Kocam bana vatan haini dedi ne yapmalıyım çok sinirliyim

DilaraBursa16

Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2017
74
41
arkadaşlar öncelikle merhaba
Daha biraz önce eşim işten geldi ve yürüyüşe çıktık
Oradan burdan konuşuyorduk derken konu zeytin dalı operasyonuna geldi
Ben şehidimiz için Allah şehidimizin şehadetini kabul eylesin dedim
Eşim burdan anlam çıkarıp ermek Türk olup olmayan söylemleriyle belli oluyor dedi
Daha sonra duymamazlıktan geldim
Sonra terör örgütü de sanki masummuş gibi ölülerine (leşlerine ) tören yapmış dedim eşim de neden terörist diyemiyorsun yoksa dilin mi varmıyor dedi
Dedim sen ne demek istiyorsun ki bu arada ben başı örtülü bir bayanım ama herhangi siyasi görüşe sahip değişim çünkü bana hiçbiri hitap etmiyor kaldı ki bir tarafı tutmak zorunda değişim
Eşimse acayip şekilde hipnotize şekilde malum düşünceye sahip ama asla onu yargılamıyorum bu konuda
Evlenirken de bunun sorun olmayacağını herkes istediğini düşünebilir düşüncesiyle evlendik
Neyse konuyu uzattı sen vatan haimisin koynumda yılan beslemişim bunca zamandır resmen havlıyorsun dedi
Ve bana bu laflar o kadar ağır geldi ki yolun ortasında ağlamaya başladım o önden gitti eve ben yalnız başıma ev geldim
Bu arada biz yurtdışında yaşıyoruz
Bana vatan haini derken Tr de okuyup yurtdışına gelmemi kastediyor
Ama eşim de yurtdışında olduğu için dediğim tek kelime sen de yurtdışından ancak lafta vatanperverlik yapıyorsun iş ciddiye binse Eminim şimdiki halinden eser kalmaz dedim
Aslında bunu demek istemezdim ama zorladı beni
Eve gelince de yüzüme bakma yanımda oturma daha da gözümde küçülme dedi
Ben bu lafları sineme atabilec pimi düşünmüyorum
Sizce ne yapmalıyım ?

Ne bicim koca ya. Hic kusura bakmayin ama size kopek diyen, size kopek muamelesi yapan biriyle nasil yaşaya biliyosunuz. Hic bi sebep yokken adam neler neler demis. Yurtdisinda yasamak Vatan haini olmak degildir eger ogleyse demek ki, sizin kocaniz da Vatan hainidir ...

Eşin vatanını bu kadar seviyorsa ordaki düzenini bozsun kalksın gelsin operasyona katılsın. Öyle uzaktan atıp tutmakla olmuyor.
Ben dediğiniz şeylerde vatan hainliği düşüncesini oluşturacak hiç bir ifade göremedim.
Eşiniz tam anlamıyla saçmalamış.

Eşin vatanını bu kadar seviyorsa ordaki düzenini bozsun kalksın gelsin operasyona katılsın. Öyle uzaktan atıp tutmakla olmuyor.
Ben dediğiniz şeylerde vatan hainliği düşüncesini oluşturacak hiç bir ifade göremedim.
Ya bir de ne desem hep yanlış tarafından tuttu evet resmen saçmaladı ve anlamadığım terör örgütü olduğunu kabul etmek onların terörist olduğunu kabul etmek değil midir ?

bu kadar ayrıntılı anlatmanıza rağmen sizin veya eşinizin hangi ideolojiye yakın olduğunuzu anlayamadım. önemli de değil zaten gayet iyi niyetle rahmet dilemişsiniz şehidimize zaten başka ne gelir ki elimizden ben de olsam sizin gibi davranırdım bence eşiniz fazla abartmış ,görüşünüz ne olursa olsun bu tepki çok fazla :KK43: yaptığı çok ayıp bi süre tavrınızı koysanız belki hatasını anlar . 'peşinden yurtdışına sürükleyen sen olduğuna göre sen daha büyük vatan hainisin 'diyin bakalım ne dicek

Kesinlikle ben de öyle dedim kendisi yurtdışında olduğu için askerliğe para ödedi yapmadı yani
Asıl onun eksikliği yok mu bu konuda konuşacak son kişi

Yani böylesine koca denmiyor canım. Köpek diyor yılan diyor!
Vatan haini demesini geçerim de bu hakaretler nedir böyle? Sen o dedi diye vatan haini olmuyorsun. O dedi diye köpek de olmazsın ama saygısızlık diz boyu!
Bide sessiz kalmışsın!
Resmen tiksindim şuan o kişiden! Nasıl yüzüne bakıp aynı yatağa gireceksin cidden merak ediyorum ben olsam gider tazminat davası açarım saygıyı öğrensin!

Daha önce bu tarz birşey yaşamadık
Böyle bir aşırılığı yoktu ilk defa oldu bu akşam ben de şoktayıö
Ona söyleyin gelsin burada yaşasın. Hem sizinle aynı şartlarda yaşayıp hem de size terbiyesiz yakıştırmalar yapmak nasıl oluyormuş. Bunlar böyle işte. Bu konu çok ağır yerlere gider.

Siyasi bir goruse nasil sahip olunmaz? Bunuda ben anlamiyorum.. dogru ya da yanlis bulduklariniz yok mu?

Esinle aranda sacma ve gereksiz bi atisma olmus

bu kadar ayrıntılı anlatmanıza rağmen sizin veya eşinizin hangi ideolojiye yakın olduğunuzu anlayamadım. önemli de değil zaten gayet iyi niyetle rahmet dilemişsiniz şehidimize zaten başka ne gelir ki elimizden ben de olsam sizin gibi davranırdım bence eşiniz fazla abartmış ,görüşünüz ne olursa olsun bu tepki çok fazla :KK43: yaptığı çok ayıp bi süre tavrınızı koysanız belki hatasını anlar . 'peşinden yurtdışına sürükleyen sen olduğuna göre sen daha büyük vatan hainisin 'diyin bakalım ne dicek
Benle evlenmemiş olsaymış gidip savaşırmış ama sorumluluğu varmış
Bu gülünç bir bahaneden başka birşey değil

Kesinlikle ben de öyle dedim kendisi yurtdışında olduğu için askerliğe para ödedi yapmadı yani
Burda dolar, euro artıyor diye göbek atıyordur kesin. Orda biriktirip burda yatırım yapacak.
Onun ne haddine sizi böyle itham etmek.
Vatani görevini bile yapmamış boş boş konuşuyor.

arkadaşlar öncelikle merhaba
Daha biraz önce eşim işten geldi ve yürüyüşe çıktık
Oradan burdan konuşuyorduk derken konu zeytin dalı operasyonuna geldi
Ben şehidimiz için Allah şehidimizin şehadetini kabul eylesin dedim
Eşim burdan anlam çıkarıp ermek Türk olup olmayan söylemleriyle belli oluyor dedi
Daha sonra duymamazlıktan geldim
Sonra terör örgütü de sanki masummuş gibi ölülerine (leşlerine ) tören yapmış dedim eşim de neden terörist diyemiyorsun yoksa dilin mi varmıyor dedi
Dedim sen ne demek istiyorsun ki bu arada ben başı örtülü bir bayanım ama herhangi siyasi görüşe sahip değişim çünkü bana hiçbiri hitap etmiyor kaldı ki bir tarafı tutmak zorunda değişim
Eşimse acayip şekilde hipnotize şekilde malum düşünceye sahip ama asla onu yargılamıyorum bu konuda
Evlenirken de bunun sorun olmayacağını herkes istediğini düşünebilir düşüncesiyle evlendik
Neyse konuyu uzattı sen vatan haimisin koynumda yılan beslemişim bunca zamandır resmen havlıyorsun dedi
Ve bana bu laflar o kadar ağır geldi ki yolun ortasında ağlamaya başladım o önden gitti eve ben yalnız başıma ev geldim
Bu arada biz yurtdışında yaşıyoruz
Bana vatan haini derken Tr de okuyup yurtdışına gelmemi kastediyor
Ama eşim de yurtdışında olduğu için dediğim tek kelime sen de yurtdışından ancak lafta vatanperverlik yapıyorsun iş ciddiye binse Eminim şimdiki halinden eser kalmaz dedim
Aslında bunu demek istemezdim ama zorladı beni
Eve gelince de yüzüme bakma yanımda oturma daha da gözümde küçülme dedi
Ben bu lafları sineme atabilec pimi düşünmüyorum
Sizce ne yapmalıyım ?
tr de okuyup yurtdışına geldin diye sana havlıyor ama kendiside yurtdışında farkında değil? Sana vatan haini diyor çok merak ediyorum ne yapacaksın bu adamı?

Siyasi bir goruse nasil sahip olunmaz? Bunuda ben anlamiyorum.. dogru ya da yanlis bulduklariniz yok mu?

Esinle aranda sacma ve gereksiz bi atisma olmus
Tabiki kendi görüşüm var ama desteklediğim bir görüş yok ama eleştirdiğim her yönden düşünce var onu kastetmek istedim aslında

Askerlik bile yapmayıp ona buna vatan haini diyen şahısları mağaralarına geri yollayın lütfen. Malum türediler çok.

X