koku

aynı dertten bende muzdaribim müteahite bütün iyi dileklerimi yolluyorum😒😒😒😒 banyonun giderinden acayip koku geliyor afedersiniz b.k kokusu orayı kapatıyorum bu seferde dusakabinin su giderinden geliyor bıktım valla bizim evin tam karşısında yağ fabrikası var hele onun kokusu ayrı dert tüm sıra boyu apartman sakinleri şikayetci

Bizim bir ev de öyleydi. Taşındık kurtulduk. Müteahhitler s boru takmıyor, ucuza kaçıyorlar, sonra kokudan durulmuyor. Umarım çözüm bulabilirsiniz...
AA öylemi ,bizim mutahit de gerçekten her yerden eksik biseler birakmis demekki oranın borusunu da mı takmadı naptiysa , sonradan taktirikiyormi ki ..eşimde fazla ilgilenmiyor ben koku almiyorum diyorum evde duran hep benim .tek başıma çare arıyorum resmen

aynı dertten bende muzdaribim müteahite bütün iyi dileklerimi yolluyorum😒😒😒😒 banyonun giderinden acayip koku geliyor afedersiniz b.k kokusu orayı kapatıyorum bu seferde dusakabinin su giderinden geliyor bıktım valla bizim evin tam karşısında yağ fabrikası var hele onun kokusu ayrı dert tüm sıra boyu apartman sakinleri şikayetci
evet aynen bütün giderler koku icinde...siz napmayi düşünüyorsunuz peki aprarman sakinleri yeniden tesisat rosetmek falan varmı oylenplanlar

Benim önceki oturduğum ev öyleydi.
Ama komple herkesin evinde oluyordu. İlginç bir şekilde wc de çeşme açsan banyodan koku geliyordu. Öyle tespit etmiştik. Açmadan da geliyordu.
Hele tüm gün evde değilsin akşam bi geliyorsun, kabus gibi berbat..

Buzdolabı poşetlerine su doldurup banyo giderlerine oturttum (bir komşu öyle yapıyormuş)
Tıkadım yani giderleri. O biraz çözüm olmuştu.
Sonra bir de site yönetimi çatıya birşey yaptırdı, neydi bilmem. Havalandırma mı neyse artık. Baya baya bitmişti. Yağmurlu havalarda bazen olurdu azcık.
Umarım kaynağını bulursunuz. Tespit ediyorlarmış aslında.
Bence yönetimle konuşun, kesin sizin gibi şikayetçi olan vardır. Topluca bir çare ararsınız.
Berbat bir durum çok iyi anlıyorum
buz torbası poşet bunlar her gün ugrasilmazki canım bende taş aldım gider taşı hatta altına da yumoslu bez koyuyorim:KK53: her banyo yapmada onları ordan al , banyo kurusun geri koy falan kafam rahat duş alamiyorum ....aslında iyi bı tesisatçı cagarmak çare olabilir ama eşim ilgilenmiyor sana öyle geliyor diyor ama değil bazen de hak veriyor ..masraf oluyo az idare et taşlarla diyor offf

Aynı benim gibisiniz. Yakın zamanda yeni bir eve taşındım. Ev bir yıllık ev. Bizden önce bir aile oturmuş sadece bir yıl. Ev bulamadık mecburen bulduklarımız arasında en iyisi buydu buraya taşındık. Evin her şeyi beni sinir etti bide lavabo giderinden gelen o iğrenç kokuya dayanamıyordum. Tesisat için site görevlisi geldi ona dedim çok koku oluyor neden diye sordum. Sifonlu giderler var getirip onlardan takayım dedi. Onlardan takınca koku kesildi. Bu klasik giderlerde özellikle dirsekli oluyorsa su birikiyor ve koku yapıyormuş. Bu sifonlu dedikleri suyu tamamen boşaltıyor ve koku olmuyor. Benim evde tamamen kesildi hepsini değiştirttim. Sizde bir tesisatçıya sorun onlar iyi bilirler
ayyy gercektenmiiii canım nasıl bişey o resim atarmisin ...masraflı oldumu çok...koku tamamen kesilmiş çok sevindim bana bir umut oldu ...o dediğin şey yerdeki giderlere mi takılıyor

AA öylemi ,bizim mutahit de gerçekten her yerden eksik biseler birakmis demekki oranın borusunu da mı takmadı naptiysa , sonradan taktirikiyormi ki ..eşimde fazla ilgilenmiyor ben koku almiyorum diyorum evde duran hep benim .tek başıma çare arıyorum resmen

Görmeden bir şey söylemek mümkün değil. Bir tesisatçı ile konuşmak lazım. Belki giderler kapaklı bir şeylerle değiştirilebilir. Yani şu maskelerdeki gibi. Üfleyince içine açılan kapaklar tarzında.

Elektrikle çalışan havalandırma sistemleri var ışığı açınca çalışıyor. Dışardan gelen konuyu önler. Bir araştırın isterseniz.

Birde giderlere lavabo aç dökünüz mu belki tıkalı olduğu için koku yapıyor.

Elektrikle çalışan havalandırma sistemleri var ışığı açınca çalışıyor. Dışardan gelen konuyu önler. Bir araştırın isterseniz.

Birde giderlere lavabo aç dökünüz mu belki tıkalı olduğu için koku yapıyor.
o süper olurda masraf cnm ya giderlere dokmedim bişey çünkü sıfır bina

Gider borularının bakılması lazım. Yani bu pimaş mı deniyor ne deniyordu tam hatırlamıyorum ismini ama tesisatçılar hallediyor.

Lavaboların altına s şekli verdiniz mi? Bnm de berbattı koku be tesisattan diyodum. Usta s şekli verdi spiarl boruya bi koku kalmadı. Bir de duşakabine ve giderlere hırdavatçılardaki çok etkili iavabo açıcıları da deneyin olur mu?

Marketlerde ki markalı lavabo açıcılardan bahsetmiyorum. Çok etkilileri var(elinize değdirmeyin)

X