Kocam beni küçümsüyor

Herkese merhaba bi sıkıntım var ve hemen sizinle paylaşıp benimle fikirlerinizi paylaşmanızı istiyorum ben yaklaşık iki senedir Amerika’da yaşıyorum buraya gelirken hamileydim ve doğumum burada gerçekleşti bu zamana kadar toplamda altı seneye yakın birkaç iş alanında çalışma imkanım oldu lise mezunuyum evliliğimizin birinci yılında eşim benim fikirlerimi önemser beraber karar alırdık fakat son bir senedir eşimin beni çok fazla küçümsediğini fark ediyorum buraya geldiğimde hemen çocuk sahibi olduğum için çok fazla dil öğrenemedim ama
Kendimi ifade etmekte zorluk çekmediğimi söyleyebilirim eşim benden çok çok daha iyidir bu konuda nedeni benim dil öğrenememem mi bilmiyorum ama artık benim düşüncelerimi önemsemeyen fikirlerime saygı duymayan beni dinlemeyen yaklaşımı ne kadar şaka yapmak amacıyla olsa da beni küçümsediği ne söylemeliyim eşimle tanıştığımda onun için çok zeki biri olduğumu söylerdi ve ben de böyle olduğunu düşünüyordum şu an neden bana böyle davrandığını bilmiyorum sanırım onun tarafından biraz bastırılmış olmak özgüvenimi kırdı bununla ilgili ne yapabilirim nasıl davranabilirim tekrar benim fikirlerimi önemsemesi için küçümsememesi için en azından nasıl davranmalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim fikirlerinize düşüncelerinize ihtiyacım var😊
Bence sen kendini kendin için geliştir. Bu ayrı. Onu uyarmalisin yanında rahat olmalıyım bana böyle davranma de. Evlilik zaten bu değil mi? Sırtını eşine yaslarsin ve açıklarını ortaya dökmez onları kapatır.
 
Özge hanım, sizin daha önce açtığınız konuya da baktım. Genel olarak eşinizle olan olayları birleştirdiğimde uzaktan dinleyen biri olarak söyleyebileceğim şey tez zamanda, en kısa sürede bulunduğunuz countydeki bir ‘Community College’a yazılın.
Dil okuluyla vs filan vakit harcamayın. Eğer 6 senedir bir iş tecrübeniz varsa diliniz sıfır değildir zaten. Community College’larda bir dil sınavına sokarlar ona göre eğer ihtiyacınız varsa bir iki dil dersinin yanına diğer temel derslerden alıp ufak ufak başlayıp bitirirsiniz eğitiminizi.
Size düzgün şartlarda çalışma imkanı sağlayacak, herhangi bir durumda eşinize muhtaç kalmadan geçindirecek bir alanı seçin.
Amerika’da sağlık her zaman para eder. Sağlıkla ilgili bir bölüm seçmenizi tavsiye ederim. Daha kolay iş bulursunuz, maaşı da kötü olmaz. Benim TR’den hemşirelik mezunu bir arkadaşım Amerika’da ‘Sonografi’ okudu 2 yıl. Hemen de iş buldu. Siz Collega’a yazıldığınızda zaten oranın kariyer planlama servisi bu türlü konularda size yardımcı olur. Biliyorsunuz bölüm değiştirmek zor değil ABD’de. İlk yıl AP dersleri alacağınız için sonraki sene bakarsınız hangi bölümü istediğinize.
Allah yuvanızdan huzuru mutluluğu bozmasın ama dediğim gibi eşinizle ilgili açtığınız konulara bakarak söylüyorum ki eşinize çok güvenmeyin. Tez elden kendi mesleğinizi elinize almaya bakın.
 
Bence bi an önce bu adamdan kurtulmaya bakın. Bi ömür onun kıçı kırık egosuyla harcanmaya değmez. Kendinizi dil öğrenerek, mesleki açıdan kuvvetlenerek garanti altına alın. Bu arada da manipülasyon teknikleri öğrenerek bi güzel psikolojisini bozup yollayın. Acımayın paşaya.
 
O sizi tekrar önemsesin diye çaba harcamayın lütfen .
Ne yapacaksanız kendiniz için yapın .
 
Cocuga siz mi bakiyorsunuz yoksa bir okula gidebilecek zamaniniz var mi?
 
Aman kocanız yüzünden gaza gelipte Türkiye'ye dönmeyin de..

Hepsi zamanla düzelir. Yeter ki yapacağınız, yaptığınız her şeyi kendi gelişiminiz için yaptığınızı, yapacağınızı bilin. Ordaki imkanları değerlendirin..
 
X