KOCAM ÇOK PİS!!!

Duzelmez nerden bildigimi sorma :) benim içimde olan temizlik okb sini canlandirdi eşim böyle ola ola. Bir süre sonra ikimizde uçlarda yaşayan insanlara dönüştük o aşırı dağınık dikkatsiz ben aşırı titiz pinpirikli. Baştan düzgün sececektik ama bu da kavun değil.. aynı evin içine girince öğreniyorsun
Bende normalde çok temizlikle uğraşan bi insan değilim ama gerçekten dağıttıkça toplayasım geliyo kirlettikçe temizleyesim geliyor benı de tetiklemeye başladı

Maalesef erkeklerin kendi doğasında olan bişey düzeltilmiyor yada işlerine gelmiyor çünkü zaten bizim yapacagımızı biliyorlar . Ama bazı insanların da kapasitesi yoktur canım yanlış anlama beceriksiz oluyor genelde erkekler

Hayır erkeklerin doğasında olan birşey değil bu.

Benim babam benden daha güzel ütü yapar.
Babam duşan çıkar çıkmaz banyoyu temizler.

Dayım börek yapar. Babam dayım amcam yemek yaparlar.

Hepsi üniv.mezunu. Annem, iki ninem, yengelerim ailemizde ev kadını yok.

Anası öğretmemiş sen çocuk gibi öğreteceksin baştan gel beraber topluyalım diye.

Ha kendi de tembel ama ‘ele karışacaksın öğren’ diye telkin yapabilirlerdi.

Bu ülkede erkek çocuk yetiştirememe sıkıntısı var.

Anası/ bacısı yapsın erkek çocuk iş mi yapar zihniyetinin sonucu bu işte.

Oğullarınıza kişisel temizliği barınan yerin temizliğini öğretin hanımlar.

Benim çok sevgili ilk okul hocam ‘ aslan yattığı yerden belli olur’ derdi☺️

Maalesef erkeklerin kendi doğasında olan bişey düzeltilmiyor yada işlerine gelmiyor çünkü zaten bizim yapacagımızı biliyorlar . Ama bazı insanların da kapasitesi yoktur canım yanlış anlama beceriksiz oluyor genelde erkekler
Becerikli aslında ama işine böyle geliyo annesi zannediyo heralde yıllarca annesi toplamış pisliklerini işte bende diyorum ben annen değilim ama anlamıyor

Babanız gibi biriyle evlenmemişsiniz işte onu demek istiyorum,Karşımızdaki kişiyi biriyle kıyaslamak bilmiyorum ilişkiyi yıpratır canım , mesela benim ailemde çok düzenlidir abilerim vs ama eşimde benim bir iki söylemlerimden sonra yapar yani . Eğer bu içinde yoksa ben ne söylesem davul zurna az gelir

Benim babamda aynı şekilde kullandığı hıcbı eşyayı ortada bırakmaz aldığını yerine koyar ev siler süpürür böyle bi aileden böyle bi adama işte

Anası öğretmemiş sen çocuk gibi öğreteceksin baştan gel beraber topluyalım diye.

Ha kendi de tembel ama ‘ele karışacaksın öğren’ diye telkin yapabilirlerdi.

Bu ülkede erkek çocuk yetiştirememe sıkıntısı var.

Anası/ bacısı yapsın erkek çocuk iş mi yapar zihniyetinin sonucu bu işte.

Oğullarınıza kişisel temizliği barınan yerin temizliğini öğretin hanımlar.

Benim çok sevgili ilk okul hocam ‘ aslan yattığı yerden belli olur’ derdi☺️
Eşimin annesi eşim üniversite okurken başka şehirden haftalık kıyafetlerini bulaşıklarını yıkamaya ütülemeye gelirmiş düşünün durumu 😅

Merhaba ben bir yıllık evliyim ve eşimle ilişkimiz çok güzel bana sevgisi ilgisi yerinde ama gel gelelim artık dayanamadıgım bi konu var. Evde o kadar dağınık heryeri o kadar pis bırakıyo ki artık bıktım defalarca konuştum her seferinde sözler veriyor ama nafile. En ufak banyoya bile girip çıksa arkasından bornozu dışarı asıyorum kıyafet havlu topluyorum banyoyu yıkıyorum lavaboyu yıkıyorum hergün böyle. Sakız çiğniyor oraya buraya yapıştırıyor çoraplar kıyafetler çıkardık yerde. Canı bi şey çekse mutfağa girse mutfak girilmicek hale geliyor çıkardığı çıkardık yerde ev hergün savaş alanı haline geliyo. Yerde bir şey bir ay dursa rahatsız olmaz üstünden atlar geçer. Çözüm olarak yapma toplama diyecekseniz denedim hiçbi işe yaramıyor rahatsız olmuyor kendisi . eve temizlikçi çağır diyecekseniz çağır istediğin zaman diyor. Ama benim sıkıntım bunlsrı kendinin öğrenmesi artık beyninde sıkıntı olduğunu düşünmeye başladım günde milyon kere söylüyorum tamam aşkım tamam diyip geçiştiriyor. Ama dediğim gibi diğer türlü mükemmeliz ben kızarken bile konu değiştirip yumuşatıyor. Kendi kişisel bakımı konusunda mükemmeldir parfüm sıkmadan dışarı çıkmaz günde 2 kere duş alır sürekli kıyafet değiştirir dışardan gören temiz bakımlı bir adam olduğunu düşünür kesinlikle kendisine de arrık midem bulanıyo senden diyorum ama yok umursamıyo Tüm yolları denedım ama düzelmesi ıcın Sizce ne yapmam gerekiyo??
Vallahi büyük sorun 😅 kendisine zorla temizletin😄

Ilerde oglum kendine yetebilmesi icin ve gelinlerim de böyle dert cekmesin diye oglan cocuklar icin "ev isleri" isleri aldim..mutfak temizliginden evde ufak tefek tamir islerine kadar anlatiyor. Bence burda kayinvalideniz suclu zamaninda ogulunu egitmesi gerekirdi. Ama asıl sorun esinizin saygisiz olmasi..bir insan karsidaki insan rica ettigi halde yalnis birseyi sürdürüp duruyorsa bu saygi duymadigindan. Yoksa baska yerde ayni pis sekilde davraniyor mu? Davranamaz. Ve bu konuda hic de poncik tepki göstermezdin

X