Kocam ile aram aciliyor yardim..

Ben yumurtlama günümün 5.gununde ellayi kullandım. Yumurtlamanin 1.ve 3 günlerinde birlikte olduk. Ve hayatımda ilk defa bu hapı içtim. Ondan sonraki korunmada iğne kullanacağıma karar vermiştim ama zaten adetim gecikince de test yaptım testim silik çıkınca 2 hafta sonra gidip kan verebildim öyle öğrendim hamile olduğumu. Kan vermeye bile 2 hafta sonra gidebildiysem imkanlarimizin ne kadar kısıtlı olduğunu siz düşünün. Minibüs yok ve sağlık ocağı çok uzak yürüyerek gidilecek gibi değildi. Eşim görevdeydi o dönünce o şekilde giderilmiştim. Evt belki korunma konusunda hiç bilgim olmayabilir fakat bende hiç bir zaman tamamen korunmak istemedim eğer gerçekten tamamen korunmak istesem giderdim spiral taktirir ya da tüpleri bağlatirdim fakat zaten yaşım 29 a gelmiş ben şimdi bu yaşımda çocuk yapamayacaksam 40 yaşından sonra hiç çocuğum olmaz belki evet hedeflerim var hamile halimle oturup ders çalışıyorum ben hiç bir zaman pes etmedim. Sadece buraya geldiğimde insanlara çok güvendim ama beni yanilttilar peki benim bunda suçum ne. Kocam istediğim gibi bir insan olsaydı o zaman çocuğa kimse kötü yorum yapmazdı dimi. Şuan evt istediğim gibi biri değil ama ne yapıp edip burdan gideceğiz onu da ikna ederim inşallah. Rabbım kimsenin hakkını kimsede bırakmaz
Evliliginiz duzgun degilse isterseniz 40 yasinizda olun cocuk yapmamalisiniz. Kotu evlilige cocuk getirilmez bu bencillikten baska birsey degil. Sizin sorununuz esiniz baska kimse degil bunu bilin. Hedeflerinizi de evlenmeden once gerceklestirmeliydiniz evlenince bu kadinlara bir ders calisma istegi yukleniyor galiba kpssden tut okul bitirmeye kadar. Ustune birde cocukla umarim hedeflerinize ulasirsiniz.

Evliliginiz duzgun degilse isterseniz 40 yasinizda olun cocuk yapmamalisiniz. Kotu evlilige cocuk getirilmez bu bencillikten baska birsey degil. Sizin sorununuz esiniz baska kimse degil bunu bilin. Hedeflerinizi de evlenmeden once gerceklestirmeliydiniz evlenince bu kadinlara bir ders calisma istegi yukleniyor galiba kpssden tut okul bitirmeye kadar. Ustune birde cocukla umarim hedeflerinize ulasirsiniz.
Hanimefendi günümüz turkiyede maalesef hedef gerçekleştirmek o kadar da kolay değil siz farkında değilsiniz sanırım. Ayrıca evlenmeden önce nerden biliyorsunuz emek vermediğimi çaba harcamadigimi defalarca kez hayal kırıklığı yaşadım ben. Ben öğretmenlik okudum şuanda da atanmaya çalışıyorum. Yinede boş durmuyorum ders calisyorm. Maalesef turkiyede atanmak o kadr da kolay değil. Hele bide ogretmensen. Evt benim sorunum zaten eşim ben farklı bir şey mi söyledim. Ama ne olursa olsun o annelik hissini yaşamak istemiş olamaz mıyım. Yok evlenince ders çalışmak istegi geliyormuş yok bilmem ne. Boş boş yorum yapmayın lütfen. Konuşmak için konuşmayın. Evlenip 2 cocukla atanan Bi sürü kadin

Hanimefendi günümüz turkiyede maalesef hedef gerçekleştirmek o kadar da kolay değil siz farkında değilsiniz sanırım. Ayrıca evlenmeden önce nerden biliyorsunuz emek vermediğimi çaba harcamadigimi defalarca kez hayal kırıklığı yaşadım ben. Ben öğretmenlik okudum şuanda da atanmaya çalışıyorum. Yinede boş durmuyorum ders calisyorm. Maalesef turkiyede atanmak o kadr da kolay değil. Hele bide ogretmensen. Evt benim sorunum zaten eşim ben farklı bir şey mi söyledim. Ama ne olursa olsun o annelik hissini yaşamak istemiş olamaz mıyım. Yok evlenince ders çalışmak istegi geliyormuş yok bilmem ne. Boş boş yorum yapmayın lütfen. Konuşmak için konuşmayın. Evlenip 2 cocukla atanan Bi sürü kadin
Evlenip 2 cocukla atanan Bi sürü kadin gördüm ben. Sizin belki bir mesleğiniz vardır ya da yoktur bilemem sizi tanımıyorum ama eğer varsa da herkes sizin gibi şanslı değil. Lütfen şu kadınların kadinlara düşmanlığı niye bırakın artık bunu. Cocuk olsn ya da olmasın benim şuan 2 tane çocuğum da olabilirdi 7 aylık evli değilde 7 senelik evli de olabilirdim.

Ben yumurtlama günümün 5.gununde ellayi kullandım. Yumurtlamanin 1.ve 3 günlerinde birlikte olduk. Ve hayatımda ilk defa bu hapı içtim. Ondan sonraki korunmada iğne kullanacağıma karar vermiştim ama zaten adetim gecikince de test yaptım testim silik çıkınca 2 hafta sonra gidip kan verebildim öyle öğrendim hamile olduğumu. Kan vermeye bile 2 hafta sonra gidebildiysem imkanlarimizin ne kadar kısıtlı olduğunu siz düşünün. Minibüs yok ve sağlık ocağı çok uzak yürüyerek gidilecek gibi değildi. Eşim görevdeydi o dönünce o şekilde giderilmiştim. Evt belki korunma konusunda hiç bilgim olmayabilir fakat bende hiç bir zaman tamamen korunmak istemedim eğer gerçekten tamamen korunmak istesem giderdim spiral taktirir ya da tüpleri bağlatirdim fakat zaten yaşım 29 a gelmiş ben şimdi bu yaşımda çocuk yapamayacaksam 40 yaşından sonra hiç çocuğum olmaz belki evet hedeflerim var hamile halimle oturup ders çalışıyorum ben hiç bir zaman pes etmedim. Sadece buraya geldiğimde insanlara çok güvendim ama beni yanilttilar peki benim bunda suçum ne. Kocam istediğim gibi bir insan olsaydı o zaman çocuğa kimse kötü yorum yapmazdı dimi. Şuan evt istediğim gibi biri değil ama ne yapıp edip burdan gideceğiz onu da ikna ederim inşallah. Rabbım kimsenin hakkını kimsede bırakmaz
İşte siz korunmadiniz bu korunma değil, geri çekme bile kullansanız olasılık çok düşük . canınız çocuk istedi ve yaptınız bu kadar basit . Eşinizi kendiniz seçtiniz ama çocuğunuz böyle bir ortamı hak etmiyor bizim de anlatmak istediğimiz buydu . Evlilik oturmadan o çocuğa sağlıklı bir ortam oluşturmadan hamile kalmak mantıklı gelmiyor , çelişkiler içindesiniz yok aldırmak istedim yok Ella kullandım siz istediniz ve yaptınız. Eşiniz de ordan ayrılmaz kolay kolay, o zaman KPSS'ye yüklenip bir şekilde atanmaniz lazım , bransiniz nedir ?

İşte siz korunmadiniz bu korunma değil, geri çekme bile kullansanız olasılık çok düşük . canınız çocuk istedi ve yaptınız bu kadar basit . Eşinizi kendiniz seçtiniz ama çocuğunuz böyle bir ortamı hak etmiyor bizim de anlatmak istediğimiz buydu . Evlilik oturmadan o çocuğa sağlıklı bir ortam oluşturmadan hamile kalmak mantıklı gelmiyor , çelişkiler içindesiniz yok aldırmak istedim yok Ella kullandım siz istediniz ve yaptınız. Eşiniz de ordan ayrılmaz kolay kolay, o zaman KPSS'ye yüklenip bir şekilde atanmaniz lazım , bransiniz nedir ?
sinif öğretmenliği

Aynn canım çocuk çekti ve yaptım. Size laf anlatacak değilim. Konuyu nerden nereye çekiyorsunuz olan olmuş ne yapabilirim ben sizlerden yardım istedim yorumlarınız önemliydi benim için siz olmus bir şeyi yok bu söyle olmuş yok sen şoylesin yok bilmem ne. Aynen aynen hepiniz haklısınız Bi ben bir bok bilmiyorm.

Evlenip 2 cocukla atanan Bi sürü kadin gördüm ben. Sizin belki bir mesleğiniz vardır ya da yoktur bilemem sizi tanımıyorum ama eğer varsa da herkes sizin gibi şanslı değil. Lütfen şu kadınların kadinlara düşmanlığı niye bırakın artık bunu. Cocuk olsn ya da olmasın benim şuan 2 tane çocuğum da olabilirdi 7 aylık evli değilde 7 senelik evli de olabilirdim.
Tabiki atanabilirsiniz umarim atanirsinizda. 7 senelik evli olsaydiniz ve kotu bir evlilik olsaydi yine cocuk yapmamaniz mantikli olan olurdu. Siz esinizi sectiniz ama cocugunuz babasini secemicek malesef.

Tabiki atanabilirsiniz umarim atanirsinizda. 7 senelik evli olsaydiniz ve kotu bir evlilik olsaydi yine cocuk yapmamaniz mantikli olan olurdu. Siz esinizi sectiniz ama cocugunuz babasini secemicek malesef.
Umarım inşallah. Teşekkürler. Ben kocamı tanıyorum aslında kötü bir insan değil kötü bir baba olacağını da düşünmüyorum biz eşimle 1 ay burdan uzaklaştık inanirmisiniz el üstünde tutuyordu beni. Bir dediğimi iki etmezdi. Ama nedense buraya geldiğimizde ailesiyle bir araya geldiğinde böyle oluyor. Biliyorum benim gibi çok kadın var. Onlar ne demek istediğimi çok iyi bilirler. Burda adam hipnoz edilmiş sanki valahi anlam veremiyorum. Allah a biraktim

Umarım inşallah. Teşekkürler. Ben kocamı tanıyorum aslında kötü bir insan değil kötü bir baba olacağını da düşünmüyorum biz eşimle 1 ay burdan uzaklaştık inanirmisiniz el üstünde tutuyordu beni. Bir dediğimi iki etmezdi. Ama nedense buraya geldiğimizde ailesiyle bir araya geldiğinde böyle oluyor. Biliyorum benim gibi çok kadın var. Onlar ne demek istediğimi çok iyi bilirler. Burda adam hipnoz edilmiş sanki valahi anlam veremiyorum. Allah a biraktim
1 ay uzaklastiginiz yerde kalsaydiniz keske. Tekrar gitmeye ikna edin bir sekilde. Ama yine uzaktan ya da size yatili gelerek huzurunuzu hep kacirirlar. Sonuc olarak esiniz bu hipnoz etkisini yenmedikce zor.

1 ay uzaklastiginiz yerde kalsaydiniz keske. Tekrar gitmeye ikna edin bir sekilde. Ama yine uzaktan ya da size yatili gelerek huzurunuzu hep kacirirlar. Sonuc olarak esiniz bu hipnoz etkisini yenmedikce zor.
2tane eltim var buraya 1 saat uzakliktalar hiç bir zaman yatıya gidip kalmiyorlar. Bunlar sadece buraya bağlılar diğer iki oğlu ellerinden gitmiş bunu ellerinde tutmaya çalışıyorlar. Bari bu burda kalsın gibisinden. Biz nereye gidersek gidelim yatıya gelip kalacaklarıni sanmıyorum. Ha gelseler de inanın o benim için sorun olmaz idare ederim bir şekilde. Ne olursa olsn saygıda kusur etmem. Tek istediğim bizi rahat bıraksınlar bizi salsinlar artık kocamı kullanmasinlar

Keşke evlenmeden önce aile apartmanı olayına hiç girmeseydimiz....Eşiniz taşınmak istemiyor ...Siz kayınvalide ile hatta kayinpederle çoktan iktidar savaşına baslamissiniz.....Yani mesafe yok işte ....Ya kavga gürültü ya görmezden gelme ya sinir hastası olma .....Ben başka seçenek görmüyorum....Keşke iyi birşeyler yazabilsem

Yaşadığım yeri bilmeden yorum yapıyorsun o yüzden senin yorumunu tinlamiyorum bile. Aynen cahilim Bi sen cocuk bakabilirsin. Sanırsın kopek bakmak ile cocuk bakmak aynı şeymiş gibi. Güldürmeyin beni. Cocuk bakmak konusunda benim çeyreğim olmadiginiza eminim.
Svgi hanım, eğer ella ile korunmaya çalıştığınız konusunda samimiyseniz, doğruysa bu sizi uyarmak isterim.
Ella nasıl bir ilaç biliyor musunuz? Korumasız ya da korumadan şüphe duyulduğunda senede bir belki iki kere kullanılacak bir ilaçtır. Doğum kontrol ilaçları belli dozlarda hormon içerirler, korumayı da böyle sağlarlar. Ella türevi ilaçlar ise bu hormonların yüksek dozda barındırıldığı ilaçlardır. Acil durum içindir, bir anda vücudunuza yüksek dozdan hormon girişi olur.
Şimdi siz ben bu ilacı 4-5 ay kullandım diyorsunuz öyle mi? Vücudunuza ne yaptığınız konusunda haberiniz var mı? :KK57:
Ben yaşıtınız bir kadın olarak şaşkınım şu an. :KK57:
Burayı başka okuyan genç hanımlar varsa sakın ha diyorum bu ilacı doğum kontrol ilacı olarak kullanmayın. Sürekli yüksek dozda hormon alırsanız vücudunuza neler olur bilemiyorum. Doktor ya da hemşire varsa daha detaylı anlatsın ama kesinlikle sağlıksız orasını ben bile biliyorum.

Sevgi hanım, eğer ella ile korunmaya çalıştığınız konusunda samimiyseniz, doğruysa bu sizi uyarmak isterim.
Ella nasıl bir ilaç biliyor musunuz? Korumasız ya da korumadan şüphe duyulduğunda senede bir belki iki kere kullanılacak bir ilaçtır. Doğum kontrol ilaçları belli dozlarda hormon içerirler, korumayı da böyle sağlarlar. Ella türevi ilaçlar ise bu hormonların yüksek dozda barındırıldığı ilaçlardır. Acil durum içindir, bir anda vücudunuza yüksek dozdan hormon girişi olur.
Şimdi siz ben bu ilacı 4-5 ay kullandım diyorsunuz öyle mi? Vücudunuza ne yaptığınız konusunda haberiniz var mı? :KK57:
Ben yaşıtınız bir kadın olarak şaşkınım şu an. :KK57:
Burayı başka okuyan genç hanımlar varsa sakın ha diyorum bu ilacı doğum kontrol ilacı olarak kullanmayın. Sürekli yüksek dozda hormon alırsanız vücudunuza neler olur bilemiyorum. Doktor ya da hemşire varsa daha detaylı anlatsın ama kesinlikle sağlıksız orasını ben bile biliyorum.
Rose yukarda yazdı bı kere kullanmış ama iliskiden 4 gün sonra ediyor

Ona cevap yok size ne moduna geçti Z ya bak cidden geri çekilme bile yanlış olmasın yüzde 60 larda koruyo
Ellayla korundum yazınca gözlerim pörtledi. Ben onun için yazdım, yoksa gerisi umurumda değil.
Boş ver bu hayatı yaşayacak biz değiliz sonuçta Minervacığım.
Ama konu sahibi bir diyor ki çocuğa iyi bakarım, sonra 11 haftalık bebeği aldırmak istiyor. Svgii hanım, benden size ek bilgi, babasının izni olmadan evlilik içinde bebek aldıramazsınız.

Merhabalar. Biz severek evlendim eşimle. 7 aylik evliyim. 2 buçuk aylık hamileyim. Kocamın ailesiyle aynı binada oturuyoruz altlı üstlü ilk zamanlar her şey iyi gidiyordu fakat artık gerçekten bazı durumlar canımı sıkmaya başladı. Kayın pederim eşimin hesabına kitabına karışıyor gelinlere gelince de bizde gelinler ogullarimin erkeklerin hesaplarına karışamaz diyor. Tabii ven asla buna izin vermiyorum susmuyorum kocamın parası bizim paramız deyip lafı çarpıyorum. Kayinpederim sürekli alttan alttan laf sokuyor bana. Kocamın yanında da bana iyi davranıyor. Kocamla en ufak tartismamizda ben tek başıma kalıyorum o beni çok sevdiğini söyleyen arkamda duracağını söyleyen annesi bile eşimden taraf olup gerçekleri saptiriyor. Eşime burdan tasinalim dedim tasinmiyor annesi babası yaşlı diye kalıcı olarak kalmayı düşünüyor fakat ben böyle bir şey olursa bosanacagjmi soyledim. Çünkü ben burda yapamiyorum burda insan ihtiyaçlarını bile karşılaşamıyoruz öyle bir yer. En yakın kuaför bile yarım saat uzaklıkta. Bende çocuklarımı burda büyütmek istemediğimi söylüyorum. Bu yüzden de sürekli eşimle tartışıyoruz. Biz tartışnca kayinpederimin çok hoşuna gidiyor. Onlar olmayınca gerçekten eşimle çok iyiyiz ama maalesef onlar olunca ve biz burda kaldığımız sürece de eşimle gittikçe aram daha çok açılıyor. Ne yapabilirim fikirlerinizi benimle paylasirsaniz çok memnun olurum
Bende 1.5 senelik evliyim. Kayınvalidemle altlı üstlü oturuyoruz. Bunu bile bile evlendim ama çok pişmanım her yönden eşimle aram açıldı sürekli beraber olmak istiyorlar ben olmak istemiyorum sürekli sürekli ama anlatamiyorum

Bu erkekler hep böyleya ben eşimle ailelerden uzaktayız o da ailesi yanında olumca çok farklı bi kişi oluyor tanıyamırum nasıl desem çocuksulaşıyor o koca profili yok oluyo birden çocuk moduna giriyor farklı hallere bürünüyo bi de annesi gelip onu seviyo oy anasının kuzuzu oy kurban olsun anası:olamaz: insan kocasını o hallaerde görünce gözünden düşüyo

Bu erkekler hep böyleya ben eşimle ailelerden uzaktayız o da ailesi yanında olumca çok farklı bi kişi oluyor tanıyamırum nasıl desem çocuksulaşıyor o koca profili yok oluyo birden çocuk moduna giriyor farklı hallere bürünüyo bi de annesi gelip onu seviyo oy anasının kuzuzu oy kurban olsun anası:olamaz:insan kocasını o hallaerde görünce gözünden düşüyo
Benimki de oğluşum diye sesleniyor. Yemek yedin mi diye soruyor. Eşim hastalaniyor mesela kosuyor bitki çayı kaynatmaya çalışıyor tm anne saol sen yorulma ben ilgilenirim diyorum. Yine yok. Tm annesisin anlıyorum da izin ver de kocamla ben ilgileneym dimi. Eltim geliyor AA diyor ben eşine kek yapıp getirecektim sever o gerek yok ben yapıyorum diyorum. Ben varım artık diyorum. Bir araya geliyorlar sürekli dedikodu para muhabbetleri bilmem ne. Hiç benlik ortamlar değil. Elimden geldiğince uzaklaşıyorum. Mutfağa geçiyorum iş çıkarıyorum kendime. Ya da eşimi alıyorum aşağıya inelim diyorum. Ben evlendim mi evlenmedim mi onu bile anlayamiyorum artık.

Ben de öğretmenim, yeni evliyken ilk yaptığım şey korunmak oldu çünkü henüz atanmistim, eşim çok iyiydi evim de ayrıydı ama gel gör ki eşimin ailesi bir ev gibi yaşamak istiyordu bizimle, sürekli dibimizdeydiler asla rahat vermiyorlardı eşim de sesini çıkaramıyordu despot bir babası vardı ondan çekiniyordu, uzun süre kayinbabam ve kayinvalidemin tacizlerine maruz kaldım huzur vermediler hiç, kendime yaptığım en büyük iyilik bir kursa yazılmak oldu o sayede atandım ve eşime seni sırf Ailenden kurtulmak için boşuyorum dedim , eşim anladı ki ben ciddiyim, oturup ailesi ile konuştu herkese sınır çizdi, resmen kurtulduk o günden sonra, yani eğer atanmayıp direk çocuk yapsaydım halim sizden farklı olmazdı, cok yanlış yapmışsın resmen kendini kör kuyulara atmışsın, çocuk güzel bişey ama düzeni olmayanlar için değil maalesef, çocuk olmasaydı emin ol bu kadar cüretkar olamazlardı, suanda atanman büyük hayal , kusmasiydi, halsizliği derken bir bakmışsın bebek doğmuş ve daha fazla sorumluluk almışsın, ben eşim de dahil hiçbir erkeğe güvenmediğim için bugün huzurluyum ve mutluyum, Türkiye şartlarında kızların cesaretlerine hayranım, sana tek tavsiyem biran önce o aileden bir şekilde kurtul gerekirse boşan...

X