Kocamla devam mi etsem iyi biraksam mi iyi?

Ne yani şehir değiştirmiyor diye mi boşanmak istiyorsunuz 🤔
Daha detayli anlatayim. Biz bir yil evli kaldik. Evlilik surecinde ailesine saygili olmama ragmen en cok ben davet edip ozen gostermeme ragmen memnun edemedim adami. Surekli tartistik. Niye tartistik? İsimiz gucumuz ailesiydi. 4 erkek kardesler. Abisi annesinin ustunde oturuyor ama annesinin alisverisine bu cikiyor tum islere bizimki gidiyor. Gitsin ailesidir ama benim hayatimi da etkiledi. Kardesi surekli arabayi istiyor falan. Ben annesini esimin gonlu olsun diye haftada bir gun yemege cagirirdim ama kiymeti olmadi esimin yaninda. Bir kis tartistik. Hatta bana annesinin yaninda hakaret edip sacimj falan cekti. kotu tartismalarimiz oldu. Hem haksizdi hem de küserdi. Bir kis travmalarim birikti. Yazin tartistik telefonda ben memleketime gitmistim. Tartistik telefonda bosanma davasi actim. Bir kisin acisi cikti ofke patlamasi yasadim. Eve geldim ailemle kocamin yanina. Bana vurdu dedim uzaklastirma aldim esyalari topladim. Bosanma asamasina gectik. Evliyken bosanacagim dedigimde beni avukatin onune bifakmisti. Aileler olaya dahil oldu. Onun ailesi de yangina korukle gitti kavgaya geldiler karakolluk olduk hep. Sonra esim bosanma surecinde barismak istedi. Bosanalim simdi memuruz olaylar mahkemeden temizlensin sonra evleniriz dedi. Bosandik ama barismistik. Tabi ev falan dagildi. Benimle baristi ama sonralari sart kosmaya basladi ailenle konusmam memleketimden cikmam falan. iki yildir evlenelim diye bekliyorum ama ailesi istemediginden evlenmiyor tabi bunu bana soylemiyor. Sen kararsizsin diye evlenmiyorum diyor. yalan. Bu sene 3. senemiz simdi evlilik konusunda ciddi. Ancak ailenle konusmam burdan cikmam diyor. Aileme tavri canimi acayip sıkıyor. kabullenemiyorum. Bu sehirde de yasamak istemiyorum. Olay ozetle bu

E boşanmışsınız, niye hala bekliyorsunuz ki? Tayin isteyin gidin? Çocuk var mı? Anlamadım, boşandığınız adamı niye bırakamıyorsunuz? Adam evlenmeye yanaşmıyor. Saygısız. Sizin kendinize saygınız olsun.

'Ailemle ne kadar iyiysen ben de seninle o kadar iyi olurum' mantığına tek cevap; 'ben senin ailenle evlenmedim, ailesiyle iyi oldukça benimle iyi olan eşi zaten ben istemem' olacaktır. Net.

anneme vurmaya kalkisti. abim ayirdi. affedemiyorum
Hala geri dönmeye mi çalışıyorsunuz. Ya benim öz kardeşim anneme bağırdı diye sildim hayatımdan, elin adamı annene vurmaya kalkışmış. Hala 3 yıldır nikahsız adamı bekliyorsun. Allah akıl fikir versin. Annenize de çok üzüldüm. Onun yerinde olsam yüzünüze bakmam. Eski kocası üzerime yürüyecek, kızım boşandıktan sonra 3 yıl adamı bırakamayıp gelemicek. İnşallah faketir konu.
Adam evimin kirasini oduyor faturalarimi yatiriyor. Benimle ilgili.
Siz kendi faturalarınızı ödeyemiyor musunuz? Çalışıyorsanız kendiniz ödeyin. Muhtaç mısınız?
Herkese yorumlari icin tesekkur. Size hak verdim. Yolumu ayiracagm. 32 yasindayim. Yasim gectigi icin korkuyordum. Biz mardinliyiz. Akrabalar yadirgiyor. arada kalmam bundan.Ama haklisinjz.
Mardinli akrabaların nikahsız birlikteliğine bir şey demiyor mu?

Herkesin evliliğinde böyle şeyler oluyor senin taraf benim taraf benimde başımdan geçti senin gibi çok düşündüm ama sular bulanmadan durulmaz zamana bırak ben öyle yaptım ve şuan herkesle herşey çok güzel çok şükür su akıp yolunu buluyor

Merhabalar. Ben genc bir kardesinizim. Bir koca dusunun. Bazi huylari iyi bazi huylari kotu. Evde uyumlu ama yasanan cesitli problemlerden (kendisi haksiz) aileme gidip gelmeyecegini ama ailem eve gelince saygisizlik etmeyecegini soyluyor. Olumlu ozellikleri sigara alkol kullanmaz kadina kiza bakmaz para konusunda uyumlu vucut temizligine dikkat eder kotu arkadasi yok cok da beraber gezmezler oyle. Meslegi de iyi. Annesi yuzume konusmaz ama arkadan konustugunu biliyorum. Birbirimize saygisiz degiliz annesiyle. Kiz kardesleri baska sehirlerde. Ev islerine yardimci yemek yapmama yardim eder. Olumsuz ozellikleri aileme uzak soguk anneme küs. Esim haksiz. Bazi olaylar yasadik bana saygisiz davrandi. Ailemi onemsemiyor. Yasadigimiz sehir kotu gelismemis ve burdan cikmam diyor. Bana yaptiklari saygisizliklari dusununce onu birakip gitmek istiyorum. Ancak bosanmak cozum olmaya da bilir. Tecrubeli hanimlara soruyorum bosaninca tekrar birini bulamayabilirim veya kotu cikabilir.kocami aratirlar mi diye korkuyorum. Bosanmak mi benim icin faydali yoksa devam etmek mi faydali. Attigim taş urkuttugum kurbagaya degecek mi. Bosananlar da mutsuz sanki. Yeni nesil erkekler evlilige yanasmiyorlar. Belki zamanla bu sehirden cikmak ister diye dusunuyorum. Bana nasil akıl verirsiniz. Tecrubeli hanimlar tecrubenizden faydalanmak istiyorum. Şunu da soyleyeyim ailemle ayni sehirde yasasiydik esimi hic problem etmezdim ister küssun ister barissin. Ben gider gelirdim aileme.
Ne yaptı ,neden ailenizle konuşmuyor , neden haksız ????

Ya benim ailemi hedef almis durumda. Golgesiyle kavga ediyor. Onun takildigi nokya uzaklastirma alip yuvami dagittiniz diyor. Halbuki oncesinde bana yapmadigi kalmadi. Hangi adam karisini avukatin kapisina birakir. Hatalari icin ozur bile dilemedi. Ben yaptim sonra bunlar yapti demiyor.
o zaman güzel ablacım neden ayrılmıyorsun cocuk var mı bılmıyorum ama yoksa büyük lütuf allah askına mantıklı düşün nikah kıysa yine aynı şeyler olmayacak mı ? O kv ile ısınmanız daha mümkün değil kendı hayatına bak dünyada bir insan omu kalmıs 2.bahar dıye bısey var. oda bırak bulsun kendıne layık olanı cünkü inan hayat böyle bır yer değil kendı kendınıze hayatınızı zorlastırmıssınız

Daha detayli anlatayim. Biz bir yil evli kaldik. Evlilik surecinde ailesine saygili olmama ragmen en cok ben davet edip ozen gostermeme ragmen memnun edemedim adami. Surekli tartistik. Niye tartistik? İsimiz gucumuz ailesiydi. 4 erkek kardesler. Abisi annesinin ustunde oturuyor ama annesinin alisverisine bu cikiyor tum islere bizimki gidiyor. Gitsin ailesidir ama benim hayatimi da etkiledi. Kardesi surekli arabayi istiyor falan. Ben annesini esimin gonlu olsun diye haftada bir gun yemege cagirirdim ama kiymeti olmadi esimin yaninda. Bir kis tartistik. Hatta bana annesinin yaninda hakaret edip sacimj falan cekti. kotu tartismalarimiz oldu. Hem haksizdi hem de küserdi. Bir kis travmalarim birikti. Yazin tartistik telefonda ben memleketime gitmistim. Tartistik telefonda bosanma davasi actim. Bir kisin acisi cikti ofke patlamasi yasadim. Eve geldim ailemle kocamin yanina. Bana vurdu dedim uzaklastirma aldim esyalari topladim. Bosanma asamasina gectik. Evliyken bosanacagim dedigimde beni avukatin onune bifakmisti. Aileler olaya dahil oldu. Onun ailesi de yangina korukle gitti kavgaya geldiler karakolluk olduk hep. Sonra esim bosanma surecinde barismak istedi. Bosanalim simdi memuruz olaylar mahkemeden temizlensin sonra evleniriz dedi. Bosandik ama barismistik. Tabi ev falan dagildi. Benimle baristi ama sonralari sart kosmaya basladi ailenle konusmam memleketimden cikmam falan. iki yildir evlenelim diye bekliyorum ama ailesi istemediginden evlenmiyor tabi bunu bana soylemiyor. Sen kararsizsin diye evlenmiyorum diyor. yalan. Bu sene 3. senemiz simdi evlilik konusunda ciddi. Ancak ailenle konusmam burdan cikmam diyor. Aileme tavri canimi acayip sıkıyor. kabullenemiyorum. Bu sehirde de yasamak istemiyorum. Olay ozetle bu
BU ADAM DÜZELMEZ UZAKLAŞTIRMA ALMIŞSIN AİLEYLE KARAKOLLUK DA OLMUŞSUNUZ BAYAĞI BİR YÜZ GÖZ OLUNMUŞ SENİ İNCİTMEK İSTEMİYORUM KARDEŞİM AMA..
ARANIZ DÜZELMEZ ÇÜNKÜ İNSANLAR DEĞİŞMEZ SEN KENDİNİ DÜŞÜN ÇOCUK DA YOKSA AYRILMAN KOLAY OLACAKTIR KENDİNİ TOPLAMAN LAZIM BU ADAMDAN KURTULMAN LAZIM

Ben seviyorum ancak bana saygisiz davraniyor. Bu saygisizligina goz yumarsam daha da siddetlenir diye korkuyorum. Arada bazi olaylar var uzun diye yazmadim. Beni pesinde kosturuyor. Ya dedigimi yapacaksin ya da bitsin modunda. Aileme saygisiz olmasi cok buyuk problem aslinda. Bana saygi duysa aileme de saygi duyar.
O modda olan erkek hiç bişey den korkmaz bırakıp gitsen de gerivgel demez o senin ailene küsken sen neden onun ailesine saygı gosteriyosun ınunkı ana baba senin ki değil mi madem eşinin sucu var kayınvaliden ve kayınpederinin araya girip Bi barışma sağlamaları lazımdı onlarında işine gelmiş

BU ADAM DÜZELMEZ UZAKLAŞTIRMA ALMIŞSIN AİLEYLE KARAKOLLUK DA OLMUŞSUNUZ BAYAĞI BİR YÜZ GÖZ OLUNMUŞ SENİ İNCİTMEK İSTEMİYORUM KARDEŞİM AMA..
ARANIZ DÜZELMEZ ÇÜNKÜ İNSANLAR DEĞİŞMEZ SEN KENDİNİ DÜŞÜN ÇOCUK DA YOKSA AYRILMAN KOLAY OLACAKTIR KENDİNİ TOPLAMAN LAZIM BU ADAMDAN KURTULMAN LAZIM
Aynen öyle zararın neresinden dönersen kar

Merhabalar. Ben genc bir kardesinizim. Bir koca dusunun. Bazi huylari iyi bazi huylari kotu. Evde uyumlu ama yasanan cesitli problemlerden (kendisi haksiz) aileme gidip gelmeyecegini ama ailem eve gelince saygisizlik etmeyecegini soyluyor. Olumlu ozellikleri sigara alkol kullanmaz kadina kiza bakmaz para konusunda uyumlu vucut temizligine dikkat eder kotu arkadasi yok cok da beraber gezmezler oyle. Meslegi de iyi. Annesi yuzume konusmaz ama arkadan konustugunu biliyorum. Birbirimize saygisiz degiliz annesiyle. Kiz kardesleri baska sehirlerde. Ev islerine yardimci yemek yapmama yardim eder. Olumsuz ozellikleri aileme uzak soguk anneme küs. Esim haksiz. Bazi olaylar yasadik bana saygisiz davrandi. Ailemi onemsemiyor. Yasadigimiz sehir kotu gelismemis ve burdan cikmam diyor. Bana yaptiklari saygisizliklari dusununce onu birakip gitmek istiyorum. Ancak bosanmak cozum olmaya da bilir. Tecrubeli hanimlara soruyorum bosaninca tekrar birini bulamayabilirim veya kotu cikabilir.kocami aratirlar mi diye korkuyorum. Bosanmak mi benim icin faydali yoksa devam etmek mi faydali. Attigim taş urkuttugum kurbagaya degecek mi. Bosananlar da mutsuz sanki. Yeni nesil erkekler evlilige yanasmiyorlar. Belki zamanla bu sehirden cikmak ister diye dusunuyorum. Bana nasil akıl verirsiniz. Tecrubeli hanimlar tecrubenizden faydalanmak istiyorum. Şunu da soyleyeyim ailemle ayni sehirde yasasiydik esimi hic problem etmezdim ister küssun ister barissin. Ben gider gelirdim aileme.
Anlattığınız kadarıyla ben öyle ortada boşanacak kadar büyük bir sebep görmüyorum. Her insanın iyi ve kötü yönleri var. Boşandınız ve başka biriyle evlendiniz diyelim.O insanın da bir sürü kötü yönü olacak. Bu söylediğiniz şeyleri belki o zaman sorun olarak bile görmeyecek durumda olmayacağınız ne malum . Evlilik gerçekten çok sabır isteyen bi hayat. Bazı şeyleri görmemezlikten gelmek gerek kadın olsun erkek olsun. Yoksa her evde kavga gürültü illa ki oluyor. Umarım dertleriniz bununla sınırlı kalır......yorumalrı okuyunca Bi şok geçirdim. Bacım sen evli falan değilsin ki boşanmışsınız sonra geri barışma gibi Bi şansınız nasıl oluyor onu anlamadım. Dini konular yasak ama ekleme yapayım tekrar evlenebilmeniz için bazı şartlar var öyle ha değince tekrar evlenilmiyor. Bi araştırın derim

Son düzenleme:
Boşanınca birini bulamayabilirim kısmından sonrasını okumadım,okuduğum kısımlardan da harcadığım zaman için pişman oldum

X