Kocamla tartıştım Annemde kalıyorum??

Geçmiş konularınızı da okuyup geldim. Hep aynı karakter aynı senaryolar.. Bende aynı seyleri yaşamış biri olarak burada okudugum biçok konu o kadar yüzde yüz aynı ki.. Başkalarının hatalarında hayatlarında kendimi görüyorum resmen.. Şüpheyle korkuyla geçen bir nişanlılık, maddi kısıtlamalar problemler, yaptıgı hataları sürekli inkar eden bir erkek kişisi, ama dısarıya mükemmel görüntü çizdigi için acaba ben yanılıyor muyum algısı, nişandan ayrılırsam ne olurum psikolojisi ve pes edip iyi umutlarla yapılan evlilik... Sonra adam gerçek yüzünü ortaya cıkarır, ailesinin de kendisinin de yalanlarla ve maddi hesaplarla yasayan nekadar basit insanlar oldugunu farketme.. Ve sonunda şiddet... Ben şiddet kısmına geçmeden farkettim ve 1,5 ayın sonunda baba evine döndüm. Ama yaşadığım psikolojik şiddet yüzünden tahmin edemeyeceginiz bi şok travma yaşadım. O yüzden derim ki yol yakınken dönün. Hepsi aynı bunların hasta ederler farkına varmazsınız.

Ayrıca bu kişilikleri tanımak için lütfen okuyun, karakter analizi yapın. Sosyopat, piskopat, narsist kişiler ve manipulasyon tekniklerini öğrenin. Okudukça aydınlanma yaşıyorum resmen farkedemediğim ve yaşadığım tüm detaylar anlam kazanıyo.. Allah aydınlıga çıkarsın hepimizi..

Onlarda suç var elbet.
Fakat sizde hiç masum değilsiniz. Burası senin evin değil, heleki ben senin karın değilim de ne demek? Böyle bir laf hiçbir şart altında söylenmez. Anahtarını almak falan çok çok ileri gitmişsiniz. İki aylık evlilikte abiyi araya karıştırmak ise asla kabul edilemez. Hizmetçimiyim tarzı lafları ise zaten hiç doğru bulmuyorum, bu husuta bizim kadınlarımız iyice zıvanadan çıkmış durumda, hemen hiçmetçimiyim annenmiyim vs laflarına giriyorlar bu ne Allah aşkına... Orası senin evin yahu evin. Orada temizlik yemek yapmak seni hizmetçi yapmaz.
Ayrıca şurada üç günlük evlisin biraz sabret hemen isyana gerek yok. Kaç haftasonun işgal edilmiş olabilirki en fazlada bu derece kriz çıkarıyorsunuz...
"Haklıyken nasıl haksız oldum"un canlı kanıtı gibisiniz.
Sonunuz hayr olsun.

Son düzenleme:
Kadınlar artık evin borusunu öttürmek için programlanıyor. İlla baskın olacak, 2 iş yapınca “hizmetçi miyim?” , adamın işi çıkınca “kime sordun, annen miyim ben senin?”. Yapmayın ya. Tamam, kadınlar toplumda çok eziliyordu, çok sindiriliyordu. Hala devam ettiği oluyor. Ama ezmeyen adama da şu tavırları şu tripleri atmayın. 2 lafınızdan biri hizmetçi miyim. Kimse hizmetçi değil, herkes yaşadığı evi temizliyor topluyor, aç kalmamak için yemek yapıyor değil mi?

Bu abiye, kayınvalideye anlatmanızda ekstra irrite edici. Daha 2 aylık evlisiniz. 6-7 tane haftasonunuz oldu. Biraz sabredin yahu. Yeni evlenen herkes boğulur, zart zurt saçma sapan aile ziyaretleri çıkar. Düzen oturmaz, huylara alışılmaz. Ama ilk olayda herkese böyle kavgalarınızı anlatamazsınız. Rezillik yani.
+100
Çoğu insan şu sözleri çerçeve yaptırıp duvara asıp hergün okumalı.
Bizim insanımız özgürlüğünde b*kunu çıkarıyor. Hiçbir şeyin ölçüsü yok.

evde silik bir karakter olmak istemiyorum
Bu tarz dusuncelerden dolayi evliliklerin bir cogu zarar goruyor bence. Tamam kendinizi ezdirmeyin ama karsi tarafi bastirmaya calismak bana yanlis geliyor. En ufak bir kavgada anahtar almak, evden gondermek, evi terk etmek, siddet gostermek, kv anlatmak oldukca yanlis. Umarim abinizin konusmasi etkili olur.

Öncelikle herkese cevapları için teşekkür ederim birazdan tek tek alıntılayıp cevaplayacağım ana şunu belirtmem de fayda var ben ona gitme demedim kendime program yapabilmek adına defalarca sordum gitmek istemediğini söyledi aniden giyinip çıkma modu beni patlattı neyse geçiyorum cevaplamaya

Yanlış anlamayın lütfen..
Ama bu ne hız ne şiddet.. Daha 2.5 ay olmuş.. Misafirin hep gelip gittiği günlerde olur, beraber tatilleriniz, güzel haftasonlarınız da olur, kavga gürültünüz de olur..
İyi kötü herşey için bolca vaktiniz var. Biraz sakin olun. Böyle giderse bu evliliğin sonu yok ki..
Boğaz sıkmalar, küfürler, altın istemeler, anahtar almalar, anne evine gitmeler, herkese anlatmalar.. Ooo..
Halledilebilecek sorunları da çıkmaza sokmuşsunuz..
Bence her ikinizde suçlusunuz resmen kavga esnasında kışkırtmışsınız birbirinizi.
Kızmayın gücenmeyin ama sakin olun lütfen.. Köleliğe kadar götürmüşsünüz işi valla..

Öncelikle herkese cevapları için teşekkür ederim birazdan tek tek alıntılayıp cevaplayacağım ana şunu belirtmem de fayda var ben ona gitme demedim kendime program yapabilmek adına defalarca sordum gitmek istemediğini söyledi aniden giyinip çıkma modu beni patlattı neyse geçiyorum cevaplamaya
Annen uzakta degil belli esin kararini değiştirince sen de hazirlanip cikabilirdin zamanla bir dunya hafta sonun olacak gerek yok simdiden birbirinizi uzmeye .bazen bir sey planlarsin ama farkli planlar ortaya cikar benim esim de mesela arkadasi cagirir gitmicem der sonra bi bakmissin ben gideyim evde otur otur değişiklik olur git derim adamin anahtarini almak engel olmak olgun davranislar degil.

Ne hikmetse bu kadınlar klubü konularında eşin ailesi 100 kişi olsa 99u fesat, hesapçı, kendini bilmez, arsız, saygısız insanlar o bir kişi de sadece konu sahibinin kocası çıkıyor

Haklisiniz yerden goge kadar
Ama insan hakliligini bu kadar kotu ifade eder yani o da bir gercek
Esinizle tartisirken soylediginiz sozler felaket. Degil ese,hayvana dahi soylenmez. Kendinizi daha kibar,daha net ifade etmelisiniz.

Misafir meselesinin akdenizi karadenizi yok,her yorede densiz insan mevcut :KK66: benim de esimin tarafi cok gelir gider,en son gecen hafta habersiz sekilde geldiler,evet uyuz oldum,tiksindim hatta ama cok guzel ifade ettim kendimi,sabirla bekledim :KK66: boyle yaptigim icin kazandim. Lutfen siz de sakin olup guzel kelimeler secin,kavganin da adabi var.

+100
Çoğu insan şu sözleri çerçeve yaptırıp duvara asıp hergün okumalı.
Bizim insanımız özgürlüğünde b*kunu çıkarıyor. Hiçbir şeyin ölçüsü yok.
Evin anahtarını almak ne büyük hakaret hele. Kimse evden birbirini kovamaz. Kadın sadece kendine ait bir parayla ev almış dahi olsa, o ev ortak yaşam alanıdır. Evliliğin bi kıymeti yok ki, bu değerlerin kıymeti olsun.

itiştik baya beni kapıya yasladı boğazımı sıktı el kaldırdı dövmeye kalktı yani sabır mabır çekiyor sanki deccal var karşısında dua ile söndürecek beni.. aldım anahtarı o ara git dedim naparsan yap küfürler ederek çıktı
tüm yazdıklarınızda haksız olsaydınız bile size böyle davranan biriyle evli kalmayın.

Bugün boğaz sıkan, havada kalan el yarın kötü şekilde iner yüzünüze.

Eşiniz hiç güven vermiyor.

Son düzenleme:
Evdeki imkanlar kisitli zaten,yorgani yatagi sadece bize yetecek kadar almistim, esim de bunu biliyor,kendi akrabasi geldiginde her isi esim yapiyor,yaptiriyorum daha dogrusu. Sonrasinda benden once esim bana dert yanmaya basliyor,bu insanlar neden ayni sehirde yatili misafirlige geliyor diye :KK66: valla canim,senin akraban diyorum. Asiri hareketli bir cocugum var,yemegim ikramim eksik olabiliyor,esime tamamlattiriyorum,sunu al bunu al canim istediler bak diyorum, hadi canim,hadi cicim diye diye her isi uzerine iteleyince halimi daha iyi anliyor. Temizligi camasiri tamam normalde de esim yapar ama boyle angarya oldugu zaman o benden once kizmaya basliyor.

Ben ailesinin boyle oldugunu daha evlenmeden once anladigimdan 2+1 ev aldim,yorgani yastigi battaniyeyi sadece bize yetecek kadar aldim,fazlasi neden yok dediginde askim yerimiz mi var diyorum bu da on hazirligimdi :KK66:

Ayrica disari cikilip gezince de tum hesaplari esime odettiriyorum,coluga cocuga hediyeler aliyorum bunlarin da etkisi buyuk

Akrabasi valla,odesin,getirsin ,gotursun,ben guleryuzumu bozmam,esim dusunsun bana ne.

Evdeki imkanlar kisitli zaten,yorgani yatagi sadece bize yetecek kadar almistim, esim de bunu biliyor,kendi akrabasi geldiginde her isi esim yapiyor,yaptiriyorum daha dogrusu. Sonrasinda benden once esim bana dert yanmaya basliyor,bu insanlar neden ayni sehirde yatili misafirlige geliyor diye :KK66: valla canim,senin akraban diyorum. Asiri hareketli bir cocugum var,yemegim ikramim eksik olabiliyor,esime tamamlattiriyorum,sunu al bunu al canim istediler bak diyorum, hadi canim,hadi cicim diye diye her isi uzerine iteleyince halimi daha iyi anliyor. Temizligi camasiri tamam normalde de esim yapar ama boyle angarya oldugu zaman o benden once kizmaya basliyor.

Ben ailesinin boyle oldugunu daha evlenmeden once anladigimdan 2+1 ev aldim,yorgani yastigi battaniyeyi sadece bize yetecek kadar aldim,fazlasi neden yok dediginde askim yerimiz mi var diyorum bu da on hazirligimdi :KK66:

Ayrica disari cikilip gezince de tum hesaplari esime odettiriyorum,coluga cocuga hediyeler aliyorum bunlarin da etkisi buyuk

Akrabasi valla,odesin,getirsin ,gotursun,ben guleryuzumu bozmam,esim dusunsun bana ne.

Bence yola gelmeye çoktan gönüllü bir eşiniz var, o yüzden anlattığınız kadar kolay.

Alternatif senaryo yazıyorum:
Ben eşime yorgan yastık az desem, haberim olmadan gidip alır.
Yer dar olduğu için ben bir yerlere sıkıştırmaya çalışırım. Derdi bana kalır yani.

Ya da daha büyük eve geçmemiz lazım diye başımın etini yer

İkramları az bulup şunu al bunu al desem, yok yok gerek yok, evdekiler fazla bile der, ben utanırım bu sefer.

Dışarı çıkınca bütün hesabı ödese, ertesi hafta benim al dediğim şeye “para kalmadı” der, almaz. Çoluk çocuğa hediye alsam o ay almam gereken ayakkabıya gelince “para yok” olur

Bence yola gelmeye çoktan gönüllü bir eşiniz var, o yüzden anlattığınız kadar kolay.

Alternatif senaryo yazıyorum:
Ben eşime yorgan yastık az desem, haberim olmadan gidip alır.
Yer dar olduğu için ben bir yerlere sıkıştırmaya çalışırım. Derdi bana kalır yani.

Ya da daha büyük eve geçmemiz lazım diye başımın etini yer

İkramları az bulup şunu al bunu al desem, yok yok gerek yok, evdekiler fazla bile der, ben utanırım bu sefer.

Dışarı çıkınca bütün hesabı ödese, ertesi hafta benim al dediğim şeye “para kalmadı” der, almaz. Çoluk çocuğa hediye alsam o ay almam gereken ayakkabıya gelince “para yok” olur
Aslinda asla yola gelmeyen bir adamdir. Beni hic dinlemez,uyuz olurum. Bir sey soylesem hayir oyle degil der ama ayni seyi baskasi soylediginde evet hakliymis der:KK66: ilginc bir adam,inatcidir da cok. Akrabasiyla ilgili meselelerde yuzu tutmaz sanirim ondan kaynaklaniyor. Bir de rahatina duskun,uzun yillar yalniz yasamis,simdi evde fazladan bulunan insana tahammulu yok.

Gecen gunku misafir olayinda neden bir bahane bulmadin dedi bana,valla canim cocuklara arattiriyorlar kiyamiyorum dedim, bir dahaki sefere kendin soylersin madem dedim :KK66: parasini da harcasin,islerini de yapsin umurum olmaz. Sanirim kisitlasam inada bindirir,oyle degisik bir insan. Ben kisitlamam hic bir konuda. Belki de o yuzden dinleyesi geliyordur beni.

Bende karadenizlilere gelin geldim. Evlendim 1 hafta sonra gelip gitmeler basladi ama sonradan duruldu. Evet haklisiniz ama tepkilerde onemli.. esinizi cildirttiginiza eminim. Biz kadinlar sinirlendik mi agzimiza geleni söyleriz . Yani ben tartismalarda tek taraflı bakmıyorum. Size gelinmesini istemiyorsunuZ,eşiniz gitsin bosver sende sonra yap tavrini.. ustelik abisinin sevgilisi ondan once evlendim diye bana dusman beni sevmiyor demektw sacma. Mutlaka birsey olmustur,kimse bu sebepten dusman olmaz. Olaylara iki tarafli baktigimda haklisiniz,insan misafir agirlamaktan bikiyor biyerden sonra. Ama esinizle olan tartismada uzatmaniz olayi siddete suruklemeniz sizin suucnuz. 2 aylikken sabriniz yoksa birbirinize ve ailelerinize bu evlilik uzun surmez.. esiniz ailesini kirmamak iicn susuyordur,cekinme sen soyle. Ben 2 haftada 1 gidiyorum. Sende oyle bir sart koy. Haftasonu bize ait de,kendini ezdirme . Esinede aielsi konusinda baski yapma.
Aile konuları derin olduğundan özet geçtim ama anladığım kadarıyla senden bir sıkıntı olmasa böyle olmazlar diye düşünüyorsunuz durun izah edeyim

Eşimi çıldırtacak birşey yapmadım küfür etmedim hakaret de etmedim gitmeyeceksin diye diretmedim de. Abisinin sevgilisi 7yıldır kendi aralarında taktıkları yüzük ile duruyorlar çünkü eşimin babası istemiyor gelini hoş bence abisi de gerçekten evlenmek istese evlenirlerdi benim nişanımdan bir ay evvel nişan yapmaya kalktı yapmadılar evlenmeme bir ay kala denedi olmadı çünkü onlara da bir çöp yapmadı aile ama ben kendi mücadelem ile evlendim daha önceki konularımda da mevcut eşimin çalışmadığı iş beğenmediği dönemlerde bile ben sırtlandım herşeyi bu yüzden takdir ediliyorum ve sürekli o kıza örnek gösteriliyormuşum sevdiklerinden degil onlar da kendileri yapsın ugrasmayalım diye bu hanım kız bu yüzden sürekli bana laf sokuyor vs vs neyse bir kadın naparsa yapsın dayağı şiddeti haketmez şiddete teşvik etmişsiniz vs demeniz bir bayan olarak bence yakışmadı size ben kimseye çizgi sınır vs koymadm ama bu kadar cılkının çıkacağını da düşünmemiştim önlem derdinde değilim benim derdim eşimle herşey onda başlıyor onda bitiyor

X