Kocama ne söylemeliyim yada susmalımıyım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gizlice yapılıyor her şey söylenmiyor mi bana ve ben mi yanlış düşünüyorum bilmiyorum ki hani her şeyi söylemek zorunda da değil sanki ben şuna şunu verdim şuna şu kadar verdim diye ama göz göre göre saçma sapan şeyler için yalan söylenmesi işte bu insanın canını sıkıyor
Eşinize size harçlık vermesini söyleseniz. Ben çalışmıyorum, kendime ait param olsun istiyorum diyin. Birikim yapacagim, altın alacağım vs dersiniz. Hem birikiminiz olur, hemde kardeşinize yollamak isterseniz arada yollarsiniz. Sonuçta onun için okulu bırakmışsınız. Çok büyük hata yapmışsınız ayrıca, devam etme şansınız varsa bebeğiniz biraz büyüyünce devam edin okula.

Merhaba arkadaşlar biz eşimle severek evlendik ben okuyordum (eşim askeri personel) okulu bırakıp evlendim okulu bıraktığıma çok pişman oldum ama geçti artık hayırlısı böyleymiş diyelim konuya giriyorum ben eşim kendi ailesine maddi açıdan her türlü şey yapar gönderir alır felan bana hiç söylemez hatta bir kere annemgildeydim kayannamgile gittim o ara internetten temizlik eşyası vs getirtmişler kaynanam msj atmış oğluna esraya ne diyeyim diye oda biz aldık deyin yazmış ben sorduğumda da birinin borcu vardı onu vardı k.babandan habersiz aldım dedi bnde tm dedim hani bir şeyler döndüğünü farkındayım ama anlayamıyorum (bu arda eşimin ailesinin durumu gayet iyi) esimin erkek kardeşi de pmy okulunda okuyor sürekli 300.400 gönderiyor benim kardesimde universite okuyor kardeşime para gönderelim deyince göndermiyor lafi değiştiriyor yada aileme bir şey alacaksak olsama çok ucuz olsa bile param yok diyor ben ne yapmalıyım ne soylemeliyim sizce kendi ailesine var benimkilere yoktur ki ben hiçbir zaman o kadar fazla para gönder vs de demedim çok agırıma gidiyor bu para konuları 🤦🏻‍♀️ bu yazdıklarımdan bahsetmedim eşime. (msjlarına baktım
gördüm telefonuna bakarken eşimin anlattıklarımı )
Ortak kazanç yoksa harcamak istememesi normal. Ailesine yedirmeyen koca fazla yok. Buldumu hemen bi faydam dokunsun die aileye veriliyor.

Okulu bitirmemek nasil bir cahilliktir kesin onuda esin istememistir bitirmeni. Sizin ailenize gondermek zorunda degil sizde calissaydiniz kimseye boyun egmezdiniz ama esiniz cok karaktersiz biri kendi ailesine ihtiyac olmadan yagdiriyor senin ogrenci kardesinede harclik vermek gozune batmamaliydi

Çalışma imkanım olsa şuan çalışıyor olurdum ama yoktur ne yazık ki beklenti yüzünden olabilir evet haklısınız
Evden çağrı merkezi işleri yapılabiliyor diye biliyorum. Kulağınız ve çeneniz ilk zamanlarda epey patlar ama her işin zorluğu var. Hemen pes etmeyin. Ben evlenmek için okul bırakanlara gerçekten çok kızıyordum okuldayken. Neden kendi kişisel gelişimimi zaten kadınların köle olarak görüldüğü şu toplumda ikinci plana atayım. Eğitimim benim can simidim. Siz kendinizinkine tutunmayıp kayıp gitmesine müsaade etmişsiniz. Kaç yaşınızdasınız şu an bilmiyorum ama parayı kazanan istediği gibi harcar. Bir aşkla kör olmuşsunuz zamanında. Bir büyük sözüne danışmanız uygun olurdu. Onlar size söylerdi.

Bence üniversitenize ne olursa olsun geri dönüp bitirin. Sonra da çalışın. Hatanın neresinden dönseniz kar. Elinizde diplomanız olsun. Sonra da iş bakın kendinize.

Merhaba arkadaşlar biz eşimle severek evlendik ben okuyordum (eşim askeri personel) okulu bırakıp evlendim okulu bıraktığıma çok pişman oldum ama geçti artık hayırlısı böyleymiş diyelim konuya giriyorum ben eşim kendi ailesine maddi açıdan her türlü şey yapar gönderir alır felan bana hiç söylemez hatta bir kere annemgildeydim kayannamgile gittim o ara internetten temizlik eşyası vs getirtmişler kaynanam msj atmış oğluna esraya ne diyeyim diye oda biz aldık deyin yazmış ben sorduğumda da birinin borcu vardı onu vardı k.babandan habersiz aldım dedi bnde tm dedim hani bir şeyler döndüğünü farkındayım ama anlayamıyorum (bu arda eşimin ailesinin durumu gayet iyi) esimin erkek kardeşi de pmy okulunda okuyor sürekli 300.400 gönderiyor benim kardesimde universite okuyor kardeşime para gönderelim deyince göndermiyor lafi değiştiriyor yada aileme bir şey alacaksak olsama çok ucuz olsa bile param yok diyor ben ne yapmalıyım ne soylemeliyim sizce kendi ailesine var benimkilere yoktur ki ben hiçbir zaman o kadar fazla para gönder vs de demedim çok agırıma gidiyor bu para konuları 🤦🏻‍♀️ bu yazdıklarımdan bahsetmedim eşime. (msjlarına baktım
Neden çalışmiyorsunuz?Kasaba minnet etmem böyle ortamda.

Eşitsizlik hep kadınlardan yana çocuk yüzünden çalışamadığınız ortada sizinse isteklerinizi yapmak zorunda bütün yükü kadına yükle sonra kendin çalış para benim ne güzel dünya

Çok haklısınız. Bununla ilgili bir çalışma vardı batıda (Türkiye zaten berbat. Düşünün bu çalışma avrupa-amerika gibi modern ülkelerde) bekar kadınlar ve erkeklere bakmışlar ve bekar kadınların iş hayatında erkeklere göre başarılı olduğunu ve daha çok kazandığını görmüşler. Evli kadınlar ve evli erkeklerde durum tam tersi. Evlilik erkeklere yarıyor, kazançları artıyorken kadınların düşüyor. Ama kadın boşanırsa yine eski kazancına dönebiliyor. Çocuk varsa kadının kazancı çok düşüyor ve bir daha asla eski kazancına dönemiyor :KK43:

Eşitlik meşitlik çocuk varsa yok maalesef. Genelde çocuğu doğuran kadın, bebek de doğduğu insanı doğal olarak tercih ettiği için (ilk yıllarda) kadının çocuk konusunda emeği hep daha fazla olacak. Anatomik, biyolojik olarak böyle. Dolayısıyla evliliklerde ben kazanıyorum ben harcarım diye bir şey adil de değil. Kadın evlilik ve özellikle çocuk nedeniyle maddi kayıp yaşarken erkek kazanıyor genelde çünkü. İşte böyle benim param diyen tırt adamlarla evlenip çocuk yapmamalıyız konulu bilgilendirme spotu oldu.

Konu sahibi: eşinize mesajı görüp yalan için kırıldığınızı sakince söyleyin. Çocuk kaç yaşında bilmiyorum ama 3,5 yaşta kreşe verilmesi öneriliyor. Kreşe verip iş ararsınız. İtiraz ederse hemen önüne bu konuyu getirirsiniz. Ağzını açamasın.

Kusura bakmayın büyük sorun evde oturup oraya buraya iş yapmaya gitmeyi bırakıp okumayı düşünün,daha sonra gelen sorun eşinizden aileniz için para istemeyin dilenci eş olmayın çalışıp siz gönderim ozaman.
Tabii sana göre oradan bakınca öyle diye düşünmeyin bir eş ve ailesine sahibim herşeyleri yapılır değişmez değiştiremem ama değiştirdiğim şey evlatlarımı okutup meslek sahibi olmaları için uğraşıyorum ileride böyle kocaya denk gelirse güçleri eşit olsun ,beklentisini kendisi karşılasın isterim sizin içinde aynı şeyleri istedim okuyun

Çok ayıp, ben kendi aileme ne alsam eşimin ailesinede alirim

Bakin ben de çalışmıyorum. Eşim, ailemi ailesinden ayrı tutmaz. Beraber konuşmadan hiçbir şey yapmaz . Çünkü biz aileyiz.
Bebeğin ne kadar bilmiyorum ama işe girerim . Tüm sorumlulukları da yarıya böler ,parami kazanırım en azindan.
Ben çalışmıyorum, ben de çocuklardan dolayi çalışmadım. Benim ailemin maddi durumu iyi ve ,kira gelirim var. Maddi açıdan zorlansaydim, psikolojik bile olsa. Taşı sıkar suyunu çıkarırım.

Ben eşimin aileme para göndermesini istemem, zorunda da değil. Sizin probleminiz el birliğiyle arkanızdan iş çevrilmesi. Kim bilir sizden daha ne gizleniyor?

Ben göndermiyorum kardesim unide hani insan diyor arada bi göndereyim diye belki bir ihtiyacı olur fela esimde kardesine annesine gönderiyor bazen eminim bundan ve gizlice hani söyleme yoktur
Açık açık gonderiyorum derse elinize ne geçecek? Söylüyorum diye daha çok göndermeye başlar muhtemelen.

Bu temizlik eşyası nedir acaba,pahalı birşey mi?ailesinin durumu kötü mü?eşiniz kısıtlı imkanlarla okuduysa ailesini arada mutlu etmek istiyor olabilir..eşinize tatlı dille söyleyin ,senin ailen benim de ailem,birşey alınacaksa ben de bileyim,ben senin eşinim,biz aileyiz gibi şeyler söyleyin..eş kızacagi,surat aşacağı için saklarlar bazen.. anadoluda maaşlı kardeş ,ailesinin durumu yoksa okuyan kardeşine para gönderir, kardeşi polis olacakmış hayırlı bir destek,gün gelir o da abisine destek olur..eşiniz tahmin ediyorum en az 15 bin alıyordur, 300 kardeşine gönderse birşey değil.. 300-400 para mı artık sanki..parayı kim kazanıyorsa onun borusu öter biraz,bu işler böyle..çocuk okul cağına geldiğinde siz de başlayın biryerden bence..

Bu adamla konuşsanız ne olacak? Alacağınız cevap aynen şu olacak; benim param sana ne? Bu durum zorunuza gidiyorsa meslek edinip çalışın. O zaman siz de ailenize destek olursunuz.

Hiç bir erkek sizin okul hayatınızdan önemli değildi. Hata olmuş. Şimdi de o ne verirse onunla geçinirsiniz. Büyük ihtimal sessiz kalıyorsunuz ki eşim merhametli falan diyorsunuz. Hele iki üç kere sesiniz çıksın ne o merhamet kalır ne de o eş.

Eşinize de annenle arkamdan iş çevirme diyip iyice eşşek sudan gelinceye kadar trip atıp bir daha size yalan söyleyemeyeceğinden emin olana dek süründürün.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X