Kocamla devam mi etsem iyi biraksam mi iyi?

Merhabalar. Ben genc bir kardesinizim. Bir koca dusunun. Bazi huylari iyi bazi huylari kotu. Evde uyumlu ama yasanan cesitli problemlerden (kendisi haksiz) aileme gidip gelmeyecegini ama ailem eve gelince saygisizlik etmeyecegini soyluyor. Olumlu ozellikleri sigara alkol kullanmaz kadina kiza bakmaz para konusunda uyumlu vucut temizligine dikkat eder kotu arkadasi yok cok da beraber gezmezler oyle. Meslegi de iyi. Annesi yuzume konusmaz ama arkadan konustugunu biliyorum. Birbirimize saygisiz degiliz annesiyle. Kiz kardesleri baska sehirlerde. Ev islerine yardimci yemek yapmama yardim eder. Olumsuz ozellikleri aileme uzak soguk anneme küs. Esim haksiz. Bazi olaylar yasadik bana saygisiz davrandi. Ailemi onemsemiyor. Yasadigimiz sehir kotu gelismemis ve burdan cikmam diyor. Bana yaptiklari saygisizliklari dusununce onu birakip gitmek istiyorum. Ancak bosanmak cozum olmaya da bilir. Tecrubeli hanimlara soruyorum bosaninca tekrar birini bulamayabilirim veya kotu cikabilir.kocami aratirlar mi diye korkuyorum. Bosanmak mi benim icin faydali yoksa devam etmek mi faydali. Attigim taş urkuttugum kurbagaya degecek mi. Bosananlar da mutsuz sanki. Yeni nesil erkekler evlilige yanasmiyorlar. Belki zamanla bu sehirden cikmak ister diye dusunuyorum. Bana nasil akıl verirsiniz. Tecrubeli hanimlar tecrubenizden faydalanmak istiyorum. Şunu da soyleyeyim ailemle ayni sehirde yasasiydik esimi hic problem etmezdim ister küssun ister barissin. Ben gider gelirdim aileme.
Daha ne istiyorsun bacım.. Evlilikle idare etmektir birazda.. Adamın kötü alıskanlıkları yokmus. E ev işlerinede yardım ediyor merhametli demekki... Ortayı bulmak biraz senin elinde Ailenle barıstırmak icin ugras bunlar hepsi düzelir.. Herkesin evliliginde bu tarz problemler var..

Daha ne istiyorsun bacım.. Evlilikle idare etmektir birazda.. Adamın kötü alıskanlıkları yokmus. E ev işlerinede yardım ediyor merhametli demekki... Ortayı bulmak biraz senin elinde Ailenle barıstırmak icin ugras bunlar hepsi düzelir.. Herkesin evliliginde bu tarz problemler var..
Son yazdıgın mesajı yeni gördüm herseyi tam anlatmadıgın icin, Valla bacım sizin evliliginiz coktan bitmiş.... Adam seni avukatın önüne bırakmış 3 yıldır da ayrıymıssınız. Anladıgım kadarıyla bosuna burda yazıp da kendini kandırma... Ne beklıyorsun milletten mükemmel yorumlar mı? Siz zaten resmi olarak bosanmıssınız... Daha yapılacak bir şey kalmamıs ki

Merhabalar. Ben genc bir kardesinizim. Bir koca dusunun. Bazi huylari iyi bazi huylari kotu. Evde uyumlu ama yasanan cesitli problemlerden (kendisi haksiz) aileme gidip gelmeyecegini ama ailem eve gelince saygisizlik etmeyecegini soyluyor. Olumlu ozellikleri sigara alkol kullanmaz kadina kiza bakmaz para konusunda uyumlu vucut temizligine dikkat eder kotu arkadasi yok cok da beraber gezmezler oyle. Meslegi de iyi. Annesi yuzume konusmaz ama arkadan konustugunu biliyorum. Birbirimize saygisiz degiliz annesiyle. Kiz kardesleri baska sehirlerde. Ev islerine yardimci yemek yapmama yardim eder. Olumsuz ozellikleri aileme uzak soguk anneme küs. Esim haksiz. Bazi olaylar yasadik bana saygisiz davrandi. Ailemi onemsemiyor. Yasadigimiz sehir kotu gelismemis ve burdan cikmam diyor. Bana yaptiklari saygisizliklari dusununce onu birakip gitmek istiyorum. Ancak bosanmak cozum olmaya da bilir. Tecrubeli hanimlara soruyorum bosaninca tekrar birini bulamayabilirim veya kotu cikabilir.kocami aratirlar mi diye korkuyorum. Bosanmak mi benim icin faydali yoksa devam etmek mi faydali. Attigim taş urkuttugum kurbagaya degecek mi. Bosananlar da mutsuz sanki. Yeni nesil erkekler evlilige yanasmiyorlar. Belki zamanla bu sehirden cikmak ister diye dusunuyorum. Bana nasil akıl verirsiniz. Tecrubeli hanimlar tecrubenizden faydalanmak istiyorum. Şunu da soyleyeyim ailemle ayni sehirde yasasiydik esimi hic problem etmezdim ister küssun ister barissin. Ben gider gelirdim aileme.

Boşanırsam tekrar birini bulamayabilirim ne demek ya😕
Sen yanımda bir erkek olmadan yaşayamam illa koca olacak kafasındaysan zaten boşanma ablacım

Daha detayli anlatayim. Biz bir yil evli kaldik. Evlilik surecinde ailesine saygili olmama ragmen en cok ben davet edip ozen gostermeme ragmen memnun edemedim adami. Surekli tartistik. Niye tartistik? İsimiz gucumuz ailesiydi. 4 erkek kardesler. Abisi annesinin ustunde oturuyor ama annesinin alisverisine bu cikiyor tum islere bizimki gidiyor. Gitsin ailesidir ama benim hayatimi da etkiledi. Kardesi surekli arabayi istiyor falan. Ben annesini esimin gonlu olsun diye haftada bir gun yemege cagirirdim ama kiymeti olmadi esimin yaninda. Bir kis tartistik. Hatta bana annesinin yaninda hakaret edip sacimj falan cekti. kotu tartismalarimiz oldu. Hem haksizdi hem de küserdi. Bir kis travmalarim birikti. Yazin tartistik telefonda ben memleketime gitmistim. Tartistik telefonda bosanma davasi actim. Bir kisin acisi cikti ofke patlamasi yasadim. Eve geldim ailemle kocamin yanina. Bana vurdu dedim uzaklastirma aldim esyalari topladim. Bosanma asamasina gectik. Evliyken bosanacagim dedigimde beni avukatin onune bifakmisti. Aileler olaya dahil oldu. Onun ailesi de yangina korukle gitti kavgaya geldiler karakolluk olduk hep. Sonra esim bosanma surecinde barismak istedi. Bosanalim simdi memuruz olaylar mahkemeden temizlensin sonra evleniriz dedi. Bosandik ama barismistik. Tabi ev falan dagildi. Benimle baristi ama sonralari sart kosmaya basladi ailenle konusmam memleketimden cikmam falan. iki yildir evlenelim diye bekliyorum ama ailesi istemediginden evlenmiyor tabi bunu bana soylemiyor. Sen kararsizsin diye evlenmiyorum diyor. yalan. Bu sene 3. senemiz simdi evlilik konusunda ciddi. Ancak ailenle konusmam burdan cikmam diyor. Aileme tavri canimi acayip sıkıyor. kabullenemiyorum. Bu sehirde de yasamak istemiyorum. Olay ozetle bu
Siz saygı sınırını aşmışsınıx. Bana göre de bu adamdan koca olmaz. Ben olsam boşanırdım. Beni avukatın önüne bırakan adamın gözünün yaşına bakmam. Hazır çocukta yok. Memursunuzda kendi ayaklarınızın üstünde duruyorsunuz. Kimse bulunmaz hint kumaşı dwğik. Bence siz fazla yüz vermişsiniz.

Sizde onun ailesine aynı mesafe de kalin. Gitmeyin ama gelince saygisizlik yapmayın.

Boşanmışsınız zaten konuda neden belirtmiyorsunuz? Ayrıca daha boşanma dan başkasıyla evlilik fikri düşünen kadın sevmiyordur kocasını. Sizde sevgi yok Malesef evlenmeyin aynı adamla tekrar bari.

X