Kocam çok değişti

demka72

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2021
10
-23
29
Herkese merhabalar. Ben 27 yaşında 1 yıllık evliyim. Eşimle lisede tanıştık aslında benim tipim değildi fakat peşimden çok koştu bende ergenlik kabul ettim ilgisi sevgisi hoşuma gitti. Ozamanlar bana çok saygı duyar ve severdi sesini bile yükseltmezdi. Durumları iyi değildi o yüzden daha çok ben onunla sosyal anlamda bişeyler yapmak için uğraşırdım.sonra birkaç yalanını yakaladm ve liseden sonra ayrılık kararı aldım ama bir şekilde bana tekrar ulaştı onu özlediğimi farkettim ve yeniden başladık uzak mesafe ilişkisi yürütmeye çalışıyorduk ben lisans o ön lisans mezunu.ayrılıp barıştıktan sonra bana kaba davranmaya başladığını farkettim. Bana bağırmaları başladı. Ama ertesi gün pişman olur konuşmaya çalışır gönlümü alırdı. Bende zaten uzağız diye çok uzatmazdm. Üniversite bitince nişanlandık. Onun doğru düzgün işi yoktu ama artık aileler öğrenmişti ve adını koyalm istedik . Ailem başta karşı çıktı ama ben ona güveniodum beni sevdiğini hissediyordum çünkü bnm için birşeyler yapmaya uğraşırdı hep. Nişanlandıktan kısa süre sonra askere gitti ve uzman çavuşluk nasip oldu. İkimizde çok sevindik. Düğün işlerini hızlandırdık. Fakat düğün alışverişlerinde falan hep kavga ettik. Tabi kayınvalidemlerin durumu olmadığından herşeyi eşimin üstüne yıktılar eşimde bazı şeylerde sürekli onları dinledi ve onlara yük olmamak için uğraştı. Bende bu kadar yıldan sonra herşey güzel içime siner olsun istiyordum. Ama iice kabalaştı küfürler etti. Borç altına girdiği içindir evlilik stresidir dedim sabrettim fakat tam eve taşınacağımız sırada yine çeyiz alışverişinde büyük bir kavga ettik ayrılalm dedi bende artık dayanamayıp kabul ettim. Fakat bu seferde etekleri tutuştu iyi davranmaya başladı. Sonra bir şekilde evlendik başlarda küsmeme ağlamama kıyamayan insan gitti. Sürekli elinde telefon oynamaya başladı. Düğün borçları vardı zaten sonra gitmiş bidaha kredi çekmiş sonradan söyledi bende para var diye rahat davrandım onunla biraz tatil yaptk sonra bitcoine yatırmış ordada batmış bana sonradan söyledi.çok borçlandı ailesinden yardm istedi. Borç altında ezildikçe ben bişey istemiyim diye bana bağırıp çağırıyor senin isteklerin yüzünden ben bu hale geldim bundan sonra eve her istediğini alamıcaksın bunu göze al diyor. Marketten onun yanında bişeyler alırken gerginleşiyorm şimdi bir laf edicek diye. O an bir şey demesede sonradan mutlaka yüzüme vuruyor. Okadar şey almasaydın okadar şey istemeseydin böyle olmazdı diye. Tabiki bende sesimi çıkarıyorm ezdirmiyorm kendimi ama böyle sürekli sinirli olmasındanda çok yoruldum. Stresten böyle davranıyodur diyerek onu bu zor zamanında yalnız bırakmak istemiyorm sonuçta birlikte yedik içtik gezdik.Ama eski sevecen beni kırmaktan üzmekten korkan istediğimi yapmak için çabalayan adamı özlüyorum. Bir yuva kolay kurulmuyor hele biz kaç yıl emek verdik.Napmalıyım bilmiyorum benmi hatalıyım yoksa omu yoksa ikimizdemi hata yaptık.bni sevdiğini biliyorm bende onu seviyorm ama bir türlü düzene oturtamadk evliliğimizi.tecrübeli insanlardan yardm istiyorm.

Şimdiki aklım olsa evliğimin daha ilk yıllarında değişen bir kocayı çocuğumda yoksa eğer kafamı da bozuyorsa hemen şutlardım.çünkü asla ve asla değişmedikleri gibi kendilerini bi halt zannedıp daha cok kuduruyolar.
Sonrasından korkuyorum ya özlersem ya hata yaptığımı düşünürsem yalnızlık çekersem ya sonra yine yanlış tercih yaparsam kafamda deli sorular

Siz en başta kabul etmişsiniz ve olaylara davetiye çıkarmışsınız. Aklı başında olan adamlar bile evlenince değişiyor. Değişmekten kastım eski ilgisi kayboluyor kaldı ki sizinki fragmanmış o zamandan anlamanız lazımdı.

Siz de evlenirken isteklerde çok yüklendiyseniz erkekler sonrasında bunu dile getirir. Kendi borcunu ailesine ödeten bir adamın, size tolerans tanımasını beklemeyin.

Henüz yeni evlisiniz ve bu durumda böyle ise ilerleyen zamanda zıvanadan çıkar.

Adam değişmemiş ki. Hep aynı davranışları olmuş ama siz şöyledir böyledir diyip görmezden gelmişsiniz. Birikmiş birikmiş evlenince de sizin gönlünüzü bile almaya gerek duymayacak hale gelmiş adam artık.

Boşanmak istemiyorsunuz anlaşılan. Siz çalışıyor musunuz? Lisans mezunuymuşsunuz. Çalışmıyorsanız bir iş bulun çalışın. Hem eşiniz sizin lokmalarınızı saymayı bırakır hem de evin ekonomisine katkıda bulunmuş olursunuz.

Kendisi o kadar borc yapıp coin işine girip batmış siz en azından ev eşyası falan aldınız düğün için harcadınız ne yapsaydınız boş eve mı gelcektiniz. Sizin girdiğiniz borç onun boğazını sıkıyor olsaydı gidip parasını bu tarz işlere yatirmazdı keşke az daha borca soksaydınızda bu işe cesaret etmeseydi.
evlilikte keramet vardır derler bak Allah size yardım etmiş uzman çavuş olmuş bunun için sukretmesi gerekirken birde nankörlük mü ediyor. siz onu çok sevdiğiniz için değil onun sizi sevdiğini düşündüğünüz için evlendiniz size sevgisi bittiği an gidin ona bunların hepsini söyleyin ne eksin ne fazla kavga etmeden soğuk soğuk ama Tripli değil . Ona bu şekilde davranması durumunda evime dönerim sende benden kurtulursun bundan sonra borçsuz devam edersin deyin ne demek çikolata bile alırken korkmak . Ayrıca siz çalışmıyor musunuz bütün borç eşiniz mı ödüyor.

Eşinizin mayasında hanzoluk varmış zaten evlenince iyice çıkmış ortaya değişmemiş yani pek. E siz de düğün zamanı kocam borcun altına girecek dememişsiniz en güzelini almaya özen göstermişsiniz. Her şey özendiğim gibi olsun deyince borç gırtlağa dayanıyor maalesef. Eşiniz sorunlarını kendi çözemeyen biri gibi geldi şuan da elinin altında siz varsınız size sarıyor. Ha hayat geçer mi böyle bence geçmez ama siz bilirsiniz siz onun hareketlerine kendinizce kılıflar bulmaya ve kendinizi kandırmaya devam edebilirsiniz

Herkese merhabalar. Ben 27 yaşında 1 yıllık evliyim. Eşimle lisede tanıştık aslında benim tipim değildi fakat peşimden çok koştu bende ergenlik kabul ettim ilgisi sevgisi hoşuma gitti. Ozamanlar bana çok saygı duyar ve severdi sesini bile yükseltmezdi. Durumları iyi değildi o yüzden daha çok ben onunla sosyal anlamda bişeyler yapmak için uğraşırdım.sonra birkaç yalanını yakaladm ve liseden sonra ayrılık kararı aldım ama bir şekilde bana tekrar ulaştı onu özlediğimi farkettim ve yeniden başladık uzak mesafe ilişkisi yürütmeye çalışıyorduk ben lisans o ön lisans mezunu.ayrılıp barıştıktan sonra bana kaba davranmaya başladığını farkettim. Bana bağırmaları başladı. Ama ertesi gün pişman olur konuşmaya çalışır gönlümü alırdı. Bende zaten uzağız diye çok uzatmazdm. Üniversite bitince nişanlandık. Onun doğru düzgün işi yoktu ama artık aileler öğrenmişti ve adını koyalm istedik . Ailem başta karşı çıktı ama ben ona güveniodum beni sevdiğini hissediyordum çünkü bnm için birşeyler yapmaya uğraşırdı hep. Nişanlandıktan kısa süre sonra askere gitti ve uzman çavuşluk nasip oldu. İkimizde çok sevindik. Düğün işlerini hızlandırdık. Fakat düğün alışverişlerinde falan hep kavga ettik. Tabi kayınvalidemlerin durumu olmadığından herşeyi eşimin üstüne yıktılar eşimde bazı şeylerde sürekli onları dinledi ve onlara yük olmamak için uğraştı. Bende bu kadar yıldan sonra herşey güzel içime siner olsun istiyordum. Ama iice kabalaştı küfürler etti. Borç altına girdiği içindir evlilik stresidir dedim sabrettim fakat tam eve taşınacağımız sırada yine çeyiz alışverişinde büyük bir kavga ettik ayrılalm dedi bende artık dayanamayıp kabul ettim. Fakat bu seferde etekleri tutuştu iyi davranmaya başladı. Sonra bir şekilde evlendik başlarda küsmeme ağlamama kıyamayan insan gitti. Sürekli elinde telefon oynamaya başladı. Düğün borçları vardı zaten sonra gitmiş bidaha kredi çekmiş sonradan söyledi bende para var diye rahat davrandım onunla biraz tatil yaptk sonra bitcoine yatırmış ordada batmış bana sonradan söyledi.çok borçlandı ailesinden yardm istedi. Borç altında ezildikçe ben bişey istemiyim diye bana bağırıp çağırıyor senin isteklerin yüzünden ben bu hale geldim bundan sonra eve her istediğini alamıcaksın bunu göze al diyor. Marketten onun yanında bişeyler alırken gerginleşiyorm şimdi bir laf edicek diye. O an bir şey demesede sonradan mutlaka yüzüme vuruyor. Okadar şey almasaydın okadar şey istemeseydin böyle olmazdı diye. Tabiki bende sesimi çıkarıyorm ezdirmiyorm kendimi ama böyle sürekli sinirli olmasındanda çok yoruldum. Stresten böyle davranıyodur diyerek onu bu zor zamanında yalnız bırakmak istemiyorm sonuçta birlikte yedik içtik gezdik.Ama eski sevecen beni kırmaktan üzmekten korkan istediğimi yapmak için çabalayan adamı özlüyorum. Bir yuva kolay kurulmuyor hele biz kaç yıl emek verdik.Napmalıyım bilmiyorum benmi hatalıyım yoksa omu yoksa ikimizdemi hata yaptık.bni sevdiğini biliyorm bende onu seviyorm ama bir türlü düzene oturtamadk evliliğimizi.tecrübeli insanlardan yardm istiyorm.
Bir yuva kolay kurulmuyor ve parada kolay kazanılmıyor.Adamin tek başına borçları ödeyeceğini bile bile her istediğinizi yaptirmissiniz.Sonra ister istemez strese girmiş belli ki.Kolay para kazanma yollarına baş vurmuş.Ordan da batınca sizi bunun nedeni olarak görmeye başlamış.Hakaret, küfür vs. bunlar tabi ki doğru değil.Ama bende bazı kadınları anlamıyorum.Ozellikle çalışmayan kadınlar çalışan kadınlara göre çok daha savurgan oluyorlar.Şu devirde market alışverişi yaparken bile zorlanirken gönlünce düğün yapmak bana israf gibi gelmeye başladı.Tanidigim erkek arkadaşlarımın çoğu da sırf düğün borcuna girmemek için ya evliliğe soğuk bakıyor ya da erteliyor.
Evlilik aşkı da öldürüyor çünkü yaşam mücadelesine giriyorsunuz.Bunu sadece eşinize yüklemeyin.Ustelik askermis eşiniz .Zaten çalıştığı kurumda stresli bir yer ona destek olmanızı öneririm.Benim fikrim.

Maddi şeyleri anlatırken hep eşinizin kredisini, borcunu anlatıyorsunuz. Ortak kurmadınız mı evi? “Her şey özendiğim gibi olsun istedim” diyen biri elini taşın altına koymalı diye düşünüyorum ben. Aileniz önlisans mezunu diye beğenmemiş, markette bile korkuyorum demenizden lisans mezunu olan kızlarının çalışmadığı izlenimine kapılıyoruz. Çalışmıyorsanızda bu borç ikinizin. Sadece eşinizin ve onun ailesinin çabalaması doğru geliyor mu size? Bu kadar borç vs varken ve bu borç ikiniz için yapılmışken çalışmamanız eşinizin içindeki hanzoyu dahada gün yüzüne çıkarıyor galiba. Sizin anlattığınızdan anlaşılan ilk ayrılıp barışmada kabalaşmaya başlamış adam. Siz hep bir bahane uydurup inanmışsınız kendi kendinize. Aynı evin içinde bahane uyduracak alanınız kalmamış artık.

Çalışmaya ne dersiniz?
Di mi, bir de bu var. Hadi adamın içindeki ayı yokluk vakti çıktı, hem herşeyim güzel olsun diye tonla masraf yapacaksın hem de rahat rahat evinde oturmaya çalışacaksın. Kimse kusura bakmasın; eşim tek başına mücadele ederken hamile halimle bana iş bul diye adamın kafasının etini yiyen, stresten kafayı duvara sürten ben bu rahatlığı anlayamam.

X