Kocamla nasıl bir konuşma yapmalıyım ?

Hayır ben de size katılmıyorum,her erkek bakmaz..Benim de bakan bir sevgilim oldu ve ayrıldım.Bunu aldatmak sayarım.Yanimda bakan ben yokken ne yapar.Kaldi ki çok onur kirici.Siz normal sayıyorsunuz ama asla degil..Ama eşim ne sevgiliyken ne de şimdi asla hiç bir kadına bakmaz..Ayrıca sizin gözünüz açık olduğundan değil,her kadın yanında kadına bakan adamı anlar.
yorumun alnı olsa da öpsem
hanımefendinin yorumlarına hayret ediyorum
kötü deneyimler yaşamış belli ki
her erkek bakıyor diyecek kıvama gelebilmesi için mantıken
hayatına giren adamların %90'ının falan "bakıyor" olması lazım
ben kendimi şöyle hayal edemiyorum mesela "hımm bu kız güzelmiş benim adam kesin bakar buna" diye aklımdan geçirirken hayal edemiyorum
bunu aklımdan geçirten adam çoktan eski sevgilim olur
nitekim zamanında benimde karşıma çıktı öyleleri
bundan bi cacık olmaz dedim ilişkiye başlamadan bıraktım

İyi de hamile kalmadan önce aile Apartmanında yeterince eziyet çekmişsiniz zaten. Bunlar yetmedi mi uyarı için. Adam sizin yemeğinizi yemiyor, gözü dışarda…maşallah dedikodu da seviyor beyimiz. siz niye varsınız onun için ben söyleyim.
1) bedava sex
2) bedava temizlik
3) bedava ev hizmeti.
Çocuk için erken davranmışsınız. Bu saatten sonra ne denir bilmiyorum
Ya keşke böyle yazmasaydiniz riskli hamileligim var diyor böyle denmez ama.

inkar?
ben kendi yaşadığım deneyimi söyledim, benim sevgililerimi benden daha iyi biliyormuş gibi kalkıp "görmediğiniz anlarda bakıyorlardır" dediniz.
üzgünüm ama kendinizi haklı çıkarmak için kurduğunuz bi avuntu cümlesi gibi yani bu
yanınızdaki adam başka bakacak mı bakmayacak mı diye pusuya yattığınızı da kendi ağzınızla itiraf ettiniz
bence bu insanın kendine yaptığı bi saygısızlık
her insan değerlidir ve her insan yanında başkasına bakmayacak partneri hak eder
mesela ben başkasına bakacak mı diye pusuya yatma gereği hissettirecek adamları hak etmiyorum
siz de hak etmiyorsunuz kimse hak etmiyor
belli ki kötü deneyimler yaşamışsınız buraya gelip her erkek bakıyor diyorsunuz
"benimkiler bakmıyordu" diyen bir kadına "görmediğiniz anlarda bakıyorlardır" diyorsunuz
bu konuşmanız bile bu iğrençliği normalleştiriyor
kendimden verdiğim örneğe inanmayacak seviyede kabullenmişsiniz bu yanlışı galiba
insanların bize vereceği değeri biz kendimiz belirleriz
o değeri vermiyorsa da hayatımızdan def etmeliyiz
unutmayın bunu
Peki siz benim yanimda baska birine bakan adama nasil tepki verip bu durumu nasil karsiladigimi bilmeden nasil kendine saygisizlik olarak adlandirabiliyosunuz bu durumu? Ben pusuya yattim gordum sonra da affettim mi dedim?
Evet, erkekler bakiyor. Erkeklerin genelinde boyle bir sikinti var maalesef. Bunu ben neden normalleyeyim ki kafanizda neden bunu normalledigim dusuncesi belirdi? Ben aksine erkeklerin hicbirine bu baglamda guven olmayacaginin kadinlarin koru korune guvenmemeleri gerektiginin alt metnini veriyorum, erkektir yapar zihniyetinde oldugumu tam olarak nereden cikardiniz? Komedi burda basliyor :)
Kendi degerimin oyle farkindayim ki, bu ugurda neler yaptim anlatsam bana sarilir helal olsun dersiniz, ama iste, klavye uzerinden yazi dili hep boyle eksik birakiyor bazi seyleri.

yorumun alnı olsa da öpsem
hanımefendinin yorumlarına hayret ediyorum
kötü deneyimler yaşamış belli ki
her erkek bakıyor diyecek kıvama gelebilmesi için mantıken
hayatına giren adamların %90'ının falan "bakıyor" olması lazım
ben kendimi şöyle hayal edemiyorum mesela "hımm bu kız güzelmiş benim adam kesin bakar buna" diye aklımdan geçirirken hayal edemiyorum
bunu aklımdan geçirten adam çoktan eski sevgilim olur
nitekim zamanında benimde karşıma çıktı öyleleri
bundan bi cacık olmaz dedim ilişkiye başlamadan bıraktım
Hicbir sey bilmeden gecmisim hakkinda istatistik deger de verdiniz ya helaaaal olsun😅😅 offff👎🏻👎🏻

Özür dileyerek aklıma geleni söylemek istiyorum. Eşinizin o X beyin eşiyle bir yakınlığı olabilir mi acaba? Kadının bu kadar detay bilmesi ürkütücü. Ama siz bebeğinize odaklanın lütfen umarım sağlıkla kucağınıza alırsınız 🙏
Çok teşekkür ederim öncelikle. Ama sanmıyorum x kişisi aşırı dedikodu seven biri bence karısına kendi anlattı tabi suç eşim de o anlatmasa ortada sorun da olmazdı

Çok teşekkür ederim öncelikle. Ama sanmıyorum x kişisi aşırı dedikodu seven biri bence karısına kendi anlattı tabi suç eşim de o anlatmasa ortada sorun da olmazdı
Bu da bir ihtimal tabiki ama erkeklerin ne kadar dedikoducu olsa da böyle bişeyi eşine anlatacağını sanmıyorum kaldı ki detayları akıllarında tutamıyor çoğu erkek. Umarım sadece dedikodu ürünüdür 🤷🏻‍♀️ yine de çok çok ayıp. O kadın da hadsizmiş böyle bişeyi bilsen bile sanane elalemin ev içi mevzusundan üstelik bir akıl danışma durumu da yok patavatsızlıktan başka bişey değil

Konudaki en büyük dedikoducu eşiniz, karısının dedikodusunu yapmış ayrıntısına varana kadar.
Eşiniz de yumuşatın söylemiş size, basbayağı evdeki yemeğe kadar dert yanmış.
Bakma konusuna gelince, fark ettiğiniz anlarda nasıl susabiliyorsunuz ben anlayamıyorum.
Çok büyük saygısızlık olarak görüyorum eşin,sevgilinin yanında başka kadınlara bakilmasini. Sonrada söyleyince inkar etmesi, üste çıkması çok daha kolay olur ayrıca.

Rica ediyorum , kendinize deger verin.hersey kendinizi sevmek ile basliyor.baskalarini tabiki sevin ama once kendiniz.size tüm bunlari yapilmasini nasil normallestirebilirsiniz? Nasil musade edersiniz?
Benim esim cok dikkat ceken biridir. Manken veya oyuncumusunuz diye sorarlar. Kadinlar hemen flort etmeye calisir.(ikimizde yuzuk takmayiz) Ben ise siradan gorunuslu bir kadinim.yani kendimi begenirim ama kimse bana manken misiniz demez:)esim ne benimle ne bensiz kimseye bakmaz.benden once de bakmazmis.eski yillar onceki mesajlari vs okudum facebookta.ona yuruyen kadinlari nazikce reddetmis hep.bana ise dunyanin en guzel kadiniymisim gibi bakar.hic ezik hissetmedim, ego yapmadim, kiskanclik krizlerine de girmiyorum. bizim iliskimizde kiskanan hep eşimdir. cunku bilir kendimi cok severim:)en cok kendimi severim:) gidersede kendi bilir derim yani🤣kendi kaybeder derim🤣 özsayginizi kaybetmeyin lutfen..

Rica ediyorum , kendinize deger verin.hersey kendinizi sevmek ile basliyor.baskalarini tabiki sevin ama once kendiniz.size tüm bunlari yapilmasini nasil normallestirebilirsiniz? Nasil musade edersiniz?
Benim esim cok dikkat ceken biridir. Manken veya oyuncumusunuz diye sorarlar. Kadinlar hemen flort etmeye calisir.(ikimizde yuzuk takmayiz) Ben ise siradan gorunuslu bir kadinim.yani kendimi begenirim ama kimse bana manken misiniz demez:)esim ne benimle ne bensiz kimseye bakmaz.benden once de bakmazmis.eski yillar onceki mesajlari vs okudum facebookta.ona yuruyen kadinlari nazikce reddetmis hep.bana ise dunyanin en guzel kadiniymisim gibi bakar.hic ezik hissetmedim, ego yapmadim, kiskanclik krizlerine de girmiyorum. bizim iliskimizde kiskanan hep eşimdir. cunku bilir kendimi cok severim:)en cok kendimi severim:) gidersede kendi bilir derim yani🤣kendi kaybeder derim🤣 özsayginizi kaybetmeyin lutfen..
Evet size katılıyorum hem de çok bence siz de çok güzel bir kadınsınız. Ne yapmam gerek onu bilmiyorum kadınlara bakma konusunu açıp açmama konusun da kararsızım konuşsam kendime saygım kalmaz konuşmasam içime yük ne yapacağımı bilmiyorum maalesef.

Evet size katılıyorum hem de çok bence siz de çok güzel bir kadınsınız. Ne yapmam gerek onu bilmiyorum kadınlara bakma konusunu açıp açmama konusun da kararsızım konuşsam kendime saygım kalmaz konuşmasam içime yük ne yapacağımı bilmiyorum maalesef.
Ben bir konunun ve eylemin sonradan acilmasina karsiyim.gecen kopek egitimi hk bir video izledim.diyorki kizginliginizi eylemi yaptigi anda gostermelisiniz, aksi halde etkili olmuyor. Yani o an baktimi yapistirin suratina lafi milletin icinde bile olsa farketmez.o yaparken utanmiyorsa siz soylemekten neden utaniyorsunuz🙃ha bakmak sevapsada sizde bakin hoş adamlara :) sadakat tek tarafli olmaz:) ya ogrenecek , ya aci yollarla ogrenecek..egitim sart🤣

Ben bir konunun ve eylemin sonradan acilmasina karsiyim.gecen kopek egitimi hk bir video izledim.diyorki kizginliginizi eylemi yaptigi anda gostermelisiniz, aksi halde etkili olmuyor. Yani o an baktimi yapistirin suratina lafi milletin icinde bile olsa farketmez.o yaparken utanmiyorsa siz soylemekten neden utaniyorsunuz🙃ha bakmak sevapsada sizde bakin hoş adamlara :) sadakat tek tarafli olmaz:) ya ogrenecek , ya aci yollarla ogrenecek..egitim sart🤣
Bu arada yanlis anlasilma olmasin aman onden diyeyim..insan ve hayvanlarin temel icgudulerinin benzer oldugunu ve davranislarinin temelinin ayni icgududen geldigini, insanin sadece ustune nefis ve zeka ekledigini dusunuyorum.bu nedenle temel icgudulerimiz ayni ve ayni doga temelleri ile isliyor.bu nedenle bu ornegi verdim. Cunku cinsellik, kadin erkek iliskisinin en temel taşi bence temel icgudu.

Merhaba hanımlar umarım iyisinizdir :)

İnanın nerden nasıl başlıcağımı bilmiyorum.
4 senelik evliyim ve Hamileyim şuanda 8. Ayıma girmiş bulunuyorum eşimle sorunlarımız var konuyu kısa anlatmaya çalışıcam ama yine de uzun olabilir okuyan yorum yazan herkesten Allah razı olsun hakkınızı helal edin :)
Aile apartmanın da oturuyorum eşim evlendiğimiz de sürekli sürekli her gün annesinden yemek aldı onu uyardım . Sevdiğin bir şey olur anlarım ama her gün her gün yemek alınmaz beni de böyle alıştırma çünkü yemek aldığın da ben yapmıyordum yaptığım da çok fazla geliyordu sonuçta 2 kişiyiz tabiki eşim beni dinlemedi.

Ve evlendiğimiz ilk zamanlar, sürekli farklı konularda tartıştık 1,5 sene falan böyle barış küs öyle devam etti ama 2. Senenin sonunda bu tartışmalar çok çok azaldı her evlilikte olan normal kavgalara döndü sorun çok kalmamıştı yani.

Eşimin bir arkadaşı var adı x olsun adamı oldum olası sevemedim adam da evli eşim çokkk uzun zamandır x in eşiyle tanışmam için ısrar etti en son kabul ettim kadın iyi biri gibiydi buraya kadar sorun yok. Sonrasın da evlilikte tartışmalardan açıldı konu ve kadın bana siz de çok aşırı kavga ediyormuşsunuz hiç anlaşamıyomuşsunuz dedi şaşırdım çünkü x in karısı sonuçta bunu nerden bilebilir ki. sonrasın da kadın bana imalı bi şekilde sende artık yemek yaparsın neden hiç yemek yapmıyorsun ? Ne yemek yapıyosun mesela dedi. Yine şaşırdım kadın benim yemek yapmadığımı nerden biliyor sonra anladım ki eşim olacak adam gitmiş bunları x e anlatmış oda karısına rahatsız oldum bilmiyorum.
Ben mi çok abarttım ama insan böyle şeyleri ne bileyim özellike erkeklerin böyle şeyleri konuşması beni aşırı tilt eder ben de konuşmam bu arada evde olan evde kalır. Eşime sorduğum da biz telefonda bir kere kavga ederken x kişisi sormuş noldu diye oda anlatmış sözde ama yalan bence yemek konusu da karım hamile biz dışardan yiyoruz demiş ama dışardan falan yemiyoruz sürekli 15 günde bir falan yeriz. yemekte yapıyorum eşim yemiyor her yaptığıma bir kusur buluyor bende artık ister yesin ister yemesin diyorum kendime göre yapıyorum.

X in karısına gittiğim gün de eşimle ordan sonra dışarı çıkacaktık ama ben ordayken oda x ileydi x karısını aradı ve eşimle bir yere gezmeye gideceklerini söyledi eşim ne beni aradı ne bir haber verdi sinirim tavan oldu yani.

Bir diğer konu da benim için en önemli olan ve kafamı taktığım eşimin benim yanımda başka kadınlara bakması hayır bu 6,7 defa oldu hep ben mi yanlış anlıyorum dedim ama 2 gün önce hastanedeydik çok güzel bir kadın vardı benim yanımda bariz baktı bişey de diyemedim kendimi çok kötü hissettim aşırı Hemde kilo da aldım biraz ne bileyim işte kendimi o günden itibaren kendimi çok kötü hissediyorum riskli bi hamileliğim var zaten ama bunu eşime açıkça söylemek istiyorum içim de ki herşeyi söylemediğim zaman bana yük oluyor riskli bir hamileliğim olduğu için annemdeyim yarın eşim gelecek bir işimiz var ama yüzünü bile görmek istemiyorum aşırı doldum her şeyi de yüzüne vurmak istiyorum eşim aşırı manipüle eden biri. bunları söylesem rededecek şifresini de istememe rağmen vermiyorum artık resti çekmek istiyorum güvenmediğim biriyle evli kalmak istemiyorum. eskiden beni aldatacak biri değil derdim şuan herkesten herşeyi bekliyorum bugüne kadar aldatmak olarak yakaladığım bir durum olmadı kadınlara bakması aldatmak sayılmıyorsa tabi nolur hanımlar bana bir akıl verin yarın nasıl bir konuşma yapayım doğuma kadar da annemde kalmayı düşünüyorum ne yüzümü görsün ne yüzünü göreyim bir süre.

Böyle birinden neden çocuk yaptın?
Ben olsam kıyameti koparırım. Susmak yerine ilk önce o kadına haddini bildiririm sonra eşime.
Silkelen kendine gel ve kendi değerinin farkında ol.

benimde iki ilişkimde de bakan olmuştu ayrıldım aldatmaktır bana göre beni ciddiye almadığını düşünür hayatıma bakarım sizde tepkinizi koyun karaktersizliklerini çekmekte zorunda değilsiniz

Dedikodu kismi can sikici, ama dedigi gibiyse olabilir.
Kadınlara baktigi konusunda eminseniz?
Yapmaniz grrrken sey konusmak. Ama sakin bir sekilde. Empati yapmasini saglayin.
Kavga cikartiyorsa bence bakmistir.
Hoslanmadiginiz seyleri yerine gore soyleyin
ki bir daha karsilasmayin.
Ama kibar ve sakin olmaya calisin.
Kendinize guveniniz olsun ,kaybetmekten korkmayin. Hata yaparsa kendi kaybeder.
Cunku eden kendine eder.

X