Kocam oyun bağımlısı ne yapabilirim??

Eşim PC oyun bağımlısı. Sevgiliyken yanında değilim diye oynuyordur dedim çok durmadım üstünde nişanlıyken evlenince oynamam demişti şimdi yapacak bişey yok diye oynuyorum demişti evlendik bir kaç gün sonra başladı bir daha da bırakmadı. Bazen tartıştım isyan ettim her defasında dikkat edecem diyip yine aynı şekilde devam etti. İlk bir buçuk sene bende oda çalışıyorduk uğraşmaya laf anlatmaya halim kalmıyordu nöbetten çıkar oturur PC başına gözleri kan çanağına dönerdi. Şu an 5 aylık hamileyim işe gitmeyi bıraktım hamileliğimden beri evdeyim sürekli. eşim nöbete gidip geliyor saat kaç olursa olsun gelince daha elini yüzünü yıkamadan bilgisayar başına oturuyor şu son zamanlarda sofraya bile getiriyor bilgisayarı ağzımı açtım mı işe gidiyorum dışarı çıktığım içkim kumarım kahvehane gibi alışkınlıklarım yok bir tek oyun can sıkıntımı alıyor diyor. Arada dışarı çıkıyor arkadaşlarıyla o daha çok mutlu ediyor beni ama gelince yine devam oyuna. Dozunda oynasa bişey demicem bazen bir soruyu 5 defa tekrarladığım oluyor o kadar ilgisiz bana karşı. Tek başıma yatmaya gidiyorum o ne zaman geliyor bilmiyorum. Geçen gün bebeğim tekme attı gel hisset dedim hissetti ama tepki sıfır yine gitti bilgisayar başına başka bir sıkıntımız yok sadece oyun sıkıntımız var ama bazen düşününce hiçte küçümsenmeyecek bir sıkıntı diyorum. Kendimi çok yalnız hissediyorum konuşacak kimse yok evde bebeğimin her heyecanını tek başıma yaşıyorum ne yapacam bende bilmiyorum nasıl vazgeçirecem onu hiç bilmiyorum. Gece gece bunu taktım kafaya tutamadım kendimi ağladım bebeğim doğunca da böyle olur diye öyle korkuyorum ki :KK43:
Benim bi büyüğüm erkekler bebek dogunca kucaklarina aldiklarinda baba olduklarini anlar o duyguyu hisseder anneler rahmine dusunce duyguları baslar bebege karsi derdi gerçektende hakliydi cevremde hep böyle gordum bence esinizi pskologa götürmeye ikna edin belki kurtulabilir bu durumdan

Bi zamanlar benim de başımdaydı bu sorun ne kadar çabaladıysam olmadı hatta en son bıraktım istediği kadar oynayabileceğini rahatsız olmadığımı söyledim ben umursamadıkça o da oynamayı bıraktı
Kimi de oyunu öğrenip eşiyle oynamaya başlıyor. Beraber eğleniyorlar. Bu şekilde çözüm bulanlar da var

Bu hiç de basit bir sorun değil. Senin hakkına giriyor. Kul hakkıdır bu. İçkim kumarım yok diye sığındığı bahanelere kanmayın

Bi zamanlar benim de başımdaydı bu sorun ne kadar çabaladıysam olmadı hatta en son bıraktım istediği kadar oynayabileceğini rahatsız olmadığımı söyledim ben umursamadıkça o da oynamayı bıraktı
Kimi de oyunu öğrenip eşiyle oynamaya başlıyor. Beraber eğleniyorlar. Bu şekilde çözüm bulanlar da var

Bu hiç de basit bir sorun değil. Senin hakkına giriyor. Kul hakkıdır bu. İçkim kumarım yok diye sığındığı bahanelere kanmayın
Sizin ki oynamayı bırakmış ne güzel. Birde umursamadıkça cılkını çıkaranlar var.

Benim sevgili kocamda maç hastası bıraktıramiyorum sevgiliyken nişanlıyken zerre sezmedim maç sevdiğini .
Sabahtan akşama kadar hangi takım olursa olsun kalkmadan maç izleyebilir .
Dün Esra Erol'da boşanmak üzere olan bir çift vardı adam bugün gitmem lazım yarın maç var pazartesi bosaniriz dedi 🙄 anlamıyorum bu kadar nasıl bağımlılık olabilir .
Kendi istemediği sürece biraktiramazsiniz
Bir tanığın çift bu oyun yüzünden boşandı sonradan adam düzelmiş sözde tekrar evlendiler 🤷 bence hiç gerek yok

Benim eşim de o kadar olmasa ds oynardı sık sık ama ben kızınca falan bırakırdı hemen ilgisiz bırakmazdı hiç. Günde 1 2 saat oynardı ona bile tahammül edemezdim çocuk gibi bu ne kitap oku derdim. Sonra hamilelik olunca bebek doğunca oyun falan oynayamazsın vaktimiz olmaz falan diye konuştum ijna ettim tek çare bilgisayarı sattırdım. Pc de oyun bilgisayarıydı çok ama çok iyiydi ama napıyım mutluluğumdan önemli değil. Bence eşinle konuş olmuyorsa tehdit et ben tek kişi yaşıyomuşum gibi sen hayatımın hiç bi anında yanımda yoksun böyle giderse boşarım çocuğumu yalnız büyütürüm sen de rahat rahat oyun oynarsın diyin. Pcyi satmasından başka bi çözüm bulamıyorum çünkü bu bi bağımlılık ve canı sıkıldıkça dürtü gelicek git oyna oyna oyna diye ve yine başlıycak yani tedavi de olmaz zannetmiyorum ama ciddi bi şekilde konuşmanız gözü kara olmanız lazım. Onu terk edebileceğinizi cidden hissettirin.

Eşim PC oyun bağımlısı. Sevgiliyken yanında değilim diye oynuyordur dedim çok durmadım üstünde nişanlıyken evlenince oynamam demişti şimdi yapacak bişey yok diye oynuyorum demişti evlendik bir kaç gün sonra başladı bir daha da bırakmadı. Bazen tartıştım isyan ettim her defasında dikkat edecem diyip yine aynı şekilde devam etti. İlk bir buçuk sene bende oda çalışıyorduk uğraşmaya laf anlatmaya halim kalmıyordu nöbetten çıkar oturur PC başına gözleri kan çanağına dönerdi. Şu an 5 aylık hamileyim işe gitmeyi bıraktım hamileliğimden beri evdeyim sürekli. eşim nöbete gidip geliyor saat kaç olursa olsun gelince daha elini yüzünü yıkamadan bilgisayar başına oturuyor şu son zamanlarda sofraya bile getiriyor bilgisayarı ağzımı açtım mı işe gidiyorum dışarı çıktığım içkim kumarım kahvehane gibi alışkınlıklarım yok bir tek oyun can sıkıntımı alıyor diyor. Arada dışarı çıkıyor arkadaşlarıyla o daha çok mutlu ediyor beni ama gelince yine devam oyuna. Dozunda oynasa bişey demicem bazen bir soruyu 5 defa tekrarladığım oluyor o kadar ilgisiz bana karşı. Tek başıma yatmaya gidiyorum o ne zaman geliyor bilmiyorum. Geçen gün bebeğim tekme attı gel hisset dedim hissetti ama tepki sıfır yine gitti bilgisayar başına başka bir sıkıntımız yok sadece oyun sıkıntımız var ama bazen düşününce hiçte küçümsenmeyecek bir sıkıntı diyorum. Kendimi çok yalnız hissediyorum konuşacak kimse yok evde bebeğimin her heyecanını tek başıma yaşıyorum ne yapacam bende bilmiyorum nasıl vazgeçirecem onu hiç bilmiyorum. Gece gece bunu taktım kafaya tutamadım kendimi ağladım bebeğim doğunca da böyle olur diye öyle korkuyorum ki :KK43:
Benim eşimde cok oyun oynar ama beraberde oynarız ikimizde seviyoruz. Bazen benimki de abartıyor wc kapanıyor 1 saat oyun oynuyor orda bi ara kavga çıkardım bu yüzden kardeşimin evine gittim çiçekler bilmem neler ama yine tekrar etmeye kalkıyor cekjniyorda direk tepkimi gösteriyorum.. şimdi bende yeni gebeyim bakalım ne olacak 😂😂 sizinkide cok abartıyor ama net tepki koyup cok takmayın hamilesiniz sıkmayın canınızı. Böyle 1 2 gun değil uzun bir ara vermeli kolay kolay kopulmuyor o ortamdan

Ben de oyuncuyum severim oynamayi ama her gun de olmaz ki, yemek sofrasina kadar getirmek filan. Biraz saatini bilse diyecegim ama ben calismiyorum gerci 8 saat oyun oynasam da sorun olmuyor cunku eşim işte oluyor o sürelerde bazen de gece oynarim.

Adam calistigi icin 1-2 saat bile oynasa anca zaman yettiriyordur muhtemelen işten gelip yemek ye vs. 😁 Oyuncu erkekler için evlilik ve oyun zor olmali, yazik ne diyim. 😂

Saatlere bir duzenleme yapin mumkunse size vakit ayiracagi ve oynayacagi zamanlar olsun ya da gunlere bölsün oynama işini her gun oynamasin.

Bu ve diğer sebeplerden dava açtım evet.
Allah yardımcınız olsun. Bende boşanmak istemiştim o zamanlar hoş yine boşanma noktasındayız da.
Oyuna dadanmadan önce aramız iyiydi oyundan sonra sanırım tahammül seviyem düştü sürekli sorunlar çıkmaya başladı oyun oynama işi bittiyse de sorunlar bitmedi
O yüzden hafife alınacak bi sorun değil bana göre

Allah yardımcınız olsun. Bende boşanmak istemiştim o zamanlar hoş yine boşanma noktasındayız da.
Oyuna dadanmadan önce aramız iyiydi oyundan sonra sanırım tahammül seviyem düştü sürekli sorunlar çıkmaya başladı oyun oynama işi bittiyse de sorunlar bitmedi
O yüzden hafife alınacak bi sorun değil bana göre
Amin, cümlemizin 🤲🏻 Şunu biliyorum ki ; evlilikte bir kez ciddi şekilde boşanma konusu açılınca, ne kadar dirensekte artık hiç birşey eskisi gib olmuyor. Bekarken İnternet Cafe alışkanlığı olduğunu bilmiyordum, evlenince bi süre devam etti, sonra evde pc ile derken akıllı telefonlar ile iş çığırından çıktı. Tabi sebep sadece bu değil. Dediğiniz gibi hafife alınacak bir sorun da değil.

Benimde esim oyun bağımlısı sadece oyun değil bilgisayar bağımlısı. Hiç dışarı çıkmıyor ama hiç çıkmıyor aylarca çıkmadığı oluyor resmen gecesi gündüzü belli değil. Her yere yalnız gidiyorum ,her şeyi yalnız yapıyorum. Başlarda kavga ettim biraz umursuyordu sonra o da bende saldım. Ama cok üzülüyorum hep tek başıma olmak kalbimi çok kırıyor. Evliyim ama bayramda,piknikte birinin özel bir gününde bile ben tek oluyorum.. İnsanlara her şey normalmiş gibi davranmak bile çok zor geliyor artık. Onu çok seviyorum ama bu problem canımı çok yakıyor. Birde sizin bu yazinizi hamile olduğunuzu okuyunca şaşırdım, hep çocuğumuz olursa düzelir diye düşündüğüm için üzüldüm acaba benim esim de böyle mi devam eder diye düşündüm.. bilmiyorum kafam çok karışık Allah yardımcimiz olsun

Benimde esim oyun bağımlısı sadece oyun değil bilgisayar bağımlısı. Hiç dışarı çıkmıyor ama hiç çıkmıyor aylarca çıkmadığı oluyor resmen gecesi gündüzü belli değil. Her yere yalnız gidiyorum ,her şeyi yalnız yapıyorum. Başlarda kavga ettim biraz umursuyordu sonra o da bende saldım. Ama cok üzülüyorum hep tek başıma olmak kalbimi çok kırıyor. Evliyim ama bayramda,piknikte birinin özel bir gününde bile ben tek oluyorum.. İnsanlara her şey normalmiş gibi davranmak bile çok zor geliyor artık. Onu çok seviyorum ama bu problem canımı çok yakıyor. Birde sizin bu yazinizi hamile olduğunuzu okuyunca şaşırdım, hep çocuğumuz olursa düzelir diye düşündüğüm için üzüldüm acaba benim esim de böyle mi devam eder diye düşündüm.. bilmiyorum kafam çok karışık Allah yardımcimiz olsun
Siz de böyle bir adamdan çocuk yapmaya mı uğraşıyorsunuz?

Hoşgeldin Ağabeyim 😂Ergenliğinden beri az çekmedik ruh hastasını. Hayır bir de ses sistemini bilgisayara bağlar öyle savaş oyunu oynardı sabahın köründe başlayıp akşama kadar! Çalışmaya başladığında azalttı ama işten gelir gelmez aynı terane.Evlendi baktık hala oynuyor.

Biz şöyle danışıklı dövüş yaptık yengemle...Yengeme de bir oyun bulduk. Güzel güzel oynamaya başladı. Aslında çok oynamiyordu ama oynuyor numarası yapıyordu. Sonra ev işlerini ve yemek yapmayı falan aksatmaya başladı. Ağabeyim eve geliyor evde yemek yok. Bir, iki, üç derken bizimki barut ficisina döndü tabii, gelip bir de utanmadan bize şikayet etmeye başladı hem suçlu hem güçlü! Biz de dedik ki sen yaparken iyiydi.Böyle başa böyle traş😂 Sonuç 5 senedir elini bile sürmüyordu. Şimdi play station almışlar birlikte basketbol oynuyorlar 😂
Her erkekte bu şekil bir çözüm önerisi işe yaramaz tabii ama eşini en iyi tanıyan sensin. Konuşarak olmuyorsa yansıtma taktiğini uygula.

Eşimin kuzeni bu bağımlılığı yüzünden 8 yıllık evliliği bitti. Kadın Artık yeter dedi . Ciddi ciddi söylüyorum rest çekin . Çünkü ileri de birikiyor ve dayanılmaz hal alıyor. Kıza keşke zamanında toplayıp eşyalarını ananın evine gitseydin demiştim onu oyunuyla başbaşa bıraksaydın demiştim . Keşke abla demişti belki aradan zaman geçince düzelirdi. Kadın boşanıyorum ben artık yeter değince kafaya dank etti ama iş işten geçti boşandılar şimdi kafasını vursa nafile .

X