Lütfen akıl verin...

bitmez canıkm bitmez..evlenicek evlada arabamı aldırılır..keşke para biriktirseydi..kendi masrafını karşılardı...erkek kardeşim var..araba değil eve fincan aldırmadık:)
bende ona diyorum benim babam beni borca sokacağına kendisi alır bana araba hediye ederdi dedim.. o da beni okuttular deyince bende şartel attı.. her anne babanın görevidir çocuğu okutmakkk.. bu onların borcudurrrr zaten 8 yıl zorunlu eğitim vardı sen kendin kazandın okudun onlarda mecbur görevlerini yapacaklardı.. 18 yaşında okuluna gittin ayaklarının üzerinde kendin durdun.. annen o yaşa kadar büyüttü baktı ve bana emanet edecek.. bundan sonra tek ailen ben ve çocukların olacak en kötü zamanında ben olacağım annen olmayacak onlar 18 yıl baktı ben allah nasip ederse ömür verirse 60 yada 70 yıl bakacağım hangimiz daha fedakar dedim.. o da haklısın diyo.. sonra sabah oluyor gene aynııı :) benimde oğlum olsun allahım büyük konuşmuyorum bu kadar üzerine düşmeyecem.. kız kardeşleri var annesi yanımıza geldi diye yemin ederim sabahın köründe başlarlar aramaya her saat başı her dakika akşam olana kadar konuşurlar. bunlarda tik olmuş :) telefonda konuşma tiki.. arkadaş bir kere konuştun daha ne 20 dk sonra ararsın.. artık annem bilee aaa kızlar annenizi az rahat bırakın dedi telefonu alıp

o konuda bir fikrim yok.. hani kadın bana böyle bir şeyi demez.. eğer zorlansalar zaten mayıs demek yerine eylül ekim derlerdir o yüzden pek sanmam nişan olmadan bunları yaşıyorsam düğün zamanıda kesiiiinn olay olur En Büyük KK[/QU
Olsun öyle düşünme ya kendini ezdirme ama her dediklerini de takma inşallah hersey güzel olur allahn izniyle sevgiline de cok şikayet etme bence canm sonuçta onun annesi biri benm annemi şikayet etse bana haklı da olsa haksz da ister istemez annemi savunmaya geçerim. Zamana bırak bakalım biraz canım napcaklar onlardan cok istekli görünme

Nereden başlayacağımı bilemiyorum öncelikle şunu söylemek istiyorum ( Mayıs ayında nişanımız olacak şubatta da isteme olacakmış güya )sorunum erkek arkadaşım lütfen akıl verin.
Erkek arkadaşım bana göre aşırı derece ailesine özellikle annesine çoook ama çoook düşkün..
madde olarak sıralamam gerekirse şikayetlerimi;
*Annesi ve babası aralıksız her gün ama her gün ( 365 gün boyunca süren sabah-öğle-akşam-gece arar durur..) olur olmaz her şeye ararlar.. örnek vermek gerekirse; " amcan geldi oğlum, dışarı çıktık telefon bakmaya gidiyoruz,ekmek alacağım " vs vs böyle fındık kabuğunu doldurmayacak boş laflar.. ( erkek arkadaşıma diyorum biz evlendiğimizde bunlar durmadan bizi mi arayacaklar az mesafe koy alıştırmaya çalış hafta 2 arasınlar şimdiden önüne geçmezsen ilerde nasıl düzelteceksin der der dururum. kendim der, kendim işitirim.. bana verdiği cevap hep ben hallederim olur )
*Erkek arkadaşımın annesi tanışmaya geldi nişan tarihi kararlaşacaktı baş başa otururken birden " kızım oğluma süt kardeşini düşünüyorduk fakat süt kardeşi oldukları için imkansızdı, dedesi de başka bir kız vardı onu istiyordu "dedi.. vee tahmin edersiniz ki ben çok kötü oldum içeriye gittim ağladım erkek arkadaşıma mesaj attım annen daha beni daha önceden görmeden tanıman ilk başta neler söyledi dediğim halde annesini arayıp uyarmadı :KK42:
*Ben nişan konusunun açılmasını sabırsızlıkla beklerken yine konuyu açmadı.. erkek arkadaşıma söylenince annesini aradı ve sonradan neyse ki konu açıldı.. " annesi bize görümcemin kızının düğünü var izni mayıs ayında alacak tarihi netleşsin bizim nişan tarihimizde netleşir, mayısın sonuna doğru yaparız" dedi ve net bir tarih vermedi. " memlekete gidince konuşurum görümcemle sonra size haber ederim " deyip durdu ve 2 ay oldu halen daha nişan tarihim belli değil :KK42: görümcesi almanya da yaşıyor kızının da 15 mayısta düğünü varmış.. annesi buradayken açıkça söyledim ki biz nisan ayında istiyoruz millete göre kendimizi şekillendiremeyiz halası bulunmasa da olur alt tarafı nişan.. nişanda olamıyorsa düğünde bulunur. ( halası erkek arkadaşıma bahara doğru gider isteriz diyordu.. düşünün aile bunu demiyor da hala bahara doğru söz veriyor :KK42:) annesinin verdiği cevap " halası olmadan olmaz halayla konuşup sizin nişan tarihini belirleriz.. " ANLAYACAĞINIZ ÜZERE OĞLU İLE BENİM İSTEDİĞİM ÖNEMLİ DEĞİL, GÖRÜMCESİNİN DEDİĞİ OLUYOR... bu bizim nişanımızdı kimseye bağlı olmak istemiyorum çoook zoruma gitti :KK42: " erkek arkadaşım ağzını açıp ne yapmaya çalışıyorsunuz halamların ikinci düğünü olacak burada bizim arkamızda durmak yerine halamı tercih ettiniz diyemedi:KK42: haksız mıyım ? benim ilk hevesim, ilk nişanım olacak sağolsunlar tüm hevesimi kursağımda bıraktılar :KK42:
* Daha önceden annesi ve teyzesi arkamdan aralarında " atanamamış bu kız nasıl geçinecekler atansın öyle nişan olur diye konuşmuşlar bu da benim kulağıma geldi annesiyle muhabbetimi kestim aradığında soğuk soğuk konuştuk sonraları dahada konuşmadım.. kadın bunu duyduğumu bildiği halde arayıpta gönlümü almadı:KK42: yanlış anladın diyemedi.. sırf erkek arkadaşımın bana konuş saflığına ver dedi diye, hatırına annesiyle aramı düzelttim.. benim annem ona şakasına takıldı diye erkek arkadaşım annemi resmen sildi.. annem bana beni hiç aramıyor sen ne güzel annesiyle konuşuyorsun dedi ve ben anneme gerçeği diyemedim.
*Erkek arkadaşım, teyzesi annesine çay veriyor diye ( annesi kansız ) ortalığı yakıp yıkan esip gürleyen annem hasta bile bile ne çayı veriyorsun diyen adam benim için kılını bile kıpırdatmadı inanın çok zoruma gidiyor:KK42:annesi yanına gidecekti sırf dişi ağrıyor diye doktora gitmeden yanıma gelme diye uyaran insan ben hasta olduğumda bir kere bile üzerime titrememiştir annesini düşündüğü kadar beni düşünmüyor :KK42:
* Dün akşam ki olayda annesi beni aradı " kızım görümcem diyor ki X'in nişanlığı bir kere giyildi gelinliği de bir kere giyilecek söyle geline isterse almanya dan mayıs ayında getiririm giysin fotoğrafı atıyoruz " dedi.. ben o sinirle hemen erkek arkadaşıma haber ettim ağzıma geleni saydım:KK62:" o kızın uğursuz nişanlığına ve gelinliğine kalmadım ben muhtaç bir insan değilim 300 liralık elbise almamak için mi bunları yaptılar diye saydım da saydım bana verdiği cevap " sürekli dır dır dır bıktım artık ben burada çalışıyorum bir sürü işle uğraşıyorum bıktım artık ailem ve senin aranda kalmaktan bıktım başımı şişirdin yeter diye epey saydı da durdu.. ( bunlar şimdiden böyleyse ilerde istediğim ev malzemesini bile almazlar :KK42::KK42:)
*Annesi bana Düğün sabahı gelinin evine gidilir tüm akrabalarla kahvaltı yapılır sonra gelin bize gelir el öpmeye demişti..
ayrıca biz bu şehirde yaşayacağız dediğimde hemen aa bizde emekli olunca oraya yerleşiriz dediler :KK62::KK62::KK62:
HANIMLAR BEN NE YAPAYIM.. KENDİSİ EVE GELDİĞİNDE İŞ YERİNİ UNUTUP ÖZEL SORUNLARIMIZLA DA İLGİLENMELİ.. İŞ KAPININ EŞİĞİNDE KALIR.. EVE GELİNCE BİZİMDE ÇÖZÜLMESİ GEREKEN SORUNLARIMIZ VAR ONLARLA İLGİLENMELİ.. ÖZEL HAYATLA İŞİNİ KARIŞTIRIYOR...
Sonuç olarak lafta mayıs ayında nişanımız olacak ve halen daha ortada tarih yok :KK43: tüm hevesim inancım bitti bende istemez miydim tarihim belli olsun :KK42:herkes 1 yıl önceden salon tutuyor yer kalmıyor diye ben ise...:KK42: nişanda bunları yaşadıysam düğünü tahmin bile edemiyorum:KK42::KK42: eşlerinin arkasında dimdik duran erkeklere helal olsunn imrenerek bakıyorum

lütfen kusuruma bakmayın epey uzun oldu daha çok şey varda yazıp sizi yormak istemedim yazarken de çoğu şeyi unuttumo_O o kadar sinirli ve üzgünüm ki :KK43: hakkınızı helal edin yazıp rahatlamak istedim...
merak edenler için yazıyorum; İkimizinde yaşı 23, ben üniversite mezunuyum Atanamayan öğretmenim :KK43: erkek arkadaşım ise Subay ayrı şehirlerde yaşıyoruz..
Ayyyy nasil gicik oldummmmmmm... aaaa suna bakkkk sevgilinde tam pısırık vallahi annesi boyle yapsaydi annem cok kizardi zorla veriyormus gibi..
Vallahi benm sozumde de biz karar verdik ailesine bu dendi nisanada gittik tuttuk bu dendi..Dugundede gittik tuttuk hepsini esimle yaptik anneme danistim o kadar onlarda burnunu sokmadi hemen olsun istiyordu annesi zaten :)
Erkek dedigin ailesiyle sevdiginin arasinda ki o guzel noktayi bulacak yeri gelince sozunu gecircek...
Simdiden sana boyleyse sevdicegin ondan bi cacik olmaz ve ailesi herseyine burnunu sokar..Gaza getirmis olmayimda ben coktan ayrilmistim

o konuda bir fikrim yok.. hani kadın bana böyle bir şeyi demez.. eğer zorlansalar zaten mayıs demek yerine eylül ekim derlerdir o yüzden pek sanmam nişan olmadan bunları yaşıyorsam düğün zamanıda kesiiiinn olay olur En Büyük KK
Olsun öyle düşünme ya kendini ezdirme ama her dediklerini de takma inşallah hersey güzel olur allahn izniyle sevgiline de cok şikayet etme bence canm sonuçta onun annesi biri benm annemi şikayet etse bana haklı da olsa haksz da ister istemez annemi savunmaya geçerim. Zamana bırak bakalım biraz canım napcaklar onlardan cok istekli görünme

aminn canım inşallah.. burada paylaşınca rahatladım.. omuzlarımdan yükler gitmiş gibi... şimdide umursamaz taktiği uygulayacağım bakalım ne olup bitecek yoksa düşünmekten kafayı yiyeceğim.

Ayyyy nasil gicik oldummmmmmm... aaaa suna bakkkk sevgilinde tam pısırık vallahi annesi boyle yapsaydi annem cok kizardi zorla veriyormus gibi..
Vallahi benm sozumde de biz karar verdik ailesine bu dendi nisanada gittik tuttuk bu dendi..Dugundede gittik tuttuk hepsini esimle yaptik anneme danistim o kadar onlarda burnunu sokmadi hemen olsun istiyordu annesi zaten :)
Erkek dedigin ailesiyle sevdiginin arasinda ki o guzel noktayi bulacak yeri gelince sozunu gecircek...
Simdiden sana boyleyse sevdicegin ondan bi cacik olmaz ve ailesi herseyine burnunu sokar..Gaza getirmis olmayimda ben coktan ayrilmistim
annemin haberi yok duysaaa uuuu hayatta vermezzzz.. aynı şehirde yaşasak tıpış tıpış gider salonu hallederiz de uzağız.. izin alıp gelse kolundan tutup götüreceğim salon için.. birde kardeşinin okulu sorun oldu allahım dertler bitmiyorr biizm sorunlar doğuran cinsten..

bende ona diyorum benim babam beni borca sokacağına kendisi alır bana araba hediye ederdi dedim.. o da beni okuttular deyince bende şartel attı.. her anne babanın görevidir çocuğu okutmakkk.. bu onların borcudurrrr zaten 8 yıl zorunlu eğitim vardı sen kendin kazandın okudun onlarda mecbur görevlerini yapacaklardı.. 18 yaşında okuluna gittin ayaklarının üzerinde kendin durdun.. annen o yaşa kadar büyüttü baktı ve bana emanet edecek.. bundan sonra tek ailen ben ve çocukların olacak en kötü zamanında ben olacağım annen olmayacak onlar 18 yıl baktı ben allah nasip ederse ömür verirse 60 yada 70 yıl bakacağım hangimiz daha fedakar dedim.. o da haklısın diyo.. sonra sabah oluyor gene aynııı :) benimde oğlum olsun allahım büyük konuşmuyorum bu kadar üzerine düşmeyecem.. kız kardeşleri var annesi yanımıza geldi diye yemin ederim sabahın köründe başlarlar aramaya her saat başı her dakika akşam olana kadar konuşurlar. bunlarda tik olmuş :) telefonda konuşma tiki.. arkadaş bir kere konuştun daha ne 20 dk sonra ararsın.. artık annem bilee aaa kızlar annenizi az rahat bırakın dedi telefonu alıp
alışacaklar inşallah..benimde 3 sene problem oldu..rahmetli kayınvalide ile..kayınvalide sizdeki kızgınlığı hissederse inadınada yapar.ilgilenmiyormuş gibi yapmak en iyisi.

aminn canım inşallah.. burada paylaşınca rahatladım.. omuzlarımdan yükler gitmiş gibi... şimdide umursamaz taktiği uygulayacağım bakalım ne olup bitecek yoksa düşünmekten kafayı yiyeceğim.

dur kız korkutma..emek olamdan evlilikmi olur:)herkeze nasip olamaz yani:)
inan cyprtic emek hakedenler için sarfedilir adamın ailesi resmen biz buyuz demişler bile bile lades deyip sonra yakınırsa bir anlamı kalmaz..

Evlenince aşktan kör olan gözler öyle bir açılıyor ki :)

inan cyprtic emek hakedenler için sarfedilir adamın ailesi resmen biz buyuz demişler bile bile lades deyip sonra yakınırsa bir anlamı kalmaz..

Evlenince aşktan kör olan gözler öyle bir açılıyor ki :)
canım benim eşimde çok iyi bir insan..körümcek istememişti:KK4: hiç beni tanımadığı halde..bak iyi oldu evlendimde..:KK70::KK70::KK70:
gerçi burnum sürtmedi değil:KK64::KK53:

alışacaklar inşallah..benimde 3 sene problem oldu..rahmetli kayınvalide ile..kayınvalide sizdeki kızgınlığı hissederse inadınada yapar.ilgilenmiyormuş gibi yapmak en iyisi.
şimdi ona sordum kredi ödemesen ailene para yardımı yapar mıydın dedim.. verdiği cevap" ikimiz için yatırım yapardım " oldu.. eskiden annesine kredi çekecek diye kıyameti koparmıştım bana sen kimsin karışamazsın demişti o dediğini ona hatırlattım çocukmuşum bildiğin diyor.. demek ki yavaş yavaş olgunlaşmaya başlamış.. yada ben mi kendimi avutuyorum :) kızgınlığımı hep belli ettim kadını sevmediğimi bile söyledim :KK43: sonra baktım madem öyle sende anneni görmeye gitmeyeceksin yollamam dedi bende bal gibide giderim deyince ben seni ailenden koparmaya çalışmazdım kii.. tek gidersin bende gelmem aileme laf söyleme diyordu.. çok doğru dediniz ben ne kadar yüklenirsem annesi kat kat değerli oluyor.. birde bi arkadaşım vardı ona soru sormuştu ilk zamanlarda... eşin ve annen aynı kolyeyi kuyumcuda beğendi fakat 1 tane var hangisine alırdın dedi. benimkide 1 tane daha yaptırır ikisinede alırdım dedi arkadaş olmaz 1 tane var deyince anneme alırdım.. eşimin gönlünü kolay alırımda annelerin gönlü zor alınır demişti :KK43: bak yaram deşilince aklıma neler geliyor :)

Siz hala bu aileye gelin olarak girmeyimi düsünüyorsunuz? Takmissiniz bi nisan tarihine, yerin dibine batsin tarih.... Allah gözünüze gözünüze sokuyor, askla hersey cözülmüyor, evlenince o pembe gözlük normal cama dönünce cok aci oluyor, bilesiniz.... Bunca seye ragmen evlenirseniz, ilerde hic aglanmayin, kendim ettim kendim buldum deyin olurmu...:KK14:

tek tek okudum yorumları.aynı ben :) sonuç ne oldu 7 ay nişanlı kaldım sonra nişanı attım :) aynı eski sözlüm de bir gün arar bıkdım ailemden evlenince herseyimizi ayırcaz herken kendi yoluna baksın yeter bıkdım ettim 2 gün sonra beraber oturcaz annnem o benim tamam evimiz ayrı olsun yine gün içinde annene gider işini gücünü yaparım yapacaksın tabi. nişan olana kadar ben umursamaz oldum da ne oldu.ailesine hiç birsey demedimde ne oldu o aradı bi nefret ederdi bi canım ailem deerdi.nişan tarih tarih diye bende kendimi yırttım.sonra nişanda suratıma bakılmadı.7 ay nişanlı kaldım kapım açılmadı aileme bi telefon bile edilmedi. ama kaynana da aynı günde defalarca arardı oğulunu bende dedim sen gibi sen sabah çıkıp akşam yanına gidiyorsun tamam arasın ama bi kere de beeni arasın yahu.bende insanım bekliyrum dedim.ben hep arardım annesini.nişanlımda benim annemi arardı annemde onu arardı.3 görümce hiç arayan mesaj atan yok falan filan derken 7 ay sonunda hopppp koptu film ağlamalar sızlamalar acillik olup serum yediğimi bilirim.5 ay oldu yavas yavas atlattım. benimkide hastayım derdim mesajla arada bi ne oldu diye sor yok.tabi anneside sevecek sayacak ama benide eszmeyecek.eltim doğum yaptı yanına gittim suratıma bakmadılar. kaynane ve görümce.ertesi günü aradım seni,n ailenin garezi ne bana dedim. misafir olraka gelmişim ilk defa tek gelmişim daha bek kaynaşırız diye beklerken suratıma bakılmadı dedim. sen kuruntu yapıyorsun dedi yahu ne alakası gözvar nizam var dedim oh iyi yapmışlar dedi.öyle mi gel neyin var neyin yok topla al git istemiyorum ne yaparsan yap dedim.sonra barıştık ama 3 ay sonra düğün konuşmaya geldiler zoraki çünkü 2 haftaya kadar gelmezlerse babam nişanı atacakdı.geldiler ve atıldı sonra ne oldu onlar atmş oldu yüzüğü.her ne kadar nişanlım beni sen bıraktın desede kaynana her yerde oğlum annesinin eline yüzüğü koydu diyormuş.ki biz bohcayı yolladık onlarda yolladı yüzükde öyle geldi.yüzüğüde bozdurdum küpe aldım ohhhhhhhhhhhh takıyorum güle güle :) he şimdi ona da halasının kızını istemişler.yabancıya vermek istemiyorlar sen gibi.
kısacası nişan nişan diyorsun ama nişan takıldıkdan sonra vay ben ne ettim keşke nişan takmasaydım yol yakınken dönseydim dersin he insallah demezsin ama.nişana kadar umursamaz takıldım sonuç yine ayrılık oldu benim

Ne yapacaksın böyle insanla ya
Düşünmen gereken daha önemli şeyler varken niye nişan tarihine takılıyosun,kurtul gitsin bu adamdan.O ne öyle ya yok seni almayacaktık da başkasını alacaktık, ne kadar ayıp ve gereksiz bir laf....Seni tutan ne var?....Kurtul bunlardan:KK20:

benim kayınvalidemin de kır düğünü hayali var diye düğünü yazın yapacaklarmışmış. yalvadım "çocukluğumdan beri sonbahar istiyorum" diye, umurlarında olmadı. bi karışmasınlar bu ne ya. tarih bile seçtirmiyorlar. evet benimki de nişanlığımı kendi seçecekmiş.

Şu anda odaklanmaniz gereken kpss. Kimse için üzülüp, ağlayıp geleceğinizi tehlikeye atmayın. Ortada hiç bir resmiyet yokken yüz göz olunmuş (bilerek) çünkü, aklı selim bir insan, dünür olacağı insanların evine gelipte, "başkasını düşünüyorduk" demez. :KK12:
Net... Burdan sonrası önemsiz kalıyor.
Sözlünüz dengeyi sağlayacak gibi görünmüyor.
Bu İzdivaç sizi cok yorar.
Hakkınızda hayırlısı olsun.

tek kötü huyu bu :KK43: anneci ve ailesiyle arasına mesafe koyamıyor.. bana diyor gözümü açtın diye ama yine aynıı değişmiyor.. bu huyu değişse vallahi sorunlar bitecekte yok :KK43:

şimdi ona sordum kredi ödemesen ailene para yardımı yapar mıydın dedim.. verdiği cevap" ikimiz için yatırım yapardım " oldu.. eskiden annesine kredi çekecek diye kıyameti koparmıştım bana sen kimsin karışamazsın demişti o dediğini ona hatırlattım çocukmuşum bildiğin diyor.. demek ki yavaş yavaş olgunlaşmaya başlamış.. yada ben mi kendimi avutuyorum :) kızgınlığımı hep belli ettim kadını sevmediğimi bile söyledim :KK43: sonra baktım madem öyle sende anneni görmeye gitmeyeceksin yollamam dedi bende bal gibide giderim deyince ben seni ailenden koparmaya çalışmazdım kii.. tek gidersin bende gelmem aileme laf söyleme diyordu.. çok doğru dediniz ben ne kadar yüklenirsem annesi kat kat değerli oluyor.. birde bi arkadaşım vardı ona soru sormuştu ilk zamanlarda... eşin ve annen aynı kolyeyi kuyumcuda beğendi fakat 1 tane var hangisine alırdın dedi. benimkide 1 tane daha yaptırır ikisinede alırdım dedi arkadaş olmaz 1 tane var deyince anneme alırdım.. eşimin gönlünü kolay alırımda annelerin gönlü zor alınır demişti :KK43: bak yaram deşilince aklıma neler geliyor :)

Babanı mı seviyorsun sevgilini mi? gibi bir soru bu manası bile yok, var aslında soruyu arkadaşın densizliği işte sadece, böyle sorularla sevgi test etmeyi bırakın daha rahat edersiniz.

Bahsettiğiniz kötü huy en olmaması gereken huy, söylenmiş ama bir daha söylememde zarar yok.

Ayrıca size göre pişkin pişkin ettiği laf bana da söylendi mesela, ben; tabi ki onu değiştirdim ama annesi olarak en çok senin hakkın var dedim hiç bir sorun çıkmadı, gerginlik, stres anında her lafın batmasını anlıyorum da hepsine de gıcık olmak zorunda değilsiniz, öylesine söylenmiş şeylere makul cevaplar verin gerisi kolaylaşır. Süt kardeş olayı benim başıma gelse ben de sinirlenirim ama odaya gidip ağlamak değil onun çözümü, annesini o saatten sonra saf kabul edip, dediklerinin çoğunu duymazlıktan gelmek, eğer devam etme niyetiniz varsa.

X