Koca dünyada dostum-sırdaşım diyecek kimse kalmamış meğer

kusura bakmayın arkadaşlar ama daha testi yapar yapmaz araması nispettir................
bir süre önce dertleştiğim insanın ki -ben buna acımı bütün samimiyetimle anlatmışım-hemen armasıda nispettir.................

tabiki izole yaşaması anlamsız olabilir belki bu yapılan davranışlar geçmişte yaptığı hatalardan da kaynaklanabilir

ama nispet yapıldığı açıkça ortada..............dediğim gibi kendinide sorgulamayı unutma canım..........

Herhalde yani..

Ben olsam, hamile olduğumu başkasından duysun isterim, eğer o arkadaşım o derece hassas ise o konuda..Özel olarak arayıp da hamileyim demek de ne?

Tabii bunları, senin bu derece hassas olduğunu bilen kişiler için söylüyorum..Bilmeyenlere lafım yok..Yeri gelir söyler belki evet..

Kimi çocuğu olmayanlar de pek takmıyorlar, senin kadar hassas değiller, ama sen, beni biliyorlar diyorsun..
O zaman , bu davranış onların ayıbı kesinlikle..

Görüşme boşver..

Son düzenleme:
Tabiki arkadaşlarım benimle mutlulugunu paylaşacak.Ben onlar hamile diye üzülüp ağlamıyorum ki.Allah düşmanımı bile bebek hasretiyle yakmasın.Benim zoruma giden davranış şekilleri.Sanki hamile olduktan sonra hayatlarında bebekten baska hiçbirşey kalmıyor.Tlefonu açıyorum kapatana kadar bebekten bahsediyorlar.Bende istiyorum ki benimde nasıl oldugumu neler yaptıgımı sorsunlar, ama yok.

Hele ki karşılarında bebeği şimdilik olamayan bir kadın varken...:1closedeyes:

İnsanlar bencil.....

kesinlikle size katılmıyorum
insanlar sizin sorununuz var diye hamileliğini gizlemek zorunda değiller hiçbir mecburiyetleride yok
benimde 4 senedir bebeğim olmuyor hatta gecen hafta düşük yaptım ve ilk hamileliğimdi üstelik
ama bu arada komsum hamile kaldı ve ben onun adına öyle sevindim ki anlatamam oda cok istiyordu çünkü
sizin psikolojiniz bozulmus insanlar bu kadar kötü değil o zaman burda hamile kaldıgını söyleyen arkadaslarada kızıyorsunuzdur siz oysaki onlar neler yasıyor sahip olana kadar :1no2:

Siz burda olayı çok genel aldığınız için size katılmıyorum, yani topic sahibi bunu demek istemiyor bence.

Tabii ki hamileliklerini gizlemek zorunda değil kimse, tabii gönlünce yaşayacak herkes..

Ama arkadaşın dikkat çektiğini nokta farklı..

Arkadaş (yanlış anlamadıysam), bazılarının,benim bu konuda ne kadar hassas ve üzüntülü olduklarımı bildikleri halde, müjde verir gibi, bana özel tel açıp vs..hamile haberlerini vermeleri...diyor.. Özellikle böyle somut bir durumun üzerinde durmuş..

Yoksa tabii ki birilerinin çocuğu olmuyor diye, gizli saklı hamilelik yaşıyacak değil anne adayları..

Ya da şöyle düşünün, kocanızla aranız çok bozuk, boşanma raddesine gelip gidiyorsunuz sürekli, bunu bilen birkaç arkadaşınız da, sürekli size gelip, ''aaa benim kocamla aram çok iyi, aaa kocam bana sürpriz yaptı, vay kocam bana şunu almış, aman bizim evlilik 4*4lük gibi siz çok merak ediyormuşsunuz gibi kendi kocasından ve mükemmel evliliklerinden vs vs vs vs vs vs ..bahsedip duruyor sürekli....

Valla böyle bir durumda hadi ilk başlarda neyse de sonradan sıkılırım ben de olsam, ''ya bunlar bana nispet mi yapıyor acaba, ?'' diye aklımdan geçer gibi...

Bunu demek istedim ben.
Konuyu farklı açıdan ele almışsınız..

Topic sahibine katılıyorum..

Son düzenleme:
Siz burda olayı çok genel aldığınız için size katılmıyorum, yani topic sahibi bunu demek istemiyor bence.

Tabii ki hamileliklerini gizlemek zorunda değil kimse, tabii gönlünce yaşayacak herkes..

Ama arkadaşın dikkat çektiğini nokta farklı..

Arkadaş yanlış anlamadıysam, bazılarının,benim bu konuda ne kadar hassas ve üzüntülü olduklarımı bildikleri halde, müjde verir gibi, bana özel tel açıp vs..hamile haberlerini vermeleri...diyor..
Bence çok fark var..
Yoksa tabii ki birilerinin çocuğu olmuyor diye, gizli saklı hamilelik yaşıyacak değil anne adayları..

Ya da şöyle düşünün, kocanızla aranız çok bozuk, boşanma raddesine gelip gidiyorsunuz sürekli, bunu bilen birkaç arkadaşınız da, sürekli size gelip, ''aaa benim kocamla aram çok iyi, aaa kocam bana sürpriz yaptı, vay kocam bana şunu almış, aman bizim evlilik 4*4lük gibi siz çok merak ediyormuşsunuz gibi kendi kocasından ve mükemmel evliliklerinden vs vs vs vs vs vs ..bahsedip duruyor sürekli....

Valla böyle bir durumda hadi ilk başlarda neyse de sonradan sıkılırım ben de olsam, ''ya bunlar bana nispet mi yapıyor acaba, ?'' diye aklımdan geçer gibi...

Bunu demek istedim ben.
Konuyu farklı açıdan ele almışsınız..

Topic sahibine katılıyorum..

Kırmızıyla yazılı kısım konuyu ve konu sahibinin hislerini açıklamak için çok yerinde ve açıklayıcı olmuş.Benim verdiğim örnekte anlatmak istediğim de tam olarak buydu.

iyi ama insan mutluluğunu çevresindekilerle paylaşmak istemezmi:teselli:
hele en sevdiği insanlarla fisfisfis
biraz iyi niyetli olmak gerekmezmi

Haklısın canım, etrafındakilerle paylaşmak ister ama bu hassas kişi dışındaki etrafıyla paylaşsa yetmez mi? Ya da hassas olabilecegi tahmin edilen kişinin tavrını ölçüp de o kişi konuyla ilgili soru sorarsa söylese, sormasa durduk yere tüm imrendirici detayları paylaşmasa, ama aynı zamanda sanki ona acırmış gibi köşe bucak kaçmasa, onu görünce konuyu kesip kaş yaparken göz çıkarmasa? Bu kadarını becermek çok zor olmasa gerek kaydirigubbakcemile5

Biraz ince düşünce şekerim...Tüm olay bu..

Ne alakası var sevgi paylaşmakla bunun?

Benim babam ölmüşse,bu konuda yaram büyükse ve bunu A şahsı iyi biliyorsa, yanımda sürekli babasının sevgisinden şefkatinden bahsetmesini hatta bunu anlatmak için bana özel telefon açmasını, sevgi paylaşması olarak düşünmem ben..Haaa belki nispet olarak da düşünmem ama biraz da beni düşünse keşke der,üzülürüm..
Peteknur un durumu da böyle bence..

Valla daha nasıl anlatayım bilemiyorum..

Sevgi paylaşması var, sevgi paylaşması var..

Yeri , ortamı olunca, söylersin güzelce..
Elbet söyleyecen ama ..Neyse çok konuştum

kalısın tabiki böyle düşününce
ama nebilim
etrafında kımsecıkleri bırakmamış arkadaş boyle davranarak
hepsimi sahte insanmış
belki biraz dan dan konuşan ama özünde iyi niyetlı olan birileri vardır dıye dusundum de ben ondan

kalısın tabiki böyle düşününce
ama nebilim
etrafında kımsecıkleri bırakmamış arkadaş boyle davranarak
hepsimi sahte insanmış
belki biraz dan dan konuşan ama özünde iyi niyetlı olan birileri vardır dıye dusundum de ben ondan

Tabiii senin dediğin de doğru..vereliniortak

Yani etrafındaki herkes mi aynı?
Orasını bilemem..CADIARZUYani arkadaşın abartması var mıdır o ayrı..Belki yanlış anlıyor ve bize öyle aksettiriyor..Orasını bilemeyiz..CADIARZU

Ama gerçekten üstüne basarak belirttiği şekilde birisi varsa, kırılmakta haklı arkadaş..

Hayırlısı olsun Peteknur arkadaşım..

İnşallah tez zamanda sen de meleğini alırsın kucağına:Saruboceq:

Seninle mutlulugunu paylasmak isteyen arkadaslarin emin ol ki mutluluklarini senin gözüne sokmak istememisler.. Yalnizca bir arkadasina bahsetmissin hamile görmek istemiyorum rahatsiz oluyorum diye onun sana müjde vermesini yanlis buldum acikcasi. Belki cok mutluydu o an düsünemedi üzülecegini bilemiyorum..
Sabret biraz daha artik tip cok ilerledi bilgisayar cagindayiz neler neler olmuyor ki su hayatta bebegin olamasin?.
Allah gönlüne göre verir insallah yakin bir zamanda canim, üzülme ve bu kadar takma kafana.

Seninle mutlulugunu paylasmak isteyen arkadaslarin emin ol ki mutluluklarini senin gözüne sokmak istememisler.. Yalnizca bir arkadasina bahsetmissin hamile görmek istemiyorum rahatsiz oluyorum diye onun sana müjde vermesini yanlis buldum acikcasi. Belki cok mutluydu o an düsünemedi üzülecegini bilemiyorum..
Sabret biraz daha artik tip cok ilerledi bilgisayar cagindayiz neler neler olmuyor ki su hayatta bebegin olamasin?.
Allah gönlüne göre verir insallah yakin bir zamanda canim, üzülme ve bu kadar takma kafana.

yanii..
sana katılıyorum
benimde 1 sene bebegim olmadı nerdeyse
en yakın arkadasımda ıstemeden hamıle kaldı daha erken dedıgı zmaanda ılk bana geldı soyledı ben mutlu oldum sankı ben hamıle kalmısım gıbı.
bu arkadas kımı duyduysa hayatından cıkarmıs.
bence psıkologdan yardım alması gerek

hamilelik saklanacak bir durum değilki gün gelip elbette ortaya çıkacak.dediği kadar samimiyse bu arkadaşıyla elbette o da arayıp söyleyecek. arkadaşının hamileliğini başkasından duymak bana göre daha acı.böyle bir durumda arkadaşı hamile olduğunu söylemeden uzaklaşsa dahamı iyi yani

5 Yıldır evliliğimize heyecan katacak bir bebeğin özlemiyle hasretiyle yaşıyorum.Aşılamaydı, tüp bebekti derken o kadar yıprandım ki anlatamam.Çocuklu hiç kimseyle görüşemez oldum.Onları görünce kıskançlıktan çıldırıyorum.Oysa ben eskiden kıskanç bir insan değildim, her zaman elindekilerle yetinmeyi bildim.Şimdi neden böyle oldugumu bende anlamıyorum.
Son iki yıldır ailem dışında çocuklu olan hiç kimseyle görüşmüyorum.Kafam daha rahat oluyor.Bu arada bekar arkadaşlarımız evlendi çevremiz genişledi, günler daha dolu geçmeye başladı.Bende çocuk meselesini çok kafama takmamaya başladım.Eskiden oldugu gibi hep içime atmak yerine bazı arkadaşlarımla paylaşmaya basladım.Sadece anlatmak bile beni rahatlatıyordu.
Yaklaşık bir ay önce çok sevdiğim bir arkadaşım telefonla aradı,hal hatır derken bebek yokmu hala dedi.Yok dedim tabi.Hemen ardından ikinci çocuğu düşündüklerini falan anlatmaya basladı.Çok sinirlendim ama bişey demedim tabi.Birdaha onunla görüşmek istemedim.Birkaçgün sonra başka bir arkadaşım arayıp o gün test yaptıgını ve hamile oldugunu söyledi,müjdeledi ,hamileliğin ne kadar zor oldugunu anlatmaya basladı , ne diyim allah yardım etsin dedim kapattım.Bir daha onuda aramadım.Daha gecen hafta derdimi paylaşabileceğim kalan tek bir arkadaşımla dertleştik.Ona hamile görmeye yada bebek görmeye dayanamadıgımı anlattım.Psikolojim çok bozuk oldugunu hatta bu konuda yardım almayı bile düşündüğümü anlattım.Bu gün o arkadaşım beni telefonla arayıp müjdesini verdi.Çok mutlu olucam ya bana hamilelik haberini verdi.Telefonu kapatınca saatlerce ağladım.Neden bana nispet yapıyorlar gibi ilk önce beni arayıp hamileyim diyorlar ki.
Sonra uzun uzun düşündüm.Bunun tek bir açıklaması olabilirdi.Arkadaşım dediğim insanlar aslında hep beni kıskandılar.İlk defa benim olmayan ve kendilerinin sahip oldugu bişey var ve bunu gözüme gözüme sokmak istiyorlar.Bilmiyorum belkide çok duygusal düşünüyorum ama anladığım bişey var.Dost diyebileceğim kimsem kalmamış etrafımda.Çok üzgünüm, çok yalnızım inşsallah rabbim yalnızlığıma ortak bir melekte bana verir birgün.:sinifsinif:

ben sizi anlıyorum eğer benimde diyelim kilo ile takıntım varsa ve arkadaş sürekli ne kadar zayıfım diyorsa ve hep konu ince olmaya geliyorsa , çok güzelim manken gibiyim diyorsa valla bende o ince kadın ile görüşmezdim size hak verdim yani hayatta çocukatan başka şeylerde var sürekli çocuk muhabbetleri benide sıkardı ki öyle birde çocuk olmuyorsa

yani sürekli çocuklu konular banada gına gelirdi
:eek:

ah ahhh anliyorum seni cnmm gecen gun ayni seyi bende yasadim arkadasimla telefonda konusuyordum.2 tane evladi var(allah bagislasin) aynen bole dedi: hapimi almayi unuttum bu ayda 4 gun adetim gecikti hic olmazdi dedi... bende dedimki belkide hamilesin hayirlisi olsun dedim. yok cnm daha neler dedi allah gostermesin dedi.. sende hemen hamilesindir diyosun dedi SANKI KACKERE DOGURDUN dedi......................

bu nasıl bir ahlak ya..
terbiyesizliğe bak,insanları en zayıf yerlerinden vuruyorlar..
bu nasıl bir arkadaş,o anda bozup atardım bu ahlaksız insanı..

sana hamileliklerini söylemeleri kıskançlıktan değildir bence. haa sana başka bişeyler daha deselerdi tamam dediğin doğru. mesela bana "bak sıra sana geldi sende doğur artık", "sen daha doğurmayacakmısın, olmuyormu sorun hanginizde" gibi laflarla pekiştiriyorlar. bu kısknaçlıklarından değilde beni üzmek için yaptıklarını biliyorum. ben hamile olanlar çok seviniyorum hiçde kıskanmam mevlam herkese versin. sende içindeki kıskançlık huyunu bir tarafa atmayı dene mevlam verirse alıcaz kucağımıza vermezse elden ne gelir. herşey mevlamın takdiri bunu asla unutma. hayatını bebeğe endekslememelisin hayat devam ediyor.

Arkadaşım sen bir psikoloğa gözük. tamam ilk duyduğunda fena olman kötü ama sonuçta onlar senin arkadaşın o yüzden sevinmen gerekiyor :sm_confused:

canım ılk cocugum olmadan once bızde cok ugrastık ugrastım derken aslında sorun yoktu ama bı turlu hamıle halamıyordum bendede kıskanclık lar basladı oylekı yolda cocuklu kadın gorsem hamıle kadın gorsem kıskanıyor onlara vurasım gelıyordu sonra bu dusunceden dolayı kendımı cok suclu kotu hısedeıyrodum snınkıde oyle hasaslasmıssın bırz onarı armamak yerıne gıt konus hatta beraber alısverıs yapın onların hazırlıklarına yardım et cocuk buyuturken yanlarında ol kacmakla bısey haledılmez hem onlar mutlu olur hem sen ayrıca bı dıp not sen strese gırdıkce cocugn olma olasılıgı dusuor vucudun speremlerı olduruyor bende oyle oldu nezamankı artık olmıyo nasılsa dedık ısı ucunu bıraktım bes altı aysonra hıc korunmadıgım halde olmadı sorun yok dedıler ama olmuyordu ıste
nezamankı nasılsa kalmıcam dedım hamıle kaldım o rahatlıga erıstım daha dogrusu
hem cocuk olmadan yapacaklarını lıstele onları yap gıdecegın gezecegın yerler olsun onların ıcınde mesala umrede olsun ben gıtmeyı cok ısıtyorum ama gıdemıyorum cocuklardan mesala
ısmegın bazı kurslarına gtmek ısıtyorum gene gıdemeyrım
eve hapısım anlıcan yarı acık ceza evı gıbı bısey benım hayatım
sen tadını cıkar ve bıseylerle ugras kafanı dagıt bak nasıl arkası corap sokugu gıbı gelecek

bıde esmaul husnada zannedersem bı ısım var
allahın o ısmı cok zıkredenelrın cocugu oluyor hem dr gıt hemde dua nı et bıde o hangı ısmı yaratmayla alakalı bı ısmıydı rabbımızın hanı hangı ısmı cok anarsan o yonunu cekıyorsunya mesala rezzak ısmı rızıklandıran anlamında onu cekenler rızkı genıs oluyor gıbı ıanancın varmı bılmem ama bana mesaj at hatırlatta yarın bı bakıyım unutmazsam canım hyaaaaa

benim de üç sene olmadı çocuğum ama kimseyi de kıskanmadım bu Allahtan bir imtihan diye baktım her zaman dayımın kızı 21 yaşında iki çocuğu vardı
çalıştığım iş yerinde kreşteki bebeklerle ilgileniyordum boş saatlerimde annelik duygusunu anlamak için
hiçbir zaman kıskanmamak lazım hamilelik hayatın gerçeği evlilik ve ölüm gibi
onuniçin siz de arkadaşlarınızın bebeklerine teyze olmaya çalışın bırakın kıskançlığı
inanın o bebk kokusunu içine çekmek tüm kıskançlığı alıyor
benim eltim de sizin gibi ben hamile kalınca kıskançlığından ağladı
arayıp da hayırlı olsun demedi
düşük tehlikem geçtikten sonra annemin yanına gittim tansiyonum devamlı düşüyordu eltimin annesi aradı yatıp durma annenin evini temizle bi sen değilsin hamile diye azarladı
kayınvalidem gece yarısı arayabiliyor bizi eltimle beraber kalıyorlar eltim benimle konuşurken kıskanıyor diye..
halbuki o da sevinse bebeğime yenge değil teyze olsa ne kadar sevinirdim...

Son düzenleme:
psikolojik yardım konusuna katılıyorum ama insanın en iyi doktoru yine kendisidir.sen kendini yıpratmaya devam edersen hayat senin için çekilmez olur.uzaktan davulun sesi kulağa hoş gelir deme çünkü benzer şeyler yaşadım.arkadaşların eğer sırf bunları konuşmak bunu duyurmak için seni arıyorlar başka bi konu da açmıyorlarsa bence kırılmakta haklısın derim.ama kafanda ölç biç eğer sen abartıyorsan durumu ona göre hareket et

benim de bu konularda çok kırıldığım zamanlar oldu ama sonunda baktım çevremdeki düşüncesiz insanlar yine düşüncesiz olan bana oluyor kafaya taka taka bıraktım takıntı yapmayı kendimi anlatmaya açıklamaya çalışmayı kim ne istiyorsa yapsın desin dedim herkes bildiğini düşünsün söylesin onlar için hayatı kendime zehir edemem ya dedim ve bu düşünce gerçekten iyi geldi artık taktiğim bu o da öyle düşünüyor o da öyle birisi napım diyip geçiyorum ve inan kendimi yıpratmıyorum bence sende öle yap
allah yardımcın olsun

X