kocamla saygı kavramımız

O cümleleri ben değil eşim kurdu.
Eşiniz için dedim zaten ama sizin kurduğunuz cümlelerde farksız değil.
Saygı duymuyorlar falan..
Kalkıp gitmesi rica edilmiş ne var ki bunda kimsenin incisi dökülmez, bir saygısızlık durumu yok yani ortada..
Bir rica, büyüklenme ve körükleme mevzusu var sadece..

bu konuya odaklanın diye not düşmüşsünüz bizde bu konuya odaklanıyoruz zaten :KK70:
illa büyük diye saygı gösterilmez ama sizin gibi de düşünülecek bişey yok
hem size ne?

Bir ailesiniz artık eşinizle .Bazı konulara müdahil olup fikrinizi söylebilirsiniz. Ancak burada gördüğüm kullandığınız üslup çok hoş değil.Kızdım vb.Bu çirkin bir tarz ve hakkınızda yok buna..Sizin ki eş doldurmaya girer bu saatten sonra..Eşiniz diye ne sizin ne de onun size bu tür bir konuda böyle davranmaya hakkı yok.Böyle bir şey mi yaşadınız fikrinizi söyler geri çekilirsiniz uzatılacak bir husus değil.Madem eşinizin uzmanlığı bu konu, devamında ne yapmak isterse yapar.Bakın ailevi ilişkilerde işte böyle basit gibi görünen bu tarz hareketlerden bozulmaya başlar. Tarzınızı sorgulayın derim yeni baştan.

Merhaba hanımlar

Eşimin dedesinin kiraya verilecek bir evi vardı. Oğlu vermiş halletmiş. Sözleşmeleri imzalamışlar. Sonradan eşime gösterdi oğlu olmuş mu diye. Eşimde olmamış siz benim yanıma gelin kiracı ile beraber halledelim dedi. Eşimin işi gereği bu tarz konulardan anlıyor. Siz kiracının ayağına gitmeyin ev sahibi olarak o gelsin dedi.

Neyse bir akşam eve giderken dayısı aradı benim işim var(işide bi yerde yemek yiyormuş misafir olarak o) sen sözleşmeleri hazırla ben senin evden alayım diye. Eşim hazırladı. saat 21.30 arıyor hadi in beraber gideceğiz seninle diye. Eşimde gitmedi evde işim gücüm var dedi bu saatte gidilir mi diye. Normalde eşimin dedesi torunla git diye ısrar ettiği için oğlu eşimle gitmek istemiş yoksa kendi istediğinden bilgisi olduğundan değil. Sonra eşimin babası aradı. O senin büyüğün ayıp olur ara söyle şimdi gitmeyelim yarın ofise gelin halledelim de dedi. Normalde eşim aramıcaktı ama babası baya ısrar edince aradı. Bende kızdım seni saymıyorlar diye. Sen kaç kere yanıma gelin beraber halledelim diye söyledin dedim. Seni dinlemedi dedim. Sen neden peşinden koşuyorsun dedim. O benim büyüğüm mecburum dedi.

çok daha detyalı ama özet geçtim.
Sizce her ne olursa olursa büyüklere koşulsuz saygı duymak lazım mı ? Hatalı olsalarda sizi kırıp incitselerde ve buna devam etselerde ?
Görüşlerinizi merak ediyorum.
Önceki konumu okuyup çok takılıyorsunuz diyebilirsiniz belki ama ondan bağımsız değerlendirin lütfen.

NOT: hanımlar olayı eleştirmenizi değil ''Sizce her ne olursa olursa büyüklere koşulsuz saygı duymak lazım mı ? Hatalı olsalarda sizi kırıp incitselerde ve buna devam etselerde ?'' Şu soruma yorumda bulunmanızı rica edeceğim. Olayı şu sebepten anlattım eşimle benim saygı kavramımız farklı sanırım. Bu sebeple örneklendirmek amacıyla
Gerçekten merak ediyorum hayatınızı bu kadar basit mevzular için bile neden bu kadar karmaşıklaştırıyorsunuz? Altı üstü bir kira kontratı yani uzmanlık gerektiren bişey zaten yok,okuma yazma bilmek yeterli. Telefonda bile halledilebilecek bir mevzu şöyle yazın böyle yazın diyerek. Yok yanıma gelin,yok kiracı ayağımıza gelsin,yok gece olmaz gündüz olsun falan ne kadar mesele haline gelmiş şaşırıyorum :işsiz: Saygı mevzusuna gelince "büyük" diye bir insana her ne yaparsa yapsın saygı duymam tabiki. Ama bu mevzuda "her ne yaparsa yapsın" denilebilecek birşey yok zaten.Gel demiş eşiniz gitmemiş ok gitmeyebilir. Ama arayıp "yarın gel halledelim"diyecek diye de (ki bence ben şimdi gelemem yarın halledelim de diyebilirdi o ayrı mevzu) yok sen arama, yok seni saymıyorlar falan.. Ne bunlar ya allahaşkına?? Cidden ne bunlar yani??? Bu kadar büyük laflar edicek ne var ki ortada??? Hayat böyle zor olmuyor mu?

Şu şekilde söyleyim telefonla aranıp emri vaki yapılıyor eşime. Müsait misin diye sorulmuyor. Zaten oda bundan rahatsız oldu. Ve karşı taraf ona trip atarak, tavır yaparak kapattı telefonu. Sonuçta evimde misafir olabilir, müsait olmayabiliriz eşimle o an. Bende trip attığı tavır aldığı için tekrar aramasının bana göre yersiz olduğunu söyledim.

Şimdi bunu neden açıkladım basit bir rica gidilebilirdi yazanlar olmuş ama basit rica değil bağırarak emri vaki yapmaktı.

Gerçekten merak ediyorum hayatınızı bu kadar basit mevzular için bile neden bu kadar karmaşıklaştırıyorsunuz? Altı üstü bir kira kontratı yani uzmanlık gerektiren bişey zaten yok,okuma yazma bilmek yeterli. Telefonda bile halledilebilecek bir mevzu şöyle yazın böyle yazın diyerek. Yok yanıma gelin,yok kiracı ayağımıza gelsin,yok gece olmaz gündüz olsun falan ne kadar mesele haline gelmiş şaşırıyorum :işsiz: Saygı mevzusuna gelince "büyük" diye bir insana her ne yaparsa yapsın saygı duymam tabiki. Ama bu mevzuda "her ne yaparsa yapsın" denilebilecek birşey yok zaten.Gel demiş eşiniz gitmemiş ok gitmeyebilir. Ama arayıp "yarın gel halledelim"diyecek diye de (ki bence ben şimdi gelemem yarın halledelim de diyebilirdi o ayrı mevzu) yok sen arama, yok seni saymıyorlar falan.. Ne bunlar ya allahaşkına?? Cidden ne bunlar yani??? Bu kadar büyük laflar edicek ne var ki ortada??? Hayat böyle zor olmuyor mu?
yoo hiçte zor olmuyor. Çünkü zaten eşimi saymıyor oğulları. Nasılsın diye sorunca cevap vermiyor falan eşime toplum içinde.

Bir ailesiniz artık eşinizle .Bazı konulara müdahil olup fikrinizi söylebilirsiniz. Ancak burada gördüğüm kullandığınız üslup çok hoş değil.Kızdım vb.Bu çirkin bir tarz ve hakkınızda yok buna..Sizin ki eş doldurmaya girer bu saatten sonra..Eşiniz diye ne sizin ne de onun size bu tür bir konuda böyle davranmaya hakkı yok.Böyle bir şey mi yaşadınız fikrinizi söyler geri çekilirsiniz uzatılacak bir husus değil.Madem eşinizin uzmanlığı bu konu, devamında ne yapmak isterse yapar.Bakın ailevi ilişkilerde işte böyle basit gibi görünen bu tarz hareketlerden bozulmaya başlar. Tarzınızı sorgulayın derim yeni baştan.
Ayrıca yaşlıda olsa koşulsuz saygı gösterilmesi gerekir mi ..cevap aradığınız soru bu ..Aile olmak kolay değildir bunun bazı kuralları olmalı.Gençler açısından büyükler açısından.Bir insanı saygısız davrandı diye kırık dökmek çok kolay ancak doğru mu.Bunun başka yolu yok mu.Konuşmak her derde devadır.Bizim kültürümüzde bu yok ya da çok az.Kırıldığını vb karşındaki ni kırmadan ifade edersin.Cümleniz bile hoş değil.Büyüklere koşulsuz saygı göstermek lazım mı.Bence bu soruyu sorgulayın derim .
Bir film seyrettim.Yabancı.Kız annesi doğum sonrası gençlerin evinde kalmak istedi.Damat dedi ki. "Seni seviyorum anne.Bize istediğin zaman gelebilirsin torununu görmeye.Ancak uzun zaman kalmak iki taraf içinde doğru olmaz birbirimizi kırabiliriz."Çok beğendim Biz işte bunu yapamıyoruz ne yazık ki.Şurada bir kontrat yüzünden gelinen duruma bakın...

saygıyla ne alakası var ortada halledilmesi gereken bir iş var, çok mu zor ki bu kadar uzadı ve yokuşa sürüldü. gitsin ve yapsın ne gerekiyorsa. bu kadar egoya ne gerek var? eşim bu işlerden anlıyor demişsiniz demek ki o insanların eşinize ihtiyacı oldu. bi yanlış yapmak istemediler, eşinize güvendiler yani o da yapsaydı da aradan çıksaydı rahatlardınız ikiniz de.

yoo hiçte zor olmuyor. Çünkü zaten eşimi saymıyor oğulları. Nasılsın diye sorunca cevap vermiyor falan eşime toplum içinde.
Oğulları dediğiniz dayısı heralde eşinizin, öyle ifade etseniz herkes için daha kolay anlaşılır olur. Önceden problemleri varsa bilemem ama zaten bu konuda bu durumdan bahsetmediğiniz için kimse bilemez ve ona göre yorum alırsınız. Ayrıca bu iş zaten dayınızın değil dedenizin işi onun hatrına aranıp iş tamamlanabilir. Bu kadar kafaya takmayın :KK66: Eşinizi de doldurmayın.

ayrıca dedemin eviyle ilgili birşey halledilecek dayım gıcık olsa bile gider hallederim eşim sürekli karışsa dede benim dayı benim senlik bir olay yok derim saygı konusunda bence sizin sorunlarınız var

NOT: hanımlar olayı eleştirmenizi değil ''Sizce her ne olursa olursa büyüklere koşulsuz saygı duymak lazım mı ? Hatalı olsalarda sizi kırıp incitselerde ve buna devam etselerde ?'' Şu soruma yorumda bulunmanızı rica edeceğim. Olayı şu sebepten anlattım eşimle benim saygı kavramımız farklı sanırım. Bu sebeple örneklendirmek amacıyla
Alemin enayisi ben miyim ya? Bana saygı duymayan annem de olsa ninem de olsa benden saygı göremez. Ayrıca birisinin yıl olarak daha erken doğması saygıyı hak ettigi anlamına gelmez. Saygı kazanılan bir seydir.

Ama problem eşinin problemi. Rahatsız olsa da yapmak istiyorsa onun bileceği is. Belki böyle küçük bir mesele için tatsızlık çıkmasındansa elime mi yapışacak deyip yapmıştır,uzlaşmacı bir insandir. Dert edecek konu degil

Böyle hayat çok sıkıcı olmuyor mu ya kimseyi yönetmekten hoşlanmıyorum saygısızlık bi durumda göremedim ayrı dayının işini beğenmişsiniz Buda saygısızlık adam yemeğe davet edilmiş gitmiş çokta mühim değil bakıyorsunuz yanlış ölüm kalım değilya sizin eşinizin dediği vakit değilde yarın olur ne olacak
Bu sizin bahsettiğiniz saygı falan değil olayları sadece kendi çerçevenizden değerlendiriyorsunuz ve bu sizi eminim çok yoruyordur

Merhaba hanımlar

Eşimin dedesinin kiraya verilecek bir evi vardı. Oğlu vermiş halletmiş. Sözleşmeleri imzalamışlar. Sonradan eşime gösterdi oğlu olmuş mu diye. Eşimde olmamış siz benim yanıma gelin kiracı ile beraber halledelim dedi. Eşimin işi gereği bu tarz konulardan anlıyor. Siz kiracının ayağına gitmeyin ev sahibi olarak o gelsin dedi.

Neyse bir akşam eve giderken dayısı aradı benim işim var(işide bi yerde yemek yiyormuş misafir olarak o) sen sözleşmeleri hazırla ben senin evden alayım diye. Eşim hazırladı. saat 21.30 arıyor hadi in beraber gideceğiz seninle diye. Eşimde gitmedi evde işim gücüm var dedi bu saatte gidilir mi diye. Normalde eşimin dedesi torunla git diye ısrar ettiği için oğlu eşimle gitmek istemiş yoksa kendi istediğinden bilgisi olduğundan değil. Sonra eşimin babası aradı. O senin büyüğün ayıp olur ara söyle şimdi gitmeyelim yarın ofise gelin halledelim de dedi. Normalde eşim aramıcaktı ama babası baya ısrar edince aradı. Bende kızdım seni saymıyorlar diye. Sen kaç kere yanıma gelin beraber halledelim diye söyledin dedim. Seni dinlemedi dedim. Sen neden peşinden koşuyorsun dedim. O benim büyüğüm mecburum dedi.

çok daha detyalı ama özet geçtim.
Sizce her ne olursa olursa büyüklere koşulsuz saygı duymak lazım mı ? Hatalı olsalarda sizi kırıp incitselerde ve buna devam etselerde ?
Görüşlerinizi merak ediyorum.
Önceki konumu okuyup çok takılıyorsunuz diyebilirsiniz belki ama ondan bağımsız değerlendirin lütfen.

Ben büyüklere yaşından vs dolayı saygı duymuyorum açıkcası saygı sevgi hak edilen şeylerdir hak eden eder etmeyen etmez

X