Koca belası!

Sürekli kavga çıkartmak? Bu kanıya nereden vardınız çok merak ediyorum açıkçası. Her ailede geçimsizlikler olur. Eğerki bu süreklilik arz ediyorsa durup bir bakarsın nereye gidiyorum ben diye. Ama bizim en son ettiğimiz kavga 3 yıl önce oluyor. 3 yılda bir de kavga ediyorum diye çocuklarımı babasız bırakacak değilim. Evet bana bir kez vurmuştu. Ve bunun bir daha tekrarı halinde ayrılacağımı biliyor. Onu da çocuğumun hatrına affetmiştim daha küçücüktü.
Ana oğul sizi ölümle tehdit etmişler hala kocam iyidir aslında diyorsunuz yuhhh ki yuhhh.

Şu açıdan aynı şeye geliyor
Ama fark etmek işinize gelmiyor
Sürekli eşyaya vurarak sinir boşaltan adam
Daha sinirli olduğu başka bir Zamanda size vuracaktır ki vurmuş da
Eşyaya vurduğunda normal görmek oturup size vuracağı zamanı beklemek demek
Ha bi kere bana tokat atmasını ben sorun etmem diyorsanız ben hiç sorun etmem
Bana vuran yok sonuçta
En fazla çocuklarınıza üzülürüm
Hayır bi de o kadar normalleştirmiş ki her insan yapar diyor. Allah akıl fikir mantık versin.

Ya ısrarla ara demeniz rahatsız edici cidden
Eşinizle aranızda saygı vs hiç bir şey yok
Siz çocuklar için devam ediyorsunuz e tamam öyle olsun da bunun yararı nedir?

Çocuklar için devam ettiğiniz evlilikte adamdan beklentiniz olmayacak takmayacaksınız basit hani

Ayrıca plansız oldu durumu beni benden alıyor adam size tokat atmış barışmışsınız böyle bir evliliğe plansız durumlarla devam etmişsiniz

Çevremde evliliği cidden çok iyi olup 10 15 yıl korunanlar var yani şaşırıyorum bu duruma

Bir de şu 20 kilo mevzusu var tamam verememiş olabilirsiniz bunu takıntı haline getirmişsiniz doktora gittiniz mi mesela
Bir diyet listesi aldınız mı?

Spor evet çok önemli ama sağlıklı beslenmeyle 2 yılda 20 kilo verilir

Bu kiloyu verecek sizsiniz sürekli 2 yıl peşpeşe çocuk yaptım 20 kilo aldım demeyin ya vallahi daraltıcı bir şey

Bu anne arama mevzusunu hiç anlamıyorum evlenen insanlar reşittir yani

Ya tokattan sonra barışılmamalıydı iyice yüz göz olunmuş cidden.
Israrla ara diye diretmedim
Ne kadar korunsanız da yüz de yüz güvende olmuyorsunuz olacağı varsa bir şekilde Allah veriyor.
Diyet yapma durumunda değildim çünkü bebeğim daha 1 yaşında emziriyorum. Ona rağmen 10 kg verdim 1 senede zaten. Şu anda kaldı daha 20 kg. Evet bundan da çok yakındığım ve kendime olan güvenimin gittiği ortada ve bunu kendisi de bildiği halde yarama tuz basar gibi böyle bir cümle kurması beni çıldırtıyor.

Hayır bi de o kadar normalleştirmiş ki her insan yapar diyor. Allah akıl fikir mantık versin.
Belki ailesinin evindeyken de olağan bir şeydi şiddet
Ondan herkes yapar sanıyor veya bir tokat sayılmaz diyebiliyor
Bilemiyorum
AAmaçocuklarına normal gelecek
En çok ona üzülüyorum

Peşpeşe iki küçük çocukla yirmi kilo fazlayı yadırgamıyorum, çalışmıyorsunuz anladığım kadarıyla. Günler geceler boyu evde küçük çocuklar kafayı yedirtiyor, insan yorgunluktan ne bulsa yiyor bu durumu biliyorum. O yüzden kiloyu takmayın düzelir. Eşiniz sizi üzmek için öyle konuşmuş kızgınlıktan.Eşiniz eğlenmeye gitse dönüşte zaten anlarsınız, o yüzden görüntülü arama muhabbetiniz gereksiz olmuş, boşuna kavga çıkmış. Eşiniz de abartmış , o da normal değil ama sizinki gerçekten akla zarar

Israrla ara diye diretmedim
Ne kadar korunsanız da yüz de yüz güvende olmuyorsunuz olacağı varsa bir şekilde Allah veriyor.
Diyet yapma durumunda değildim çünkü bebeğim daha 1 yaşında emziriyorum. Ona rağmen 10 kg verdim 1 senede zaten. Şu anda kaldı daha 20 kg. Evet bundan da çok yakındığım ve kendime olan güvenimin gittiği ortada ve bunu kendisi de bildiği halde yarama tuz basar gibi böyle bir cümle kurması beni çıldırtıyor.
Diyetisyene gittiniz mi emziren anneler diyet yapamıyor mu
Emziriyorum diyin ona uygun diyet listesi bitmiş mi
Diyetten anladığım benim sağlıklı beslenmek bu durumda da bebeğin etkileneceğini düşünmüyorum ben

Sizin özgüveniniz kaybolmuş tamam da siz özgüveniniz için ne yapıyorsunuz anlamıyorum ben

Belki ailesinin evindeyken de olağan bir şeydi şiddet
Ondan herkes yapar sanıyor veya bir tokat sayılmaz diyebiliyor
Bilemiyorum
AAmaçocuklarına normal gelecek
En çok ona üzülüyorum
Muhtemelen aynen öyle, şiddeti, öfkeyi normalleştirmiş. Çocukları da normalleştirecek. Kızsa babası gibi bir eş seçecek kendine annesi gibi olacak, erkekse babası gibi bir adam olacak annesi gibi döveceği söveceği bir kadın seçecek.

Bunun gündüzü gecesi elbette yok aldatan aldatır zaten. Mesele gecenin o vakti nereye gitti. Anasının evine oturmaya gitmedi. Bar ortamı konser çıkışına malzeme taşımaya gitti. Gittiğinde de girip içeride konser bitmediyse belki oturup izleyecek. Ortada içkili kafası güzel birsürü insan. Dediğim gibi gelir biri bela olabilir.

Eşim gece malzeme taşımıyor olsa da bir bara arkadaşlarıyla oturmaya gidebilir. Kafası güzel bir sürü insan olmasa da kendisi içebilir. Yüzde yüz değil, yüzde bin beş yüz güvenirim.
Benim bu güvenim eşim beni asla aldatmaz demek değil. Güvenmek bambaşka bir şey.
Her insan sonuçlarını göze alabildiği her şeyi yapabilir. Buna ben de dahil.

Ayrıca kusura bakmayın ama eşiniz sizi aldatacak olsa neden aldatmasın?
Ben eşimi dövsem ve beni terk etmese aldatasım gelirse üzerine ikinci bir defa düşünmem bile.
Tokat attığımda ayrılmayan insan aldattığımda neden ayrılsın ki?

Verdiğiniz kararlar sadece o olayla sınırlı sanıyorsunuz. Hatta evlenmeye karar verirken yaşadığınız basit bir olumsuzluk onunla sınırlı sanıyorsunuz. Ama öyle değil. Her şey başka bir şeye kapı açar.
Size tokat atan adamın, bk diyen adamın size bugüne kadar sadakati olması mucize gibi bir şey olur.

Ben korunma yönteminizi merak ediyorum muhtemelen umursamadığınız durum yüzünden oldu dikkatsizlik işte
Bu 15 yıl korunanlar nasıl oluyor?

Hayır bir de dikkatsizlik olur da evliliğin normaldir dikkatsizlik yaparsın tamam derim

Bir de her şeyin suçlusu buradaki insanlarmış gibi davranıyorsunuz
Kimse kimseyle yüzde 100 empati kuramaz zaten sizi anlayamaışlarının nedeni muhtemelen böyle bir durum yaşamamak adına çok dikkatli olmalarıdır

E adam hep eşya tekmeliyormuş
Bir keresinde de size vurmuş
Bu benim dediğim şeye gelmiyor mu zaten?

Tehdidi ciddiye almadınız da ne yaptınız ?

bu arada o konuda önce konu sahibi eşine vuruyor. yani bence bir sinirlere hakim olamama kısmı iki tarafta da var aslında.

+kocam bela bir adam, dövüyor sövüyor
-o zaman ayrıl
+ayrılamam çocuklarım var
-o zaman ayrılma
+ama beni ölümle tehdit etti siz ne anlarsınız
-o zaman ayrıl
+ayrılamam çocuklarım var, içerde oynuyorlar
-o zaman ayrılma
+ama kocam şöyle böyle vırt zırt

Konunuzun özeti bu.

hay ağzına bin yaşa
bu genelde bu tarz konulardan muzdarip bütün üyelerde var.

Bir de bir yaşındaki bebek çoktan ek gıdaya geçmiştir doktorunuza danışın bence bu durumu

Sürekli kavga çıkartmak? Bu kanıya nereden vardınız çok merak ediyorum açıkçası. Her ailede geçimsizlikler olur. Eğerki bu süreklilik arz ediyorsa durup bir bakarsın nereye gidiyorum ben diye. Ama bizim en son ettiğimiz kavga 3 yıl önce oluyor. 3 yılda bir de kavga ediyorum diye çocuklarımı babasız bırakacak değilim. Evet bana bir kez vurmuştu. Ve bunun bir daha tekrarı halinde ayrılacağımı biliyor. Onu da çocuğumun hatrına affetmiştim daha küçücüktü.
Ahahaha ay şaka gibisiniz, adam size saymış saymış, seni öldürürdüm demiş üzerine anasını çağırmış bir posta da onunla saymış siz hala babasız bırakacak değilim diyorsunuz skfjdjfj. Ne yiyip içiyorsunuz bunlar nasıl düşünceler böyle? Hanımefendi boşanınca anne baba olmaktan da mı boşanılıyor bizim mi haberimiz yok öf yani, bizde boşanmış anne babanın çocuğuyuz hiç öyle babasız kalmadık yani. Beraber saçma sapan kavga edip çocukların psikolojisiyle oynamanız babasız kalmalarından daha önemsiz dimi.

Şu açıdan aynı şeye geliyor
Ama fark etmek işinize gelmiyor
Sürekli eşyaya vurarak sinir boşaltan adam
Daha sinirli olduğu başka bir Zamanda size vuracaktır ki vurmuş da
Eşyaya vurduğunda normal görmek oturup size vuracağı zamanı beklemek demek
Ha bi kere bana tokat atmasını ben sorun etmem diyorsanız ben hiç sorun etmem
Bana vuran yok sonuçta
En fazla çocuklarınıza üzülürüm
+1
Adam sinirini eşyadan çıkaramadı diyelim o sandalyeyi alıp kafasına da geçirebilir dimi ama?
Ne acı sado mazo birbirini bulmuş olan çocuklara olmuş.

Pireden kastım ölümle tehdit edilmek değil. Sizin eşyayı tekmelesede de benim için aynı demeniz. Eşya tekmeliyor adam diye boşarım demek pire için yorgan yakmak. Tehdit konusu elbette hafife aldığım birşey değil.
Ablacım senin muhakeme yeteneğin yok sanırım? Nasıl pire için yorgan yakmak oluyor o? Adam eşya tekmeliyor, birgün seni tekmelerse ne yapacaksın? Adam seni öldürürdüm diyor hala saçmalıyorsun burada. Adamın öfke kontrolü yok gelmiş neler diyorsun ya öf.

3 yılda bir kavga ediyorsunuz sizi anasıyla tehdit ediyor ya da size vuruyor diye çocukları babasız bırakmayacaksanız
Evliliğinizden beklentiniz olmayacak madem ana konu çocuklar iyi eve para getiriyor mu çocuklara bakıyor mu ben geçiniyor muyum ona bakacaksınız

Aldatıp aldatmaması umrunuzda olmayacak

Kör topal 7 senedir devam eden bir evliliğim var. Ufak 2 çocuğum var. Bir kaç yılda bir şiddetli kavgalarımız olur. Dün de onlardan birini yaşadık. Eşimin kardeşi konser ekipmanların nakliyesiyle ilgili çalışıyor. Cumartesi gecesi de bir konser için eşimden yardım istedi. Kendisi şehir dışında olduğu için gece başka bir yerdeki konser ekipmanlarını almaya gidecek birisi gerekiyordu. Bunun için de eşim gidecekti gece malzemeleri almaya. O gece gitmeden önce herşeyimiz normaldi. Oturduk birlikte film izledik. Film bitti saat gece 12 ye geliyordu benim artık çıkmam lazım dedi. Bu arada daha önce bir iki kez gene gitmişti yardıma eşim. Ben de şakayla karışık "sen yoksa kardeşime yardım ediyorum diye gece gece eğlenmeye mi gidiyorsun bak seni gebertirim beni gidince görüntülü ara" dedim. O da aynı şekilde esprili karşılık verdi "tüh ya nasıl anladın bak yakalandım ya" falan dedi. Öyle gülmüştük ve çıktı gitti. Çıktıktan sonra yolda beni aradı başka bişey söylemek için. O esnada ben yine dedim beni gidince görüntülü ara diye. Sonra bu birden bire sinirli sinirli konuşmaya başladı. Sen ne saçmalıyorsun, ben ne yapmaya gidiyorum, yalanmı söylüyorum, aramayacağım görüntülü falan dedi. Bu sefer şaka kakaya dönüşmeye başladı ve ben işkillendim. Şaka olarak söylemiştim ama bu sefer gerçekten aramanı istiyorum dedim. Sonra bana "sen kendine güveni olmayan ve benim gözümde küçük düşen bir kadınsın" dedi. Bu lafları duyunca dünyam başıma yıkıldı ve zoruma gitti. Üstelik 2 sene içinde 2 çocuk doğurmuş bir kadın olarak şu anda üstümde fazladan 20 kiloyla yaşıyorum ve zaten biliyorki bu durum beni çok üzüyor. Buna rağmen yarama tuz basıyor.
Ben de telefonu kapattım yüzüne. Baktım biraz sonra görüntülü arıyor açmadım ve yattım uyudum. Gece geldiğinde 3 e geliyordu saat.
Sabah kalktığımızda benim suratım düşük moralim bozuk yanıma gelip noldu noldu deyip duruyor pişkin pişkin. Ben de ne olduğunu biliyorsun. Söylediklerin çok zoruma gitti dedim. Hala daha aynı cümleleri tekrar etmeye başladı. Bu sefer kavga etmeye başladık. Senden bıktım, yeter seni çektiğim, paranoyaksın hakaretler havada uçuşuyor. Ben bağırıyorum o bağırıyor. Sonra bana bitti boşanoyoruz dedi. Bunu duyunca aldım çocukları çantamı hazırlayıp gideceğim evden. Beni bırakmıyor. Sen git evden diyorum kendisi de gitmiyor. Sonra üstüme yürüyüp şu anda burda çocuklar olmasaydı SENİ ÖLDÜRMÜŞTÜM dedi. Elim ayağım boşandı. Telefonu aldım hemen bizi bırakıyorsan polisi arıyorum dedim. Bırakmayacağım dedi. Ben de aradım polisi eşim bizi evde rehin tutuyor çocuklarımla çıkamıyoruz derken adresi veriyordum elimden kapıp telefonu kapattı. Üstüne hemen beni aradılar geri. Polislere söyle gelmesinler tamam ben sizi bırakıcam annenlere dedi. Bende açtım tamam hallettim çıkacağım dedim polislere ve kapattık. Sonra kendi annesini çağırdı eve. İkisi birden bana yüklenmeye başladılar. Asla toz kondurmuyor oğluna. Adam bana hakaretler ediyor sen boksun bok gibi bişey sin terbiyesizsin ahlaksızdır diyor. Ben karşılık veriyorum diye anası bana çemkiriyor sen cevap verme o erkektir diye. Yok yaaa. Bunu diyeceğine kendi oğlunun ağzına iki tane yapıştıramıyor. Uzun uzun kavga ettik tartıştık ayrılmaya karar verdik. Bu sefer çocuklarla tehdit ediyorlar beni. Anası sen boşanacaksın çocukları alacaksın bizde öyle diyorduk. Seni yaşatırlar mı bakalım dedi. Ben şokum. İkisinden de iğrendim. Sonra lafı çeviriyor kadın. Ben öyle demek istemedim. Yalnız kalırsan yaşayamazsın zorlanırsın iki çocukla demek istedim dedi. He he dedim bende. Aptalım çünkü ben anlamıyorum. En son koca kişisi senden boşanmıyorum sırf çocuklar için ama yüzüne de bakmayacağım bitti bundan sonra bu evlilik dedi. Benim için de çoktan bitti zaten. Çocuklarım olmasaydı bir dakika durmazdım bu insanla zaten. İki düşman gibiyiz evde. Huzur yok, tat yok. İğrenç bir hayatın içine düştüm. İçimi dökmek istedim sadece sizlere...
Zaman zaman her evlilikte bu tarz gerginlikler yaşanır..öfkeyle karar vermemenizi öneririm.polisi aramakla çok iyi yapmışsınız.belliki gözü korkmuş annesini çağırması bu yüzden
K.v. gelince size çemkirirken evden kovsaydınız keşke seni ilgilendirmez bu mesele deyip haddini bildirseydiniz
Adamın sizden boşanası yok aklı sıra tehditle sindirmeye çalışmış şapşal!anasıda çocukları kullanmış sırf siz gitmeyin diye zira iki çocuğa kendide bakmak istemez emin olun..rahatını bozmak istemez.eşiniz,
Ciddiyetinizi görünce geri basmış bu iyi
Size tavsiyem bu olayı bahane ederek k.v. deden uzaklaşın.eşinizede size karşı daha saygılı olması konusunda uyarı verin.söylediklerini unutmayın ..asla! Ama sürekli ısıtıp ısıtıp önüne de sunmayın
Sakinaleşince normale dönersiniz biraz zamana bırakın..

Derslerini almışlardır diye düşünüyorum

Evliliğinizde birbirinize tahammülünüz kalmamış en ufak bir kıvılcımla yangın çıkmış büyümüş de büyümüş bu kadar yüz göz olmayın bence boşanmak gibi bir niyetiniz yoksa .sağlıksız bir Evlilikten en çok çocuklar etkileniyor bunu da hesaba katın ona göre karar verin

+1
Adam sinirini eşyadan çıkaramadı diyelim o sandalyeyi alıp kafasına da geçirebilir dimi ama?
Ne acı sado mazo birbirini bulmuş olan çocuklara olmuş.
Ne saçma sapan bir düşünce tarzıdır bu ya. Farazi fikirlerlemi karar vereceğiz evliliğin bitmesine ya da devam etmesine. Neymiş sandalyeyi vurabilirmiş. Bunun için boşanılmalıymış. Öyle birşey yaşamadan boşanmak ne alaka. Hiçbir şeyi tekmelemeyen bir insanda durur durup alır kafana birşey geçirebilir en nihayetinde. Böyle olasılıkları düşünecek olursak evli kalamaz zaten kimse kimseyle. Herkes her an bir şey yapabilir. Neyin sado mazo su. Duyanda her Allahın günü evde sandalyeler uçuşuyor havada sanacak. 7 yılda yaşadığım 2 olay bu. Hadi hatırlamadığım varsa bilemedin 3.herkes evde süt liman kimse kimseyle kavga etmeden mi yaşıyor ben anlamadım. Farklı evrenlerde mi yaşıyoruz biz. Valla ne gözü kara ne delikanlı kadınlar varmış daha yaşamadan yaşayabilme ihtimalini düşünüp koşa koşa boşanmaya giden. Valla takdir ettim. Evlilik ilk zorlukta pes edilecek bir oluşum değil benim için. Emek verilmesi, sabredilmesi gerekir. Boşanmak en kolay iş. Bu zihniyetler sebebiyle bu kadar çok boşanma oranları yüksek zaten. Çiftlerden biri zırt dese öteki koşa koşa adliyenin yolunu tutuyor. Aldatma, dayak, kumar ve yalan olmadığı sürece her yol denenmeli ve artık çıkış yolu kalmadığını anladığın zaman boşanmaktan yanayım ben.

Ne saçma sapan bir düşünce tarzıdır bu ya. Farazi fikirlerlemi karar vereceğiz evliliğin bitmesine ya da devam etmesine. Neymiş sandalyeyi vurabilirmiş. Bunun için boşanılmalıymış. Öyle birşey yaşamadan boşanmak ne alaka. Hiçbir şeyi tekmelemeyen bir insanda durur durup alır kafana birşey geçirebilir en nihayetinde. Böyle olasılıkları düşünecek olursak evli kalamaz zaten kimse kimseyle. Herkes her an bir şey yapabilir. Neyin sado mazo su. Duyanda her Allahın günü evde sandalyeler uçuşuyor havada sanacak. 7 yılda yaşadığım 2 olay bu. Hadi hatırlamadığım varsa bilemedin 3.herkes evde süt liman kimse kimseyle kavga etmeden mi yaşıyor ben anlamadım. Farklı evrenlerde mi yaşıyoruz biz. Valla ne gözü kara ne delikanlı kadınlar varmış daha yaşamadan yaşayabilme ihtimalini düşünüp koşa koşa boşanmaya giden. Valla takdir ettim. Evlilik ilk zorlukta pes edilecek bir oluşum değil benim için. Emek verilmesi, sabredilmesi gerekir. Boşanmak en kolay iş. Bu zihniyetler sebebiyle bu kadar çok boşanma oranları yüksek zaten. Çiftlerden biri zırt dese öteki koşa koşa adliyenin yolunu tutuyor. Aldatma, dayak, kumar ve yalan olmadığı sürece her yol denenmeli ve artık çıkış yolu kalmadığını anladığın zaman boşanmaktan yanayım ben.
yahu ben sizi de tam olarak anlayamadım. başlıkta koca belası yazıyor, daha önceden şiddet var, adama güvenmemek var, bir ton hakaret var, kavgaya annenin dahil olup onun da hakaretleri var, ölümle tehdit var. hem bela görüp, ayrı odalarda takılmayı kabul ediyorsunuz. biz kocan kötü deyince, sizin hiç mi kavganız yok. evet herkesin evde kavgası var da, ölüm tehditleriyle tokatla polisi aramalarla sonuçlanmıyor. iletişim kuruyoruz, belki biraz ses yükseliyor ama bitiyor. ayrıl diyoruz çocuklarım diyorsun.. pireyi deve mi yapayım diyorsun. abartmışsın diyoruz ne abartması neler yaptı diyorsun. tamam dertleşmek için yazdın da çözüm de bulmak istemiyorsun. o halde ah ah vah vah deyip geçelim? nasıl uygun görürsen.

Eee o zaman niye polisi aradınız gitseydiniz eşyalarınızı toplamışşınız burnu sürterdi hem. 2. Blöf te işe yaramaz. Umarım bir daha yaşamazsınız bu durumu

X