-o zaman ayrılma
+ama beni ölümle tehdit etti siz ne anlarsınız
-o zaman ayrıl
+ayrılamam çocuklarım var, içerde oynuyorlar
-o zaman ayrılma
+ama kocam şöyle böyle vırt zırt

Konunuzun özeti bu.

E adam hep eşya tekmeliyormuş
Bir keresinde de size vurmuş
Bu benim dediğim şeye gelmiyor mu zaten?

Tehdidi ciddiye almadınız da ne yaptınız ?
Eşya tekmelemesiyle bana vurması aynı şeye gelmiyor elbette. Her sinirlendiğinde tokat atan vuran bir adamdan söz etmiyoruz burada. 1 kere oldu bana vurması. Sürekli aynı şeyi yapar o zaman evet haklısınız söylediğinizde.
Tehdit ettiği için polisi aradım zaten.

+kocam bela bir adam, dövüyor sövüyor
-o zaman ayrıl
+ayrılamam çocuklarım var
-o zaman ayrılma
+ama beni ölümle tehdit etti siz ne anlarsınız
-o zaman ayrıl
+ayrılamam çocuklarım var, içerde oynuyorlar
-o zaman ayrılma
+ama kocam şöyle böyle vırt zırt

Konunuzun özeti bu.
20 kilo peşpeşe çocuk kısmını unutmuşsun

Eşya tekmelemesiyle bana vurması aynı şeye gelmiyor elbette. Her sinirlendiğinde tokat atan vuran bir adamdan söz etmiyoruz burada. 1 kere oldu bana vurması. Sürekli aynı şeyi yapar o zaman evet haklısınız söylediğinizde.
Tehdit ettiği için polisi aradım zaten.
Şu açıdan aynı şeye geliyor
Ama fark etmek işinize gelmiyor
Sürekli eşyaya vurarak sinir boşaltan adam
Daha sinirli olduğu başka bir Zamanda size vuracaktır ki vurmuş da
Eşyaya vurduğunda normal görmek oturup size vuracağı zamanı beklemek demek
Ha bi kere bana tokat atmasını ben sorun etmem diyorsanız ben hiç sorun etmem
Bana vuran yok sonuçta
En fazla çocuklarınıza üzülürüm

X