Kocam ile aram aciliyor yardim..

yani kendisi de çalışmıyor ki. çalışmayıp uzmanla filan da evleniyorsan azcık gözü açık olacaksın. istemiyorsan öyle mesela aileye yedirmeyeceksin, aile apartmanına gitmeyeceksin. yıkacaksın ortalığı ya da baştan had bildireceksin.

hadi eskiden 18-20 yaşında oluyordu uzman eşleri, çalışmıyordu da mecbur kalıyordu, o zamanlar boşanmak da daha zordu vs. çekiyordu kadınlar.

30 sene geçti, yaşlar büyüdü, ama hala çalışmayan eş. bu sefer çekemiyorlar da bu sefer de psikolojik sorunlar. huzursuzluk.

hala ne anlıyorlar bu evliliklerden ben bir şey anlamış değilim.
Bile bile lades işte...

Vay arkadaş, ertesi gün hapını korunma yöntemi olarak kullanıyorlar. Ben yurt dışında yaşıyorum ve bir kez emin olamadım kullanmak istedim. Eczanede arka tarafa çağırıldım, form doldurdum, eczacı kadın açtı paketi ve ilacı kendi verdi, yutana kadar bekledi başımda. Yuttuğumdan emin olmak isteyince noluya ya dedim sordum. Prosedür böyleymiş, kadınların güvenliği nedeniyle bu şekilde verebiliyorlarmış. Başkası adına alamıyorsun, kadın bizzat kendi gelip alacak ve orada yutacak hapı. Zorla alıkonan tecavüz edilen istismar edilen biri olmasın diyeymiş.

Çocuğuma tek bakarım nolmuş diye atar gider yapıyorsunuz ama çocuğun babaya da ihtiyacı var. Huzurlu mutlu sakin bir evde aile ortamında yaşamaya da hakkı var, bunu da verebilecek misiniz? Niye hemen çocuk yaptın denmesinin nedeni bu. Evet anne karnındayken babası ölen çocuklar var ama en azından babasının olmadığını bilerek büyüyorlar. Sizinkinin babası hem var hem yok olacak.

Prezervatif takmak istemeyen adamla beraber olmayacaksınız veya ondan habersiz sağlık ocağına gidip doğum kontrol hapı alacaksınız. Bilmiyordum etmiyordum... emin misiniz? Çünkü korunma yöntemleri gizli bilgi değil, internette istemediğin kadar bilgi var. Önce kendinize dürüst olun. Böyle erkeklerin var olma çoğalma nedeni sizlersiniz. Kendime hayat arkadaşı eş bulayımdan çok anama babama çocuğuma bakıcı bulayım zihniyetine destek veriyorsunuz.

şuraya koca harflerle yazmak istiyorum. İstanbul'un göbeğine pankart açmak istiyorum. eş ailesi ile altlı üstlü yakın mesafede oturulmaz. !!! yazılı olmayan kural bu anlayın artık. sonra sorunlar gelsin.
aile apartmanı iyi bir şey değil ama karışılacaksa yakın mesafe olmasa da uzaktan da karışılıyor. Hele mesafe çok olursa bu sefer yatılı gelip gitmeler uzun uzun kalmalar oluyor ki bu daha beter bence.

Evt biz ev bulamadığımız için burda oturmaya mecbur kaldık. Deprem bölgesinde oturuyoruz. Hayır eşim babasiyla ortak iş yapmıyor. Esim askeri personel. Ama nedense babasının burnu her şeyin içinde.
eee eşin askeri personelse tayine tabii değil mi? Hem de zorunlu tayin?

Çocuk doğduktan sonra gelecek cümbüşü fısıldamaya geldim. Lohusalık, tahammülsüzlük, beden değişimi, herkesin her şeye müdahale etmesi, kaynananın ağzının içinde yaşamaya başlaması falan gibi şeyler. Lohusalık dışındakileri ben yaşamadım buralarda çok gördüm.
Senin tek sorunun dediğin şey küçük küçük bir sürü soruna gebe bırakan şey işte. Bi de ertesi gün hapını nasıl korunma yöntemi olarak kullandınız ben hiç anlamadım sevişip ertesi gün alıyor muydunuz? Öyleyse muhakkak bir doktora gidip bunu anlatmanız lazım. Max senede 2 kullanılmalı bütün düzeni hormonları doğacak çocuğu bile etkilemiş olabilir
Ellanin guncel fiyatına bakarsak konu sahibinin birden fazla kullandığını düşünmüyorum

Sizce hangi baba oğlunun çok zor durumda olduğunu bildiği halde ondan umre parası alıp da umreye gider. Hangi vicdan bunu kabul eder
Yanlış sorular.

Doğru soru: Hangi eş eşinin istemediğini bile bile borcu olduğu halde eşi para isteyince yok diyip ailesine verebilir?

Sorun eşinizin ailesi değil eşinizin ta kendisi.

Evt biz ev bulamadığımız için burda oturmaya mecbur kaldık. Deprem bölgesinde oturuyoruz. Hayır eşim babasiyla ortak iş yapmıyor. Esim askeri personel. Ama nedense babasının burnu her şeyin içinde.
Sabırla tayin zamanını bekle herkesin yüzüne gül ama.kendini ezdirme alttan alttan yap herşeyi fazla gorusme hamilesin bhanende var yorgunum uyudum de cocuk dogdugunda askim canim.cicim.burasi cok.kohne olmuyor cocugun ihtiyaclarini bile karsilayamiyoruz tasinalim ailene yakin yere yada bulamazsak aileni istersen onuda yakin yere tasiriz dersin once kendin tasinirsin sonrada baksrsiniz bi caresine

Gerçekten durumuna çok üzüldüm rabbim inşallah ama inşallah o bebeğinin hatrına seni o binadan kurtarsın böyle anne babalar evlat değil ileride kendilerine baksınlar etinden sütünden herşeyinden faydalanalım diye çocuk büyütüyorlar. Başka çocukları yokmu eşine sarmışlar. Bence eşinin ailesine karşı mesafeni koy. Çok gidip gelme samimi olma. İnşallah bir mucize olurda eşinin tayini çıkar kilometrelerce uzağa gidersiniz onlardan. Ayrıca eşin mesleği bırakıpta napıcakmış dışarıda nerede orda kazandığı kadar maaş verirlermiş ona acaba benim eşimde uzman olduğu için biliyorum kim iş verir versede nerde bu kadar iyi kazanabilir hemde diyosun borçlarımız var ve ailesinede bakıyosunuz onların faturasını niye siz ödüyosunuz ya ne münasebet kayınpederinin geliri yokmu napıyor bu adam parasını acaba hey allahım

Gerçekten durumuna çok üzüldüm rabbim inşallah ama inşallah o bebeğinin hatrına seni o binadan kurtarsın böyle anne babalar evlat değil ileride kendilerine baksınlar etinden sütünden herşeyinden faydalanalım diye çocuk büyütüyorlar. Başka çocukları yokmu eşine sarmışlar. Bence eşinin ailesine karşı mesafeni koy. Çok gidip gelme samimi olma. İnşallah bir mucize olurda eşinin tayini çıkar kilometrelerce uzağa gidersiniz onlardan. Ayrıca eşin mesleği bırakıpta napıcakmış dışarıda nerede orda kazandığı kadar maaş verirlermiş ona acaba benim eşimde uzman olduğu için biliyorum kim iş verir versede nerde bu kadar iyi kazanabilir hemde diyosun borçlarımız var ve ailesinede bakıyosunuz onların faturasını niye siz ödüyosunuz ya ne münasebet kayınpederinin geliri yokmu napıyor bu adam parasını acaba hey allahım
İnşallah.. kendisi emekli ama iki kişiler evleri kendi evleri bahçe arsa ve arabası da var. Benim eşim 9 senelik uzman çavuş henüz Bi Araba parası bile biriktiremedi ve şuan o kadar çok ihtiyacımız var ki. Hele ki böyle bir dönemde. Ben kendi kulağımla duydum eşim balkonda annesine dert yakiniyordu bu meslek beni yordu diye annesi de bırak oğlum memurluk hakkın var diyordu. Sanki günümüz turkiyede mesleği bırakır bırakmaz memur olacağını düşünüyor. Saçmalık ben bile senelerdir atama bekliyorum. Onların tek istediği biz burda kalalım onların eline bakalm ben gideyim her işlerine koşturayim eşim maaşını alsın onlara harcasin başka da bir açıklaması olamaz. Eşim çarşıda bebek arabası bakıyordu bana da fotoğrafını attı heycandan daha ilk haftalarda bile alışveriş yapmaya başladı yavaştan. Kaynanam ve kayinpederimin bana dedikleri şey eee param yok diyordu bebek arabasına neden bakıyor ki. Anne dedim almıyor ki adam heycandan bakınıyor. Benm eşim tüm bunlara rağmen hiç bir şey görmüyor yine ortalığı karıştıran suçlu görünen ben oluyorum ne hikmetse

Yaa tabi tabi memurluk hakkı varmış gerçekten yazık 9 yıllık meslekte adam kendine hiç birşey yapamamış yazık çok yazık adamı sömürmüşler resmen senin eşinin gözünü açman lazım benim eşimde 5 senelik uzman eşimin ailesinin hiç bir desteği olmadan bütün düğün masrafını kendi yaptı mobilyalardan takılara kadar bunun dışında ev geçindirirken çok şükür yatırımlarımız oldu ve bu adarsa doğum yaptım senin eşini. 9 yılda hiçbir çöpün sahibi olamamış bu konuda eşinin gözünü açmalısın bu haldeyken hiçbir birikim yapamamış memur maaşıyla nasıl geçinecek bu adam birde bebek yolda sen tatlı dille bak çemkirmeden sohbetin muhabbetin arasında bunları eşinin aklına sok

Yaa tabi tabi memurluk hakkı varmış gerçekten yazık 9 yıllık meslekte adam kendine hiç birşey yapamamış yazık çok yazık adamı sömürmüşler resmen senin eşinin gözünü açman lazım benim eşimde 5 senelik uzman eşimin ailesinin hiç bir desteği olmadan bütün düğün masrafını kendi yaptı mobilyalardan takılara kadar bunun dışında ev geçindirirken çok şükür yatırımlarımız oldu ve bu adarsa doğum yaptım senin eşini. 9 yılda hiçbir çöpün sahibi olamamış bu konuda eşinin gözünü açmalısın bu haldeyken hiçbir birikim yapamamış memur maaşıyla nasıl geçinecek bu adam birde bebek yolda sen tatlı dille bak çemkirmeden sohbetin muhabbetin arasında bunları eşinin aklına sok
Çok soyledim çok dil döktüm. Güzel bir dil ile de söyledim. Ama yok. Benim eşim de düğün masrafi taki ev eşyası hepsini kendi aldı ailesinin hiç yardımı olmadi. Bunu kendisi soyluyorda ailem arkamda durmadı diyor. Neymiş durumları yokmuş diye. Tm ona da eyvallah dedik. Benim tuhafıma giden eşimin bunca şeyi görüp te halen böyle davranması

Ellanin guncel fiyatına bakarsak konu sahibinin birden fazla kullandığını düşünmüyorum
ahaha
bu iyiydi gerçekten.

fiyat bir kenara da 7 aylık evli değil miydi bu kız 2.5 aylık da hamile zaten öncesi etti 4.5 ay, 4.5 ayda kaç kere kullanabilir insan? yani canına yazık...

İnşallah.. kendisi emekli ama iki kişiler evleri kendi evleri bahçe arsa ve arabası da var. Benim eşim 9 senelik uzman çavuş henüz Bi Araba parası bile biriktiremedi ve şuan o kadar çok ihtiyacımız var ki. Hele ki böyle bir dönemde. Ben kendi kulağımla duydum eşim balkonda annesine dert yakiniyordu bu meslek beni yordu diye annesi de bırak oğlum memurluk hakkın var diyordu. Sanki günümüz turkiyede mesleği bırakır bırakmaz memur olacağını düşünüyor. Saçmalık ben bile senelerdir atama bekliyorum. Onların tek istediği biz burda kalalım onların eline bakalm ben gideyim her işlerine koşturayim eşim maaşını alsın onlara harcasin başka da bir açıklaması olamaz. Eşim çarşıda bebek arabası bakıyordu bana da fotoğrafını attı heycandan daha ilk haftalarda bile alışveriş yapmaya başladı yavaştan. Kaynanam ve kayinpederimin bana dedikleri şey eee param yok diyordu bebek arabasına neden bakıyor ki. Anne dedim almıyor ki adam heycandan bakınıyor. Benm eşim tüm bunlara rağmen hiç bir şey görmüyor yine ortalığı karıştıran suçlu görünen ben oluyorum ne hikmetse
memurluk hakkı belediyede itfaiye gibi şeyler ya da AKUT filan oluyo diye biliyorum -çok da ayrıntılı bildiğimden değil

ama bunun için insanlar bi sürü uğraşıyor alacak yer bulmak için
öyle bir torpili garantisi var mı?

ya da 2-3 sene sonra artık tayin oldu desek.
korkarım siz elinizde küçük bebekle hele bir de bu sefer eş götürülemeyen/görece kötü bir yere çıkarsa sizi de götürmez bu adam,
kalın burada ben tek gidecem der

ahaha
bu iyiydi gerçekten.

fiyat bir kenara da 7 aylık evli değil miydi bu kız 2.5 aylık da hamile zaten öncesi etti 4.5 ay, 4.5 ayda kaç kere kullanabilir insan? yani canına yazık...

memurluk hakkı belediyede itfaiye gibi şeyler ya da AKUT filan oluyo diye biliyorum -çok da ayrıntılı bildiğimden değil

ama bunun için insanlar bi sürü uğraşıyor alacak yer bulmak için
öyle bir torpili garantisi var mı?

ya da 2-3 sene sonra artık tayin oldu desek.
korkarım siz elinizde küçük bebekle hele bir de bu sefer eş götürülemeyen/görece kötü bir yere çıkarsa sizi de götürmez bu adam,
kalın burada ben tek gidecem der
Zaten bende her gün ilaci aldım demedim. Buradakiler kendi kendilerine Bi sürü şey dediler. Ben o ilacı her gün aldım dedim mi hayır. Bizi götürememe gibi bir şansı yok o şartı ben en başında soyledim o da kabul etti. Zaten biz burdan batıya gideceğiz bizi goturememe gibi bir şansı da yok. Ha götürmezse zaten bu da bardağı taşıran son damla olur ve boşanma davasını acar donlarina kadar alırım. Sonuçta bu devlet kadını mağdur etmez demi.

Zaten bende her gün ilaci aldım demedim. Buradakiler kendi kendilerine Bi sürü şey dediler. Ben o ilacı her gün aldım dedim mi hayır. Bizi götürememe gibi bir şansı yok o şartı ben en başında soyledim o da kabul etti. Zaten biz burdan batıya gideceğiz bizi goturememe gibi bir şansı da yok. Ha götürmezse zaten bu da bardağı taşıran son damla olur ve boşanma davasını acar donlarina kadar alırım. Sonuçta bu devlet kadını mağdur etmez demi.
Korunurken oldu dediniz korunma şeklinizi sorduk Ella dediniz . Ben hala korunma şeklinizi merak ediyorum

Korunurken oldu dediniz korunma şeklinizi sorduk Ella dediniz . Ben hala korunma şeklinizi merak ediyorum
Ben yumurtlama günümün 5.gununde ellayi kullandım. Yumurtlamanin 1.ve 3 günlerinde birlikte olduk. Ve hayatımda ilk defa bu hapı içtim. Ondan sonraki korunmada iğne kullanacağıma karar vermiştim ama zaten adetim gecikince de test yaptım testim silik çıkınca 2 hafta sonra gidip kan verebildim öyle öğrendim hamile olduğumu. Kan vermeye bile 2 hafta sonra gidebildiysem imkanlarimizin ne kadar kısıtlı olduğunu siz düşünün. Minibüs yok ve sağlık ocağı çok uzak yürüyerek gidilecek gibi değildi. Eşim görevdeydi o dönünce o şekilde giderilmiştim. Evt belki korunma konusunda hiç bilgim olmayabilir fakat bende hiç bir zaman tamamen korunmak istemedim eğer gerçekten tamamen korunmak istesem giderdim spiral taktirir ya da tüpleri bağlatirdim fakat zaten yaşım 29 a gelmiş ben şimdi bu yaşımda çocuk yapamayacaksam 40 yaşından sonra hiç çocuğum olmaz belki evet hedeflerim var hamile halimle oturup ders çalışıyorum ben hiç bir zaman pes etmedim. Sadece buraya geldiğimde insanlara çok güvendim ama beni yanilttilar peki benim bunda suçum ne. Kocam istediğim gibi bir insan olsaydı o zaman çocuğa kimse kötü yorum yapmazdı dimi. Şuan evt istediğim gibi biri değil ama ne yapıp edip burdan gideceğiz onu da ikna ederim inşallah. Rabbım kimsenin hakkını kimsede bırakmaz

X