kocam beni begenmiyor

Esinden guzel bi dille kilo konusunda seni rencide etmemesini aksine desteklemesini sana yardimci olmasini iste. Esin seni demoralize ettikce hicbir seye hevesin kalmaz ki.

Her ne kadar eşinizin "BU NE YA?" cümlesi yanlış olsa da düşüncesinde haklı.
Siz 50 kiloydunuz zamanında. Peki neden simdi 70 kilosunuz ?
Neden 70 de israrcısınız ? Bu kilolar size ait değil, siz siz değilsiniz! Darılmaca gücenmece yok. Kilo güzel bişey değil boşu boşuna insanlara " yok canım ne kilosu, kilo sana yakışıyor, azcık fazlan var o kadar, olsun yüzün güzel. " denmesin, bunlar kocaman bir YALAN. Kilolusun işte arkadaş eskisi gibi değilsin. Verebilirsin ama sen tembelsin. Önce tembelliğini yenmen gerek. Üstündeki 20 kiloyu çıkar at çöpe.

Kendiniz için kilo verin. Tek başınıza olmuyorsa diyetisyene gidin. Spora yazılın. Yeşil çay için saçma sapan çaylardan çok daha etkili.
Eminim eşiniz de dünyanın en yakışıklı adamı değildir. Bu yüzden boşanmak istiyorsa bence boşansın sonra da sizin fıstık gibi halinizi görüp başını duvarlara vursun.

Kendiniz için kilo verin. Tek başınıza olmuyorsa diyetisyene gidin. Spora yazılın. Yeşil çay için saçma sapan çaylardan çok daha etkili.
Eminim eşiniz de dünyanın en yakışıklı adamı değildir. Bu yüzden boşanmak istiyorsa bence boşansın sonra da sizin fıstık gibi halinizi görüp başını duvarlara vursun.

Hamileyken 30 kilo almıştım. Tabii bu kilolar yıllar sonra varis ameliyatı olarak döndü bana. Aynaya bakıp "yahu o kadar da kilolu değilim ki, niye herkes bana çok kilo aldın diyor ki?" diyordum. Halbuki 85 kilo olmuştum. Bir akşam eşim maç izlerken Tv önünden geçiyordum. Bana aynen şöyle dedi; " canımm ekranı kapladın, basenlerin yüzünden golü kaçırdım" O sözleri brnim miladım oldu. 2 yılda 30 kiloyu verdim, bir daha da almadım. Bu konuyu açman ve yazılan yorumlar da senin miladın olsun olur mu?

Kızlar başlıktanda anlamışınızdır kocam artık beni begenmiyor 2 dogum yaptim kizimda duzensiz beslendigim icin 30 kilo aldim oglumda 10 kilo aldim suan 70 kiloyum diyet yapıyorum ama 3 gun snra yine brakiyorum dayanamiyorum yemek yemek hobim olmus adeta suan 70 kiloyum eskiden 50 kilo idim citi pitiydım esim cok kilo aldın braz ver bi ne ya dedi cok zoruma gtti aclik cayi aldim chia bide aclik otu aldim iciyorum ama bir faydasi yok neolur yardim edin ne yapmaliyim bosanmaya kadar gidicez zaten aramz pek iyi degil
ya gerçek sevgi bu mu? bide diyet yap zayifla kendine bak diyenler olmuş,ben evlendiğimde 57 kiloydum şuan 88 kiloyum bir Allahin günü esimden ne kilomla nede dis gorunusumle ilgili bi tepki almadim.Hayat bu yarin ne olacagimiz belli mi tovbe sakat filan kalabilir insan gercek sevgi bu degil ayrilmak en isabetli karar olur bence

Canım kilo vermek istiyorsan,oncelikle beyaz ekmeği ve sekeri hayatindan tamamen cikarman lazim.bol bol su tuketmen lazim.karbonhidratin porsiyonu küçülterek yemen lazim ve protein ağırlıklı beslenmen lazim.birde geç saatlerde yemek yemezsen cok rahat kilo verirsin.spor da yapsan iyi olur tabi.ama yapma şansın yoksa bu diyet seni zaten her türlü götürür.yada youtube dan egzersiz videolarina bakarsan evde de yapabilirsin

Hanımlar,
konu sahibesi diyet yaparken sağlığından olmasın diye sert yorumlar yapıyorsunuz ama yine de üsluplara dikkat etmelisiniz.

U uzak-dur ,
eşiniz için değil sağlığınız için kilo vermelisiniz, diyete başladığınızda bir süre sonra sıkılıyorsanız, istikrarlı olamıyorsanız, size Diyet Grupları bölümününde diyet gruplarından kilonuza uygun olana katılmanızı öneririm, gruplardaki arkadaşlar birbirini çok güzel motive ediyorlar ve kilo vermede başarıya ulaşıyorlar.

Kocan icin degil ama kendin icin zayifla.
50 nere 70 neree..
Fazla dan 20 kilo tasiyosun.
Evde plate scdleri var onlardan al.hergun yap .yemek yemeyi cok seviyormusun bari un,seker,den uzak dur .
Daha hafif seyler ye.
O caylari icme faydadan cok zarar.

ya adam öküzlük etmiş ama en azından beğenmediği şeyi dile getirmiş.

bir de sesini çıkarmadan başka birini bulsaydı daha mı iyiydi yani?

bence eşler arasında görünüş açısından bu tip abartı olmayan istekler olabilir. abartı olmayan şekilde tabi. atıyorum saç rengi, aşırı kilo verimi, sakal bıyık şekli kadınlar için de. giyim stili vs gibi. sonuçta karşılıklı çekim olmalı.

eğer bu atlanırsa, sonuç hüsran oluyor.

bence önce bir doktora gidip rutin tahlillerinizi yaptırın. bir sorun yoksa beslenme stilinizi sağlıklı yaparak ve günde 1 saat yürüyüşe başlayıp 2 hafta sonra da pilates e başlayarak çok rahat ayda 2-3 kilo verirsiniz.

7000 kalori 1 kilo yağ demek. yani yaktığınız yediğinizden 7000 kalori fazla olduğu gün süresinde 1 kilo yağ vereceksiniz. oradan düşünün.

Sizin herşeye bahaneniz var. Diyet yapmışsınız 10günde 1 kilo gitmiş hiç gitmesede olurmuş.

Eşiniz tam bi ayı . Sizi zayıf görmek istiyo diye böyle konuşamaz. Teşvik edici kırmadan konuşması gerek.

Siz kilo verin ama kendiniz için.

Yaptığınız diyetler hazır liste olmasın önce bakın hesaplayın netten boy/kilo/yaşa göre günlük kalori ihtiyacınız nedir ? 2000 kalori çıktıysa 1700 kalorilik diyet yapın kilo verirsiniz.

Bol su içinde sadece su içerek zayıflamaz insan. Akşam 7 değil 5te yiyin yemeğinizi 7de yoğurt yiyin sadece gün bitsin .

Sabah normal kahvaltı yapın 1-2 dilim ekmekli peynir zeytin yunurta tamamdır aramğün süt için öğlen sebze yemeği makarna yiyin ara öğünde fındık fıstık akşamda ızgara ve salata tamamdır

Diyetisyenden önce bi dahiliyeye gidin kolestrol insülin direnci var mı bakılsın listeniz ona göre olur

Anneciğim birden çok kilo aldı çok az yemek yer hemde çokaz ama tatlıya dayanamaz hem yüksek kolestrol hem insülin direnci çıktı listesi ona göre

Zeytin yok tereyağ zeytinyağ yok yumurta haftada 2 kez var , yoğurt var bol bol süt var
Sanırım şubatta başladı diyete ocakta olabilir bugün 17 kilo oldu tekme attığı
Hedefi 60tı 55e çekti

İsteyen herkes başarabilir

boyum kisa oldgu icin kilolu gozukuyorum gecen sacimi boyadim iyi iyi die gecstrdi bni
Diyet gruplaro var canim oraya gel listeni yaz fazla olani zaten söylerler bi daha yemezsin topluca yapildigi icin motive ediyor ben bu sekilde 12 kilo verdim tavsiye ederim diyet gruplari diye arattir istersen

Diyet çaylarını ve dengesiz internet diyetlerini kullanmayın, kilo vermeyeceğiniz gibi sağlığınızdan da olursunuz. Bu işin mucizevi ve kısa yöntemleri yok. Sağlıklı besleneceksiniz, sabırlı olacaksınız. Abur cubur, aşırı şekerli-tuzlu şeylerden, kızartmalardan uzak duracaksınız. Devlet hastanelerinde de diyetisyen var artık, gidin danışın.

X