Kocam ailesi

Konunun kv-kp ile ilgisini ben de kuramadım.
Çocuğunuz anaokulu yaşında ve anaokuluna gitmeli.
Çocuğumu nasıl ikna ederim? Sorusu sorulabilir konu başlığı olarak.
Siz çözüm aramadan önce sorunu doğru tespit edin.
Çocuk sizin, çözüm bulması gereken de eşiniz ve sizsiniz.
5 yaşında bir çocuk kendisi için neyin doğru olduğunu bilemez ve karar mercii olamaz.
Bu tip durumları anlamakta zorlanıyorum doğrusu.

Konunun kv-kp ile ilgisini ben de kuramadım.
Çocuğunuz anaokulu yaşında ve anaokuluna gitmeli.
Çocuğumu nasıl ikna ederim? Sorusu sorulabilir konu başlığı olarak.
Siz çözüm aramadan önce sorunu doğru tespit edin.
Çocuk sizin, çözüm bulması gereken de eşiniz ve sizsiniz.
5 yaşında bir çocuk kendisi için neyin doğru olduğunu bilemez ve karar mercii olamaz.
Bu tip durumları anlamakta zorlanıyorum doğrusu.
Hemen hemen aynı yaşlarda çocuğumuz olan Bir arkadaşımla çocukların okula gitmek istememe konusunda sohbet ederken, oğlumdan için, nasıl gidiyor mu okula dedi. Bende gitmeme gibi bir seçeneği yok dedim. Çok garipsemişti bu cümlemi, çok şaşırmıştım çok mu despotum acaba diye.

5 yaşındaki çocuk bazı konularda seçim şansı olmadığını bilmeli. Kreşi ona seçenek olarak sunmayın ben artık işe gitmeye başladım sen de kreşe başlayacaksın deyin bitti gitti üç güne alışır.

Kocanız için destek alın bence o sinirini törpülesin. Törpüleyemiyorsa da o konuda bi şeyler yapın böyle bir babayla yetişen erkek çocuğu nasıl biri olur bilemiyorum çünkü. Kolaylıklar dilerim.

Evde imkanları çok mu geniş. Yani herşey sınırsız mı TV, tablet vb

bu hikayede kayınvalidenin ne kabahati var anlamadım. kendi anneniz de dahil olmak üzere kimse sizin cocugunuza bakmak zorunda degil, bakarsa ne ala ama bakmak istemezse de kimseyi ayiplayamazsiniz. siz bile evde oturup oğlunuza bakmazken o kadın niye baksın? bir de çok siz en başta niye kreşe gitmeyi oğlunuza bir seçenek olarak sundunuz ki? seçenek değil zorunluluk olduğunu anlaması gerekiyor. enerjinizi kayınvalideyi oğlunuza bakmadığı için kötülemeye harcayacağınıza oğlunuzun kreşte neyi sevmediğini anlamaya harcayın bence. yaşıtlarıyla vakit geçirmesi, oyunlar oynaması memnuniyetsiz bir babanneyle eve tıkılmasından iyidir. öğretmenlerini mi sevmiyor arkadaşlarını mı, başına kötü bir şey mi geldi yoksa düpedüz şımarıklığından mı gitmek istemediğini söylüyor, onu anlamanızı ve gerekiyorsa başka bir kreşe yollamanızı tavsiye ederim.
Ben evde oturupta oğluma bakmamazlık etmiyorum ki nerden bu kanıya vardınız. Pandemi dönemi esnek çalışmada evde benimle beraberdi haftada 1 ya da 2 gün işe gidiodum o zamanda dede babaneye gidiodu, şimdi tam zamanlı çalışmaya geçtik oğlumu tekrar kreşe yazdırmak istiyorum 3 ay için eylülde anasınıfına başlıcak zaten bu 3 aylık süreçte babane baksa durumları

Artık normal mesaiye geçtim maalesef maddi durumlardan ötürü işe devam etmem gerekiyor. Babane dedeye gelene kadar bakıcı aramadım mı sanki ama yok gğvenilir birini şu covid döneminde de bulamadım. Ben oğlumu kreşe alıştırmak istiyorum öle gebere yollamadım zaten babaneyede yargılamadan önce biraz empati yapın. Pedagog çocuğu getirmene bi durum yok( işinin ehlide biri) çocuğu kreşe alıştırın dedi.
Bence çocuk babaanneye dedeye değil sizin evde olma durumunuza alışmış.
Kreşe gitmezse hala sizinle evde oturabileceğini arada babaanneye gidebileceğini düşünüyor olabilir.
Oğlunuza sizin çalışmak zorunda olduğunuzu ve kendininde kreşe gitmesi gerektiğini net bir şekilde söyleyebilirsiniz.
Kreşe neden gitmek istemiyor öğrenmelisiniz.

Ben evde oturupta oğluma bakmamazlık etmiyorum ki nerden bu kanıya vardınız. Pandemi dönemi esnek çalışmada evde benimle beraberdi haftada 1 ya da 2 gün işe gidiodum o zamanda dede babaneye gidiodu, şimdi tam zamanlı çalışmaya geçtik oğlumu tekrar kreşe yazdırmak istiyorum 3 ay için eylülde anasınıfına başlıcak zaten bu 3 aylık süreçte babane baksa durumları
3 ay Baksa süper olur tabi ama, sinir hastası ve tahammülsüz diyorsunuz. Oğlunuz da sinir küpü olmuş anlattığınız kadarı ile. Bu ortamda 5 tam gün kalması ne kadar sağlıklı olabilir ki.

X